Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » STK erősítők javítások
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség.
Lapozás: OK   19 / 42
(#) gajdossmd hozzászólása Dec 6, 2013 /
 
Üdv. Mindenkinek!

Az alábbi STK442-110 IC-vel épített erősítő kapcsolási rajzát keresném,pontosabban a nyákon lévő relés koppanásgátló vagy hangszóróvédőkapcsolását! Maga az IC bekötése nekem is meg van.Meg is építettem,de a védelmet is szeretném beültetni.
Köszönöm a segítséget!
(#) Tomi111 válasza bandee001 hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
Üdv!
Elvileg lehet kapni ill. a helyettesítőjét: STK4181v_4191v, de olvastam már, hogy szét szokták szedni és kivezetve a rossz tranzisztorokat külön tranyókkal helyettesítve javítják. Ilyet még nem csináltam. Gyakran belefutni hamis példányokba, amik esetleg az első próbát sem élik túl. Jobb lenne egy bontottat szerezni.
(#) mrobi hozzászólása Dec 7, 2013 /
 
Sziasztok. Van egy erősítőm. STK4191V típusú ic van benne. Az erősítő bekapcsol, de nem szól. A tápot leellenőriztem, az jó. Ha jól láttam van még a hangfal kimeneten egy relé, azt még megnézem. Mit javasoltok, mit nézzek még az ic-n, hogy kiderüljön jó-e?
(#) reloop válasza mrobi hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
Szia! A kimeneti lába és a test között mérj egyenfeszültséget! Ha nullától eltér, esetleg a tápfeszültség jelenik meg rajta akkor valószínűleg cserélni kell.
(#) mrobi válasza reloop hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
Szia!
Rámértem az általam vélt kimeneti lábra (az erősítőben benne van a panel és nem igazán férek hozzá, majd holnap kiszerelem). A tápfeszültséget mérem rajta.

Az erősítő két panelból áll. Az egyiken van a végfok és a táprész, a másikon meg a bemenetválasztó, rádió, stb. Megpróbálom kivenni a végfok panelt és meghajtani külső jelforrásról. Lehet hogy a másik panelban van a hiba, mert a táprészen lévő 7815-ős nagyon melegszik. Egy nagyobbacska hűtőborda van rajta, de nem bírom kézzel megfogni.

Illetve lenne még egy észrevételem. Megnéztem a gyári kapcsolást. Véleményem szerint ugyanaz van az erősítőben is. Viszont a gyári rajz az csak két csatornás, az erősítőn pedig 4 kimenet van.
(#) reloop válasza mrobi hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
A 10 és a 13 lábak a kimenetek.
Mi a készülék típusa? Rajz alapján könnyebb volna segíteni.
(#) mrobi válasza reloop hozzászólására (») Dec 8, 2013 /
 
A készülék típusa: Telefunken hr 780.
Rajzot meg keresek hozzá!
(#) mrobi válasza mrobi hozzászólására (») Dec 8, 2013 /
 
Megvan a rajz. Bővebben: Link
Megmértem a 10-es és a 13-as lábat. A 10 lábon megjelent a negatív tápfesz.
(#) reloop válasza mrobi hozzászólására (») Dec 8, 2013 /
 
Megtaláltad a hibát. Úgy nézem az STK4191V beszerezhető és megfizethető árú. A gyakorlat eldönti mennyire hasonlít majd az eredetire.
(#) mrobi válasza reloop hozzászólására (») Dec 8, 2013 /
 
Köszönöm szépen a segítséget!

Ezt kifejtenéd egy kicsit bővebben? Mit értesz az alatt hogy majd kiderül mennyire hasonlít az eredetire? Sok belőle a hamisítvány?
(#) reloop válasza mrobi hozzászólására (») Dec 8, 2013 /
 
Nem tudom mennyi a hamisítvány, egyes vélemények szerint a ma kaphatók mind azok. Példa.
A HQ új gyártónak is Sanyo-t jelöl: Bővebben: Link
(#) Robikk hozzászólása Dec 9, 2013 /
 
Sziasztok

Sajnos kis segítségre szorulok, Philips FA 443 service manualjat nem találom..
Az elektrotanyán fent van, viszont onnan csak regisztrált tagok tudják ingyenesen letőlteni.
Valakinek esetleg nincs meg véletlenül a vinyó porosabb oldalán?

Képet mellékeltem hogy pontosan melyik az. Előre is köszönöm!!
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2013
(#) bandee001 válasza reloop hozzászólására (») Dec 9, 2013 /
 
Én holnap hozok a Hq ból egy 4191v-t. Ne ijeszgessetek hogy nem lesz jó
(#) Robikk válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 9, 2013 /
 
Köszönöm szépen.
Rendes vagy!
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2013
(#) bandee001 hozzászólása Dec 11, 2013 /
 
Új ic beszerelve, szépen működik minden.
(#) bandee001 hozzászólása Dec 11, 2013 /
 
Hello Minenkinek! Lenne valakinek Akai AA-R1 erősítő kapcsolási rajza? STK460 van benne, jövőhéten állnék neki szétkapni hogy mi baj lehet
(#) Robikk hozzászólása Dec 24, 2013 /
 
Sziasztok

Stk-2129 esetleg nem lehetne másik fajta stk íc-vel helyettesíteni?? Tudom a 2125 azzal lehetne, de nekem van stk402-240 íc- m, ebből van kettő is!
Most jelenleg nem vagyok otthon, de akad más stk íc-m is....
(#) boris92 hozzászólása Dec 29, 2013 /
 
Üdv, van egy STK5343-as IC-m, azt mondják ebből lehet csinálni egy kisebb erősítőt, tudtok segíteni valamibe ezzel kapcsolatba ?
(#) hajlalajos hozzászólása Ápr 26, 2014 /
 
Üdvözlet. A segitségeteket kérném. Van egy Sanyo stereo integrated amplifier A36 os erősitőm stk 4191v végfokkal felszerelve. Az egyik oldal igen erőteljesen búg. Bárhogy húzom a hangot a búgás jellege (erősebb gyengébb) nem változik. A másik oldal kitünően müködik. Az egyik oldalra két 8 ohm os 40 watt os Reag hangszórópár volt rákötve sorosan, a másik oldalra pedig s70 4 ohm 70 watt teljesitmányü hangfalak voltak szintén sorosan ráakasztva. A bajt az s70 esek okozhatták mert rövid idejű működés után kicsapta a biztositékot a hangkimenetnél azon az oldalt. Sajnos buliban történt és kénytelen voltam áthidalni a biztositékot. Nem is volt gond volt beépitett hütőventillátorom ugyhogy meg sem melegedettt a cucc. De végülis jó 5 óra után elkezdett búgni és azóta is azt csinálja az az oldal. Külsőleg semmi nem látszik (szétpukkant kondi, vagy ilyesmi) Azt szeretném tudni hogy hol lehet keresgetni, mi mehetett ki? Remélem hogy nem a végfok mert már nem az első. Alapból ilyen gyenge a konfiguráció? Tudom hogy 8-16 ohm ig lehet rákötni hangszórókat ezért kötöttem őket sorba.
(#) reloop válasza hajlalajos hozzászólására (») Ápr 26, 2014 /
 
Szia! Mérj egyenfeszültséget a hibás csatorna kimenetén! Természetesen jel és hangszóró nélkül.
(#) szokola hozzászólása Ápr 26, 2014 /
 
Sziasztok!
Van egy Onkyo TX7230 rádiós erősítőm, ami a napokban némult el.
STK4863-as chip van benne. Gondolom ez mehetett tönkre benne. A HQ elektronikában azt írták kifutott termék.
Mit vehetek helyette, tudtok segíteni?

üdv
Attila
(#) szamóca válasza szokola hozzászólására (») Ápr 26, 2014 /
 
(#) reloop válasza szokola hozzászólására (») Ápr 26, 2014 /
 
Szia! Elképzelhető, hogy a végfok IC ment tönkre, de koránt sem biztos.
Ellenőrizni kéne a tápfeszültségeket, érkezik-e jel a végfok bemenetére és tanulságos volna a kimeneti feszültséget is megmérni.
(#) szokola hozzászólása Ápr 28, 2014 /
 
Hello,

elég rég nem foglalkoztam ilyen jellegű hibák keresésével.
Gondolom kell keresnem egy rajzot a végfok IC-ről. az mutatná, hol hány voltnak kell lennie a lábakon.
Elnézést a buta kérdésért, de hol kell mérni, milyen két pont között? Az IC lába és hol lenne a másik pont?

üdv
a.
(#) reloop válasza szokola hozzászólására (») Ápr 28, 2014 /
 
STK4863.
Az 5-ös és 12-es kimeneti lábakon 0V körüli egyefeszültséget várunk el hibátlan működés esetén.
Az 1 és a 16 a bemeneti lábak. Az erősítőt vezérelve ide pár tíz-száz mV váltakozó feszültségnek kell érkezni amit szkóppal, AC mV mérővel vagy egy külső erősítővel vizsgálhatsz.
A mérések természetesen testhez képest értendők.
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2014
(#) olahtamas hozzászólása Ápr 29, 2014 /
 
Helló!
Sikerült az egyik haveromtól elkapnom ezt, mert kidobta volna. Csak azt nem tudom, hogy mi ez pontosan?! Az átkötő vezetékeket elvágta, de majd kicserelem őket rendesre.
(#) olahtamas válasza olahtamas hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
STK5725 és STK772 van benne
(#) olahtamas válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
És mit tud kb, hogy indithatom be? Mekkora feszültségről?
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2014
(#) olahtamas válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
Némi segitséget tudnék kapni?
(#) szamóca válasza olahtamas hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
Bővebben: Link
Autóelektronikában használatos. Ha eldobod gyorsabban tudsz majd futni.
Következő: »»   19 / 42
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem