Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VGA monitor csatlakozó bekötése
Lapozás: OK   3 / 6
(#) david224 hozzászólása Júl 14, 2010 /
 
Sziasztok! az én gondom az lenne ,hogy megtört a monitorkábelem. Ezért elvágtam,hogy összetoldjam egy másik kábelel amin van dugó. De azon 15 db kábel van a monitoromból meg csak 13 jön ki !Ezt hogy kössem be?és még a színkódok sem egyeznek.A segítségeteket előre is köszönöm!
(#) david224 hozzászólása Júl 16, 2010 /
 
Esetleg multiméterrel feszültségek alapján nem lehet kimérni a szálakat?
(#) lonalis hozzászólása Júl 28, 2010 /
 
Szaisztok!

Keresek valakit aki egy korábban behúzott vga kábel két végére rá tudna forrasztani egy-egy csatlakozót. Mindezt Budapesten kellene véghezvinni az első kerületben. Kérdésem, hogy vállalná-e valaki és mennyiért?

Előre is köszönöm...

üdvözlettel:

Lukács Péter

solaris2822@gmail.com
(#) bolcsy hozzászólása Júl 28, 2010 /
 
Végigolvasva a topikot lenne egy kérésem. Az adatlapok alapján szépen s jol látszik hogy a dugaszok lábai milyrn funkciot töltenek be viszont az én problémám a következő. Honnan tudjam hogy pl a RED az nállam az én kábelkivezetésmbőlmelzik szin. Adatlapbol meg tudom állapitani hogy hányas lábra meg viszont a szint nem irja ami elég nagz gáz. Ha valakinek lenne egz képe esetleg adatlapja megköszönném ha utravezetne. Csatolom a meghámozott kábel képét.
(#) gyulank hozzászólása Nov 27, 2010 /
 
Sziasztok!
Tudja valaki, hogy PC nélkül hogy lehet bekapcsolni a monitort? Az a baja a monitornak, hogy ha rá van kötve a gép, és bekapcsol, a monitor lede akkor is csak villog, készenléti állapotban marad, de nem a gépen akarom tesztelni, nehogy az is tönkre menjen.
(#) ufi hozzászólása Dec 13, 2010 /
 
Sziasztok!
Ez a téma lehet hogy nem ide illik,ezért bocsássatok meg!
Segítségeteket szeretném kérni két VGA monitorról levágott vezeték összekötéséhez! LCD Tv - számítógép VGA kimenet - hez kellene!
Problémám vele:
Az eggyik vezetékben 1-el több vezeték van, ha az adott szineket összekötöm nincs kép a tv-n!
(#) zotyo91 hozzászólása Dec 21, 2010 /
 
Hali szeretnék összekötni egy monitort és egy sat vevőt.
Az lenne a kérdésem hogy a SCART csatlakozóra rá lehetne-e kötni a monitor-t?
(#) danyi válasza zotyo91 hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
igen...
(#) danyi válasza zotyo91 hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
(#) zotyo91 válasza danyi hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Kössz a kapcsolásokat.
(#) raithrobert hozzászólása Máj 2, 2011 /
 
Üdv. Azt hiszem rég kihalt a nézőtér. De remélhetem, hogy tud majd válaszolni a kérdésemre.
1.Hogyan kössem be, a koax vagy kompozit kábelt a dvd-re? Seltronic DVD-3854. Legalábbis ez a típus száma.
2. És van egy Daewoo monitorom, legalább 10éves és rá kötettném a dvd-re. Hogyan oldhatom meg?

Tisztelet egy jól ,,képzett hobbielektronika" oldalnak.
Az igaz, hogy fórumon vagyok, de nyílvántartok.
(#) jocy0823 hozzászólása Máj 31, 2011 /
 
Sziasztok! Ezt a nevezetű TFT kijelzőt LTN150P1-L01 hogyan tudom VGA-ra kötni? Esetleg tud valaki egy adatlapot?
(#) anyadat hozzászólása Júl 8, 2011 /
 
Hellosztok!
sürgős kérésem lenne
van 1 monitorom aminek a vga csatlakozóját levágták
akartam venni hozá kábelt , de a kábel magából a monitorból jön sajnos
nos az lenne a kérésem hogy nem-e tudnátok nekem leirni hogy melyik szálat hova kell közni?
szálaim:
Piros + föld
Zöld + föld
kék + föld
szürke + föld
1 db fekete
1 db narancssárga
1db lila
1 db citromsárga
1 db fehér
+ árnyékolás ami körülveszi a huzalt (de lehet hogy az test volt nem tudom)

amugy 1 compaq 7500 ről van szó
vga csatija a képen látható modon csatlakozik
ha valaki tudja hogy hogyan lehet ezt bekötni ,hogy jó is legyen annak nagyon megköszönném
segitségeteket előre is köszönöm

valami.jpg
    
(#) ikrekapja hozzászólása Júl 20, 2011 /
 
Sziasztok !
MA-582KC típusú monitorom van aminek saját kábele van és a videokártya csatlakozás felől szálszakadása lett, tekergetve váltotta a színeket.
Egy állítólag hozzáértő srác szét vagdosta, fel írta a PIN csatlakozási színeket előtte / ez a dugó össze volt ragasztva belül / , és 3 vastag szállal együtt mind mellett van egy fekete, összesen 6 feketét számolt, de a helyeit nem lehetett pontosan megállapítani .
A 3 vastag szál :

1 : Vörös, amiben egy vékonyabb rózsaszín és egy fekete vékonyabb szál tündököl.

2 : Sötét Szürke, amiben egy vékonyabb világos szürke és egy fekete szál tündököl

3 : Kék, amiben egy vékonyabb világoskék és egy fekete szál tündököl.

A bekötési táblázat szerint a 2. PIN be Green, vagyis zöld szín kellene.

A szürke itt az lenne ?

A srác be forrasztotta ezeket a színeket, meg a felírt többit, de sok fekete ki maradt, próba alatt a monitor csak annyit dobott : Not Supported.

Szóval most lenne egy LCD monitorom a katódos helyett ami nem rontja a szemem, de hiába van, mert nem jó a kábel kötés.

Hogyan találjak megoldást ? Tudnátok nekem ebben segíteni ?
(#) ikrekapja hozzászólása Júl 20, 2011 /
 
Teszem hozzá hogy van ennek a monitornak a kábelen egy hangszóró kivezetése is.
(#) anyadat hozzászólása Júl 25, 2011 /
 
Hellosztok!
sürgős kérésem lenne
van 1 monitorom aminek a vga csatlakozóját levágták
akartam venni hozá kábelt , de a kábel magából a monitorból jön sajnos
nos az lenne a kérésem hogy nem-e tudnátok nekem leirni hogy melyik szálat hova kell közni?
szálaim:
Piros + föld
Zöld + föld
kék + föld
szürke + föld
1 db fekete
1 db narancssárga
1db lila
1 db citromsárga
1 db fehér
+ árnyékolás ami körülveszi a huzalt (de lehet hogy az test volt nem tudom)

amugy 1 compaq 7500 ről van szó
vga csatija a képen látható modon csatlakozik
ha valaki tudja hogy hogyan lehet ezt bekötni ,hogy jó is legyen annak nagyon megköszönném
segitségeteket előre is köszönöm
(#) imre andras hozzászólása Nov 20, 2011 /
 
Sziasztok
azzal a kérdéssel fordulok hozzátok amint olvastam én pont fordítva szeretném hogy pl.. egy DVD lejátszót szeretnék monitora bekötni csak egy probléma van hogy milyen bekötést csináljak hozzá ami jó is lenne hozzá
Mert én s-video vagy rca ra gondoltam az egyszerűbb én szerintem .
(#) ToZo hozzászólása Nov 22, 2011 /
 
Sziasztok!

Remélem jó topicba teszem fel a kérdésemet, mert a problémámhoz nem találtam megfelelőt, újat nyitni meg nem szerettem volna.

Adott egy laptop, aminek van D-SUB kimenetele. A célom az, hogy elhitessem a géppel, hogy rá van dugva egy monitor a csatlakozójára, ezáltal bekapcsolható legyen a kiterjesztett asztal funkció a windowsban.

Milyen kapcsolást ajánlotok az alábbi feladathoz?
Az alábbi oldalon a VGA csatlakozó bekötésénél a lap alján található információk szerint elég csak 4 és a 11 -es lábat a GND-re kötni, vagy azért egy kicsit bonyolultabb a monitor szimulálás?
Bővebben: Link

Nem szeretném hazavágni a VGA kimenetet a laptopon.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

ToZo
(#) Sas17 hozzászólása Máj 6, 2012 /
 
KÉREM GYORSAN SEGÍTSENEK!!!
hogy kell nyákba foszasztani!
Van egy törött kábelű monitorom és gondoltam megjavítom ! Na de hogy ?! :nemtudom: Levágtam a végén szétvágtam a csati öntött műanyagát! vissza kötöttem más dirib darab hoszabbított vezetékkekel de szörnyen homájos lett a kép! Jó is lett volna mert már nem volt hiányos a szín! Szét szedem megint a kábelt! Biztos valami árnyékolás a neten azt írták hogy szigetelés túl vékony nos ahelyett hogy leszigetelem szereztem egy új kábelt. De ezt nem tudom bekötni mert szineket összekötötöttem de nem hegy ja és az újon van zöld a régin ami kb 3, vastagabb meg ahelyett szürke van! Most boncsam ki a kábelt a nyákból:?
(#) zoltan0801 hozzászólása Dec 17, 2012 /
 
Helo!
Szeretnék segítséget kérni, egy Philips TV-t szeretnék összekötni egy laptoppal, vagyis az már sikerült, csak hosszabb kábel kéne. A kérdésem az lenne, hogy veszek két VGA csatlakozót, és abban az összes csatlakozást, az összessel össze kell kötni, vagy van olyan pont ami nem kell?
(#) bor5 válasza zoltan0801 hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Sziasztok tudtok nekem segíteni?? Van egy laptopom vga kimenettel!! és van egy tv-m rca bemenettel !! Kellene nekem valami rajz hogy lehetne ezt megvalósítani!!
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) bor5 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Kőszőnőm!!
(#) Inhouse válasza zoltan0801 hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Minél hosszabb, annál nagyobb gondot okoz. Passzív VGA hosszabbítókból nincs túl hosszú, nem véletlenül.

Üdv
Inhouse
(#) bankimajki válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Micsoda, ebben szerintem elméleti hiba van. Mivel a kérdező gondolom olyan TV bemenetre gondolt ahol a videojel bemenet egy sárga RCA és a hang egy piros és egy fehér RCA. Ha erre gondolt, akkor ebben az esetben itt a sárga RCA kábelben kompozit jel van. (Ami tartalmaz szinkronjelet, színeket és még elég sok dolgot, egy komplex jel.) Ami a D-SUB 15-os csatin kijön a monitorból az pedig külön tartalmazza a színeket és külön minden egyéb egységet. Ezekből szerintem egy sima passzív áramkörrel (pláne nem néhány jel bekötésével) nem lehet előállítani a kompozit jelet. Vagyis ebben a formában nem köthető a TV-re. De ha a TV-n több RCA bemenet is van, ami analóg és képátvitelre szolgál abban az esetben lehet hogy megoldható. (Bár ha ilyen van rajta akkor D-SUB 15-ös vagy DVI csati is van rajta szerintem.)

Üdv.: Miki
(#) idlob válasza bankimajki hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Néhány videokártya képes arra, hogy előállítsa a kompozit videojelet, amihez a VGA RGB DAC-i közül az egyiket használja, ezért ebben az eseteben _de csak is ebben az esetben_ működhet a feljebb linkelt átalakító. Tehát a videokártyának hardveresen támogatnia kell a kompozit jel előállítását. Ha ezt támogatja, akkor gyárilag adnak hozzá ilyen átalakítót, és nem kell keresni / venni külön (hacsak el nem veszett). Ha nem adtak gyárilag hozzá, akkor nem fogja tudni, ha tulajdonos tótágast áll, akkor sem.
Sajnos az emberek megszokták, hogy audio jelek esetén össze vissza át lehet alakítgatni csupán csatlakozók és drótok segítségével (megjegyzem korrekt módon ott sem!), aztán ezen felbuzdulva videóval is ilyenen kísérleteznek.

Szóval a trükk egyszerű: meg kell nézni a videokártya dokumentációját. Ha van rá mód, ott le lesz írva a mikéntje, ha nincs, akkor aktív eszköz nélkül nem fog menni.

Ilyen aktív eszközt pedig nem egyszerű összehozni, mert pl. még a NYÁK routolása is beleszól a végeredménybe.
(#) bankimajki válasza idlob hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Ez mind igaz, nekem is volt olyan videokarim. De általában ami ezt tudja ott S-VIDEO néven van kivezetve és nem a DSUB-15-ös csatin.

Üdv.: Miki
(#) tommy987 hozzászólása Jan 15, 2013 /
 
Sziasztok! Kaptam egy HP 1702 LCD monitort, aminek a VGA csatlakozója le van szakitva és az már nincs meg. A monitorba fixen megy be, de a panelről lehúzható, kiszedhető (vékony fehér csoki+2 csavar). Van-e valamelyikötöknek ilyen, vagy tudtok-e olyan bontót, ahol lehetne ilyet venni? Kérlek segitsetek! Köszönöm.
(#) HA5AWS válasza tommy987 hozzászólására (») Jan 15, 2013 /
 
Szia!
Szerintem a legtöbb alkatrész boltban kapható szerelhető dugó. Fel kell forrasztani és kész.
Üdv: Gábor
(#) tiburtius hozzászólása Jan 19, 2013 /
 
crt monitorom csatlakozója tönkrement próbáltam egy másikkal lecserélni, de az különbözött amikor összekötöttem szín szerint, az egyiken egy zöld másikon egy barna maradt ki. általában monitornál melyik szín mit visz?
(#) Kriszboy243 hozzászólása Ápr 16, 2013 /
 
Sziasztok.
Segítségeteket szeretném kérni. Van egy CRT monitorom tipusa Mag XJ770. Az lenne vele a gondom, hogy úgy kaptam hogy a videókártyára csatlakozó része levan vágva. vettem ugyan ilyen beköthető csatlakozót de nem tudom a lábkiosztásokat, keresgéltem de minden oldalon más szinel vannak feltüntetve. HELP!!! Előre is köszönöm a segitséget.
Következő: »»   3 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem