Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED szalag
 
Témaindító: kosaga, idő: Nov 17, 2009
Lapozás: OK   19 / 53
(#) SzT3 válasza SzT3 hozzászólására (») Jan 15, 2014 /
 
Az itt megépített áramkörre gondoltam!?
Szerintetek ez 15v-vel?
Annyi különbséggel hogy a led helyére egy tranyó és arra a ledpanel! de vajon fogom tudni ezzel 0-ra vagy nagyon közel hozzá a kitöltést? mert akalkulátor szerint nem!
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2014
(#) djsms válasza SzT3 hozzászólására (») Jan 15, 2014 / 1
 
Én lusta ember vagyok és nincs kedvem forrasztgatni, számolgatni, ezért PIC-el csináltam meg...
1db 7805, 1db pic (12f683) 1db 15Ohm, 1db IRL540N, 1db 10-50K poti és 2 perc programozás
PWM-el megy 0-100% között, 1024-es felbontásban. De persze ennyire pontosan felesleges, csak így volt a legegyszerűbb a program PIC beolvassa a potiról az egyik A/D lábán a poti által leosztott feszt és amennyit beolvasott annyira állítja a PWM kitöltési tényezőjét.
Az inicializáláson kívül 3 sor a program.
1, A/D beolvas
2, PWM beállít
3, néhány ms szünet
(majd ismét 1-es pont)
Ez kb 7-8V-tól 35V-ig mehet néhány A-es terhelésig.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2014
(#) SzT3 válasza djsms hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
Szia!

Ez tetszetős csak sajnos nem mindegy hogy 500 forintos PIC vagy 50 Forintos 555 :/ De alternatívának nagyon jó!
Az áramot mivel szabályozod?
(#) djsms válasza SzT3 hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
A led szalagon van korlátozó ellenállás, ezzel nem kellett külön foglalkoznom.
Amúgy ez a kérdés 555 esetében is aktuális lenne
Ha a te megoldásod tápja áramgenerátoros, akkor egyik megoldás sem jó! Akkor kell építeni olyan áramgenerátort, ami pwm-el szabályozható.
Vagy veszel az ebay-en lm2596-os dc/dc konvertert ami áramgenerátorosra van megcsinálva (nem az IC) pl ilyet.
Ez kb 15W-ig jó. A rajta lévő 10k-s potit leveszed és sorba kötsz vele egy másikat is, amivel majd a fényerőt tudod szabályozni. A 10k-s helivel beállítod a maximum áramot (külső poti "rövidzárban")
(#) SzT3 válasza djsms hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
Nem áramgenerátoros a tápom.. saját magam fogom a tápot hozzá ütni mert nekem csak a paneljaim vannak!
De szerintem tuti hogy ezen is van vagy korlátozó elenállás vagy pedig áramgenerátor mert tul sok smd van rajta 3 csoport led működtetéséhet

Hát Szívem szerint a PIC-est csinálnám.... de mivel kapásból 3 kell az alaphangon 2000 ft mindennel együtt
555-el pedig csak 500 saccra!
Szerinted a linkelt áramkör akkor jó lenne?
(#) proli007 válasza nozeeys hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Hello! Ere így nem lehet válaszolni. Mert alapvetően a táp terhelhetőségétől, és a Led(ek) fogyasztásától függ. Számolni általában pld. úgy lehet, hogy "mezei" 20mA-es Led-ből 12V tápfesz mellet 3db van sorba kötve, akkor egy ilyen 3db-os ág fogyasztása 20mA. Ha a táp mondjuk 12V-os, és 2A terhelhetőségű, akkor arra 100 ilyen ág köthető, ami így 300db Led-et jelent.
Természetesen a Led-ek névleges árama és nyitófeszültsége lehet teljesen más értékű is. üdv!
(#) Oraculum hozzászólása Márc 7, 2014 /
 
Sziasztok!
Szeretnék kiépíteni a 12 m2-es szobámban világítást 10-15 méternyi, 5050-es típusú, 60 LED/m sűrűségű LED szalagból de nem szeretnék még 5000-ért tápegységet is venni ezért arra gondoltam hogy egyenirányítom a 230-at, feldarabolom a ledszalagokat egyenlő méretűekre (nyilván megfelelő mennyiségben hogy 12V essen minden darabon) és sorba kötöm őket. Tudom, érintésvédelmi szempontból nem a legjobb de így olcsó lenne.
Mit gondoltok?
(#) Bakman válasza Oraculum hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Ha a szemed látja az 50 Hz-es vibrálást, akkor ezt is fogod látni, lehet, hogy zavaró lesz. Mivel a szalag csak az egyik irányban vezet, minden második periódusban fog csak világítani, szinte biztos a hatás.
(#) nedudgi válasza Oraculum hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Szeretnélek lebeszélni róla. A hálózati feszültség egyenirányítva 1,41*240V, de még több is lehet. Ahhoz, hogy ne vibráljon 1000-2000 µF kondenzátor kellene 1A áramhoz. A szalagod áramfelvételét nem ismerem, de abban a kondenzátorban tekintélyes mennyiségű energia tárolódna. Érintésvédelmi szempontból komoly, kockázatos feladat egy ilyen tápegység összeállítása. Nem jönnél ki sokkal jobban, mintha vennél egy biztonságos tápegységet.
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2014
(#) Oraculum válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Igen mondjuk ez igaz. Csak az a bajom hogy egy 20A-es 12V-os táp elég drága. Gondolkoztam ATX tápegységen de az nem tudom meddig bírná, plusz nem ennyiből állna a világítás, mert szabályozható lenne meg félautomata (Arduinoval "okosítanám").
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2014
(#) nedudgi válasza Oraculum hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
A szabályozhatóság is szép feladat, de az Arduinó már hab a tortán 350V környékén... Most ne is beszéljünk a LED-szalag hatásfokáról.
(#) Oraculum válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Már ki van találva csak a tápegységgel van bajom...
De akkor ezek szerint nincs más hátra, irány előre
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2014
(#) nedudgi válasza Oraculum hozzászólására (») Márc 8, 2014 /
 
Ne érts félre, én nem a szabályozás megoldása, hanem a 350V egyenfeszültség szabályozása miatt aggódom...
(#) Oraculum válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 8, 2014 /
 
Megértem, csak én meg olcsóságra törekedtem volna, de abban igazad van hogy a biztonság előrébb való
(#) nedudgi válasza Oraculum hozzászólására (») Márc 8, 2014 /
 
A LED-szalag előnye, hogy könnyen fel lehet szerelni, mert nem kell hozzá szakértelem, egy leválasztó tápegységgel biztonságos, és akkumulátoros üzemben is használható.
Ha világítani akarsz, akkor valószínűleg sokat akarod használni. A COB LED, vagy power LED sokkal alkalmasabb (gazdaságosabb) a célra, ha megfelelő Lumen/Watt paraméterekkel rendelkező típust választasz. A LED-szalag kapásból bukja a felvett energia negyedét az ellenállás miatt.
(#) Oraculum válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 8, 2014 /
 
Igen ez is igaz, gondolkodtam is már rajta hogy lehet azzal jobb lenne mert van itthon pár darab 5W-os power LEDem, de a LED szalagra azért esett a választásom mert dizájnosan szeretném megcsinálni ugyanis ha csak felcsapok a 4 sarokba 4 power LED-et anyám tutira kigyilkol a világból
(#) nedudgi válasza Oraculum hozzászólására (») Márc 8, 2014 /
 
Ideje megnősülni, hogy Te legyél az Úr a háznál!
(#) Oraculum válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 8, 2014 /
 
Rajta vagyok a témán
(#) Teaway válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 8, 2014 /
 
Sok esetben ez sajnos visszafelé sül el...
(#) nedudgi válasza Teaway hozzászólására (») Márc 8, 2014 /
 
Psszt! Le akarsz kerülni az étkezési listáról?
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2014
(#) Oraculum hozzászólása Márc 9, 2014 /
 
Szeretnék a világításomhoz hozzácsapni pár funkciót mint azt már mondtam és az egyik az automata világítás lenne. Mozgásérzékelő szenzorral oldanám meg a dolgot de van egy kis problémám:
Kellene még egy szenzor ami az arduinoval tudatosítja ha már este az ágyamban fekszem mert azt nem szeretném ha az éjszaka közepén felkapcsolná a villanyt csak mert megfordultam a tengelyem körül. Van valami ötletetek? Atomstabil megoldás kellene ami nem téved..
(#) nedudgi válasza Oraculum hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
A legjobb megoldás, ha a szenzor nem látja az ágyat. (Nem tartozik rá, hogy ott mit csinálsz... ) Ez csak addig működik, amíg egyedül vagy a szobában. Esetleg némi gyakorlással megoldható, hogy alvás közben nem mocorogsz?
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2014
(#) Oraculum válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
Az sem rossz megoldás de sajnos nem vagyok olyan nagyon jó alvó. A szenzort meg nem tudom úgy elhelyezni hogy csak az ágyat ne lássa. Lehet maradok az egyszerű megoldásnál, vagyis az ágyamhoz rakok egy kapcsolót ami az automata felgyulladást fogja ki-be kapcsolni...
(#) nedudgi válasza Oraculum hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
Megoldás lehet még egy szenzor, ami csak az ágyat látja, és letiltja az eredeti szenzort.
(#) Oraculum válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
Igen csak milyen szenzor legyen? Ugyanis mozgásérzékelős nem lehet mert akkor álmomban kellene futkossak az ágyamon
(#) nedudgi válasza Oraculum hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
Ha a második jelez, akkor az eredeti hatását hagyd figyelmen kívül.
Másképpen: ha az első érzékel, a második meg nem, akkor jöhet a fotonágyú.
(#) Oraculum válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
Ez sem rossz elgondolás... De lehet inkább maradok a kapcsolásnál Azokban jobban meg szoktam bízni Azért köszönöm
(#) csapeter válasza Oraculum hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
Szia!
Idézet:
„Atomstabil megoldás kellene”
Ezután a mozgásérzékelőt már ki is lőheted...
Gondolj bele, ha olyan tevékenységet végzel a szobában ami hosszabb ideig kevés, vagy
semmi mozgással jár, a mozgásérzékelő nem érzékel mozgást, így a proci kikapcsolja a világítást.

Az én tervem, ami jelenleg még tesztelés alatt áll.: Az ajtóra teszek egy irányérzékeny fénysorompót, s mivel processzor hát tanuljon meg számolni is. Tehát, hány személy ment be? Így csak az utolsó kilépése után kapcsolja ki a világítást. Szenzornak "kapcsoló helyett, mert az olyan elavult " kapacitív közelítésérzékelőből készített érintőszenzort használok. Este, ha belépek a szobába, a processzor 4-6 mp-re felkapcsolja a világítást úgy fél fényerővel, "ennyi elég, hogy megtaláljam az ágyat" ha nem érintem meg a szenzort, akkor a letelt idő után szépen kikapcsol, ha megérintem, akkor vagy teljes fényerővel, vagy az utoljára beállított fényerővel felkapcsolva marad a világítás. Nagyjából ennyi, persze ezt még egyéb nyalánkságokkal fűszerezni fogom, de ez már nem tartozik a topik témájába.
Bocs ha kicsit hosszú lett.
Üdv.: Péter!
(#) Oraculum válasza csapeter hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
Egyébként az automata felkapcsolást én is csak emiatt akarom, hogy ha este vaksötétben be kell mennem valamiért a szobámba csak egy pillanatra akkor halványan felkapcsol kb 10 s-ra és ennyi idő általában elég hogy megtaláljam amit keresek (adott esetben a villanykapcsolót ha tovább leszek bent)
(#) Macsek71 hozzászólása Márc 10, 2014 /
 
Kísérletképpen telepítettem az előszobába egy kb 1 m hosszú LED-szalagot (99 db LED). Az eladó tanácsa szerint "akassz rá 12 voltot azt jólvan...", kapott egy 1500 éves akkutöltőt ( műszerem szerint 12V).
Érdekesség ( amit kérdeznék miért van ):
1, lekapcsolás (230 szakítva) után elhalványodik, majd órákig dereng* ...
2, a forrpont nem a szalag végére esett, hanem kb 1/3 ára, így ott tápláltam meg. Múlt éjjel csak a megtáp melleti LEDek derengtek, a többi nem .. ?

- Lehetséges, hogy a tápegység (egy régi műszer töltője) pufferkondija okozza a derengést ?
- Esetleg a kisfeszültségű vezeték(~5m) szed össze annyi delejt, hogy a LED világolni kezd ?

* A szalag nem látszik az ajtótok tetején, de a felette lévő ~5 cm sávon falat megvilágítja.
Következő: »»   19 / 53
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem