Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CD lejátszó javítás
 
Témaindító: 021, idő: Júl 27, 2008
Lapozás: OK   16 / 25
(#) Pacso hozzászólása Júl 24, 2014 /
 
Sziasztok ! Tudnátok segítséget nyújtani a következőkben ? Került hozzám egy SONY tip. rádió tuner és kazettás deck, de a csatlakozója soros kábel kimenetű és nekem RCA csatlakozós erősítőm van . Megtudnátok mondani hogy milyen tápfesz kell hozzá és melyek a csatlakozási pontok, valamint a hang kimenet mely pont lehet ?? Előre is köszönöm a választ !
További szép napot kívánok !
(#) steelbird válasza Pacso hozzászólására (») Júl 24, 2014 /
 
Hello!

Itt találod a szervizkönyvet hozzá.

A Syscon 1 -es csatlakozón van a kimenet:
1: Left out
2: GND
3: Right out
4-13: GND

A Syscon 2 csatlakozó 9-10 lábai közé kell az AC 16V -ot kötni.
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2014
(#) Pacso válasza steelbird hozzászólására (») Júl 24, 2014 /
 
Köszönöm a segítségedet !
A sikerélményről majd beszámolok )
További szép napot kívánok !!
(#) Pacso válasza steelbird hozzászólására (») Júl 24, 2014 /
 
Teljes siker , most már érdemes egy erősítő beszerzése a készülékekhez !
Még-egyszer köszönöm a segítségedet !!
(#) judas545 hozzászólása Aug 12, 2014 /
 
Sziasztok!

Van egy HOP-E1 olvasó fejem aminek szakadt a szalagkábele. Ha tudtok segíteni honnan tudok ilyet venni vagy lenne valakinek azt megköszönöm. Régi CD-romokat szereltek ilyennel, Hitachi gyártásúakat és LG-t.
(#) mark.budai hozzászólása Aug 16, 2014 /
 
Sziasztok!
Van egy RFT CD9000 (made in Japan) CD lejátszóm, de nem működik tökéletesen.
Beteszem a CD-t (persze rendes audió lemezt, nem mp3-ast), elkezd pörögni, de nem játssza le. 10 percnyi unszolásra nekiáll egy számnak, de ahogy odébb akarom nyomni, megint megáll..
Mi lehet a baja?
(#) mark.budai válasza mark.budai hozzászólására (») Aug 16, 2014 /
 
Bocsánat, hogy blogot írok, de hagyjuk benn, hátha valakinek ugyan ez a baja. Leszedtem a CD mechanikának a tetejét, és denaturált szeszes ronggyal megtisztítottam az olvasófejet. Egyszerre lejátssza a CD-t, lehet léptetni, megállítani, szépen működik.
(#) steelbird válasza mark.budai hozzászólására (») Aug 16, 2014 /
 
Hello!

Először meg kell tisztítani az optikát, meg ellenőrizni kell, hogy a mechanika nem akad -e..?
Rátapadt kosz a fogaskerekeken, a fogaslécen, stb...
Ha ezek után sem javul a dolog, akkor:
a.) Valamelyik (a hibaleírásból ítélve inkább a sled (szán mozgató) motor) hibás
b.) Optika hibás

Ui: Látom, közben megoldódott...
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2014
(#) mark.budai válasza steelbird hozzászólására (») Aug 16, 2014 /
 
Köszönöm a válaszod!
Úgy fél éve kaptam ezt a lejátszót, azzal a mondattal, hogy nem működik, csináljak vele, amit akarok. (Kinyúlt a szíj, ennyi idősen nem csodálkozom, ha jó infókat láttam róla a neten, kb. 25 éves.) Kicseréltem, összeraktam, de ez a problémája volt. Félretettem, nem is foglalkoztam vele, most előkerült. Akkor pont a legfontosabb műveletet hagytam ki, hogy az optikát megtisztítsam..
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2014
(#) japam hozzászólása Aug 19, 2014 /
 
Sziasztok !

Végig olvastam az oldalt , de a kérdésemre nem találtam egyértelmű választ.
Van egy gagyi Tesco MC-105 névre hallgató mini hifi , és a CD-je meg sem nyikkan.
Olvastam , hogy némelyik masina addig semmit sem csinál , amíg a lézer nem lát lemezt.
A kérdésem az lenne , hogy az ajtókapcsolónál sem tudok feszt mérni , vajon ennek is köze lehet a lézerhez ? Egy ALI M5671 A1 típusú mikroprocesszor a lelke.

Üdv. Japam
(#) almacsutka hozzászólása Szept 30, 2014 /
 
Sziasztok! Gyari nissan cd-s autoradiom nem olvassa a cd-ket. A lemezeket megforgatja, hallani , hogy porgeti majd kis ido mulva kiirja h nincs lemez. Tudnatok tippeket adni, hogy merre induljak el? Koszi!
(#) medve36 hozzászólása Okt 3, 2014 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Van egy ONKYO DX-7511-esem,ami nem működik. A készülékben lézerfej csere volt,mert az eredeti lézerével nem olvasta be a lemezeket,de most hogy benne van az új lézer,nem pörgeti fel a lemezeket. Tudna valaki segíteni,hogy most mi lehet a problémája? A válaszokat előre is köszönöm!
(#) CHZ válasza medve36 hozzászólására (») Okt 3, 2014 /
 
Szia!
A rövidzárat remélem megszüntetted az új fej nyákján.?
(#) medve36 válasza CHZ hozzászólására (») Okt 3, 2014 /
 
Szia! Ha a biztonsági forrasztásra gondolsz,akkor igen!
(#) CHZ válasza medve36 hozzászólására (») Okt 3, 2014 /
 
Akkor vettél egy selejtet, küld vissza.
(#) eyess válasza medve36 hozzászólására (») Okt 3, 2014 /
 
A fel nem pörgés esete nem biztos , hogy a lézer fej hibája .Biztos , hogy azonos típusú egység került bele ?
(#) medve36 hozzászólása Okt 4, 2014 /
 
Üdv. Igen ugyanaz a típusú lézer került bele.
(#) medve36 hozzászólása Okt 4, 2014 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget,a készülék működik!!
(#) mugab válasza medve36 hozzászólására (») Okt 4, 2014 /
 
Az jó, de mi a megfejtése a hibának?
(#) medve36 válasza mugab hozzászólására (») Okt 5, 2014 /
 
Helló! lézerfej gondja volt,de szombat délelőtt sikerült orvosolni a hibát,így most működik.
(#) forma3 hozzászólása Okt 23, 2014 /
 
Sziasztok!

Van egy nagyon beteges Denon DN-2000F Dj CD lejátszóm. Az a probléma, hogy az esetek 95%-ában nem adja ki a CD-t, nem ragál se a remote egységen, se a saját magán lévő gombokra. Ha többször ki és bekapcsolom nagy ritkán van hogy az egyik oldalon, nagyon ritkán mindkét oldalon nyílik csukódik ahogy kell. Ráadásul a cdt egyik oldalon se játsza le, mozgatja kicsit a lasert, de magát a cd-t meg se mozdítja. Az előbb az egyik oldala teljesen megbolondult ki-be nyitogatta a cd ajtót folyamatosan kb félállásig, ekkor fogtam kikapcsoltam, majd vissza és teljesen abbahagyta, vsizont egyik oldalon se nyit most.
A remote kijelzőjén mindig ez van kiírva /kép/ (ha nem nyomkodom el)
El nem tudom képzelni, hogy mi lehet a baj, várom az ötleteket, előre is köszönöm!

image.jpg
    
(#) CHZ hozzászólása Okt 24, 2014 /
 
Első lépés, szíjakat ellenőrizd.
(#) forma3 válasza CHZ hozzászólására (») Okt 24, 2014 /
 
Azok rendben vannak, nem porog benne a motor amikor nem nyit.
(#) forma3 válasza CHZ hozzászólására (») Okt 24, 2014 /
 
Szia!

Találtam némi érdekességet a nagy közös panel másik felén. Úgy nézem hogy van 2 kondenzátor és 1 átkötés ami nem tűnik gyárinak. Ezek mi célból kerültek oda? Lehet hogy ezek okozzák a problémát?
(#) eyess válasza forma3 hozzászólására (») Okt 24, 2014 /
 
A CD egység mechanikáján kell lennie mikroérintkezőknek.Ezek a cd lemez behelyezése után , és a tálca behúzása után , ha rendesen érintkeznek , akkor indítaná maga az elektronika a lemez forgató motort , illetve a fejmozgató motort.Ha nincs végállása a tálcának , akkor szokta ki-be nyitogatni az tálcát , illetve nem indul a lemez forgatás sem.Ezeket nézd át.
(#) forma3 válasza eyess hozzászólására (») Okt 24, 2014 /
 
Köszönöm, erre én is gondoltam, de nem láttam benne azt a mikroérintkezőt, de majd mégjobban szétszedem. Viszont az gyanús hogy mindkét oldalnak ugyanaz legyen a baja, legtöbbször egyik oldal se reagál, hiába nyomkodom a gombot, és semmi hangot se ad, hogy próbálkozna, azért a központi nagy nyákra gyanakszom.
(#) eyess válasza forma3 hozzászólására (») Okt 24, 2014 /
 
Pedig lennie kell mikró érintkezőknek.
Egyenlőre a központi nyákot hagyd utoljára .Át kellene mérni , hogy a gombok nem e zárlatosak , tehát megnyomásra zárnak e rendesen , illetve elengedéskor szakítanak e .Mert ha valamelyiknek van átvezetése az ugyan úgy blokkolhatja a vezérlő processzort.
(#) CHZ válasza forma3 hozzászólására (») Okt 25, 2014 /
 
Szia!
Kondik gyárilag vannak odakötve, szoktak ilyet csinálni.
Tápegységet is érdemes ellenőrizned, motorokon is mérj feszültségeket és a vezérlő IC-jén is.
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2014
(#) Edy hozzászólása Nov 12, 2014 /
 
Jó napokat!

Nad CD542-es lejátszó problémák - néha kínlódik olvasáskor.
Szétszedtem, feszültségeket mértem és két helyen nem találtam rendben.

Szerviz doksi:
Bővebben: Link

MAIN BOARD-on elég jó a kilátás
1. Táp rész - konkrétan az A-12V(J506) helyett 20V van, a +12 helyett 19V,
valamint a J531-en a 10V helyett 11,8V. A kondenzátorok át voltak nézve a táp részben.
AZ 5V-os rész rendben, a 8V-os rész is rendben(ezeket a 78-ok adjak).

2. A másik probléma az M102-es csatlakozó körül van, a J118-on a 4,2V helyett csak 3,4V van. Ez a lézeregység tápja (VCC), nem ártana egy kicsivel nagyobb feszültség
Az 5v-ból lesz 4,2V a D305 dióda után, tovább nem igazán tudtam követni, hogy hol csökken le a feszültség. Máshol mindenütt megvan a 4,2V, egyedül itt nincs meg. Ha valaki tippelni tudna...
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2014
(#) Edy hozzászólása Nov 12, 2014 /
 
Nad CD 542
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2014
Következő: »»   16 / 25
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem