Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nagyfeszültség sorkimenő trafóval
 
Témaindító: (Felhasználó 1306), idő: Márc 1, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   94 / 97
(#) _BiG_ válasza Csongi_ hozzászólására (») Márc 16, 2014 /
 
IR2110, de lehet félhídmeghajtó, mint IR2155.
De végül is mindegy, csak szép, meredek négyszög legyen és elég nagy áramú, hogy gyorsan feltöltse és kisüsse a FET gate-kapacitását (meg a járulékos kapacitásokat). Ez nagyon fontos.

A dióda zárófeszültsége legyen bőven a tápfeszültség fölött, és tudja azt az áramot, ami a körben folyhat, bár ilyen flyback-mód esetén lehet kevesebb, mert csak rövid ideig fog rajta nagy áram folyni. Tehát az ismétlődő impulzusáram adat (a max értékeknél szerepel) érje el a körben folyó áramot legalább, a frekvenciára természetesen (impulzusidő) figyelve.
(#) jointsilver36 hozzászólása Márc 17, 2014 /
 
Sziasztok!Közvetlenül nem ehhez a témához tartozik de nem találtam olyan fórumot ahova írhatnám Linkelem a videót ez elvileg egy sokkoló lenne .Az a kérdésem,hogy a videón látható alkatrészekből megépíthető e .Ha igen akkor a nagyfeszültségű tekercset hol lehet hozzá beszerezni.Előre is köszönöm a válaszokat.http://www.youtube.com/watch?v=0xbVZXC0-bM Bővebb leírás itt:Bővebben: Link http://www.spudfiles.com/how-to-database/topic23160.html[/url]
(#) jointsilver36 hozzászólása Márc 22, 2014 /
 
(#) alfa007 válasza jointsilver36 hozzászólására (») Márc 22, 2014 /
 
Nem rossz, csak ehhez az áram körhöz túl nagy a sorkimenő, próbálj ki egy tranyós meghajtást. Lehetőleg ne puszta kézzel fogd meg a vezetéket.
(#) jointsilver36 válasza alfa007 hozzászólására (») Márc 22, 2014 /
 
Szia!Tudsz esetleg küldeni nekem egy használhatót amit lehet nyomatni 12 voltos elemről?Vagy ezt a kapcsolást valahogy áttervezni 12 voltra. Előre is köszi.
(#) jointsilver36 válasza alfa007 hozzászólására (») Márc 22, 2014 /
 
Igazából sokkolót építenék tudsz valami jó kapcsolást hozzá?
(#) jointsilver36 válasza alfa007 hozzászólására (») Márc 23, 2014 /
 
Szia!Ez a kapcsolás jó lenne hozzá?
(#) alfa007 válasza jointsilver36 hozzászólására (») Márc 23, 2014 /
 
Az a helyet hogy nem túlzottan értek a sokkolók működéséhet, de az biztos hogy impulzussal kell működnie kimeneti trafónak.
Neten lehet találni meg megfelelő kapcsolást.
Bővebben: Link
(#) jointsilver36 válasza alfa007 hozzászólására (») Márc 23, 2014 /
 
Csak azt nem tudom ,hogy nagyfeszültségű tekercset hol lehet venni amin a 10 -20- kilovolt kijön.Ötlet esetleg?
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2014
(#) nyemi válasza jointsilver36 hozzászólására (») Márc 23, 2014 /
 
Nem kell 10-20kV csak kb. 2kV azt meg te is meg tekerheted.
A többit elintézi a feszültség sokszorozó.
Linkek:első második
(#) jointsilver36 válasza nyemi hozzászólására (») Márc 23, 2014 /
 
Szia!Igen jó lenne megtekerni de inkább megvenném mert azt se tudom h kell tekercselni meg azt sem miképp épül fel a dolog.
(#) gaben62 válasza _BiG_ hozzászólására (») Márc 23, 2014 /
 
üdv.
Azért ez így nem igaz, egyik crt-s hagyományos tv.re sem.
Minden régi tv.ben van egy sormeghajtó fokozat, 1tranzisztorból vagy egy Ic.ből áll,/ez utóbbi ritkább/ és sormeghajtó trafóval hajtja meg a sorvégfokozatot, továbbá a sorvégfok, /sorvégtranzisztor kapcsolgatja hajtja meg a sorkimenő trafót/,
Bármelyik hagyományos sztv.rajzát megnézheted, és magadtól rájössz.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2014
(#) jointsilver36 válasza Müszi hozzászólására (») Márc 27, 2014 /
 
Szia!A kondi milyen benne mekkora az értéke?
(#) jointsilver36 hozzászólása Ápr 14, 2014 /
 
Sziasztok!Megepiteném a következő kapcsolast de sajnos c3039 es tranzisztot nem kaptam.Jó lenne szerintetek helyette tip 31-es?Ha ez nem lenne jó mivel helyettesithetném?Előre is köszönöm a vàlaszokat.
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2014
(#) BarnaPili válasza jointsilver36 hozzászólására (») Ápr 14, 2014 /
 
Nem jó helyette.Bonts TV-ből sorvégtranzisztort.BU508,S2000...
(#) _BiG_ válasza jointsilver36 hozzászólására (») Ápr 14, 2014 /
 
2SC3039 néven próbáltad? Keress rá az adatlapjára és az alapján is kotorhatsz.
(#) jointsilver36 válasza _BiG_ hozzászólására (») Ápr 16, 2014 /
 
Szia!Megcsináltam a kapcsolást 3039 es tranyo helyett s 2000 est raktam be és valamiért nem működik .Mi lehet az oka?
(#) kadarist válasza jointsilver36 hozzászólására (») Ápr 16, 2014 /
 
Szia!
2SC2000 típusút használtál?
(#) Gyimate válasza jointsilver36 hozzászólására (») Ápr 16, 2014 1 /
 
Szia,
Tisztázzuk, a 2SC3039 helyett 2SC2000-t tettél bele? Ha igen akkor ne is csodálkozz, hogy nem működik, elég csak a két adatlapot összehasonlítani és rájössz, hogy a két tranzisztornak nem sok köze van egymáshoz. A 2000-es csak 200mA-t visel el Collector áramként, míg az ajánlott 3039 7A-t. Más a kettő tokozása is, az egyik TO-220-as -> Nagy hőleadó képességű tokozás, míg a másik csak TO-92-es tokban van -> kis teljesítményű és még folytathatnám a különbségeket. Ha már mindenképpen variálni szeretnél, akkor tegyél bele egy TV-ből vagy monitorból bontott sorvégtranzisztort, ahogy már előttem is írták.
(#) jointsilver36 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 17, 2014 /
 
Szia! Ezt a fajtát bontottam tv ből s ezt hasznaltam.Bővebben: s2000
(#) _BiG_ válasza jointsilver36 hozzászólására (») Ápr 17, 2014 /
 
Mekkora a táp teljesítménye?
(#) jointsilver36 válasza _BiG_ hozzászólására (») Ápr 17, 2014 /
 
Szia!Labortáppal néztem0-24 voltig 2 amperrel.
(#) jointsilver36 válasza _BiG_ hozzászólására (») Ápr 17, 2014 /
 
Pontosan mit is kellene csinálni ennek a kapcsolásnak?
(#) _BiG_ válasza jointsilver36 hozzászólására (») Ápr 17, 2014 /
 
Ez egy komplementer tranzisztoros (Q1-Q2) multivibrátor, a terhelő ellenállása a teljesítménytranzisztor bázisellenállása és E-B diódája, az időzítő az 1 µF-os kondi. Esetleg csökkentsd az értékét. Vagy a 100k-s ellenállást is felezheted. Elvileg be kéne indulnia.
Van szkópod?
(#) jointsilver36 válasza _BiG_ hozzászólására (») Ápr 17, 2014 /
 
Szia!Sajnos szkopom nincs .Majd havernal megnezem őneki van. C3039 es helyett mit rakjak bele amit tv bol bonthatok?
(#) _BiG_ válasza jointsilver36 hozzászólására (») Ápr 18, 2014 1 /
 
A sorkimenőtrafó meghajtótranzisztorát például.
De itt egy link: All Transistors 2SC3039
A "2SC3039 Equivalent Transistors - Cross-Reference Search" linkjére klattyantasz és ott ki is tölti neked a paraméter sorokat, de te is átírhatod. Alatta 21 másik tranzisztort látsz, csak van közöttük olyan, ami a te alkatrészbányádban van...
Ezt a linket mentsd el: All Transistors. Jól jöhet még

Másik: a trafó primer tekercsével köss párhuzamosan egy antiparallel (tehát a katód a + tápon) gyorsdiódát! Jó a PC-tápból szedett schottky is, vagy valami MUR... dióda, ami tud legalább 5 ampert. Mert az induktív visszarúgás megölheti a tranzisztorod. (Nem is értem, hogyan lehet ezt kihagyni, annyi tákolmány rajz van...)
(#) jointsilver36 válasza _BiG_ hozzászólására (») Ápr 19, 2014 /
 
Szia!Megcsináltam a dolgot az általad tett módosításokkal de valahogy nem működik.Mellékelem a nyáklaprajzot hátha elszúrtam valamit.

meghajtó.JPG
    
(#) jointsilver36 válasza _BiG_ hozzászólására (») Ápr 19, 2014 /
 
Ezeket használtam:c547b bc557b.Ez van írva a tranzisztorokra
(#) jointsilver36 válasza _BiG_ hozzászólására (») Ápr 19, 2014 /
 
Köszi a választ
(#) _BiG_ válasza jointsilver36 hozzászólására (») Ápr 19, 2014 /
 
Miért vannak az összetartozó alkatrészek ilyen messze egymástól? Kusza az elrendezés. Miért nincs a pad-ok és a vezetősávok között határozott térköz? Tényleg ilyen hajszálvonalakkal képzeled el? A teljesítménytranzisztor táp-trafó köre el tud így füstölni.
Rövid fóliarajzolatok kellenek, a teljesítménytranzisztorra lehessen hűtőbordát rakni. Nem látom a trafó primerjével ellenpárhuzamos védődiódát (bár azt rá lehet tenni a trafó lábaira is). A tápra egy nagyobb puffer és egy 100nF-os szűrőkondi kell.

Az, hogy nem működik, jelentheti azt is, hogy valamelyik félvezető rossz. Áramfelvételt mértél?
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2014
Következő: »»   94 / 97
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem