Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 110V-os trafó üzemeltetése 230V-ról
Lapozás: OK   2 / 4
(#) stoky hozzászólása Ápr 4, 2012 /
 
Üdv !
AC110V-os illetve DC 110V-os reléket (amelyik könnyebben megoldható) szeretnék üzemeltetni tekercselés nélkül AC 230V-ról.
Ez megoldható AC esetében egy diódával?
Megoldható ez minimális alkatrész és helyigénnyel (relé házába építve)?
Köszönöm a segítséget!
(#) Signal válasza stoky hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Konnektorba dugható programozható időzítők belsejében láttam például, hogy kapacitív előtéttel van megoldva egy DC 12 V-os relé és az elektronika táplálása.

Van egy nagyobb soros kondi, ezen esik le a hálózati feszültség, utána egyenirányítás (egyutas vagy Graetz-híd, arra már nem emlékszem, de utóbbi korrektebb), utána egy Zener-dióda fogja meg a tápot, a szűrőelkóval párhuzamosan.
(#) stoky válasza Signal hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Azért kérdeztem a sima diódás megoldást AC230-ról AC110V-ra mert már láttam hajszárítókba stb. hogy így oldják meg a ford szám csökkentést.Ha ez relénél is működik akkor ez lenne a legegyszerűbb megoldás.Próba előtt gondoltam megkérdem a tapasztaltabbakat.
(#) Imi65 válasza Signal hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Idézet:
„Van egy nagyobb soros kondi, ezen esik le a hálózati feszültség, utána egyenirányítás ((egyutas vagy Graetz-híd, arra már nem emlékszem, de utóbbi korrektebb)”

Egyutas biztos nem, mert az feltölti a soros kondit, és a mutatványnak itt vége szakad. Csak diódahíd jöhet számításba. 110V AC relét akár Ohm -os előtéttel, akár kapacitív előtéttel - dióda nélkül - lehet üzemeltetni. DC relét meg csak egyenirányítás után, alacsonyabb feszültségűeket kizárólag kapacitív előtéttel, a veszteségek csökkentése érdekében.
(#) Imi65 válasza stoky hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Idézet:
„sima diódás megoldást AC230-ról AC110V-ra mert már láttam hajszárítókba stb. hogy így oldják meg a ford szám csökkentést”

Igaz, de a hajszárítóba DC motor van. És nincs előtte kondi.
(#) lalibatyo válasza stoky hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Üdv
Ha nem túl nagy áramfelvételű relékről van szó akkor be kell kötni sorosan egy ellenállást a behúzó tekerccsel és máris kisebb feszültség jut a relére. A relé áramából számítható az ellenállaton disszipálódó teljesítmény és annak megfelelő teljesítményű ellenállást kell használni mert melegedni fog.
(#) stoky válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
A kapacití lenne a legjobb ha elfér a házban.
A relé 110V AC 30mA áramfelvétellel.
Ha jól számolom 820nF 250V előtét megfelel.
Jól számoltam?
Tudna valaki igazolni vagy alátámasztani a számításom?
(#) Imi65 válasza stoky hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Ellenállásból 4k Ohm , 5W-os kéne (3,9k Ohm a "legközelebbi" érték, és azért elég jól fűtene), a kondi számításának a menete érdekel minket..........
Ebből sok minden kiderülne......
(#) Imi65 válasza stoky hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Egyébként az ilyen kondenzátoros előtéteknél a feszültségtűrésnél az alsó határ a 400V legyen, de jobb a 630V-os, vagy eleve váltakozóáramra hitelesített kondi ( pl. X2) alkalmazása.
(#) stoky válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
225V AC hálózati feszültségnél 300nF 250V sorba kötve a relé tekercsével 27,5mA árammal tökéletesen működik a relé.
(#) stoky válasza stoky hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Ami kimaradt, ezzel igazolva Imi65 hozzászólását, hogy a kondiból minimum 400V-os kell mert 310V mérhető esetemben a lábain.
(#) Gafly válasza stoky hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Mi itt rendszerint nem szoktuk megkérdőjelezni amit Imi mond.
Mondjuk ennek nem kis részben az is az oka, hogy nem véletlenül mondja
De vannak itt még páran hasonlóan (bocsánat azoktól akiket most név szerint nem sorolok fel. Szerencsére el lennék vele egy darabig...).
(#) stoky válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Mi akik nem ismerjük Imit bocs, hogy alapból nem vagyunk tisztában a tudásával, egyébként nem kérdőjeleztem meg...
(#) apac válasza ekkold hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Érdekelne a triacos fázishasítós megoldás. Tudnád részletesebben leírni a működését.
(#) apac hozzászólása Dec 26, 2012 /
 
Építettem egyet de az nem akar működni.
Bővebben: Link

Nem tudtam rájönni hogy mi lehet benne a hiba. Rákapcsolom 230V-ot és a másik oldalt is ugyanennyit mérek pár volt különbséggel.
Teljesen ugyanazokat az alkatrészeket használtam amit ír:
DB3 = ER 900
BTA12-600 B
100nf/100v fólia kondi
47nf/400V fólia kondi.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2012
(#) Gafly válasza apac hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Terhelést tettél rá?
(#) apac válasza Gafly hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Nem, lehet hogy rakok rá egy 220v-os izzót.
(#) proli007 válasza apac hozzászólására (») Dec 31, 2012 /
 
Hello!
Nem jó, mert a Gate-t az MT1-hez képest kell működtetni. Vagy is a 200k-t és a 100nF-ot cseréld fel. Terhelés nélkül meg nem ér semmit a próba. Kondit soros ellenállás nélkül nem szoktunk triac-ra párhozamosan kötni, mert legyilkolhatja.
üdv! proli007
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2012
(#) apac válasza proli007 hozzászólására (») Dec 31, 2012 /
 
Megcserélem a kettőt és kipróbálom.
A 400V-os kondi jól van bekötve?
Próbának elég hozzá egy 60W-os 220Vos izzó?

Bocs a sok kérdésért, de egy PS2-hőz menne ami 110V-ról működik és nem akarom tönkre tenni.
(#) kadarist válasza apac hozzászólására (») Dec 31, 2012 /
 
Szia!
Jobban jártál volna egy 230/120V-os trafóval, mert azért az sokkal biztonságosabb.
(#) proba válasza apac hozzászólására (») Dec 31, 2012 /
 
Szerintem ilyen triakos valamivel nem érdemes kísérletezni,ezeket maximum égőkhöz motorokhoz használnám. Már a transzformátorok sem igazán szeretik.Semmi garancia nincs hogy a hálózati csúcsnál nem kapcsolja rá a fogyasztót a hálózatra.Azt viszont egy 110V ra méretezett táp nem hiszem hogy szereti. (én mindenesetre csak remegő gyomorral tenném,utolsó esélyként egy nélkülözhető szerkezettel.) Maradnék a transzformátornál,vagy ha lehetséges egy adapterről táplálnám.
(#) apac hozzászólása Jan 1, 2013 /
 
Akkor maradok a trafós megoldásnál. Számítógép tárból lehet kitermelni ilyen trafó? (olyan táp amin van 220V-10V kapcsoló)
(#) kadarist válasza apac hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Sajnos a számítógép tápegységében nem olyan trafó van.
(#) Tomi111 válasza apac hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Helló!
Lehet egyszerűbb lenne a gyári PS2-es tápot helyettesíteni egy 230V-ra készült táppal. Tényleg csak a trafós megoldás lenne üzembiztos, de ha trafót veszel, akkor vehetsz másik tápot is. Milyen a PS2-es táp kimenete(ezt nem ismerem)? Hány volt ill. amper? Egy feszültséget ad?
(#) bacilus hozzászólása Feb 25, 2013 /
 
Sziasztok...
Van egy ilyen trafom:Bővebben: Link

Van hozzávalo halogén lámpa is... A gond az hogy ha összedugom öket a lámpa nem világit. Más eszközzel nem tudom kiprobálni sajnos. Szeretném megtudni hogy a lámpa rossz vagy a trafo. Van ötlete valakinek hogy járjak a végére?
(#) bacilus válasza bacilus hozzászólására (») Márc 8, 2013 /
 
Ha esetleg valaki válaszolni akarna már ne tegye... A megoldás: Vettem ujj égöket a lámpába és müködik! Minden segitséget köszönök....
(#) bencikusz hozzászólása Feb 8, 2014 /
 
Sziasztok!
Egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy hozzám került két darab bontott dugasz táp belseje, tehát a kis trafó a diódahíd meg egy kondi. Elvileg 12V-os volt eredetileg, ezt alátámasztja az is, hogy a kondi csak 16V-os, de amikor bekötöttem a hálózatba, 24V ot mértem a kimenetén. Le is szedtem gyorsan mielőtt kipukkan a kondi (bár úgy is cserés). Viszont az jutott eszembe, hogy leget hogy eredetileg 110V-os volt a dugasztáp és 220V-on a szekunderen is a duplája jelenik meg.
Ez lehetséges?
Valamint ha hosszabb távon használom így annak lehet valami következménye? (Természetesen más kondival)
Előre is köszönöm.
Üdv.B
(#) granpa válasza bencikusz hozzászólására (») Feb 8, 2014 /
 
Ezek a kis kacatok terhelés hatására állnak be az adott feszültségükre, tehát akár jó is lehet, terheld meg; mondjuk a névleges áram felével, mennyire esik le a 24V. Kipróbálhatod egy középkivezetéses (115-115V) 230Vos trafóval, a 115V-ra kötni, és terhelni; akkor hova esik le a feszültsége.
(#) jules9999 hozzászólása Jan 2, 2016 /
 
Sziasztok!
Hozzám került egy régi amerikai írógép trafó nélkül. Mi a legolcsóbb megoldás a trafó helyettesítésére?
(#) granpa válasza jules9999 hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Ha tudod a szükséges feszültségeket a gépnek, akkor egy 230/x V-os trafó ugyanúgy megteszi. Ha eleve 110 V-ról jár a gép (ha csak leválasztó volt benne), akkor egy középkivezetéses (115/115) 230 V-ossal is megy. 110/110-esről is járathatod.
Következő: »»   2 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem