Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es lámpa, meghajtó áramkör
Lapozás: OK   9 / 30
(#) soskajoska válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 13, 2013 /
 
Kísérlet, vagy ha úgy tetszik játék. A védelem, mint már írtam, a töltésvezérlő IC-ben adott. Egyszerűen csak arra gondoltam, hogy ezt a kimentett akksit plusz a töltőjét egy LED meghajtására használom, aminek ugye a nyitófeszültsége 3,3÷3,6V között van 350mA áram esetén.
(#) soskajoska válasza soskajoska hozzászólására (») Aug 16, 2013 /
 
Végül ezt találtam:
LED SEPIC Driver
C1=10µF/6,3V X5R
C2=4,7µF/25V X5R
C3=2,2uF25V X5R
L1=L2=4,7uH/3A
D1=20V/1A Schottky
R1=0,19V/Iled
R2=100k
Az IC: LM3410, SOT23-5 tokozású. Számomra még éppen kezelhető.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2013
(#) vladcepes hozzászólása Aug 28, 2013 /
 
Sziasztok! A kérdésem a következő lenne: egy hasonlót led lámpa csak mondjuk kb 250 db leddel építenék milyen meghajtó kéne hozzá? Ezt mekkora aksiról üzemeltetik? Meghajtókat találtam de csak ilyen 20-25 db ledre.

Üdv! Köszönöm a válaszokat.
(#) vladcepes válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 28, 2013 /
 
Megnéztem a honlapját, l. lámpa látom hogy egy 12V-7A os aksival hajtják, és csak 10 percig megy? Akkor ez édes kevés. (ahhoz képest hogy mennyiből lehetne megcsinálni) .
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2013
(#) proli007 válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 28, 2013 /
 
Hello! Csodák nincsenek. egy 3,2V-os 20mA-es Led (gyalogkakukk) teljesítmény igénye 64mW. Ebből 500db az már 32W. Plusz a meghajtók vesztesége, és 12V-ról, már is ott vagyunk a 3A-es terhelésnél. üdv!
(#) nedudgi válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 28, 2013 /
 
Nem néztem végig a videót, de a projekt honlapján egy 12V/7Ah zselés akkumulátort említ. Ott van pár fénykép is a meghajtó áramkörről.
Nem egy nagy durranás, a LEDcsoportokat jelfogók kapcsolják be.
Kérdés, milyen lámpát akarsz építeni? Nagy területet világítson be, vagy messzire világítson?
Ennél nagyságrendekkel komolyabb lámpát épített egy srác Magyarországon, 2010 környékén.
(#) vladcepes válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 28, 2013 /
 
Szia! A fényképeket láttam,de kapcsolási rajzot azt nem láttam.Nem tudom mi az a jelfogó. Inkább messzire világítson de azért ne keljen a hatomon cipelni . Ahova szoktunk menni nyaralni hegyekbe jól jönne egy ilyen (még a medve is oda f@-na). Szóval egyenlőre még csak kutakodok, de jó lenne valamit építeni. Egy sima mezei lámpába raktam smd-ledeket lámpa sátorba varrni lehetett volna mellette de távolságra gyenge talán 5-6m. Megnézem a linket amit írtál.
(#) soskajoska válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
Röviden:NE!
Ha megnézed a <LEDRISE> oldalán a candela>lumen kalkulátort, az eredmény 1055lm. A teljesítményfelvétel 50W a videó szerint. Ez azt jelenti, hogy 21,1 lm/W a végeredmény. Ezt egy halogén lámpa is biztosítja! Ugyanott pl. találsz Cree MK-R LED-et aminek a fényárama 128lm/W 700mA meghajtás mellett. Vagyis ~8,5W teljesítmény mellett 1075lm lesz az eredmény.
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2013
(#) soskajoska válasza soskajoska hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
Itt egy példa, ha nem csinálni akarsz, hanem megelégszel egy kész példánnyal: Bővebben: Link
7db XM-L T6 LED egyenként 280lm. Ez összesen 1960lm. Ideális esetben 80 percet világít (gondolom nem teljes fényerőn).
(#) vladcepes válasza soskajoska hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
Szia! Köszi a választ! Hát igazából én arra gondoltam hogy hátha házilag tudnék valamit félárból kihozni,inkább ez lett volna a cél. Biztos jó lehet ez a lámpa de pillanatnyilag sajnálnék rá 12-ezret kiadni. Ezekbe is van meghajtó áramkör? -gondolom igen. Hát akkor pillanatnyilag maradok az 5-6 M-es lámpámmal

UI: Arra gondoltam hogy kb 3 db ilyenből 3W vagy 1 ilyenből 10W beleszerelni egy ellem lámpa burkolatba. Gondolom csak jobban világítana. Na de ezért kérdeztem mert nem értek annyira hozzá. Érdemes e nem is az hogy belevágni hanem kiadni rá a pénzt.?
Üdv! Akkor ez csak kamu hogy 900lm ?
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2013
(#) nzozz hozzászólása Aug 29, 2013 /
 
Érdemes a dx.com -on is nézelődni, elég jó áron van szinte minden, újonnan ingyen szállítással (amire általában 7-10 napot írnak). Paypal -lal lehet fizetni, tehát biztonságos is. Pl. 10W cree led 60° optikával kijön 2400Ft -ból. Persze azt nem állítom, hogy ezek biztosan teljesen eredeti cree ledek...
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2013
(#) vladcepes válasza nzozz hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
Köszi. Majd valakit megkérek bogarásszuk át a honlapot (nem tudok englisül)- a képeket ismerem . Ez honnan jön ez a termék? Kínából rendeltem akkut helikopterhez,Paypal-on keresztül és mai napig nem érkezett meg,ez már egy éve,sok levelezés után kb 3 hónap után a felhasználó már nem volt elérhető.Igaz ez nem azt jelenti hogy minden felhasználó ilyen. Ha az ár majdnem ugyan annyi mint itthon akkor inkább itthon veszem meg ami kézzelfogható. Köszönöm a linket. Azért várom ha még van ötlet(ed).
Üdv!
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2013
(#) nzozz válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
Gőzöm nincs honnan jön, de olyan túl messziről csak nem, ha 1 hét alatt itt van. Bár én még nem rendeltem innen de tervezem. Szerintem ez az oldal megbízható, mert láttam a paypal hivatalos oldalán, csak persze most nem találom meg.
Amúgy a Paypal a kifizetett, de meg nem érkezett termékek esetén visszafizeti a teljes vételárat! (Buyer Protection)
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2013
(#) vladcepes válasza nzozz hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
Megpróbálok én is majd valamit rendelni innen.,bár amire eddig rámentem mind free Shipping volt.
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2013
(#) Csupasz válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
Szia! Miért baj,hogy ingyen szállít?
Egy 10W-os ledet próbálok,és nem értem a működését.Elvileg 12V-os, beállítom a labortápon a 12V-ot, majd elindulok az áramkorláttal felfelé.Amikor elérem az 1A-t,a feszültség még mindig csak 9,6V, és a korlát még él.
Kb.ez lenne a helyes beállítás, de akkor a 12V-os tápot (amit adtak hozzá), szintén korlátozzam le?
(#) vladcepes válasza Csupasz hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
Szia! Ja nem baj az,csak egy kicsit furának tartom hogy minden szállítás ingyér van, na de ez legyen a legkevesebb. (lehet hogy most csak azért tartok az egésztől mert múltkor megjártam).
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2013
(#) nedudgi válasza Csupasz hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
A 9.6V egy jó érték, a 12V feszültség annyit jelent, hogy a LED, és a vezérlő(áramgenerátor) ekkora feszültséget igényel. A 10W is csak egy viszonyítási alap. A nagyteljesítményű LED esetén a Watt nem azt jelenti, amit jelent egy elektronikai szakembernek. Egy 1W fehér(kék, UV, pink) LED 3-3.7V, 350mA alkatrész, de az 1W vörös(sárga,zöld) LED már 2-2.2V 350mA. Infra LED esetén még durvább helyzet, azt nem tudom fejből. A 3W LED 700mA, az 5W pedig 1400mA körül van. A nagyobb teljesítményű COB (chip On Board) LED modulok az elemi, 350mA körüli csipekből állnak össze. Tulajdonképpen minden nagy teljesítményű LED így épül fel.

Nem mérnökök, vagy elektronikai szakemberek állítják össze a kínálatot, hanem angolul valamennyire tudó kereskedők, vagy olyanok akik ismerik a latin ábécét, és tudják kezelni a szótárat...
(#) nedudgi válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
A szállítás azért benne van az árban. A külföldi költségeket a célország postája állja - Kína támogatja az exportot, a kifelé menő forgalom olcsó.
Sok helyen a rendelés összegétől függően ajánlott(regisztrált) küldeményként adják fel, illetve van lehetőséged (felár ellenében) regisztrált, vagy biztosított szállítást kérni.
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2013
(#) Csupasz válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
Igen, csak azt mondja a fáma, hogy a meghajtó ák. 240/12V-os.Akkor a 9,6V-hoz még számoljak előtétellenállást? Vagy hogy tudom kipróbálni?
(#) nedudgi válasza Csupasz hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
Hol van leírva az a meghajtó áramkör?
(#) Csupasz válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
http://www.ebay.com/itm/10W-LED-Warm-White-CHIP-10W-85-265V-Driver-...35930d
Itt van a teljes leírás, már ami van...
Nézd már meg légyszíves, és mit javasolsz?
(#) nedudgi válasza Csupasz hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
A LED driver 600 mA áramot ad - többet nem. A LED 600mA áramot szeret - ennyit kap.
Tulajdonképpen mi a probléma?
Az, hogy 10W van odaírva, nem jelent semmit - A LED, és a driver párosítva van.
(#) Csupasz válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
Köszönöm a segítséged, akkor bátran rákötöm....
(#) laszlokunstar válasza Csupasz hozzászólására (») Aug 30, 2013 /
 
"Jó" az eladód angol tudása:
Idézet:
„2 years wattaranty”
(#) Csupasz válasza laszlokunstar hozzászólására (») Aug 30, 2013 /
 
.....és ez még semmi, olvasnád a mondatait!
(#) drsikorszki hozzászólása Szept 5, 2013 /
 
Sziasztok! Nem tudom h volt már ebben az ügyben hozzászólás, de nem találkoztam még ilyennel. A következő a helyzet: Van nekem egy simson s51 típusú motorom, és 12v/35W-os világító tekercsről működnek a lámpák benne, Egyik barátomtól kaptam egy H1-es foglalatú autó izzót, és azt szeretném ugyanerről a tekercsről működtetni, úgy hogy kapcsolóval tudjam szabályozni a megvilágítást, éjszaka a ledes izzó működjön nekem nappal maradhat a sima halogén izzó. Be is van kötve kapcsolók is, de úgy vettem észre alapjáraton a led fénye nem egyenletes vibrál, és melegszik ( neten úgy olvastam h 80 fok az üzemi hőmérséklet). Ebben szeretnék segítséget kérni tőletek valamilyen stabilizátort kellene hozzá készíteni, vagy ha jobban ért valaki hozzá akkor szívesen fogadok tanácsokat ebben az ügyben. Még annyit kell tudni, hogy a motorban nem található semmilyen stabilizáló eszköz, se relé (ewr, elba) és akkumulátor sem. Közvetlenül a tekercsre vannak rákötve az izzók.

Előre is köszönöm!
(#) nagym6 hozzászólása Szept 23, 2013 /
 
Sziasztok. Segítséget kérnék, hogy lehet kiszerelni a képen lévő kézi ledes lámpából a ledet. Alig láthatóan halványan világít, elemek (3db. rúdelem) újak tökéletesek. Gondolom a led lehet rossz. Vagy ha nagyon halvány, akkor esetleg jó, más hiba lenne, de egyenlőre szétszedni sem tudom, nem az enyém, törni nem akarok semmit. Köszönöm.
(#) zolika60 válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 23, 2013 /
 
Melyik képen?
(#) nedudgi válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 23, 2013 /
 
Láttad, amikor rendesen világított? Véletlenül nem több üzemmódos az a lámpa? Milyen 'vadonatúj' elem került bele? Van műszered? Kép nélkül semmit nem tudunk segíteni.
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2013
(#) nagym6 hozzászólása Szept 23, 2013 /
 
Hát a kép itthon maradt, ma ilyen napom van.
Nem láttam rendesen világítani, de csak a ledchip egy picit -alig láthatóan- lila lesz, kisugárzás semmi nincs. A nyomógombra csak ki-be kapcsol ez a halvány fényecske, nem tudom vannak-e más üzemmódok. Gondolom, a vezérlő chip is lehet bűnös, de nem tudok hozzáférni.
Elemek új Duracell, 1.57V.
Köszi.

IMG_6919.JPG
    
Következő: »»   9 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem