Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VGA monitor csatlakozó bekötése
Lapozás: OK   4 / 6
(#) uniman válasza Kriszboy243 hozzászólására (») Ápr 17, 2013 / 1
 
Hello.
Ebből kiolvasható a bekötés, persze bele kell nézni a belsejébe: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2014
(#) Kriszboy243 válasza uniman hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
Köszönöm, segítséged. Belenéztem de nem nagyon tudom belölle kivenni a csatlakozó részét esetleg tudnál segiteni ?
(#) uniman válasza Kriszboy243 hozzászólására (») Ápr 18, 2013 /
 
A W401 (7 pin) csatlakozón van a 3 szín bemenete + 4x GND...
A W402/403 csatlakozó egyikén pedig a többi szükséges bekötési pont.
HS-H sync, Vs-V sync, GND, 2 adatvonal és a Detect...
Persze gondoltam a 15 pólusú VGA dugó kiosztását ismered: Bővebben: Link Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2014
(#) Kriszboy243 hozzászólása Máj 6, 2013 /
 
Amiket találtam bekötési rajzok egyiken sincs oolyan hogy Detect, illetve vannak olyanok hogy ID0 illetve ID2 amik az én csatlakozómon nincsenek :/ köszi a segítséget!
(#) Gabó hozzászólása Máj 22, 2013 /
 
Van valami minimum hossza a vga kábelnek? Mert kb 20-30cmes darab bőven elég lenne, amihez akarnám használni.
(#) uniman válasza Gabó hozzászólására (») Máj 22, 2013 /
 
Hello!
Használhatsz bármilyen rövidet: Bővebben: Link
(#) Gabó válasza uniman hozzászólására (») Máj 22, 2013 /
 
Köszi az infót!
(#) gnorby88 hozzászólása Jún 2, 2014 /
 
Helló. Van 2 darab régi rossz CRT monitorom. VGA kábeleket kiszedtem belőlük és összekötöttem, hogy legyen egy VGA-VGA kábelem számítógép és LCD monitor közé, de nem mutat semmit. Színek ugyanazok, szóval nem bírtam elkúrni.. Mind2 kábelen van zavarszűrő vagy minek mondják. Valahogy másként kell összekötni két kábelt, hogy működjön?
(#) bbalazs_ válasza gnorby88 hozzászólására (») Jún 2, 2014 /
 
Nem tukorkep szerint kell osszekotni, hanem a csatin levo szamok szerint sipoltasd ki.
Magyaran, keresztbe kell kotni a ket csatlakozot.

Ha ez is jo, akkor tul nagy az ellenallasi veszteseg a TTL jeleknel, de ezt nem tartom valoszinunek.
(#) gnorby88 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 2, 2014 /
 
Nem értem.. Itt egy kép 15 pin-es DSUB csatlakozó lábkiosztásáról. Nekem az alsó MALE (kan-ból van 2db). Kimértem vezetékeket. Úgy van ahogy kép mutatja. Tehát az 1-es láb RED Video piros vezetékét összekötöttem másiknak az első lábával, ami szintén RED Video, és így tovább.. Akkor úgy érted, hogy 1-15,2-14,3-13.. kellene kötni?
(#) gnorby88 válasza gnorby88 hozzászólására (») Jún 2, 2014 /
 
Van itthon egy másik ilyen kan-kan vga kábelom, ami gyári. Megnéztem azt és annál is úgy van kötve, hogy az 1-1,2-2,3-3... Nem értem mi értelme keresztezésnek. Most megnéztem vezetékeket annál, és csak RGB szál van bekötve, a földelés és H-Sync, V-Sync. Többi nincs, szóval megpróbálom így..
(#) Zsolt50 válasza gnorby88 hozzászólására (») Jún 2, 2014 / 1
 
Semmi értelme nincs. 1-1 2-2 3-3 ... 15-15 a jó bekötés. Ezt nevezik egyenes bekötésnek. A válaszoló esetleg azt értette kereszt alatt, hogy ha a kábelt az egyik vége felől nézed akkor az 1 láb az egyik végén a jobb oldalt van a másik végén meg a bal oldalt. De ez nem keresztkötés hanem helytelen nézőpont.
(#) bbalazs_ válasza gnorby88 hozzászólására (») Jún 2, 2014 / 1
 
A szinek nem jelentenek feltetlenul azonos bekotest egy kabel eseten. Ezert irtam, hogy sipoltasd ki. A keresztkotest ugy ertettem, hogy ha ket kabelt hosszabbitva, csatlakozo-kozdarab kozbeiktatasaval toldasz, akkor nagy a kezdoknek a kisertes, hogy egyenes vezetekekkel a tukorkepet hozd letre 'hiszen ugyis tovabbmegy' alapon.
De itt nem errol van szo. Eleg a szineket, a foldeket es a vsync,hsync vezeteket bekotni egyelore. Ha ez nem eleg, akkor johet a tobbi.
(#) gnorby88 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 3, 2014 /
 
Nem működik. Szerintem az a gond, hogy a monitor kábeleken nincs vezeték bekötve a 13-as HSync-nek, és az nélkül nem megy. Nagy nehezen szétvágtam csatlakozó borítását, hogy egyik vezetéket átcinezzem 13-as lábra, de még egy fémházba is benne van a vga csati
(#) gnorby88 válasza gnorby88 hozzászólására (») Jún 3, 2014 /
 
Nah. Sikerült kinyitni fémházat. Átkötöttem egyik vezetéket, hogy legyen hsync és így jó!! Szóval elég 1,2,3,6,7,8 és 13,14 szál. Most lett egy 3 méteres vga kábelom
(#) bbalazs_ válasza gnorby88 hozzászólására (») Jún 3, 2014 /
 
Valoban, hsync nelkul nehez. De akkor milyen VGA monitort hajtott meg az a kabel eredetileg???
(#) Inhouse válasza gnorby88 hozzászólására (») Jún 3, 2014 /
 
Van egy pár rossz, bontott monitor panelem, és a VGA kábeleket is elraktam hasonló célból. Most kedvet kaptam és gyorsan összeraktam 3 kábelt, kettő kellett a céghez, 1 marad tartalékban. Én nem középen toldottam a vezetékeket. A fele bontott kábelem szerelhető dugós a régi szép időkből. Ezeket tettem fel az öntött dugósok másik végére. Nekem bőven elég ez a másfél méteres is. Sajnos a szerelhető dugók egy része már akkor is áldozatul esett a spórolásnak és nincs benne meg minden tüske...
Ami biztos, hogy a régi kábelek (színes monitoroké) piszok vastagok és kemények a mostaniakhoz képest. Alig tudtam összeszorítani a dugóval őket.
Az is változó, hogy melyik kábel van bekötve és melyik nincs. A három alapszín (1,2,3) és azok testjei (6,7,8) mindenhol (ez utóbbiak, van amelyikben közösítve vannak), a 4 általában testen, az 5 test, a 9 sehol, a 10 az egyikben, de összekötve a 11-el, a 12 eseti, a 13-14 természetesen igen, a 15 megint eseti. Ezek eredetileg CRT monitorok voltak, de most LCD monitorokkal mennek a kábelek. Ja és a 14-esen általában volt egy kis ferrit gyűrű a szerelhető dugókban.
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2014
(#) cipike hozzászólása Júl 26, 2016 /
 
Sziasztok! Van egy HP D5061A típusú, 15"-os LCD monitorom, melynek VGA kábele a csatlakozónál megtört. Ki szeretném cseréni a kábelt, azonban olyan gondom van, hogy nem tudom milyen színű erek tartoznak a V- és H-sync-hez. Gondoltam, megnézem a monitor belsejében, hátha fel van tüntetve, azonban csak egy kétsoros csatlakozót találtam a monitor alaplapján, annak is csak az egyik oldalán vannak jelzések: PC5V, DSDA, DSCL, SGND, R873, SGND, R874. Sajnos kapcsolási rajzot sem találtam még ehhez a típushoz.

A VGA-kábelben ilyen színű erek találhatóak:

- citromsárga
- narancssárga
- fehér
- fekete
- barna
- zöld
- kék ( benne egy világoskék másik ér )
- szürke ( benne egy világosszürke ér )
- piros ( benne egy rózsaszín ér )

plusz egy sodrott árnyékolás veszi körbe az egészet ( mint a koax-kábeleknél )

Eddig annyira jutottam, hogy a három dupla ér a színeket viszik, a fekete pedig a föld.

Van-e valakinek esetleg valamilyen ötlete?
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2016
(#) UDPSendToFailed hozzászólása Aug 23, 2017 /
 
A kérdés egyszerű: Egy laptop VGA portja elbír egy LED-et? Régen azt hiszem valaminek a kijelző háttérvilágítása volt. A mellékelt kép szerint a LED negatívja a "Ground (VSync, DDC)" érintkezőn van, a pozitív pedig a "Vertical sync"-on. Próbáltam máshová is bekötni, de úgy nem világított eléggé, így pont jó a fényerő. Hosszú távon használva okozhat problémát? 1 nap alatt eddig semmi hiba.
(#) vargaf válasza UDPSendToFailed hozzászólására (») Aug 23, 2017 /
 
Ennek mi az értelme?
(#) UDPSendToFailed válasza vargaf hozzászólására (») Aug 23, 2017 /
 
Sötétben, billentyűzet világításnak jó.
(#) gerleimarci válasza UDPSendToFailed hozzászólására (») Aug 24, 2017 /
 
USB?!?
(#) ferci válasza UDPSendToFailed hozzászólására (») Aug 24, 2017 /
 
Szerintem is USB... egy jó fényes fajta fehér led+470 ohm, ebből 6-8 db párhuzamban meg se kottyanik az USB-nek és hatalmas a fénye erre a célra.
(#) BRUT hozzászólása Szept 4, 2017 /
 
Szervusztok !

Egy ipari PLC vezérlés monitor kivetitöje tropa lett viszont van külsö monitor csatolási lehetöség.
Erre kapcsoltam rá egy TFT monitort. Müködik rendesen, viszont a zavarok jönnek létre a berendezés höszabályzásában. Egyébként egy müanyag fröcsöntö gépröl van szó. Irreális hömérsékleteket mutat. A hiba akkor szünt meg ha a monitor tápkábeljében a védöföldelést kikötöm. Valószinüleg a vga kábel GND vezetékein keresztül a védöföld a vezérlö egységbe PLC zavarokat okoz.
Mit lehetne tenni? Védöföld nélkül nem müködhet a monitor,hisz ha valami zárlat keletkezik a tápegységben pl akkor a GND-n keresztül a feszkü kinyirhatja a gyengeáramu vezérlést mert hiányzik a földelésem,melyen keresztül jönne létre a védelem.

Tehát segitséget kérek a megoldáshoz.
(#) Bakman válasza BRUT hozzászólására (») Szept 4, 2017 /
 
Földelés mellett is tönkreteheti a monitor a gépet. Próbáltad úgy, hogy a monitor tápkábelét fordítva dugod be? Leeht, hogy ennyi is elég lesz a boldogsághoz.
(#) Gafly válasza BRUT hozzászólására (») Szept 4, 2017 /
 
Tipikus földhurok (nem csak a HIFI-ben okoz gondot ), üdvözlet a fedélzeten:
- Vagy végig gondolod és ennek megfelelően átalakítod a huzalozást (gyanús hogy nem saját műhely és gép), ami azért nem biztos hogy megoldható.
- Vagy nekem például egy Auchanban vett Yakumo monitorom van, ami 12V DC tápról működik. Földet csak akkor látott, amikor leejtettem
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Szept 4, 2017 /
 
Kapható ilyesmi most is, használtan pedig nem sok pénz...
(#) BRUT válasza Gafly hozzászólására (») Szept 4, 2017 /
 
Mit értesz éthuzalozás alatt? Egyébként megpróbáltam 220/220V védötrafón keresztül,és ugy sem jó.
Itt egy firka rajz,hogy miröl is van szó. Bocsi,hogy ilyen béna,de most csak ilyet tudtam

PLC-VGA.png
    
(#) Bakman válasza BRUT hozzászólására (») Szept 4, 2017 /
 
A leválasztótrafóra csak a monitort kösd.
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Szept 4, 2017 /
 
A számból vetted ki a bekötést
Könnyű annak, akinek van leválasztó trafója...
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2017

PLC-VGA.png
    
Következő: »»   4 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem