Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tápegység LM317T-vel
Lapozás: OK   41 / 51
(#) Medve válasza morzsa15 hozzászólására (») Máj 20, 2014 /
 
Talán, de van elegánsabb módja, bővebbet az adatlapról.
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2014
(#) morzsa15 válasza Medve hozzászólására (») Máj 20, 2014 /
 
Az lm301-ra gondolsz?
(#) Medve válasza morzsa15 hozzászólására (») Máj 20, 2014 /
 
Nem, hanem meg kell fejelni egy teljesítménytranzisztorral.
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2014
(#) morzsa15 válasza Medve hozzászólására (») Máj 20, 2014 /
 
Okés köszönöm a segítséget
(#) Karesz85 hozzászólása Jún 9, 2014 /
 
Sziasztok!
Kihagytam valamit?

LM317T-2.PNG
    
(#) Kovidivi válasza Karesz85 hozzászólására (») Jún 9, 2014 /
 
Helló.
A bemeneten legyen 10x nagyobb kondi, mint a kimeneten, én nem raknék a 330ohm után 10µF-ot, mivel az csak lassítja a szabályzást. 100nF bőven elég, vagy ne rakj oda semmit. A kimenetre sem kell 100uF, 1-10µF bőven elég, így a szabályzás is gyorsabb lesz.
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2014
(#) potyo válasza Karesz85 hozzászólására (») Jún 9, 2014 /
 
Ha 5V kell, akkor én 7805-öt használnék inkább
(#) potyo válasza morzsa15 hozzászólására (») Jún 9, 2014 /
 
Kis szerencsével 4A-t is, de 3A-t biztosan. Nyugodtan kötheted párhuzamosan, tedd közös hűtőbordára, és működni fog. Nem azonos mértékben fognak hozzájárulni a kimenet tartásához, de ez lényegtelen.
(#) Karesz85 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 9, 2014 /
 
Köszönöm!
2 motor miatt gondoltam, akkor átrakom a bemenethez.

(#) potyo
Igen, 7805 -nek jobban örülnék, de ez van kéznél. Véglegesbe valamilyen kapcsolóüzemű lesz.
(#) djkoko hozzászólása Jún 12, 2014 /
 
Sziasztok! Tápegység kapcsolást keresek! Olyan érdekelne aminél a bemenő feszültség egyenirányítás után 42V és minimum 12v-ig állítható. középnullás a trafóm 2x36v váltóáram van. Az is érdekelne, ha a egybe van az egyenirányítással.
Köszönöm!

LM350.gif
    
(#) BLUER hozzászólása Júl 5, 2014 /
 
Üdv! ennek a kapcsolásnak nincs meg esetleg valakinek az alkatrész listája?
Power Supply for Preamplifiers (Revision C)
(#) pjg válasza BLUER hozzászólására (») Júl 5, 2014 /
 
Ez az eredeti kapcsolás.

All component values, bill of materials and comprehensive instructions are made available when you purchase the PCB. If you want to build a supply without purchasing the board, then use the circuit shown in the original P05 article.

Minden összetevő értékek darabjegyzék és átfogó utasítások állnak rendelkezésre, ha megvásárolja a PCB. Ha azt akarom, hogy egy ellátás megvásárlása nélkül a testület, majd az áramkör látható az eredeti P05 cikket. Ez az eredeti kapcsolás.
(#) BLUER válasza pjg hozzászólására (») Júl 5, 2014 /
 
Hát idáig én is eljutottam köszönöm... De megvásárolni nem szeretném mert akkor már megtettem volna, az ok, hogy mire ideér többe kerül a leves mint a hús.. pont ezért érdekelne az alkatrészlista..
(#) pjg válasza BLUER hozzászólására (») Júl 5, 2014 /
 
Maga a táp nem egy nagy pukkanás. A rajz tetején van egy némító áramkör. Egy egyszerű koppanásgátló. Az Auxra egy relét kell kötni.
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2014
(#) szikorapéter hozzászólása Júl 31, 2014 /
 
Üdv. Olyan kérdésem volna hogy van itthon egy LM317MT ic-m és hogy ennek az ic-nek az áramerősség-átvitelét lehet-e javítani egy BU806-ossal? Őszintén szolva nincs valami nagy anyagi forrásom,és próbálok egy állítható feszültségű tápegységet építeni az itthon fellelhető dolgokból. Remélem tudtok segíteni. A válaszokat előre is köszönöm.

Szerk.: Akad még itthon MEV-es 3055-ös tranzisztor is ha esetleg az is megfelel.
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2014
(#) szikorapéter válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 31, 2014 /
 
Találtam egy kapcsolást aneten,így módosítottam. Ez így működésképes lehet? Ha jól számolta a program akkor a max kimenő feszültség 35V körül van.
(#) szikorapéter válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 21, 2014 /
 
Mivel az eddigiekben nem jött válasz megépítettem a tápegységet magát,a trnazisztort elhagyva. Mivel így csak 1A volt am max kivehető áram így eddig a napig bírta is,majd ma felrobbant az IC. Ha megrendeltem az újat és beszereltem,visszatérek a témába,keresek egy rövidzárvédelem kapcsolást és beépítem.
(#) niof hozzászólása Szept 8, 2014 /
 
Sziasztok!

Van egy trafóm, aminek 2*~27V az egyik kimenő oldala. Ebből szeretnék ±15V, max. 100mA-es tápot csinálni. Szerintetek mivel érdemesebb inkább próbálkozni? Sima 7815/7915 párossal, vagy LM315/337-el? Igazából a hűtés miatt érdekelne, hogy melyik igényel kisebbet, mert kicsi a doboz, amibe bele kell férnie, és nem állok túl jól hűtőfelülettel benne. Sajnos másik trafó sem jöhet szóba, mert a 12V-os ágán egy TDA7377-et hajt, ezzel kellene összehozni a dolgot.

Egy OPA2134-el üzemelő fejhallgatóerősítőt hajtana meg.
Esetleg tudtok ajánlani egy utánépíthető, szabályzós megoldást, ami bevált? Esetleg várom a további ötleteket is.

Köszi
(#) proli007 válasza niof hozzászólására (») Szept 8, 2014 /
 
Hello! Teljesen mindegy lenne, mert ha egy stabilizátor áteresztő tranyós, akkor az a felesleges teljesítményt elfűti. Bármely felépítésű vagy rendszerű is az. Kisebb hőt csak kapcsolóüzemű táppal lehet elérni. De ha 27V váltó van, abból kb. 35..37V egyenfeszültség lesz egyenirányítás és szűrés után. Az elfűtött teljesítmény pedig P=(Ube-Uki)*It=(36V-15V)*0,1A=2,1W lesz szabályzónként. Ezt kisebb bordára vagy akár a házra szerelve is elviszi az IC.
De mivel a 7815 és 7915-nél a maximális bemeneti feszültség 35V, még is kénytelen leszel az LM317/337-et választani, ahol ez a feszültség 40V..
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2014
(#) niof válasza proli007 hozzászólására (») Szept 9, 2014 /
 
Fix ±11,44V-ra ez alapján a táblázat alapján ez jó lesz?
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2014
(#) proli007 válasza niof hozzászólására (») Szept 9, 2014 /
 
Hello!
- Miért 11V-ra számoltad, mikor 15V-ot szeretnél?
- Az LM317-nél nem jó a nyák, mert ott a sorrend ADJ-Output-Input. Vagy is a ki és bemenete fel van cserélve.
- Remélem a trafó középkivezetéses, és az, a pufferkondik közötti pöttyhöz csatlakozik.
(#) niof válasza proli007 hozzászólására (») Szept 9, 2014 /
 
Hali!

Az OPA2134 +-2,5V-tól +-18V-ig táplálható. A 15V csak azért volt, mert sima stabilizátort csak ilyet találtam itthon. De elég lenne a 9V is, pl a CMoy-omban 2db 9V-os elemről megy ugyanez a kapcsolás.

A 317-es lábkiosztását a Texas Instruments alkatrészdoksijából néztem. Majd keresek másik doksit is róla, hogy ott mit írnak. És igen, a trafó szekunder oldala 3 pólusú.
(#) proli007 válasza niof hozzászólására (») Szept 9, 2014 /
 
Én abban sem úgy látom..
(#) niof válasza proli007 hozzászólására (») Szept 10, 2014 /
 
Igen, látom én is, köszi! Rágugliztam, és valóban. Nem gond amúgy, mert még csak gyorsan leskicceltem. Az alkatrészeket amúgy is meg kell hozzá rendelnem, és utána szoktam kiigazítani a nyáktervet, ha valami nem passzol. Mindenesetre kösz a figyelmeztetést!
Egyébként ahol én láttam a lábkiosztást, ott csak a TO-220-as tok rajza fölé (vagy alá) volt írva, hogy 317/337 ebből gondoltam, hogy egyfomák.
(#) niof válasza niof hozzászólására (») Szept 10, 2014 /
 
És valóban! Letöltöttem egy másik PDF-et, és abban is helyesen van a lábkiosztás. A másikat asszem le is törlöm, nehogy még egyszer bezavarjon...
(#) kala1982a hozzászólása Szept 18, 2014 /
 
Sziasztok!

Megépítettem ezt a kapcsolást annyi a különbséggel, hogy párhuzamosan kötöttem két db LM317-et. A tranzisztor BC 337-40. Az ellenállás 1.2Ohm, mert nagyobb töltőáram kellett. Van egy 9Ah-s és egy 4,5 Ah-s akkumulátorom. A helyzet a következő: 4,5 Ah akksinál minden szép és jó, 455 mA-rel tölti szépen, éppen hogy langyos a hűtőborda. Ha ráteszem a 9Ah-s akksit akkor viszont kb fél perc alatt felforrósodik a borda. Töltőáram és feszültség stabil, akksik szinte újak. Nem tudom, hogy voltak e már 5-ször feltöltve egyáltalán... Miért melegedik ennyire az LM317? Először 0,27 Ohm 2W-os ellenállást tettem be R4-nek. akkor kb 1,2A-rel töltött, akkor is forró volt, csak sokkal hamarabb. Adatlapban úgy van párhuzamosítva, hogy a kimenetekre van kötve 0,2 Ohmos ellenállás, nálam nincs, ez okozhatja a melegedést?
(#) kala1982a válasza kala1982a hozzászólására (») Szept 18, 2014 /
 
Végül is nem száll el, akkor tegyek rá nagyobb hűtőbordát? Most csak ilyen kicsi tápegységből kiszedett alu darabra vannak rácsavarozva az IC-k.
(#) tomi52 válasza kala1982a hozzászólására (») Szept 18, 2014 /
 
Idézet:
„Adatlapban úgy van párhuzamosítva, hogy a kimenetekre van kötve 0,2 Ωos ellenállás, nálam nincs, ez okozhatja a melegedést?”
Szerintem ez okozza. Soha nincs két tökéletesen egyforma alkatrész. Ez aktív elem, a minimális eltérésük is okozhatja, hogy lényegében egymás ellen dolgoznak. Az adatlapon lévő ellenállások egyenlítik ki a két LM317 közti különbséget.
(#) pucuka válasza kala1982a hozzászólására (») Szept 18, 2014 /
 
Általában kerülni kell az aktív elemek párhuzamos üzemét. Ha nem elég az áram, fejeld meg egy nagyáramú tranzisztorral.
Adatlapján van rá példa.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2014
(#) kala1982a válasza pucuka hozzászólására (») Szept 18, 2014 /
 
A párhuzamosítás is az adatlapban volt (3 db 317 van benne összekötve, 4A-es tápegységnek), raktam két 0,27 ohmos ellenállást a kimenetekre, meg egy ventillátor nélküli processzor hűtőbordára cseréltem azt a lemezt és már meg is duplázhattam a töltőáramot.A borda még langyosnak sem mondható.Az tűnt fel, hogy az IC rögzítőfüle igen vékony anyag, a csavahoz való műanyag szigetelő alátétből is vágnom kellett, mert úgy nem feküdt fel a bordára rendesen.Kb fele olyan vastag, mint egy 7805.Sajnálják az anyagot belőle... A lényeg, hogy működik, a következő lépés a teljesítmény tranzisztor lett volna. Köszönöm mindenki segítségét!
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2014
Következő: »»   41 / 51
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem