Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » STK erősítők javítások
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség.
Lapozás: OK   21 / 42
(#) reloop válasza Gabó hozzászólására (») Jún 24, 2014 /
 
Szia! Élessz áramkorlátos labortápról, vagy tégy a tápágakba 10-20 ohmos ellenállásokat áramkorlátozónak.
(#) Gabó válasza reloop hozzászólására (») Jún 24, 2014 /
 
Ennyi elég, meg ha megmérem a feszeket a lábaknál a service doksi alapján?
(#) reloop válasza Gabó hozzászólására (») Jún 24, 2014 /
 
Ha kivezérlés nélkül 100mA-nél kevesebb áramfelvételt tapasztalsz, és a kimeneti egyenfeszültség beáll 50mV alá, akkor nagy hiba nem lehet. Áramkorlátozót meghagyva, a hangszórót 2-300 ohm-mal sorosan rákötve meghallgathatod torzításmentesen működik-e.
Az utángyártott STK esetleges hitványságáról majd jelentősebb terhelésnél győződhetsz meg, ez sajnos benne van a pakliban.
(#) Gabó válasza reloop hozzászólására (») Jún 24, 2014 /
 
Akkor remélem nem lesz nagyobb baj. Az utángyártottságról, vagy hamisságról nem tudok nyilatkozni, mert a HQ-ból veszem.
(#) szamóca válasza Gabó hozzászólására (») Jún 24, 2014 /
 
Az olyan hamis állítólag, hogy ugat!
(#) Gabó válasza szamóca hozzászólására (») Jún 24, 2014 /
 
Bíztató... Akkor merre lehetne kapni nem túl drágán nem hamisat?
(#) szamóca válasza Gabó hozzászólására (») Jún 24, 2014 /
 
Sehol, hacsak valakinek nincs a fiókja mélyén az átkosból.
(#) Zsarka hozzászólása Jún 24, 2014 /
 
Van egy Benytone hifi erősítőm amelybenvanegy STK3044 meghajtó. Azt szeretném kérdezni , kiváltható e ez a hibrid valamivel?Építhető e helyébe valami ??
(#) Gabó válasza szamóca hozzászólására (») Jún 24, 2014 /
 
Ja, hogy ez ennyire kuriózum. Akkor valószínűleg a HQ-s is jó lesz. Max ha ez is meghal, nem kerül sokba a javíttatása
(#) Szabi1 válasza Gabó hozzászólására (») Jún 24, 2014 /
 
A jó öreg 100W os hagyományos égőt ajánlom!
1.Vizsgáld meg hogy megvan-e a szimmetrikus egyenáram, és megfelelő feszültségű.
2. Uj IC berakás előtt bizonyosodj meg voltmérővel, hogy a tápkondikba nincs feszültség, ha van süsd ki őket az égő segítségével!
3. Bizonyos STK IC-nek meglehet vizsgálni diódavizsgálóval, hogy zárlatosak-e mielőtt még beraknád az áramkörbe.
STK 4231III esetében az egyik csatorna végtranziszorjainak vizsgálatát a következőképp nézheted: a 11-12 es láb és 12-13 láb között mérj zárlatot, ha csak számok vannak az nem probléma, ha visít és nagyon kicsi az ellenállása akkor biztos kuka, ugyanígy a másik csatornát a 13-15 és 15-16 lábak között nézheted.
4. Ha minden OK-nak tűnik berakod az IC-t. A primer oldalba a transzformátorral sorosan bekötöd a 100W os izzót, és éleszted, én úgy szoktam, hogy egy nem kellő hangszórót (16 ohm 25W) rákötök a kimenetre, audió jelet adok, és gyorsan áramot adok és kikapcsolom.
Ha szólt a zene, és nemvolt füst akkor járatom egy kicsit aztán leveszem a primerből az izzót.
Ha valami probléma van átnézek mindent.
(#) Gabó válasza Szabi1 hozzászólására (») Jún 26, 2014 /
 
Köszi a pontos leírást. Amint megkapom az STK-kat, így is fogok tenni. Remélem semmi nem fog balul elsülni.
(#) Gabó válasza Szabi1 hozzászólására (») Jún 26, 2014 /
 
Az normális, hogy STK nélkül csak a tápokat tudom mérni, és a többi értéket nem a kapcs rajz szerint?
(#) Szabi1 válasza Gabó hozzászólására (») Jún 26, 2014 /
 
A tápra ügyelj, meg a kimenetre, ne legyenek rövidzárlatosak a panelen.
Általába egy ilyen erősítőbe az az utolsó, hogy passzív alkatrész menjen szét, de akkor kell látszodjon a fekete/szürke füstnyom, ott nemárt végigméricskélni.
(#) Gabó válasza Szabi1 hozzászólására (») Jún 26, 2014 /
 
Tápok megvannak, kimeneten 0V mérhető, a védelem reléje is kattan rendesen, zárlatot se mértem. Elfüstölt alkatrész meg nincs benne, előtte félig működött is az egyik csatornán. Akkor ezek után remélem minden rendbe fog zajlani, az élesztés során.
(#) balint2005 hozzászólása Júl 1, 2014 /
 
Sziasztok, a sony házimozimban elszállt az 5 csatornás stk402-920-as erősítő ami a két hátsót, a centert és a mélyet hajtotta. Megtudná valaki mondani, hogy a mélyre miért kell két csatorna? Illetve, tudnátok mondani egy másik 5x20W-osat amivel helyettesíthetném, mert ilyet már sajnos sehol nem találtam. Köszi!
(#) szamóca válasza balint2005 hozzászólására (») Júl 1, 2014 /
 
Mert a mélytartományt két erősítőegység un. hídkapcsolásával oldották meg, a nagyobb teljesítményigény miatt.
Helyettesítésére nincs lehetőség. Teljes átalakítás esetén még működhetne, de kérdés megéri-e?
(#) balint2005 hozzászólása Júl 1, 2014 /
 
Köszönöm a választ, végülis logikus Tehát akkor muszáj lenne szerezni egy pontosan ugyanilyen stk402-920-ast, más (egyszerű) megoldás nincs?
(#) szamóca válasza balint2005 hozzászólására (») Júl 1, 2014 / 1
 
(#) adu84 hozzászólása Júl 14, 2014 /
 
Üdv egy kérdésre szeretnék választ kapni S.O.S ben. Tehát van egy STK 403-130 Ic-m hifiből műtöttem ki. Van egy bizonyos STK Mute pin nevű lába amely 5V al kapcsolja be az IC-T. Hogyan állítsak neki elő stabil 5V ot 53voltról? Mert ha több a fesz akkor a kimeneti feszültség hirtelen megugrik.
(#) reloop válasza adu84 hozzászólására (») Júl 14, 2014 / 1
 
Szia! A 13-as lábról van szó? Adatlap szerint 0,2-0,6mA-t igényel üzemállapotban. Használj 5V1-os Zenert, 68k felhúzó ellenállással!
(#) adu84 válasza reloop hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
Igen arról csak hülyén tetem fel a kérdést, mert nem mute, hanem stand by köszönöm a választ
(#) adu84 hozzászólása Júl 14, 2014 /
 
Hehe a helyzet a következő a stabilizátor működik, de viszont olyan probléma adódott, hogy +-25 volton szól gyönyörűen, de amint átteszem +-40 voltra valami nem kóser neki. a kimeneten megjelenik a tápfesz.. a +-53 voltra már rá sem merem tenni mert akkor IC pukk lenne.. Pedig csak egy 4152 őt akartam kicserélni az tökéletesen megy az erősítőben +-40 voltról, csak gondoltam ez többet nyomna a latba :/
(#) reloop válasza adu84 hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
Nem tudom milyen áramköri környezetbe van nálad beépítve. A nagyjelű erősítő (VAS) tápját RC-vel (100 ohm/100uF) szokták szűrni, ebből az elkó haldokolhat éppen valamelyik tápoldalon. Az 1 (-), 8 (+) lábakon futnak be ezek a feszkók.
(#) adu84 válasza reloop hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
Gyári panelen van mind 2 STK Graetz híd elkók is rajta vannak a panelen.

Képek! *

* A képek egy idegen oldalra mutattak, amik később eltűnnek innen, így töröltem! A válaszablakban a lehetőség arra, hogy a gépedről betallózd!
Nemkülönben érdektelenek is, hiszen a kapcsolási rajza fellelhető!
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2014
(#) Gabó hozzászólása Aug 4, 2014 /
 
Elakadtam a sony erősítő javításában. Ez alapján élesztettem, de a kimeneten az IC-n 12és 15ös lábán mérek feszt. A 12esen 21V a 15ösön 41V Ez alapján élesztettem:
Idézet:
„A jó öreg 100W os hagyományos égőt ajánlom!
1.Vizsgáld meg hogy megvan-e a szimmetrikus egyenáram, és megfelelő feszültségű.
2. Uj IC berakás előtt bizonyosodj meg voltmérővel, hogy a tápkondikba nincs feszültség, ha van süsd ki őket az égő segítségével!
3. Bizonyos STK IC-nek meglehet vizsgálni diódavizsgálóval, hogy zárlatosak-e mielőtt még beraknád az áramkörbe.
STK 4231III esetében az egyik csatorna végtranziszorjainak vizsgálatát a következőképp nézheted: a 11-12 es láb és 12-13 láb között mérj zárlatot, ha csak számok vannak az nem probléma, ha visít és nagyon kicsi az ellenállása akkor biztos kuka, ugyanígy a másik csatornát a 13-15 és 15-16 lábak között nézheted.
4. Ha minden OK-nak tűnik berakod az IC-t. A primer oldalba a transzformátorral sorosan bekötöd a 100W os izzót, és éleszted, én úgy szoktam, hogy egy nem kellő hangszórót (16 Ω 25W) rákötök a kimenetre, audió jelet adok, és gyorsan áramot adok és kikapcsolom.
Ha szólt a zene, és nemvolt füst akkor járatom egy kicsit aztán leveszem a primerből az izzót.
Ha valami probléma van átnézek mindent.”

A lábak közt nem volt sípolás (zárlat).
Az áramfelvétel áganként 13-17mA. Annyi különbséggel, hogy nem 100Wos égőt használtam, hanem 10R5Wos ellenállást. Gyárilag STK4221II volt benne, de helyettesítőnek írták a 4231II-t. A gyárinak az egyik oldala ment csak tönkre, tehát nem értem miért van azon az oldalon is DC. Esetleg a helyettesítő miatt módosítani kell benne pár alkatrészt?
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2014
(#) Gabó válasza Gabó hozzászólására (») Aug 6, 2014 /
 
Méregettem, és jópár fesz nem stimmel. Az előző hszbe, rosszul írtam, nem 41Vvan hanem 21V a másik csatornán is. Ami feltűnt, hogy ha tekergetem a bass potit, akkor változik a a kimeneten a DC szint is. Ill sok fesz nem stimmel a leírás alapján. Elképzelhető, hogy a végfoknál a kondik kukák?
Találtam megszakadtt ellenállást. Se barnulás, se égés nyoma nincs. Meddig menjek az ellenállások átmérésével?
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2014
(#) Gabó válasza Gabó hozzászólására (») Aug 6, 2014 /
 
Átmértem a végfok körül az összes ellenállást, és csak az az egy szakadt meg. Pótoltam, és remekül működik.
Tanúságként, érdemes megnézni a körülötte lévő alkatrészeket is, mert semmilyen külsérelmi nyoma nem volt.
(#) Szabi1 válasza Gabó hozzászólására (») Aug 9, 2014 /
 
Szia bocs hogy nemvoltam itt, akkor működik az erősítő?
(#) nanookdj hozzászólása Aug 9, 2014 /
 
Sziasztok még új vagyok nem tudom jó helyre írom e kérdésemet ha mégsem akkor elnézéseteket kérem Volna egy olyan problémám egy STK -val üzemelő erősítővel aminek Tipusa Sharp SM-1122 A probléma jelensége a következő lenne bekapcsolást követően szinte rögtön a bal oldali hangszórókból erősödő zaj hallatszik ami időnként erősödik majd hirtelen csattanás és elhalkul csattanáskor a hangszóró erősen kileng először bemeneti dologra gondoltam de kihúztam a csatlakozót a hangerőt letekertem teljesen minimumra és a jelenség ugyan az maradt nem változik esetleges válaszotokat segítségeteket előre is köszönöm mellékelek pár képet a Dobozról

Bővebben: Link

Bővebben: Link

Bővebben:
Link
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2014
(#) Gabó válasza Szabi1 hozzászólására (») Aug 9, 2014 /
 
Szia. Igen, az az egy szakadt ellenallas volt a tapagba a hibas. Az remelem nem gaz, hogy 100ohm helyett 120 ohmot raktam bele. Azert szivatott, mert semmi jele nem volt.
Következő: »»   21 / 42
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem