Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MIG/MAG/Co2 hegesztő készülékek házilag
Lapozás: OK   121 / 276
(#) erbe válasza greczn hozzászólására (») Nov 13, 2013 /
 
Ezek a képek az én fantáziámat is beindítják, csak ettől sajnos visszafelé pörög.

Igazán szép akkor lenne, ha készítenél neki egy új dobozt, amibe az előtolót is beleszerkesztenéd. A négy kerék már meg is van az aljára.
(#) greczn válasza erbe hozzászólására (») Nov 14, 2013 /
 
A terv az lenne !
De sajnos még nem építettem ilyen gépet .
Azokat a dolgokat kellene tudnom mialapján méretezzem a még hozzá kapcsolódó alkatrészeket, hogy biztosan működjön a dolog .
(#) erbe válasza greczn hozzászólására (») Nov 14, 2013 / 1
 
Ami lényeges és a képen nem látszik, az a fojtó. Ha visszaolvasol, rengeteg útmutatást találsz. Nem látni fokozatkapcsolót. Ha egy primer és egy szekunder tekercs van fázisonként, akkor vagy megcsapolásokat kell készíteni, vagy szabályzót, amit talán jobb lesz másra bízni. Akad itt egy-két hozzászóló, aki gyártással-forgalmazással is foglalkozik, pl. lhanzi. Az előtoló egységnek is kell egy független táp, szabályozó és egy mágnesszelep. Az alapelveket itt a fórumon sok rajzon elemezheted.
Ha viszont olcsón akarod megoldani, jobban jársz, ha veszel készen egy használt iparit. Nem kerül annyiba, mint ennek az átalakítása.
(#) mpisti válasza erbe hozzászólására (») Nov 14, 2013 /
 
Szia Béla!
Te bizonyára nem tudod,de Lhanzi sajnos néhány hónapja meghalt.
(#) erbe válasza mpisti hozzászólására (») Nov 14, 2013 /
 
Már megint egy rendes szakemberrel lettünk kevesebben. Részvétem minden érintettnek.
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2013
(#) vera hozzászólása Nov 18, 2013 /
 
Sziasztok : őszinte Részvétem minden érintettnek.
(#) vera válasza greczn hozzászólására (») Nov 18, 2013 / 1
 
Szia . ilyenre gondoltál. mellékeltem rajzot.
(#) vera válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 18, 2013 / 1
 
Szia hátha jó ez mellékeltem rajzot

img007.pdf
    
(#) vera válasza Phile80 hozzászólására (») Nov 19, 2013 /
 
Szia nekem van egy panelom amin az IC helyet mit lehet be tenni wel 22 IC tipus:V8306AA010.
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2013
(#) Phile80 válasza vera hozzászólására (») Nov 19, 2013 /
 
Köszi, de én nem javítgatom azt a fajta vezérlést, kidobom a kukába és teszek bele W22-t, vagy egy WEL típust.
(#) greczn válasza vera hozzászólására (») Nov 20, 2013 /
 
Ha tudod rakd fel teljes méretben mert nem nyomtatható köszi
(#) vera válasza Phile80 hozzászólására (») Nov 20, 2013 /
 
Szia oké értem .
(#) vera válasza greczn hozzászólására (») Nov 20, 2013 / 1
 
Szia csak ennyivel tudlak szolgáni .
(#) mraulajos hozzászólása Nov 26, 2013 /
 
Hali!
A képen látható működő képes vezérlés valakinek elfekvőben.?
(#) mraulajos hozzászólása Nov 26, 2013 /
 
Még egy kép.

100_3308.JPG
    
(#) mraulajos hozzászólása Nov 27, 2013 /
 
Hali!
Nekem épp egy ilyen működőképes vezérlésre lenne szükségem!
Nincs kép véletlenül a másik oldalról, ahol a motor van?
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2013
(#) mpisti válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 27, 2013 /
 
Mire vagy kíváncsi a motor oldalról? Ott csak egy 160W 48V-os párhuzamos gerjesztésű DC motor van a közlőművel összeépítve, szigetelő alátéten.
(#) hulala válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 27, 2013 /
 
Sajnos én sem fényképeztem a bontás előtt csak utána ... pedig sok mindent lefényképezek .

Kép 001.jpg
    
(#) mraulajos válasza hulala hozzászólására (») Nov 27, 2013 /
 
Miér kellett szétbontani?
(#) hulala válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 27, 2013 /
 
Elavult régi csatlakozók , vezérlő panel valószínűleg nem volt jó mert hiányzott róla a tirisztor . A motorja viszont kiváló a hajtóművel együtt .
(#) danodano hozzászólása Nov 30, 2013 /
 
Sziasztok!

Adott egy weldi mini-mig 160-as gép, aminek elment az előtolása. Jobban megvizsgálva, a mágneskacsoló húz meg a gomb megnyomásakor. Ha kézzel zárom a mágneskapcsolót, akkor működik a hegesztő. Méregettem és azt találtam, hogy vezérlő panelról nem megy feszültség a mágneskapcsolóra, ha nyomom a gombot. A panelen nem látszik égésnyom vagy ilyesmi, viszont a biztosíték patkolva van rajta. Nem igazodom ki a panel működésén. Tudnátok segíteni, hogy melyik alkatrész mérjem ki, illetve mi lehet a hiba?
(Képek minőségéért elnézést. Talán láthatóak.)
(#) danodano válasza danodano hozzászólására (») Dec 1, 2013 /
 
Tovább próbálkoztam a géppel és megfigyeltem, hogy minden normálisan működik, kivéve a mágneskapcsolót. A panel megkapja az AC feszt, DC fesz is megvan rajta. Ha manuálisan működtetem a mágneskapcsolót, akkor működteti a gázszelepet és az előtolást is. A pisztolygomb megnyomásakor ez a panel egy kis relének adna áramot, ami aztán működtetné a mágneskapcsolót, de ez nem történik meg. Van valakinek ötlete?
(#) rajzat hozzászólása Dec 3, 2013 /
 
Sziasztok
Van egy migatronik inverteres gépem .Szerelőt keresek hozzá.
Az a baja,hogy nincs elegendő amperja a hegesztéshez .
Előre is köszönöm
(#) nyekk válasza rajzat hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
Üdv.
"Nincs elegendő amperja" miben nyilvánul meg?Többre mész,ha konkrétan leírod, hogy viselkedik a gép,ha meg csak szerelőt keresel elég ha annyit írsz.
(#) mpisti válasza rajzat hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
"Az a baja,hogy nincs elegendő amperja a hegesztéshez . " egy kicsit bővebben kifejtenéd? Mihez képest nincs elég amper?
A gép pl. 140A-es és nem lehet vele 4mm-es pálcával hegeszteni, vagy a 2,5mm-es pálcához is kevés amit a gép le ad? Vagy esetleg csak szikrázik és nem lehet vele ívet fogni?
Abból, hogy nincs elég áram a hegesztéshez, nem igazán lehet megállapítani hogy mi a probléma.
(#) mpisti válasza danodano hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
A kis relé meghúz?
(#) danodano válasza mpisti hozzászólására (») Dec 4, 2013 /
 
Nem. Én úgy értelmeztem a működését, hogy a vezérlő panel kapcsolja a kis relét, ami zárt állapotban kapcsolná a mágneskapcsolót. Tehát a kis relé nem kap áramot.
(#) mpisti válasza danodano hozzászólására (») Dec 4, 2013 /
 
Annyira azért a a panel nem komplikált,hogy ne lehetne végigkövetni a kis relé vezérlőáramkörét. Valószínűleg nem az IC vezérli direkt módon, hanem valahol kell lennie egy tranzisztornak, ami kapcsolja a relét. Azt kellene megkeresni, és végigkövetni,hogy kap-e vezérlőjelet az IC-től. Ha nem kap, akkor valószínűleg a kártyán levő IC-t kell cserélni.
(#) danodano válasza mpisti hozzászólására (») Dec 4, 2013 /
 
Pénteken érek haza, akkor megnézem. Sajnos az ic csere nem fog menni, mert smd alkatrészekkel nem igazán tudok bánni. Ahogy nézegettem, egy fet van a kis relé vezérlő körében, megpróbálom majd kimérni.
(#) mpisti válasza danodano hozzászólására (») Dec 4, 2013 /
 
Küldd el levélben, megcsinálom és visszaküldöm.
Következő: »»   121 / 276
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem