Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lézershow építése
 
Témaindító: sportcipo, idő: Júl 21, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   106 / 137
(#) datamoon250 hozzászólása Feb 9, 2013 /
 
itt a videó a lézerről.http://youtu.be/fIdY_luUWw4
(#) tybord válasza datamoon250 hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Látom hogy te is a jó öreg és bevált teknikát csináltad, nagyon jó.
Én is dolgozom a mai modern scan-ek mellé egy hatásos és látványos tükör padon.ilyenen
(#) epyn válasza datamoon250 hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Ha ha ez nagyon jó!
Szeretnék majd én is egy tükörbankos effekt-lézert,Tybord is,ő bemutatta mire képes én pedig mutatnék ultra közelről róla videót ha fejlesztgetni támadna kedved:
http://www.youtube.com/watch?v=_75gg3-VfO8
(#) epyn hozzászólása Feb 9, 2013 /
 
Kisérlet képp összecsavarozgattam szerelgettem a dolgokat.Az eredmény:
A zöld nagyon nagyon fényes,de még nem állitottam be a sugarát és a hűtésvezérlője sincs kész.
Úgy érzem messze még a vége,de már körvonalazódik.
(#) datamoon250 hozzászólása Feb 10, 2013 /
 
Köszi nektek a videókat, már körvonalazódik a projekt folytatása. Nagyon tuti lesz ha végre elkészül.
Én inkább a sugárjátékra mentem rá. Persze szép normális dobozban lesz benne.
Csak tudjátok, az épitő szellem. Ilyenkor nem tud várni az alkotó. Minnél elöbb egy működő darab.
(#) takivoice hozzászólása Feb 13, 2013 /
 
Sziasztok.Én csupán egy felhasználó vagyok,nem értek a lézerépítéshez,ide is véletlen jutottam.Látom jópáran igen komoly lézereket építettetek már.Én vásárlás miatt nézegettem külöböző hirdetési oldalakon és webáruházakban a diszkóban használatos lézereket,de ami tetszene és használható sokáig,az elég drága,a kínai lézerekben pedig nemigen bízom és a megadott teljesítményeikben is kételkedem.Megkérdezlek titeket,hátha volna valamelyikőtöknek olyan lézere,amivel akár egy sportcsarnokot is meg tudok világítani látványosan ill. többször megyünk szabadtéri rendezvényekre is a nyár folyamán.Persze vannak kultúrház és kisebb méretü rendezvényeink is.Kék-zöld érdekelne leginkább,de igazából majdnem mindegy is,csak látványos legyen.Megadnám az email címem,esetleg ha oda írnátok,azt megköszönném.Esetleg ha van a készülékről videó megnézném,na meg az ára a mi még fontos lenne.Köszi.takivoice@gmail.com
(#) epyn hozzászólása Feb 13, 2013 /
 
Kicsit átszabtam a scanner ágyat....
Mivel akárhogy is,a vörös az vastag,igy több fényt felfognak a tükrök.Lehetséges,kell még döntenem,nem tart semeddig végigtolni rajt a marót.
(#) Sinike válasza epyn hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Idézet:
„488nm tehát mint az argon-ion(szexi kék )”

Jah, már értem:
Google képek 4. hely
Kép helye - ha érdekel valakit: laserpointerforums
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2013
(#) epyn válasza Sinike hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Haha,ismerem a képet
A jelző nem tőlem van:
http://www.photonlexicon.com/forums/showthread.php/19275-SEXY-BLUE-...w-mrad
De simán a legszebb,valóban a legszebb szin a spektrumban....
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2013
(#) tybord hozzászólása Feb 16, 2013 /
 
Egy Kicsi Nosztalgia!
Már Dolgoznak Kitartóan.
Így Is: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2013
(#) takivoice válasza tybord hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Ez tetszik,nagyon jók,ügyes vagy.Ha esetleg lessz hasonló eladó,érdekelne.
(#) jenebala hozzászólása Feb 16, 2013 /
 
Sikerült a napokban szerkezetileg összerakni a lézert, van még mit csinálni rajta de már stabilan működik, ábra méret állító és invertáló kapcsolókat be kell kötni, illetve kilépő fény ablak se ilyen lesz hanem nagyobb és négyzet alakú, kengyelt kell még gyártanom rá, illetve porfestőhöz kell elküldeni, de szépen alakul, következőnek fogok most neki ugrani, aztán egyszerre megy minden a festőhöz, megvan már ahhoz is minden, csak idő kellene a szereléshez.

További szép napot mindenkinek.
(#) takivoice válasza jenebala hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Nagyon szép munka ez is.Azért látom vannak itt precíz,hozzáértő építők is.
(#) epyn hozzászólása Feb 18, 2013 /
 
Dolgozgattam:
Várat még magára az előlapi perforáció,a kilépő ablak AR üveg beépitése és a festés,amit még megálmodok.
A sugárforrás még mindig nincs kész teljesen,a zöldre rá kellene feküdnöm keményebben.A kék és a vörös beszerelve,beállitva.
A 2*P73 nagyon fényes,egy darab kék dióda nem is elég melléjük,igy betettem a tartalék "M140"-est.
Vicc,hogy sorosan vannak,de az egyik dióda 50-60mA-rel később nyit...Remélem ebből nem lesz gond,bár nincsenek agyonhajtva,800mA körül elégnek tűnik a vöröshöz.
Mérve az optikait,1.85W ezen az áramon az éltükrözött,korrektorozott kék diódák.Még 100-150mA és kiakad a műszerem
(#) tybord hozzászólása Márc 25, 2013 /
 
Sziasztok!
Kicsit dolgozgattam és el kelt a másik lézerem is és be tudom fejezni a nagy projektet is.
De közben van 3DB laserword lézer amit át kell alakítani RGB- re, 500mw zőldek.
Pár kép hogyan nézett ki előtte és hát nem akarom senki munkáját mérlegelni de, a képek magukért beszélnek.
Előtte:
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2013
(#) tybord válasza tybord hozzászólására (») Márc 25, 2013 /
 
Utána:
De még a kék és a piros nincs be építve azok rendelés alatt vannak.
Tybord
(#) epyn hozzászólása Márc 26, 2013 /
 
Finishbe értem,Képek a szavak helyett:
(#) epyn válasza epyn hozzászólására (») Márc 26, 2013 /
 
Még pár kép és pár videó(you_tube linkek)
Bővebben: Link1
Bővebben: Link2
Bővebben: Link3
a hangról nem tehetek,nincs kedvem szórakozni a szerkesztgetésekkel.
(#) tybord válasza epyn hozzászólására (») Márc 26, 2013 /
 
Nagyon Cool lett
(#) epyn válasza tybord hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
TY!
Tömör épitmény,jó stabilitással,elég nagy súllyal,de kicsiny méretben(egykezes lézer ) Kültéren is megállja a helyét,ahogy minap néztem.Füstgéppel pedig "ilyet én még nem láttam" ereje van!A fehér zománc festéket felperzseli a hot beam,másodpercek alatt....
Rengeteg hőt termel a hőfokstabilizáló rendszer,igy lesz még dolgomWM-re cserélem a peltier meghajtást.Bár eddig nem volt gondom,jó átgondolt a hűtése,elkezeli a melegedést.
A pormentesités is jól sikerült,a kilépő ablak elé fújva füstöt az ott is marad,nem mozdul meg,most már csak meg kell rendelnem az AR üveget oda.
A táplálás eredetileg ATX tápról történt,de az nem vált be,nem tudtam módositani megfelően,illetve az áramigényt sem birta:
Átlag 14A@12V,mert ez az egyetlen tápfeszültség,ez szolgál ki mindent,kivéve a scanner rendszert.
Igy gondoltam egyet és beszereztem egy hibás PS3-at és annak a tápja lett az erőmű,ez 23A-t ad le.Pontosan,milliméterre befért a helyre,úgy hogy a takarója is megmaradhatott(a kapcsitápok zavarforrások,ha nincs rajtuk a burkolatuk)
A következő projektem,a beam table elhalasztva,egyéb okok miatt.Lehet nem is állok már neki.Inkább készitenék kettő SAT projectort és veszek még egy Quickshow-ti gy azok függetlenek lesznek.
Köszönöm a figyelmet:
epyn
(#) epyn válasza epyn hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Egy kis ajándékféle a fórumtársaknak illetve a Staffnak!
Remélem olvassák e topicot is.
TraceIT software-vel készitettem,de a galvóim minősége megneheziti a tökéletes megjelenitést.25kpps@5 fok 2358 point(ez utóbbi nagyon sok....)
Ill. egy kültérre vetitett felirat.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2013
(#) jenebala hozzászólása Márc 28, 2013 /
 
Grat Epyn nagyon szép lett.

Túl sok idöm nem volt foglakozni nekem a lézerekkel, ugyan ugy áll ahogy volt, csak most be kellet vetnem élesben is, beszéljen pár db kép.

Illetve egy kis video: http://www.youtube.com/watch?v=vBZLmT8hY1A&feature=youtu.be
(#) elektroPD válasza datamoon250 hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Üdv! Nagyon jó lett a lézer nekem nagyon tetszik. Szeretném elkérni az adatait mindent ami kell hozzá, ha nem baj nagyon érdekelne még az anyagköltsége is a lézerek adatai tükrök méretei stb. Válaszod előre is köszönöm!
(#) epyn hozzászólása Márc 29, 2013 /
 
Lehet azért az esztelen lövöldözésen kivül egyéb értelmes dolgokat is csinálni a komolyabb lézerekkel:
Raszteres lekövetéssel készült képek,tehát ezek nem vektorgrafikák,amit a lézerek egyébként használnak,hanem horizontális pásztázással előállitott projekciók.Csakúgy,ahogy a képcsöves TV-k előállitják a képet.Nagyon gyors scanner (30-40kpps)és analóg lézerek kellenek hozzá,a nyitás nem baj ha nagyon kicsi,10 fok alatti,mert besülhet a galvó.
Pár kép,amik a Pangolin tulajdonában levő TraceIT software-vel készitettem röpke percek alatt(némi gyakorlás után)
(#) tybord válasza tybord hozzászólására (») Márc 29, 2013 /
 
Félig kész már csak a piros hiányzik.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2013
(#) tybord válasza tybord hozzászólására (») Márc 30, 2013 /
 
Tegnap Este be kellet vetni a félig kész Lézert!
Pár kép:
(#) bakaruha hozzászólása Márc 30, 2013 / 1
 
Sziasztok érdeklődni szeretnék adott egy Laserworld EL-300 RGY lézer. Sajnos a zöld elhalványult benne hol tudok venni hozzá új lézermodult és kb mennyibe kerül? Válaszokat előre is köszönöm .
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2013
(#) epyn válasza tybord hozzászólására (») Márc 30, 2013 /
 
Legszebb szin a kék és a zöld bizonyos arányú keveréke!
Jó képek.Lehet érdeklődni,milyen sugárforrásokat tettél/teszel bele a javitandó készülékbe?
(#) tybord válasza bakaruha hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Szia Ebay Ott néz szét.
(#) bakaruha válasza tybord hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Szia ott már néztem de nem tudom milyen is kel nekem pontosan itt egy kép róla ilyen dióda van a hűtőbordában másik kép. Tehát az a gondom hogy szétszedtem a dióda halványan világit pirosan a hűtőbordán belül vannak lencsék amik a vörös fényt zöldé alakítják. A modulon viszont G30L felírat látható . Én úgy gondolom hogy ez valami infra dióda lehet és ugye megfelelő lencsék alakítják zöldé. Pontosan mit is kéne keresnem? Válaszokat előre is köszönöm .
Kellemes Ünnepeket minden fórumozónak!
Következő: »»   106 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem