Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nagyfeszültség sorkimenő trafóval
 
Témaindító: (Felhasználó 1306), idő: Márc 1, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   93 / 97
(#) nyemi válasza ludmanakos hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Szia
A Mazilli ZVS flyback driver - rel mi a problémád ?
Annál jobb nem kell. A 90% hatásfoknál jobbat elérni, nem fogsz tudni semmilyen más topológiával, csak a Push–pull-al.

Üdv nyemi.
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2013
(#) nyemi válasza _BiG_ hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Idézet:
„Ahogy utánanézegettem, elég sok megoldás működhet zvs-ként, de az általunk vizsgált megoldás önrezgős, a FET-ek egymást kapcsolgatják. Ide 3 FET? A harmadikat ki és mikor kapcsolja? Mert ugye egy rezgő ciklusnak két vége van, nem három .”


Ja igen, ha egy síkban gondolkozunk, de ha egy térben akkor nem.

Bocs a késői hozzászólásért

Üdv nyemi
(#) _BiG_ válasza nyemi hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Oké, a harmadik irányba milyen mennyiséget kapcsolgatsz? Van mágneses terünk, elektromos terünk, ezeket egymásra merőlegesen ábrázoljuk, a harmadikra mit veszel fel, ami ezekre egyszerre merőlegesek és elektromos alkatrészekkel szabályozható?
(#) szikorapéter hozzászólása Okt 31, 2013 /
 
Helló.Eggy olyan kérdést szeretnék feltenni hogy van a ZVS flyback driver áramkör és hogy abba megfelelne-e az IRFP460LC mosfet?Csak ilyenem van itthon de ebből bőven van.Esetleg ezzel valamit módosítani kell az áramkörön?
(#) kadarist válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Szerintem ebbe a kapcsolásba jó lenne.
(#) szikorapéter válasza kadarist hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Kipróbálom hátha összejön.Ezek a mosfetek bontott géptápegységekből vanak de ilyen nagyobb teljesítményü szerver géptápegységből azért gondoltam esetleg hogy jó lenne ehhez.Hát akkor már csak a bekötés maradt.Köszönöm a választ.
(#) szsrobert hozzászólása Jan 6, 2014 /
 
Szervusztok. Melyik sorkimenő trafó/trafómag a legjobb hatásfokú? Kis veszteségű eszközt szeretnék 555-tel, IRF-fel, és 100-150kHz üzemi frekvenciával. Melyiket javasoljátok?
(#) alfa007 válasza szsrobert hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
A legtöbb sorkimenő azonos hatásfokú. Az javasolt freki 25-50kHz között legyen. Külső primer tekercs esetén 10-15 menet és vele párhuzamosan egy kondi 200-50nF körül.
Az további infóért olvass visszább a topicban(keresővel).
Sok sikert.
(#) alfa007 válasza alfa007 hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Még néhány hónapja vettem egy nagyfesz szondát, és kipróbáltam egy sokszorozón. Szerencsére gond nélkül kibírta. Készítettem egy videót is róla.Bővebben: Link

Még valami, hála a folyton módosult googli+youtube beállítások miatt véletlenül töröltem a régi csatornám, emiatt ujjat kellet készítenem.
(#) tdani73 hozzászólása Feb 21, 2014 /
 
Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni, ezzel a sorkimenő trafóval kapcsolatban!
Kerestem hozzá kapcsolási rajzot, hogy hogyan tudnám üzemeltetni és levenni róla a nagyfeszültséget, de nem találtam semmit..
Tudnátok-e nekem küldeni ehhez a trafóhoz egy kapcsolási rajzot, hogy hogyan tudnám működtetni?!
Előre is köszönöm!
(#) kadarist válasza tdani73 hozzászólására (») Feb 21, 2014 /
 
(#) tdani73 hozzászólása Feb 21, 2014 /
 
Köszi!
Követem a leírottakat, de amikor a nagyfesz. kábelre rákötöm a multi egyik végét, a másikkal meg végigmegyek a lábakon...egyik sem jelez semmit..
(#) _BiG_ válasza tdani73 hozzászólására (») Feb 21, 2014 /
 
Mert a mérés polaritása sem mindegy, mert van benne diódás sokszorozó!

A nagyfesz végére tedd a negatív mérőágat, és ne a csipogós állással mérd, hanem nagyohmos (legnagyobb) méréshatárral.

De így sem biztos, hogy sikeres leszel, ha nem megy, akkor köss sorba három 9 V-os elemet (vagy használj tápot), a negatív végét a nagyfesz végre kösd rá és a másik pólust a multiméterre és próbálj feszültséget mérni az alsó lábak valamelyikén. Ugyanis a sokszorozóban több nagy nyitófeszültségű dióda van sorba kötve, lehet, hogy a multiméter mérőfeszültsége kevés, hogy kinyissa őket.

De itt van a módszer leírva, angolul. De a képek beszédesek.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2014
(#) tdani73 hozzászólása Feb 21, 2014 /
 
A lábait így néztem, de ha 30V-on teszteltem a HV-t, akkor a multiméter csak 7.17V-ot mutatott..
(#) _BiG_ válasza tdani73 hozzászólására (») Feb 21, 2014 /
 
A "Válasz" gomb sokat segít az áttekinthetőségben...

A sok dióda, darabonként 4-5 V nyitófesszel, meg ha jól tudom, van benne szép nagy áramkorlátozó ellenállat is. Úgyhogy lehet olyan kicsi a feszültség.
(#) alfa007 válasza tdani73 hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Találtam egy hasonló típusú sorkimenő bekötési rajzát. De a legtöbb sorkimenőnél általában 7.v. a 8. láb.

Bővebben: Link
(#) jdani hozzászólása Márc 14, 2014 /
 
Hali, épített már itt valaki ehez hasonlót? Van hogy kidobásra kerül nem működő TV, és vele együtt a flyback is. Építenék vele valami érdekeset. Van valakinek tapasztalata vele?
(#) alfa007 válasza jdani hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
Hali.
Én még anno tl494-el építettem hasonlót, de a többféle meghajtást közül választhatsz. De mielőtt nekilátsz nézz közül itt a topikban.
(#) Csongi_ válasza jdani hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
En megepitettem 555-el, ez a rajz alapjan es jol mukodott. A vasmagra drotbol tekertem 5-6 menetet, az 555-ot a leheto legnagyobb frekvenzian uzemeltettem, es tranzisztornak egy IRFP260-at hasznaltam, 35V-rol mukodott. Az 555 tapfeszultsege 12V-ra volt stabilizalva. Igy 10-12cm-es szikrak keletkeztek. Az egyetlen hiba ami volt, hogy a FET erosen melegedett meg viszonylag nagy mutobordaval is.
(#) _BiG_ válasza Csongi_ hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
Hiányzik a trafó primerjéről az ellenpárhuzamos (az ellentétes indukált feszültséget rövidre záró) gyors dióda (legyen schottky!), és az 555 önmagában kevés egy nagyobb FET jó meghajtásához, ezért melegedett a FET.
Ja és a rajz is hibás, mert össze van kötve a két különböző táp melegponti vezetékezése, így csúnya dolgok eshetnek meg...

Az 555-tel egy komplementer tranzisztoros totem-pole-t kell meghajtani és ez hajtsa a FET-et, így a nyitás-zárás gyorsabb (határozottabb, nagyobb áramú) lesz. Lásd, itt a totem-pole. De ezen a rajzon is hiányzik az ellenpárhuzamos dióda.

De a legjobb megoldás egy megfelelő FET-meghajtó IC, aminek csak az ütemet adja az 555.
Ugyanis az 555-nek a kimenete nem túl gyorsan kapcsol, emiatt a meghajtott kapcsolóelemek is sokat töltenek a lineáris tartományban, ami a disszipációt növeli.
Ilyen meghajtó IC-ket az alkatrészboltok árulnak, legtöbbször az adatlapját is mellékelik, így egyszerűen kiválasztható, és a felhasználási mód sem marad titok.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2014
(#) donsony1 hozzászólása Márc 15, 2014 /
 
Sziasztok

Mivel ez is nagyfesz-jóbb helyet nem találtam itt érdeklödőm .
Yutubon sok videó található a következő témában:

Bővebben: Link
Kiváncsi vagyok tényleg müködhet-e egy ijen kicstoló,
nem hiszem hogy az oroszoknál anyian csak azzal foglalkoznának hogy átverős videókat készitgessenek csak úgy kedvtellésből
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2014
(#) alfa007 válasza donsony1 hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
Ha jól tudom, van ingyen energia topik. Ott biztosan találsz választ.
(#) _BiG_ válasza alfa007 hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
Már bezárták azt a topicot.
(#) jdani válasza Csongi_ hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
És meghajtásra nem lehet használni azt a tranyót, ami eredetileg erre van használva? Tehát a TVből bontott trafóhoz, a TVből bontott tranzisztort használnám.
(#) _BiG_ válasza jdani hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
Ehhez valószínűleg még alkalmatlanabb az 555 így, mert a teljesítménytranzisztor meghajtóteljesítményt igényel.
(#) jdani válasza _BiG_ hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
A TVben általában nem szokott anynira fűteni a tranyó, én úgy tudom. Kérdés, most mi a jobb? Egyszerű 5559s kapcsolás, de a tranyó fűthet egész szépen, vagy pedig a hozzá tartozó tranzisztor, de megfelelő meghajtóteljesitménnyel?
(#) _BiG_ válasza jdani hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
A tévében blocking oszcillátor van, ott a tranzisztort maga a sorkimenő hajtja meg.
(#) alfa007 válasza _BiG_ hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
Én egy olyan tv áramkört kaptam, amiben a sorvég tranzisztort egy külön trafóval hajtják meg. Az egyik képen jól látható a tranzisztor hajtó ferrit trafó. De a régi tévékben (csöves, és a tranyós) önmeghajtásúak a sorkimenők.
(#) Csongi_ válasza jdani hozzászólására (») Márc 16, 2014 /
 
Szerintem lehet, elvegre a TV-ben is az hajtotta evekig.
(#) Csongi_ válasza _BiG_ hozzászólására (») Márc 16, 2014 /
 
Ellenparhuzamos diodat mik alapjan kell megvalasztani azonkivul, hogy gyors kell legyen?Esetleg tudnal ajanlani FET meghajto IC tipust?
Következő: »»   93 / 97
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem