Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED szalag
 
Témaindító: kosaga, idő: Nov 17, 2009
Lapozás: OK   20 / 53
(#) nedudgi válasza Macsek71 hozzászólására (») Márc 11, 2014 /
 
A LED akkor világít, ha áram folyik rajta. Az áram az "akkutöltő" szép nagy pufferkondijából folyik.
(#) juppi hozzászólása Márc 15, 2014 /
 
Azt szeretném megkérdezni, hogy 5050-es RGB SMD LED-ekhez (5 m) milyen 12V-os e.á.-ú tápegységet ajánlotok?
A fogyasztás kb. 72W, így 6 A-es (72/12=6) tápot már kinéztem magamnak, de gondoltam rákérdezek még itt, hátha van valamilyen ajánlott típus.

Emellett, 3528-as LED-füzérem van még, ami 10 m-es. Ehhez 48/12 = 4 A-es (12 V) tápra van szükségem, de nem nagyon látok ilyent. Van 2 A-es, a következő 3 vagy 5 A-es. Ha 5 A-est veszek, az jó lesz? (Mert ugye a kisebb biztosan nem elég.)
(#) djsms válasza juppi hozzászólására (») Márc 16, 2014 /
 
Nagyobb Amperes sosem baj! A 72W-hoz 6-es helyett én 10A-est szoktam tenni.
De nálam nagyon sokat is mennek, általában fővilágításkénk funkcionálnak.
Ha van otthon pc tápegységed az is jó, de én megcsinálnám szabályozott fordulatúra a hűtését 2 okból is.
1, halkabb lenne
2, alacsonyabb fordulat=hosszabb élettartamú venti
(#) Teaway válasza djsms hozzászólására (») Márc 16, 2014 /
 
De a PC táp az alapból szabályozott ventis, nem?
(#) didyman válasza djsms hozzászólására (») Márc 16, 2014 /
 
3, Alacsonyabb fordulat=rövidebb élettartamú táp. A legtöbb mai és tíz éves tápnak eleve van hőfokfüggő szabályzása, érdemes ahhoz nem nyúlni a hosszútávú lelki béke miatt.
(#) yulo5310 hozzászólása Márc 26, 2014 /
 
Hali! Van 3.5 méter 12 V,0,4 A/méter,4,88 W/ méteres led szalagom,a gondom az hogy 100 W/14 V feszültségű kapcsolóüzemű tápom van. Ráköthetem,ha rá akkor úgy is lehet,hogy középről üzemeltetném? Üdv! Doxa53
(#) nedudgi válasza yulo5310 hozzászólására (») Márc 26, 2014 /
 
A szalag hűtésére ügyelj. Rákötheted, még jobb is, ha középről kapja a tápellátást.
(#) yulo5310 válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 26, 2014 /
 
Hali! Hogy érted a hűtést? Egy 3,5 méteres konyhapult lesz világítva,annak idején középre építettem be egy 6 dugós tömböt. A led öntapadós,az ebédlő hűvös(utálom a meleget),az nem elég neki hűtésre? Üdv!Doxa53
(#) nedudgi válasza yulo5310 hozzászólására (») Márc 26, 2014 /
 
Mire ragasztod? A fára? Elég rossz hővezető.
(#) yulo5310 válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 26, 2014 /
 
Hát persze hogy a fára,ezeket erre találták ki. Vagy vegyek egy3500x 10x2 mm es laposvasat? Ez csak vicc volt,ne vedd komolyan,én úgy tudom, ezek kitekerve nem melegednek! Üdv! Doxa53
(#) nedudgi válasza yulo5310 hozzászólására (») Márc 26, 2014 /
 
Valamennyire mindenképpen melegszik, főleg, hogy egy picivel magasabb tápot kap. Elviseli gond nélkül, de a ragasztó lágyulhat. A laposvas helyett valamivel jobb az alumínium.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2014
(#) yulo5310 válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 26, 2014 /
 
Most,hogy mondod,van 2x2 méter I keresztmetszetű guri-guri sinem aluból. Sajnálom rá!
(#) nedudgi válasza yulo5310 hozzászólására (») Márc 26, 2014 /
 
Alumínium csempeszegő plusz aluszalag.
(#) yulo5310 válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 26, 2014 /
 
Hú! Király! Azom is van,meg öntapadós alu szalag vagy 50 méteres tekercs! Hogy ez nem jutott eszembe! Köszi! Doxa53
(#) nedudgi válasza yulo5310 hozzászólására (») Márc 26, 2014 /
 
Könnyebb így felszerelni. Az esztétikumról nem is beszélve...
(#) Halfolyam hozzászólása Máj 4, 2014 /
 
Sziasztok! Led szalaghoz(5050, 3528) szeretnék 12 voltos akkumulátort csatlakoztatni.100 és 80 amperórás forrásaim vannak.Működhet ez együtt megfelelően? (teljesen laikus vagyok, lehet , hogy hülye a kérdés, bocsi)
(#) nedudgi válasza Halfolyam hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Általában igen. Feltételezve, hogy a szalag nem a levegőben lóg, hanem fémfelületre van ragasztva.
(#) Halfolyam hozzászólása Máj 4, 2014 /
 
"Általában igen" ?? Mi az általában nem? A szalag hossza egyébként fél méter, 30 leddel.
(#) nedudgi válasza Halfolyam hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Mekkora ellenállások vannak rajta?
(#) Halfolyam hozzászólása Máj 4, 2014 /
 
A verzió- a szalag adatlapján nem találtam ilyet.
B verzió- nekem kellene plusszba még rárakni? (mondtam, hogy laikus vagyok)
(#) didyman válasza Halfolyam hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Le kellene olvasni. Az egyetlen alkatrész rajtuk, amire írva is van valami, fekete színe van többnyire.
(#) Halfolyam hozzászólása Máj 4, 2014 /
 
Nincs még a kezemben Itt a link:Bővebben: Link

Link javítva.
Használd a link gombot!
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2014
(#) nedudgi válasza Halfolyam hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Eszerint Te sem tudsz többet róla, mint mi. Ha megjött, térjünk vissza a dologra.
Az akkumulátor feszültsége kicsivel több mint a 12V (13,2V körül), ez még belefér abba a ráhagyásba, amivel az általam látott szalagok vannak méretezve. Az hogy én nem láttam, még nem jelenti azt, hogy a fényerő növelése érdekében esetleg nem gyártanak mást. Ezért fogalmaztam ilyen óvatosan.
(#) Halfolyam hozzászólása Máj 4, 2014 /
 
OK. Köszi!
(#) juppi hozzászólása Máj 7, 2014 /
 
Bocsánat, ha volt már itt a következő kérdés:
Tegyük fel, hogy 100 méter hosszú LED-szalagot szeretnék kihúzni, mondjuk SMD 5050-es ledekből.
Van-e értelme/műszaki lehetősége egy ilyen hozzsú szalagot egyetlen tápegységgel meghajtani?
Szerintem nincs, szakaszolni kell a szabvány 5 m hosszúságokra, így a 100 m szalagnak 20 db. 12 V/6 A-es táp kell. Ez 72×20 = 1,440 kW fogyasztást jelent (kb. mint egy mosógép).
(#) attirush hozzászólása Máj 15, 2014 /
 
Üdv!

Sajna értelmezési problémáim akadtak! Remélem tud valaki segíteni az értelmezésben?! Nekem nem kicsit zavaros a teljesítmény adatok.
Ez a fel vett teljesítmény(teljesítmény 72W 5 méter) vagy a leadott? Mert az utóbbi akkor valami nem stimmel.De a fény erő sem legalábbis számomra hihetetlen,hogy 5m 256W-ot világít.
780lm*5=3900lm/1520lm (100W) =2,56

Teljesítmény 72W 5 méter

Fényerő Lumen 780lm/méter

méret 5 méter
(#) usane válasza attirush hozzászólására (») Máj 15, 2014 /
 
Szinte minden elektromoa fogyasztónak a FELVETT teljesítménye van megadva. A leadott fizikai mennyiséget legöbbször macerás lenne átszámítani. Az a 256W nem tudom hogyy jött ki mert amit számoltál az egy zagyvaság. Így nem számolható át a Ledek teljesítménye normál izzókra vonatkoztatva. Nézd csak meg, a 75W-os izzó 1050 lm-ével szemben a LEDszalag métere világít 780lm-el ami 72/5 wattot vesz fel. Szóval átszámítani nem lehet, legalábbis nincs közte egyértelmű összefüggés a táblázat csak az összehasonlítás végett van, hogy lásd mennyivel energiatakarékosabb a LED. Bár a fénye elmarad az izzótól mivel többnyire sugár jellegű nem szórja szét mint az izzó.
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2014
(#) attirush válasza usane hozzászólására (») Máj 15, 2014 /
 
Üdv!


Érem akkor az fel vett teljesítmény. Köszönöm!
Valamilyen formába akkor is ki kéne tudni számolni,hogy menni led felel meg az izzok helyet.
A 265W úgy jött ki,hogy vissza szoroztam 2,56 100-al.
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2014
(#) proba válasza attirush hozzászólására (») Máj 16, 2014 /
 
Szerintem a lumen elég jó platform erre. Ha ez egyenlő akkor a fényerő is egyezik. A wattra meg írjanak amit akarnak. Számomra kb az izzó fogyasztásának az összes többi /4-5 . Olyan nagy csodát nem kell várni. A ledes is az energia takarékos égővel van egy kategóriában. Amelyikre túl jót írnak , az vagy nagyon drága, vagy az élettartama kicsi.
(#) djsms hozzászólása Máj 16, 2014 /
 
A led szalag és hagyományos izzó összehasonlítása kb olyan, mint a melyik ébreszt fel jobban:
1kg kávé vagy 1 karton energiaital? (a mértékegység a lényeg!)
A led szalag érzetre gyengébben világít, mivel nem pontszerűen adja le a fényt, de ugyanakkor nagyobb területet világít be. Így összességében mégsem világít gyengébben, de biztosan kevesebbet fogyaszt és hosszabb élettartamú.
Következő: »»   20 / 53
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem