Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » USB bekötése
 
Témaindító: (Felhasználó 1131), idő: Feb 16, 2006
Lapozás: OK   5 / 9
(#) eSDi válasza sanykaraj hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Üdv!

Tételezzük fel, hogy az a gép egy laptop... Úgy mint nálam. Van benne 5.1-et tudó hangkártya. Az 5.1-hez kell mind a 3 csatlakozó. De! Nem kell külön mikrofon, mert eleve van a gépbe beépítve. Valahol a kamera mellett szokott lenni, de mint nálam a billentyűzet felett van az F11-es billentyű közelében.
Viszont ha asztali gép, akkor kell egy + hangkártya és kész. Erre felesleges egy USB-t elpazarolni.
(#) Inhouse válasza eSDi hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Tételezzük fel, hogy annyira tényleg nem nézte el, hogy van benne...nincs minden laptopban se webkamera, se mikrofon...az enyémben sincs, mondjuk nem is hiányzik.

Üdv
Inhouse
(#) potyo válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Pedig jó az. Birod te is mutatni magadat plusz pénzért, miközben nézed a csajokat a kamerás oldalakon
(#) sanykaraj válasza eSDi hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Van bőven USB bemenet de nem akarok ezért külön venni egy új hangkártyát gép pedig asztali és nem laptop.
(#) eSDi válasza sanykaraj hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Pedig akkor mindenképen kell egy új hangkártya, vagy belő, vagy usb-s. Vagy ha integrált, akkor az alaplapon van csatlkozási lehetőség előlapi kivezetéshez. Ott van mikrofon kivezetés is. Nézd meg a leírásában.
(#) sanykaraj válasza eSDi hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Van benne valami mert a jelenlegi kimenetekhez audio 2 van írva és van egy audio 1 felirat is ahol van 9 tüske de nincs oda írva hogy melyik mi lehet
(#) eSDi válasza sanykaraj hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Azt az alaplapod leírásából tudhatod meg. Viszont azt már nem tudom, hogy 5.1-es kimenet használatakor hogyan kell oda csatlakoztatni a mikrofont.
(#) Inhouse válasza potyo hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Hülye! Üdv Inhouse
(#) zenetom hozzászólása Nov 25, 2011 /
 
Na most kicsit szemtelen leszek, de nagyon fontos lenne: Bővebben: Link.
(#) eSDi válasza zenetom hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
(#) G-man hozzászólása Dec 13, 2011 /
 
Üdv!
USB hosszabbítót szeretnék készíteni. Lehet kapni ehhez külön kábelt és aljzatot/dugót? Milyen hosszú lehet maximum egy usb hosszabbító?
Vagy esetleg nem érdemes vele bajlódni és inkább vegyek boltban? (költségek csökkentése és magam szórakoztatása miatt szeretném én készíteni).
(#) El_Pinyo válasza G-man hozzászólására (») Dec 13, 2011 /
 
Szia!
A szabvány az USB 2.0 esetén nem említ maximális kábelhosszt, hanem a kábel elektromos specifikációját közli. Ennek megfelelően nagyjából 5 m hosszú USB kábel lehet a maximális hosszúság, de hubok beiktatásával a távolság nagyjából 30 m- ig növelhető. Szerintem sok értelme nincs otthon barkácsolgatni, nem hiszem, hogy anyagilag sokkal jobban jönnél ki belőle.
(#) abcdabcd válasza G-man hozzászólására (») Dec 13, 2011 /
 
Ha a huboktól olcsóbb megoldást akarsz, akkor vegyél olyan hosszabbítót, ami UTP kábelen keresztül hosszabbít, elvileg ezekből is létezik usb2-es sebességű is, körbe kell nézni, hogy milyenek az igényeid, mihez kell, és ahoz melyik lehet a legjobb választás!
(#) david550 hozzászólása Feb 2, 2012 /
 
Sziasztok.
A wikipédián rajta van a micro USB lábkiosztása, de nem tudom, hogy a 4. lábat hova kell kötni?
Ezt írják:
Idézet:
„Permits distinction of host connection from slave connection
* host: connected to Signal ground
* slave: not connected”

előre is kösz
(#) eSDi válasza david550 hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Üdv!

Nagyon egyszerű! Sehova. Ha az eszköz tud host módba is működni, akkor kellene a testre kötni, de én még nem láttam sehol ezt.
(#) david550 válasza eSDi hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Értem, kösz, láttam ilyen kapcs. rajzokat, ott sem voltak bekötve.
(#) david550 hozzászólása Feb 3, 2012 /
 
Lenne egy kérdésem megint.
Ha egy hangszórót rá akarok kötni a telefonra mikro USB-n keresztül, ez a kapcsolás jó lesz hozzá?
Én úgy találtam ki, hogy a hangszó egyik végén van a negatív kivezetés, a másik végén egy NPN tranzisztor, és aztán a pozitív 5 voltos kivezetés. A tranzisztort kapcsolná a data+.
Jól csináltam?
Az ellenállások értékét még nem számoltam ki.

Szerk.: a képen az írásnál rosszul írtam, a 2-es láb a data-, a 3-as pedig a data+
(#) mcload hozzászólása Feb 4, 2012 /
 
Sziasztok. USB - Jack átalakítót akarok csinálni. Olyat, mint ami az alábbi linken van: http://elektroexpressz.hu/spd/unas_109890/EMF7951_USB_adapter_atala...A_dugo

Csak én nem jack dugót akarok rá, hanem aljzatot. Valaki mutatna róla rajzot, hogy hogyan kössem össze a kettőt?
(#) artiny hozzászólása Jún 28, 2012 /
 
Sziasztok,

Vadi új kezdo vagyok elektrotechnikában,...de akarnák szerkeszteni egy laptop alá ....két ventilátort betenni,ami usb kábellel mukodne.

Van két tápegységbol kiszerelt ventilátorom.
Es egy nyomtatokhoz valo usb kábel
http://squeekygeek.com/wp-content/uploads/2011/09/usb-printer-cable.jpg

Osszelehetne hozni a kettot? mondjuk ha nem is ad majd 12V hanem csak 5 V a usb,majd nem fog ugyan olyan fordulattal forogni a venti...de szorakozasbol nekem jo az is...

valaki leirna hogyan,mikent,mukodne e?
(#) kisagyi hozzászólása Aug 16, 2012 /
 
Hello.

Érdeklődnék a hozzáértőktől.
Kb 3 órája került hozzám egy telefon, melyet USB-n keresztül töltenek.
Konkrétan egy myPhone 3020-as típus.
Lényeg az hogy a kedves ismerős sikeresen megtépte a kábelt és 2 szál kiszakadt.
Ennek örömére nehogy könnyű legyen a dolgom mind a 4 kábelt letépte a helyéről.
Agyatlan egy csatlakozója van és lövésem sincsen mit, merre forrasszak vissza.
Ha valakinek van efféle kábelja, nomeg egy pár perce kimérni multival a csatlakozását, azt nagyon megköszönném.

Előre is köszi a segítséget.

Péter
(#) gammabuta hozzászólása Aug 11, 2013 /
 
Sziasztok!

Saját készítésű USB adaptert szoktam használni saját stabilizált 5Voltos (stepdown) tápommal, csak a két szélső plusz és minusz lábakat rákötve az USB aljzatra.

Ez eddig ment nekem rendesen az androidos telefonommal, vagy 8 féle USB-ről tölthető eszközzel, de az asszony iPhone-ja nem hajlandó megkezdeni a töltést.

A neten azt találtam, hogy kell 4db ellenállás amivel fel meg lekell húzni a D+ és D- lábakat is az USB aljtazon a plusz és minusz lábakhoz viszonyítva.

A baj csak az, hogy egyik leírás sem pontos és a kapcsolási rajzok, nyáktervek néhol ellentmondásosak, most akkor hova kell kány kOhm ellenállást kötni.

Az elmélet elvileg annyi lenne, hogy ha 500mA-t akarok töltőáramnak akkor 2.0 V a D- és 2.0 V kell legyen a D+ lábon (hogy mihez viszonyítva az nem tiszta és ha jelen esetemben 1amperrel akarok tölteni, )akkor pedig 2.8 V a D- és 2.0 V a D+ lábakon.

A példába amit találtam a GND-re 51kOhm ellenállások vannak és 75kOhm illetve 43kOhm
az adat lábakon a pozítív lábhoz.
Bővebben: Link

Ezt nagyából meg is építettem, d enem működik, nem kezd el tölteni.
Én 56kOhm ellenállásokat használtam és 85kOhmosat 75kOhm helyett mivel ez volt otthon.
Bemétrem voltmérővel d enemtudtam a GND-hez viszonyítva kimérni 2 és 2.8 Voltot, csak 0 voltot a D-GND D+GND vonalon, illetve a pozitív és a d+ meg D- között is 5.16voltot mértem ami furcsa mert a pozitív és a GND között is annyi van...
Nem tudom mit ronthatok ezen el.

Másik leírás szerint 27kOhm ellenállások kellenek illetve 27kOhm és 39kOhm a pozitiv és az adat lábakra.
Ezt még nem tudtam megépíteni de itt meg nem egyértelmű melyik melyik lábra hogy menjen, ha a NYÁKtervet és a rajzot nézem.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2013
(#) kokozo válasza gammabuta hozzászólására (») Aug 11, 2013 / 1
 
(#) Bakman válasza gammabuta hozzászólására (») Aug 11, 2013 / 1
 
Idézet:
„Az elmélet elvileg annyi lenne, hogy ha 500mA-t akarok töltőáramnak akkor 2.0 V a D- és 2.0 V kell legyen a D+ lábon (hogy mihez viszonyítva az nem tiszta és ha jelen esetemben 1amperrel akarok tölteni, )akkor pedig 2.8 V a D- és 2.0 V a D+ lábakon”


A nullához ( - ) viszonyítva. Az ellenállások értékei nem szentírások, helyettesíthetőek akár egy potival is. A lényeg, hogy a feszültségosztó kimenetén a nullához képest 2 és/vagy 2,8 V legyen, ezeket kötöd a D+ és D- vezetékekre.

Idézet:
„Ezt nagyából meg is építettem, d enem működik, nem kezd el tölteni.
Én 56kOhm ellenállásokat használtam és 85kOhmosat 75kOhm helyett mivel ez volt otthon.
Bemétrem voltmérővel d enemtudtam a GND-hez viszonyítva kimérni 2 és 2.8 Voltot, csak 0 voltot a D-GND D+GND vonalon, illetve a pozitív és a d+ meg D- között is 5.16voltot mértem ami furcsa mert a pozitív és a GND között is annyi van...
Nem tudom mit ronthatok ezen el.”


Az ellenállások értékei elvileg jók. Akkor tudsz ilyen feszültségértékeket mérni, ha a két sorba kötött ellenállások közül az, amelyik a +5 V-ra csatlakozik szakadt, vagy csak csatlakozna, de az ellenállás lába és a +5 V között szakadás van.
(#) gammabuta válasza Bakman hozzászólására (») Aug 11, 2013 /
 
Köszönöm a segítséget!

Kiszedtem az ellenállásokat és kiderült, hogy mindent jól kötöttem be, csak amikor még megcimkéztem az ellenállásokat akkor összekevertem az 56k Ohm és az 56 Ohm-os feliratot és véletlen így 56 Ohm-osakat kötöttem be.

Most cseréltem 56k Ohm-osra és már tölt is az iPhone és az android is.

A földtől viszonyítva most ezeket a feszültségeket mérem "üresjáratban":
2.0 Volt
2.8 Volt
5.16 Volt

Elméletileg ez kell legyen a helyes sorrend.

Hogy valóban 1Amperes indítási töltőárammal töltene-e azt nem tudtam kipróbálni mert 90%-on volt épp az iPhone és így 560mA-t mértem ami hamar lejjebb csökkent, de nem is tölthet 1Amperen ha majdnem fel van már töltve,
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2013
(#) emergenci hozzászólása Szept 19, 2013 /
 
Tisztelt Kollégák!
Új felhasználóként, némi tapasztalattal kérdezném:
Adott egy tablet. Vettem egy tokot, melyhez nem micro, hanem sima USB-t forrasztottam.
Tudom így az egeret, a tokos billentyűzetet is használni, + USB kulcsokat.
Hiába van még hely az USB habban, a szintén USB-s töltőt bedugva a Hubba, nem tölt a töltő.
Csak, ha önmagát a töltőt dugom be a tabletbe. 8Vagty saját, vagy toldókábellel.)
Véleményetek szerint lehetne-e egy olyan kábel készíteni, melynek lenne egy táp, és egy info(adat) ága. Párhuzamosan, egy bemenetre.
Illetve/vagy lehet-e utólag tabletbe tápkivezetést készíteni, hogy az adatport micro usb szabad maradjon.

Köszi a véleményeket..
(#) John911 hozzászólása Okt 28, 2013 /
 
Sziasztok!

Még nagyon kezdő vagyok. Valaki meg tudja mondani, hogy jól vannak bekötve a vezetékek?
Elszakadtak a vezetékek, és újból oda kellett forrasztani. A jelen állás szerint nem reagál semmit a PC, ha berakom az USB-be. Az analóg gombok nélkül és a két rezgő nélkül is működnie kéne?
Előre is köszönöm a választ.

P1190124.JPG
    
(#) Inhouse válasza John911 hozzászólására (») Okt 28, 2013 /
 
Ha a dugóhoz, aljzathoz hasonlóan osztották ki a forrpontokat a NYÁK-on, akkor nem jó. "Magyar" módon kell bekötni! Piros-fehér-zöld-fekete...hogy melyik oldalról kezdve, azt a test lekövetésével valószínűleg meg lehet találni. A mostani bekötésnél a fekete és a fehér között nincs zárlat? Olyan a képen, mintha a vezetékek végei összeérnének...
A balra levő alkatrész valószínűleg egy elektrolit kondi, ami a tápon puffere, egyik lába +5V a másik test. Meg van jelölve a negatív lába a kondinak az oldalán. Ha stimmel a táp rész bekötésed, akkor a zöldet cseréld fel a fehérrel és valószínűleg jó lesz. Ha fordított tápot kapott, akkor a pirosat kell a feketével felcserélni és imádkozni, hogy nem tetted tönkre...
(#) John911 válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 28, 2013 /
 
Köszönöm a segítséget. Úgy tűnik elrontottam. Kipróbáltam mind a 2 verziót, nem megy. Egyébként az nem lehet baj, hogy kivettem az analóg gombokat, meg a 2 rezgőt?
(#) _vl_ válasza John911 hozzászólására (») Okt 28, 2013 / 1
 
Talán ha érthetőbben fogalmaznál, akkor meg is lehetne érteni, hogy mit szeretnél mondani. Pl. mi az a "rezgő"? Nyárfalevél talán?
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2013
(#) John911 válasza _vl_ hozzászólására (») Okt 28, 2013 /
 
Nem tudom a pontos nevét. Talán vibráló motor, amitől vibrál a kar.
Következő: »»   5 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem