Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vezetékes telefon szerelés
 
Témaindító: Busz, idő: Dec 1, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 23
(#) macipeti hozzászólása Okt 16, 2013 /
 
Sziasztok! Van egy Grundig selio vezetékes hordozható iker telefonom.Minden működik rendesen addig míg a hívást be nem fejezem.A következő hívásnál a tárcsahang foglaltat jelez tehát az előző hívást nem szakította meg.A hordozható készüléken jelzi a hívás végét ezért gondolom,hogy a bázis készülékkel lehet valami gond.Hozzáértők segítségét kérném mert sajnos a közelemben nincs szakszervíz.
(#) help hozzászólása Jan 6, 2014 /
 
Buék.

Az történt, hogy a vezetékes telefon elromlott. Egész pontosan: nem csörög. Ha felhívom a mobilomról, és felveszem (noha nem csörög), akkor hallom magamat oda-vissza, tehát minden oké, beszélni lehet rajta, csak a csörgés nincs.

Természetesen már többször újraindítottam, felvettem a csöngés hangerejét, stb., hiába, nem csöng ki. A telefon sok éve megy hiba nélkül, nem is birizgáltuk a beállításait soha, csak telefonáltunk rajta.

A műszaki adatok:
Ez egy Panasonic hordozható készülék, 2006-os, száma: KX-TGA110EX. A T-homenál vagyunk, egy központi router-en fut át a tv-net-telefon, a routert is újraindítottam, illetve az is jól működik.

Valami tippje esetleg van valakinek mi lehet a hibája, illetve hogy lehetne javítani?
(#) satlokk válasza help hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Szia!
Nézd meg a menüében nem kapcsolódot-e ki a csengetési hangerő.
(#) komisa hozzászólása Jan 13, 2014 /
 
Sziasztok Mágusok!
Ezt már másik topikba is leírtam ,de gondoltam több szem többet lát sry.

Vettem a piacon egy németbe használt Sinus 500 i -vezeték nélküli telefont.
upc modemröl szedem a telojelet .ami normál kéteres vezetéken fut
a meglévő telefon müködik vele ,de ez a német valami miatt nem müködik
ennek a dokján 8 eres foglalat van, lehet hogy nem kompatibilis magyarországon?
vagy csak átkell kötni valamit?
Aki tud légyenszíves segítsen!

Előre is köszönöm!
(#) pucuka válasza komisa hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Németországban elég gyakori az ISDN (digitális) hálózat. (leginkább az van) Nézd meg, hogy egyáltalán csatlakoztatható-e analóg hálózathoz. A 8P csatiból gyanítom, hogy ISDN hálózatra való, analógra átalakítani egyszerűen nem lehet, és nem is érdemes.
Passzold el egy olyannak, akinél ISDN telefon van, nem gyakori nálunk.
Az UPC set top box analóg hálózatot pótol, és csak analóg telefon köthető rá.
(#) Busz válasza komisa hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Nekem is volt már 8 eres német szabványú telefonom, kettő is. Megblankoltam az összes eret, felvettem a kagylót, aztán véletlenszerűen elkezdtem minden szálat a két szálas bejövő vezetékre rápróbálgatni. Aztán mikor recsegést hallottam akkor tudtam hogy közel járok a dologhoz, ha meg búgást akkor meg is lett hogy melyik két szálat kell bekötni a két szálas telefonvonalhoz.

A UPC modemek (Motorola) meg elég tartósnak bizonyultak nálam, zárlatba vittem a telefonvonal kimenetét aztán ki se purcant.
Tehát kivezetsz a modemből két szálat és véletlenszerűen elkezded rákötni a 8 szálas bemenetre. Ha van búgás akkor valószínűleg jó lesz.
(#) Gafly válasza komisa hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Attól hogy ugyanezt egy másik topicban is megkérdezed, a német ISDN telefonod nem fog itthon analógként működni bárhogyan is trükközöl a bekötöttéssel...
(#) komisa válasza pucuka hozzászólására (») Jan 14, 2014 /
 
Köszönöm a gyors választ,ezek szerint kuka
És mit szólsz busz válaszára ,vagy teljesen esélytelen?
(#) komisa válasza Busz hozzászólására (») Jan 14, 2014 /
 
Köszönöm a választ ,de ugy látom a többiek szerint esélytelen
(#) komisa válasza Gafly hozzászólására (») Jan 14, 2014 /
 
Ez van ,csak próbálkozok hátha valakinek sikerült.
Ne haragudj ezért nem kell megsértődni mert több helyen is próbálkozok.
(#) pucuka válasza komisa hozzászólására (») Jan 15, 2014 /
 
Nem a bekötésen múlik. Az ISDN telefonban nincs analóg semmi, a front end -et kivéve. Azt is rögtön digitalizálják PCM jellé. A telefonnak szabványos S1 interfészre van szüksége.
Ahohy Gafli mondja, trükközés nem segít.
Hirdesd meg, nálunk is használnak ISDN telefont, bár ritkán, talán lesz rá vevő. Kidobni kár lenne.
(#) pucuka válasza komisa hozzászólására (») Jan 15, 2014 /
 
Csak a szabályzat tiltja, hogy ugyanazt a kérdést több helyen tedd fel. Elolvastad nem?
(#) Busz hozzászólása Jan 20, 2014 /
 
Ez a zöld doboz mit rejthet?
Szerintem vezetékes telefon földkábelnek a kötődoboza lehet.

DSC01297.JPG
    
(#) farkas64 hozzászólása Feb 21, 2014 /
 
Sziasztok!
Segítségeteket kérném mivel munkámból fakadóan sokat telefonálok, így vásároltam egy fejbeszélőt telefon csatlakozással RJ9. Csatlakoztattam a készülékhez , hangszóró része működik én hallok mindent de engem senki. A mikrofon nem működik ,illetve ahogy írtam engem nem hallanak tök süket a hívott fél hangszóró. Mi okozhatja a problémát ha ebben tudnátok segíteni
Válaszotok előre is köszönöm!
KÖnig CMP- headset 28
(#) satlokk válasza Busz hozzászólására (») Márc 25, 2014 /
 
Szakmai nyelven kültéri elosztószekrény.magyarul meg ahogy írtad.Általában kisebb településeken csak egy van belőle.
(#) Inhouse válasza farkas64 hozzászólására (») Márc 26, 2014 /
 
A leírásában azt írják, hogy "Mikrofon tápfeszültség: 4.5V". Ha a vonalfeszültségből venné, akkor minek tüntetnék fel? Az electret mikrofonnak kell a tápfesz. Lennie kellene benne elemnek, pl. 3db pici 1,5V-osnak valahol. Vagy le vannak merülve, vagy nincs is benne, esetleg van egy fólia, amit ki kell húzni első használatnál, hogy érintkezzenek. Mit ír a használati utasítása?
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2014
(#) Gafly válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 26, 2014 /
 
Szerintem a headsetben (magában) nincsen elem, de a leíras alapjan kell neki. Ezt viszont a telefonnak kell biztosítania.

Első kérdés: Milyen telefonnal próbálod?
Második kérdés: Ad-e ki a telefon (elegendő) feszültséget a mikrofon számára?
Harmadik kérdés: Jó polaritással adja-e ki a csatlakozón?

Egyébként szerintem nagy valószínűséggel csak meg kell fordítani a mikrofon polaritását...

további információ: Bővebben: Link
(#) Inhouse válasza Gafly hozzászólására (») Márc 27, 2014 /
 
Egy nyavajás graetz csak elférne, ha már ennyire lutrira vehető a tápfesz polaritása. Az is igaz, hogy az újabb telefonkagylókban is electret mikrofonok vannak, azok is mennek, akkor viszont tényleg nem értem...
A biztos az lenne, ha megmérné az electreten a feszültséget, kiderülne a mértéke és a polaritása is.
(#) pucuka válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 27, 2014 /
 
A vonali feszültség 60 (48) V, eből csak jut 5 V -nyi feszültség a mikrofonra. De a gond inkább az, hogy valószínűleg a külső mikrofon bemeneten (ha van egyáltalán) nincs táp.
(#) Inhouse válasza pucuka hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Jutni jutna, de mi van ha a mérnök nem úgy gondolta? Van nekünk vagy 30db GE asztali telefonunk. Van bennük egy CR2032-es, ami a memóriát segíti, elvileg. Gyakorlatban, amikor az elem lemerül, a telefon üzemképtelen lesz, holott józan ész szerint csak a memóriát veszítenénk el...
(#) Cristina hozzászólása Ápr 4, 2014 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Opticom 210 speakerphone vezetékes készülékem van, ami kimenő hívásnál 30 percnél lebont. Fogadásnál nincs ilyen gond. A számítógépszerelő mondott valami olyat, hogy van valami biztonsági kikapcsolás funkció talán, de azt hogyan állítom be?
(#) pucuka válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 5, 2014 /
 
Gyanítom, nem csak a memóriát "segíti". Lehet benne valami mikrovezérlő féle céláramkör, aminek a belső memóriája mindent elfelejt, ha nem cseréled időben az elemet. Azt meg nem jelzi semmi, hogy mikor kéne akciózni.
Nekem is volt már hasonló élményem, ráadásul CT-s, üzenetrögzítős telefonnal.
(#) Busz hozzászólása Júl 30, 2014 /
 
Nokia Premicell GSM RLL adapteren villog az első led. A használatija szerint ez azt jelenti hogy "Not in service".

Mit jelenthet ez, mit ellenőrizzek rajta?
Vonalat ad de még a 112 sem hívható.

Válaszokat előre is köszi!
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2014
(#) Gafly válasza Busz hozzászólására (») Júl 30, 2014 /
 
Előfizetést?
RLL van még egyáltalán, valahol?
Mondjuk az a része hogy "nem működik" valamit azért jelent...
(#) Busz válasza Gafly hozzászólására (») Júl 30, 2014 /
 
Van, pont ilyen van:
http://bolthely.hu/kepek/telefonos/00245.jpg

Vonalat ad, búg a telefon, de ha pl tárcsázom a 112-őt akkor utánna foglaltat jelez vagy elnémul a telefon.

De ha nincs fizetve akkor is ezt csinálja? Mert igen, előfizetés, előfizető meg külföldön tartózkodik, de arra nem gondoltunk hogy mondjuk nincs fizetve...

Bár ha nincs fizetve attól még a 112-őnek mennie kellene. Én antennára tippelek, csak nem tudtam felmenni a padlásra ellenőrizni. Ezért írtam ide hátha valaki rutinszerelő köpi-vágja a nokia premicellt, hisz szerintem még sok üzemel ma is.
(#) pucuka válasza Busz hozzászólására (») Júl 31, 2014 /
 
Milyen SIM kártya van benne? Vonalat természetesen ad, mert annak semmi köze a szolgáltatóhoz, azt saját maga adja. Az RLL nem (mindenhol) a GSM sávban ment, meglehet hogy egy átalakított példányod van, azzal meg semmit nem tudsz kezdeni.
(#) Gafly válasza Busz hozzászólására (») Júl 31, 2014 /
 
Ha ennyire neki vagy keseredve, akkor ezt olvasd el: Bővebben: Link
(#) Busz válasza Gafly hozzászólására (») Aug 1, 2014 /
 
Közben meglett a nagy hiba oka. Az antenna rossz felé volt fordítva a padláson... valaki beleakadhatott és elfordította.
Tehát ha a Nokia premicellen villog a bal első led akkor bizony lehet csak térerő gondja van...

De még a t-com sem tudta megmondani mit jelent, küldi a szerelőt meg a szuperszervizt stb de véletlenül sem tudta senki a Nokia premicellt hogy mi az.

De én végre szereztem létrát, felmentem, forgattam aztán megjavult.
(#) increduluszoltan hozzászólása Nov 13, 2014 /
 
Üdv Mágusok!
Panasonic kx-tg2511 vezeték nélküli telefonunk egyik napról a másikra nem teszi lehetővé a telefonálást(nem tudnak hívni,és nem tudunk telefonálni!)..T-Home szolgáltatás van..volna..Internet alapu..TV,NET megy...megyeget.. már többször bejelentettem,szerintük minden ok,csak a szolgáltatást nem lehet használni..ráraktam egy másik vonal nélküli telefont,azzal sem megy..valakinek valami ötlete?elötte 2 évig működött!
(#) kalmi.kalmi hozzászólása Nov 19, 2014 /
 
Sziasztok !
Ért valaki régi matávos telefonhoz ? TD92 a típusa TEA 1067 van benne. A hibajelenség, hogy halk.
A saját hangom jól érthető benne de a vonal végi beszéd alig érthető, és az én hangom is jó a túloldalt. Tehát a vétel rossz.
Következő: »»   7 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem