Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Telefonra riasztás
 
Témaindító: nagysusu, idő: Nov 6, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 5
(#) aroxol válasza icserny hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Kicsit bővebben kifejtenéd? Esetleg van valamilyen konkrétabb ötleted?
(#) rdani88 hozzászólása Júl 27, 2014 /
 
Üdv!

Van egy vegyes tüzelésű kazánom amivel szeretnék majd minél nagyobb biztonság mellett fűteni.
Arra gondoltam hogy télen amikor pár órára elmegyek otthonról és valami oknál fogva túl magas hőmérsékletre szökne a víz akkor jelzést kapjak valamilyen formában.Szerintetek megoldható lenne egy pl: 75 fokra beállított csőtermosztát összekötése egy mobiltelefonnal ami ha a víz hőmérséklete meghaladja a 75 fokot automatikusan hív vagy küld egy SMS-t?
(#) kaqkk válasza rdani88 hozzászólására (») Júl 27, 2014 /
 
Nem fontos hogy sms-t küldjön ! Elég ha a gyorshívást indítja a termosztát (ha hívást kapsz a telefonról tudod hogy probléma van !) Én ilyen megoldással figyeltetek egy strucc keltetőt és 8 fóliasátrat 1-1 régi nokiát "feláldozva"
(#) rdani88 válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 27, 2014 /
 
szia!

és ezt hogy oldottad meg?
(#) Andrasirex válasza rdani88 hozzászólására (») Júl 27, 2014 /
 
Üdv!

Kell egy régi mobil amit nem sajnálsz szétszedni,kikapcsolod rajta a billentyűzárt,bekapcsolod a gyorshívás funkciót és beírod vagy ötször a számodat a névjegyzékbe hogy biztosan azt hívja és kiszeded mondjuk a kettes gombot ami helyett forrasztasz két szál drótot.
A drótokat bekötöd a csőtermosztátba,úgy,hogy a hőmérséklet túllépéskor zárja a vezetékeket.
A teló legyen midig töltőn.
(#) kaqkk válasza rdani88 hozzászólására (») Júl 27, 2014 /
 
Az egyik gombra ráprogramozod a te számodat és szétszeded a telót majd ráforrasztasz a gomb helyére két vezetéket amit a termosztátra kötsz , ilyen egyszerű. De ha csak egy hívást akarsz kapni akkor kell egy monostabil elektronika ami a termosztát kapcsolásakor csak kb 10 másodpercre zárja össze a telóra forrasztott vezetékeket ..
(#) rdani88 hozzászólása Júl 27, 2014 /
 
van valami speciális hely a gomb alatt ahová forrasztani kéne a két vezetéket? ha nincs monostabil elektronika akkor folyamatosan fog hívni?
(#) Andrasirex válasza rdani88 hozzászólására (») Júl 27, 2014 /
 
Egy kis fémbuborék lapocskát kell leszedni és alatta van a két érintkező.
Hogy folyamatosan fog-e hívni az telefonfüggő.A legtöbb telefon csak akkor hív még egyszer ha elengeded a gombot és újra megnyomod.De ehhez az kéne hogy a hőmérséklet lecsökken majd újra túllépi a beállított értéket.
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2014
(#) kaqkk válasza Andrasirex hozzászólására (») Júl 27, 2014 /
 
A nokia 3310 amit én használtam folyamatosan hív, amíg a hiba fent áll...
(#) Andrasirex válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 27, 2014 /
 
Akkor kell az időzítő...
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2014
(#) rdani88 hozzászólása Júl 27, 2014 /
 
Köszönöm a hasznos infókat!
Következő: »»   5 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem