Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tv Scart csatlakozóból hang
Lapozás: OK   2 / 3
(#) trek hozzászólása Szept 26, 2013 /
 
Sziasztok!

Az alábbi problémában kérek szakértőktől segítséget:

Adott egy televízió amihez van HDMI porton kötve egy médialejátszó, illetve van egy 6.1-es hangfalrendszer ami SCART csatlakozóval van a TV-hez kötve.

A problémám az, hogy külön-külön mindkettő működik tökéletesen, de amikor a médialejátszót akarom használni, ahhoz a TV-n kell kiválasztanom az input eszközt (HDMI), de az értelemszerűen nem a SCART által használt (AV1), és így csak a TV hangfala van. Remélem érthetően írtam le eddig, mert nem vagyok egy nagy guru a témában.
Szóval két külön bemenetet használnak és együtt nem működik a hangfalrendszer a médialejátszóval. A TV-n kipróbáltam az összes beállítást, gondoltam hátha csak ennyi a probléma, de nem volt szerencsém.
Itt a fórumon találtam hasonló témát, de véleményem szerint nekem másfajta problémám van.

Kell hozzá valamilyen speciális audio eszköz/átalakító vagy más módon kell beüzemelni?

Szóval ebben kérném a segítségeteket, hogy tudnám egyszerre üzemeltetni együtt a kettőt. Biztos van rá megoldás, csak az én tudásom ehhez már nem elég. Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2013
(#) eyess válasza trek hozzászólására (») Szept 26, 2013 /
 
Te nem egyszerre akarod üzemeltetni a kettőt , hanem azt szeretnéd , hogy mindig legyen hang függetlenül attól , hogy scart , avagy hdmi ről nézitek a tévét ugye ?
Egyszerűen van a tévén olyan kimenet , hogy RCA audió ez ilyen piros , és fehér színű kimenetek , ezt össze kötöd a hangfalrendszereddel , és így mindig lesz hang függetlenül attól , hogy milyen bemenetről tévéztek.
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2013
(#) Inhouse válasza trek hozzászólására (») Szept 26, 2013 /
 
Gondolom hasonlóan a Samsung-okhoz, itt is az lesz a probléma, hogy nincs a TV-n audio out. A SCART-on kijön a tuner hangja és annyi, a többi nem. Csak a koaxiális/optikai digitális audio kimeneten jön ki mnden bemenet hangja. Viszont a kompakt házimozi szettek (DVD és erősítő egyben) túlnyomórészt nem tartalmaznak ilyen bemenetet, max egy 6 csatornás analógot. Nincs más megoldás, vagy a TV fejhallgató kimenete, vagy egy digitális->analóg átalakító, vagy új házimozi rendszer ilyen bemenettel. Légy üdvözölve a 21. században!
(#) trek válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 27, 2013 /
 
Sziasztok,

Köszönöm az ügyben való segítségeteket (eyess-nek is)!

A válaszotok alapján, illetve a TV és a hangfalrendszer (angol/magyar) használati útmutatójának áttanulmányozása után úgy néz ki, hogy digitális (optikai) kábel lesz a befutó. Mert hála az égnek mindkét eszközön van Optikai digitális audio ki/be menet.
Megrendeltem a szükséges kábelt, úgyhogy még nem tudok konkrétumot mondani, de remélem ez lesz a jó megoldás.

köszönöm a segítségeteket!
(#) eyess válasza trek hozzászólására (») Szept 27, 2013 1 /
 
Ha javasolhatok egyet nem verd magad költségekbe.Ugyanis az optikai kimenet is az rca kimenetről átalakítás után kerül kivezetésre .Tehát nem érsz el vele semmit , mert így is kell kábel , és úgy is , és az optikai kábel jóval drágább .Ez arra jó , hogy az embereket megvezessék , illetve szemfényvesztés , vagy drágábban lehessen eladni egy készüléket .
(#) Inhouse válasza eyess hozzászólására (») Szept 27, 2013 /
 
Ne terjessz ilyen fals dolgokat. Nem az RCA-ból lesz az optikai, főleg, hogy a mai TV-ken már nincs is analóg audio kimenet (RCA kivezetés). Az optikai kimenet állítható, hogy sztereó, vagy 5.1 legyen. Valamint csak ezen keresztül nyerhető ki az összes bemenet hangja (a fejhallgató kimenetet leszámítva, de az nem erre van)

Trek!

Jól tetted, hogy veszel optikai kábelt, nem fogod megbánni és örülhetsz, hogy van ilyen az erősítődön!
(#) eyess válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 27, 2013 /
 
Ez nem fals dolog bármelyik olyan készülék manuálját megnézed ami fel van szerelve külön audió , és optikai kimenettel azt a processzor felől érkező D/A konverter ez lesz az audió kimeneté , és a processzorból jövő úgynevezett DOTX kimenetről érkező jel a további fokozatok után kerül az optikai kimenetre szint illesztés stb .
De a processzorból a demodulátor , és az interpolátorról jön mind a két jel , csak annyi a különbség , hogy az analóg audió jel miatt van egy digital filter , így válasszák szét őket.
Ja és tévedés , mert a mai korszerű akár led , vagy plazma készülékek hátulján lévő scart kimeneten megtalálható a mindenkori analóg audió hang jel.

Az 5.1 is egy átverés .Vegyünk egy equalézert aminek a szabályzó kimenetei külön külön lennének leválasztva és megszólaltatva .Egy 5 sávosnál mindjárt lenne egy 4.1 ennyit az 5.1 ről.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2013
(#) Inhouse válasza eyess hozzászólására (») Szept 27, 2013 /
 
Idézet:
„Ja és tévedés , mert a mai korszerű akár led , vagy plazma készülékek hátulján lévő scart kimeneten megtalálható a mindenkori analóg audió hang jel.”

Nem írtam ilyet, csak a tuneré jön ki, ezért szív mindenki, aki analóg módon akarja összekötni, lásd SCART->RCA.

Idézet:
„Az 5.1 is egy átverés .Vegyünk egy equalézert aminek a szabályzó kimenetei külön külön lennének leválasztva és megszólaltatva .Egy 5 sávosnál mindjárt lenne egy 4.1 ennyit az 5.1 ről.”

??? Valódi 5.1 hang is kijön az optikai digitális kimeneten, szépen átvált az erősítő és ennyi.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2013
(#) eyess válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 27, 2013 /
 
Idézet:
„Nem írtam ilyet, csak a tuneré jön ki, ezért szív mindenki, aki analóg módon akarja összekötni, lásd SCART->RCA.”


Hát pedig a scarton mindig meg vannak ezek a jelek audió is , és videó is
De viszont olyan van , hogy két scart kábel eltérő bekötésű ilyennel már találkoztam.
(#) eyess hozzászólása Szept 27, 2013 /
 
Akkor csak a teljesség igénye nélkül hátha valakinek szüksége lesz rá.
Ez szabvány ettől eltérő használat nincs.
Ezen bemutatásra kerül a több scart csatlakozóval ellátott készülékek scart kimeneti pontjainak bekötése , funkciójuk , vezérlő feszültségek stb.
Ez minden készüléken amin van scart aljzat megtalálható kell , hogy legyen , mivel , akkor a csatlakoztatott eszköz nem működne megfelelően, és viszont.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2013
(#) Inhouse válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 27, 2013 /
 
A mostani (Samsungnál biztos) laposTV-knél csak a tuner hangja van benne, a többi forrásé nincs.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2013
(#) Inhouse válasza eyess hozzászólására (») Szept 27, 2013 /
 
Nem tudom, kit akarsz meggyőzni a SCART bekötéséről...
Idézet:
„Hát pedig a scarton mindig meg vannak ezek a jelek audió is , és videó is”

Idézet:
„Ja és tévedés , mert a mai korszerű akár led , vagy plazma készülékek hátulján lévő scart kimeneten megtalálható a mindenkori analóg audió hang jel.”

Nem, sajnos nem. Milyen boldogok lennének azok, akiknek nincs a házimozi erősítőjükön optikai bemenet...
Ajánlom a témában a következő fórumot, ahol már számtalanszor ki lett vesézve, amit eddig írtam: Samsung LCD és LED TV fórum
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2013
(#) eyess válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 27, 2013 /
 
Megfordult a kezeim közt jó pár tv , és rendelkezem is a samsung UE sorozat egy 3d tv csodájával .De én ilyet , amit te írsz nem tapasztalok , és minden megtalálható rajta ,ami a leírásában is szerepel .Az AV tól az compozit videó kimenetig minden.
A lentebbi az egyik specifikációban is benne van az audió résznél lent.

Tulajdonképpen neked az a problémád , hogy csak optikai bemenet van a házimozi erősítődön , és így nem tudod a tévéhez csatlakoztatni ?
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2013
(#) Inhouse válasza eyess hozzászólására (») Szept 28, 2013 /
 
Nem, nekem nincs semmilyen problémám ezzel, csak azzal, hogy az egyetlen rendes, működő megoldásról (optikai kábel) akartad lebeszélni a kérdezőt. A tegnap linkelt fórumon párnaponta előjön a téma...
A SCART specifikációjában benne van az audio out, de a mérnökök furcsa jószágok, RCA-t már nem is raknak...
pl. itt kérdezik
itt meg válaszolnak
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 28, 2013 /
 
Hopp, közben most nézem, hogy nem jó linket adott a válaszoló. Az egy digitális->digitális átalakító, akinek nincs optikai bemenet az erősítőjén, csak koaxiális (RCA).
Az illetőnek egy digitális->analóg átalakító kell, pl. egy ilyen: 5.1 DAC, bár elég lehet egy olcsób sztereó is...
(#) trek válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 3, 2013 /
 
Sziasztok,

A mai napon sikerült beszereznem az optikai kábelt és tökéletesen működik a szerkentyű!!!!
Köszönöm a segítségeteket!
(#) Inhouse válasza trek hozzászólására (») Okt 3, 2013 /
 
Szívesen, örülök, hogy jó lett.
(#) Skip válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 14, 2013 /
 
Sziasztok!

Mit jelent az, hogy csak a tuner hangja jön ki? Én a hifim szeretném rákötni egy LG TV-re és természetesen nincs audió kimenet. Csak TV-t nézünk rajta(semmi külső lejátszó, stb)
A tv csatornák hangját kiadja a scarton?
Válaszotokat előre is köszi
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2013
(#) kadarist válasza Skip hozzászólására (») Okt 14, 2013 /
 
Szia!
Miről megy a tévé? Kábelről? Mert akkor az tuner-forrású.
(#) Inhouse válasza Skip hozzászólására (») Okt 14, 2013 /
 
Ahogy Kadarist is írta, valószínűleg igen.
(#) eyess válasza Skip hozzászólására (») Okt 14, 2013 /
 
Ha csak tévét néztek rajta bár nem írtad , hogy éppen hogy , de leírok egy két verziót.

1. Antenna + koax bemenet = Tv adás > Scart audió kimenet = ok
2. Set top box + koax bemenet = Tv adás > Scart audió kimenet = ok
3. Set top box + Scart bemenet = Tv adás > Scart audió kimenet = ok
4. Set top box + Scart bemenet = Tv adás > Set top box audió kimenet = ok
5. DVD Player + Scart bemenet = Tv > Vagy DVD audió kimenet , vagy Scart audió kimenet = ok.
stb stb stb .

Valamelyiket biztos ki tudod választani , amelyik neked éppen megfelelő lesz.
(#) Skip válasza eyess hozzászólására (») Okt 14, 2013 /
 
Kábel TV! Szóval reménykedem
Köszönöm. holnap kipróbálom.
(#) Inhouse válasza Skip hozzászólására (») Okt 14, 2013 /
 
Samsungoknál (analóg audio out nélkülieknél) a SCART-on csak tuner esetén van hang kifelé. Egy komoly LG-nél már kellett volna TV csere után hangot kinyernem, ott is így volt sajnos. Faramuci megoldás lehet a fejhallgató kimenet használata. A biztos és korrekt megoldás az optikai kimenet csatlakoztatása egy ezt fogadni tudó erősítőbe.
(#) van Robert hozzászólása Dec 14, 2014 /
 
Üdv!
Kicsit halott a fórum, de hátha valaki erre jár és megmondja, hogy mit tegyek.
Adott egy Samsung lapos TV, és egy wireless füles. Jelenleg a TV jack kimenetére van kötve a füles (fejes) egy jack-RCA átalakítóval. Ha TV-zni akarok, akkor bedugom a jack-et, bekapcsolom a fülest és élvezem a műsort. Ezzel annyi a baj, hogy minden alkalommal babrálni kell a jack dugóval. Nem attól félek, hogy tönkre megy, csak zavar, hogy kvázi kényelmetlen.
Azon töröm a fejem, hogy hogyan tudnám úgy megoldani, hogy a füles bekapcsolásakor vegye le a TV a saját hangszóróiról a hangot.
Mert ugye ha bekapcsolok egy HDMI-n (+optikán) rákötött DVD lejátszót, akkor azonnal arra teszi ki a hangot. Valami ilyesmire vágyok a fülessel kapcsolatban is.
A TV-n nincs RCA kimenet, csak optika meg jack. Természetesen HDMI és mini Scart is van. A mini Scartra dugott Scart-RCA átalakítóval megy a hang a fülesre, de ekkor rajta marad a TV saját hangszóróin is, és ez ellentétes a céljaimmal.
Előre is köszönöm.
(#) Gafly válasza van Robert hozzászólására (») Dec 14, 2014 /
 
Szerintem sehogy, de ne legyen igazam.
(#) Inhouse válasza van Robert hozzászólására (») Dec 15, 2014 / 1
 
Csak egyet kell visszaolvasnod a hozzászólásod előtt. Ahogy Gafly is írta, sehogy. Kell egy optikai->analóg (DAC) kütyü, amivel megy minden, csak a TV-t kell némítanod, ha nem akarod, hogy közben szóljon.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2014
(#) Ameron24 hozzászólása Júl 7, 2015 /
 
Sziasztok, több mint valószínű hogy nem ez a legmegfelelőbb topicba írok, de azért ne kövezzetek meg ha lehet.

A problémám az, hogy adott egy TV ( HDMI 1.4-en keresztül kapja a VGA-ról a jelet kábel is azonos tv csatija is az ( bár lefele úgy is kompatibilis, eltérés jobbára a sávszélességben lehet sztem).
Na szóval ( TV-n nincs vonalszintű kimenet csak be.., fejhallgató kimeneten keresztül kötném egy erősítőre, illetve fülesre ( monitornak használom főként ), viszont van egy kis zaj ha úgy tetszik ( brumm) azt lehetne valahogy orvosolni? HDMI-s jel tiszta zajmentes. Válaszokat köszönöm
(#) sargarigo hozzászólása Júl 8, 2015 /
 
Sziasztok!

Van egy tévém, aminek van két scart csatlakozója. Ebből a felső rá van kötve a média playerre, így amikor filmet akarok nézni (és nem reklámot ), akkor átkapcsolom a tévét av-re, és nézem a playert, és hallgatom a tévén. Ez eddig jó. Csakhogy szeretnék rákötni egy vezetéknélküli fülest (tehát van benne erősító) a scartra,
Én naív azt gondoltam, hogy csak kivezetem és örülök. De ahogyan többen is utaltak rá, csak a tuner hangja jön át, akárhogy variálom a dolgokat. Mondjuk az szépen szól. Viszont a playernek így nincs hangja. Kompozit videó és rca audió jön ki belőle.
Két kérdésem lenne:
- Milyen eltérés van a tévén lévő két scart között (mert úgy tudom van)
- Egyáltalán van-e megoldás arra, hogy választhatóan a tévét vagy a playert halljam. Csak analóg megoldás játszik, nincs optika és társai.

Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2015
(#) Massawa válasza sargarigo hozzászólására (») Júl 8, 2015 /
 
A scart lehet be- és kimenet. Hogy mi kerül a kimenetre, azt a jobb TV-ken lehet programozni ( pl. scart 2>scart1). A te esetedben valoszinüleg nem, igy a TVböl az egyik scarton lehet felvenni ( videomagnora) és ugyanarrol lejátszani ( a magno kapcsolja át az irányt) a másik scart meg csak bemenet. A boltban kapni átkapcsolos Scart csatit (in-out) azt esetleg probáld ki.
(#) sargarigo válasza Massawa hozzászólására (») Júl 8, 2015 /
 
Ez okés, de nem a hang hiánya a gond, hanem hogy az mindenképpen a tuner hangja lesz. Ezen tudtommal nem segít ha a kimenet helyett a bemenetet választom. Ugyanazt szeretném hallani mint a fejhallgatón, csak állandó szinten függetlenül a hangerőtől.
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2015
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem