Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED szalag
 
Témaindító: kosaga, idő: Nov 17, 2009
Lapozás: OK   21 / 53
(#) steweo hozzászólása Máj 29, 2014 /
 
Sziasztok. A szobámat végig szeretném tenni rgb led szalaggal. Az lenne a kérdésem hogy a 16m-t hogy kell kötni? Mekkora táp kell hozzá? Ami van most itthon (nem biztos, hogy a többi is ilyen lesz) arra az van írva, hogy: Power: lm 4,3W
(#) nedudgi válasza steweo hozzászólására (») Máj 29, 2014 /
 
1,5 - 2,5 méterenként mindenképpen kell külön betáplálás. Ezt úgy kell érteni, hogy kellően nagy átmérőjű vezetékkel, ugyanarról a tápegységről körbe kell vezetni a szobádat.
Az lm 4,3W valószínűleg: 1 méter: 4,3W.
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2014
(#) juppi válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 29, 2014 /
 
Szerintem 5 m 3528-as SMD LED-szalag mehet egyetlen 2 A-es tápról, nálam legalábbis így van.
(#) nedudgi válasza juppi hozzászólására (») Máj 29, 2014 /
 
Ez felhasználástól, és szalagtól függ. Azon a vékony fóliacsíkon feszültség esik. Előfordul olyan eset, ahol számít. 32 még sörből is sok.
(#) juppi válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 29, 2014 /
 
Egy olyan táp, amely 2,5 m-enként táplálja a szalagot jó lesz neki.
5 m-hez kell 2 A-es táp, 15 m-hez 6 A.
A kolléga 16 m-t tervez, tehát neki 6,4 A már elég lenne, de nem árt, ha van egy kis tartalék, így kb. 8 A-t javasolok.

Én egyébként hamarosan 5 méter 5630-as led-szalagot fogok bekötni, és már megrendeltem hozzá a 15 A-es tápot, amelyet 3 ponton fogok rákötni a szalagra: a két végén és középen. A tartalékom 2,5 A lesz.
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2014
(#) bmgrtnr hozzászólása Jún 1, 2014 /
 
Sziasztok!
Laikusként érdeklődnék, mi lehet az oka, hogy a LED-szalagom kb. 8 hónap üzemidő után elvesztette a fényerejének úgy 80%-át?
25W DC 12V 2A trafó, 2m szalaggal.
Előre is köszönöm.
(#) nedudgi válasza bmgrtnr hozzászólására (») Jún 1, 2014 /
 
Gyengébb minőség, túlhajtás, esetleg nem megfelelő hűtés lehet az oka.
Egy jobb, kíméletesen meghajtott LED 1000 üzemóra körül veszíti el a fényerő öt-tíz százalékát
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2014
(#) juppi válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 2, 2014 /
 
Szia!
Esetleg orovosolható-e ez a probléma azzal, hogy konstans áramerősségű táppal hajtjuk meg ezeket kapcsolóüzemű táp helyett?
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2014
(#) nedudgi válasza juppi hozzászólására (») Jún 2, 2014 /
 
Nem. Alacsonyabb tápfeszültség kellene hozzá 12V helyett, amíg a fényerő észerevehetően nem kezd csökkenni.
(#) juppi válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 2, 2014 /
 
Köszönöm, hogy válaszoltál!
Az alacsonyabb tápfeszültség alatt mit értesz? Mondjuk 9 V-ot?
(#) nedudgi válasza juppi hozzászólására (») Jún 2, 2014 /
 
Nem, mert egy LED nyitófeszültsége körülbelül 3,0-3,2V, ez hárommal szorozva adja a LED feszültséget. Valamennyit kell juttatni az ellenállásoknak is. A 11,0 - 11,5V tartomány jó lehet. Ez persze a szalagon levő ellenállásoktól is függ, konkrét értékek nélkül nehéz saccolni is.
(#) usane válasza juppi hozzászólására (») Jún 2, 2014 /
 
Ha fémkalitkás tápot használsz azokon van potméter. A kimeneti feszültsége szabályozható, nem emlékszem teljesen de kb +-1 volt tartományban, esetleg kicsit több negatív irányban.
(#) juppi hozzászólása Jún 24, 2014 /
 
Ezzel kapcsolatban van valakinek ötlete?
(#) yulo5310 válasza juppi hozzászólására (») Jún 24, 2014 /
 
Hali! Van,kb 65-80 forintért bármely webes műszakin lehet rendelni! De egy jó páka beszerzése sem drága,és mindig kellhet máshol is!
(#) usane válasza juppi hozzászólására (») Jún 24, 2014 /
 
Milyen a páka? Ha állomás akkor cserélhető a hegye, veszel bele egy tűghegyet, később is jól jöhet. Ha pillanatpáka akkor kissé macerásabb de én már azt is meghegyeztem amior mobilt forrasztottam és nem volt kéznél a weller
(#) juppi válasza yulo5310 hozzászólására (») Jún 24, 2014 /
 
Hol van ez a „65-80 forintos” valami?
(#) yulo5310 válasza juppi hozzászólására (») Jún 24, 2014 /
 
Momentán nem ugrik be, de rengeteg webes oldal van,kimondottan led szalagra. Most épp a vaterán látok,igaz 180 pénzért,kimondottan forraszmentes!
(#) juppi válasza yulo5310 hozzászólására (») Jún 24, 2014 /
 
Mi a neve, mert én egy grammot sem látok belőle.
Műanyag, összepattinthatós kötőelemeim vannak, de ennél a LED-panelnél nem hiszem, hogy jók lennének, mivel nagy a hőtermelés.
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2014
(#) kissattila88 hozzászólása Jún 24, 2014 /
 
Vettem Rgb led szalaghoz való vezérlő egységet. Egyszínű fehér ledet a akartam vele vezérelni. A feszültség ki jön a vezetékeken de led szalag nem akar égni mit lehet vele csinálni hogy működjön?
(#) yulo5310 válasza yulo5310 hozzászólására (») Jún 24, 2014 /
 
Beütöd,hogy led szalag csatlakozó! Itt van előttem,292 ezer találat!
(#) usane válasza kissattila88 hozzászólására (») Jún 25, 2014 /
 
Ha a feszültség kijön akkor világítania kell, égni nem. Jól kötötted be? Megfelelő polaritással a megfelelő vezetékre? Ey kép róla segítene.
(#) steweo hozzászólása Júl 27, 2014 /
 
Sziasztok! A szobámat körbe szeretném világítani RGB led szalaggal. A szobámba 16m szalag kéne, de szeretnék bele vezérlést mert ugye RGB, de amit találtam csak 6A-ig vannak. Segítséget szeretnék kérni erre illetve még a tápra és a bekötésre is.
(#) fari19 hozzászólása Aug 10, 2014 /
 
Üdv!
Rejtett hangulatvilágítàst tervezek egy szobába, 8 mèteres ledszalaggal kène megoldanom es lehetoleg mèterenkènt 5watt ès mèg ùgymond "extra" lenne egy fènyerőszabàlyzò. Kèrdèsem lenne hogy lehet-e egy tàpegysègről ès a fenyerőszabalyzast hogy valòsítsam meg, kellhet e a ledekhez valami áramgenerator... Segitseget előre is köszönöm
(#) proli007 válasza fari19 hozzászólására (») Aug 10, 2014 /
 
Hello! Szalagnál a Led-sorok párhuzamosan vannak kötve, így áramgenerátor nem megfelelő. PWM a jó megoldás, az legalább nem fűt.
(#) fari19 válasza proli007 hozzászólására (») Aug 10, 2014 /
 
PWM?? nekem ez teljesen új :/
(#) proli007 válasza fari19 hozzászólására (») Aug 10, 2014 /
 
Pld. itt van egy kapcsolás, ami megfelelő lehet. De számtalan másikat is találsz ha keresel..
(#) fari19 válasza proli007 hozzászólására (») Aug 10, 2014 /
 
köszönöm, keresgéltem csak kezdő vagyok és nem igazán tudom melyik mire jó, mennyit bír, melyik alkalmasabb..
(#) proli007 válasza fari19 hozzászólására (») Aug 10, 2014 /
 
A 3..4A-re amire szükséged van, vidáman leviszi egy olcsó IRFZ44-es Fet. De a tápnak is tudni kell ezt a teljesítményt.
(#) fari19 válasza proli007 hozzászólására (») Aug 10, 2014 /
 
3.4 ez honnan? kb méterenként van 30LED, kb 240 led ez, és ahogy mondtad akkor a szalagon párhuzamosan vannak kötve..:S nem nagyon áll össze a kép
(#) proli007 válasza fari19 hozzászólására (») Aug 10, 2014 /
 
Te írtad, hogy 5W/méter, és 8 méter lesz.. Az 40W, 12V mellett az 3,3A..
Következő: »»   21 / 53
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem