Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   300 / 580
(#) botesz válasza fasyrt hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Ezekhez ne is keress.Nem fogsz találni hozzá.Mondjuk nem is értem minek kell egy marék csavar kiszedésèhez és pár csati lekötéséhez manual? A garit már buktad szóval annak mindegy.
(#) alvo hozzászólása Júl 29, 2014 /
 
Sziaztok, Van nekem egy OMU800 - as mosógépem. mosási program (mindegy melyiknél) a hajtó motor össze vissza forog ( hol gyorsan, hol lassan). És nincs hiba kód. A motor elvileg jó, a fogás vissza jelzés is, lehet a vezérlő? Van valamilyen ötlet mit tegyek. ( egyelőre kuka ki zárva)
(#) yulo5310 válasza alvo hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Leszakadt,vagy elszállt a tachogenerátor!
(#) botesz válasza alvo hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Nekem ilyenkor az volt hogy tőben volt megtörve a tacho drótja.Lehet hogy laza a motor
végén lévő mágnes.
(#) fasyrt válasza fasyrt hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Helyzetjelentés:
a mosógépet felhoztuk a lakásba, épp a mocsok letakarítása zajlik. Megdöntöttem, alul nincs más, mint lengéscsillapító, lúgszivattyú, motor. Valóban nem tűnik komplikáltnak a dolog.

Még a dobrögzítő csavarokkal kínlódom, nagyon nem ott van a luk ahol kéne, aztán borítom fel és szedem szét.
(#) botesz válasza fasyrt hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Azokat nem szükséges beletenni.
(#) fasyrt válasza fasyrt hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
No megtörtént a műtét, átestem a tűzkeresztségen!
A szivattyúnak a burka belülről párás, mást nem látni rajta.
A motor most fejjel lefelé lett lefotózva, az alja rozsdás. Ezt a rozsdát hogyan szedhetem le a róla?
(#) yulo5310 válasza fasyrt hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Ledrótkefézed,bekened valamilyen ócska olajjal,és kész
(#) botesz válasza fasyrt hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Vagy egyszerűen nem csinálsz vele semmit.Annyi időnek kéne eltelni hogy abból baj legyen hogy ez a gép addigra rég meg fog halni.
(#) botesz válasza fasyrt hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Jól látom hogy egy HP 620 as laptopod van?
(#) yulo5310 válasza botesz hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Csak a becsületes munka végett!
(#) fasyrt válasza fasyrt hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Fiúk, le a kalappal előttetek, ilyen gyorsan ilyen jó válaszokat kapni... élmény a fórumozás. Meg a mosógépszerelés.
Szárítás után rendbeszedem olajjal. Rendeltem egy szobai ventilátoros melegítőt, ráirányom aztán hadd száradjon. Mennyire szabad melegíteni? Mennyi ideig szárogassam?
Nem, ez egy Acer 3820TG: 13", Core i5-430M, 4 GB ram, 120 GB SSD, integrált Intel + diszkrét Ati 5650 Mobility Radeon. A bele jó, a telfölöspohár ház borzasztó. 4 éves. Előtte Dell D620 volt, az viszont tuti masina volt.

Szerk.: off
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2014
(#) yulo5310 válasza fasyrt hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Mehet egy napig,40-50 fokot simán kibírnak! Elvileg 80 fokig üzemképesek,ez tuti,próbáltam! De hát ezerrel süt a nap!?!?
(#) fasyrt válasza yulo5310 hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Egy nap elég? Akár már a hétvégén mosás lehet?
Bochum, Északrajna-Vesztfália: metsző szél, eső, pincebeázás. De a Drei Wetter Taft még mindíg tart.
(#) yulo5310 válasza fasyrt hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Jaa!,nem magyarországo laksz ! Akkor egy nap okvetlen kell,40 fokon. Csatikat is pucold meg!
(#) botesz válasza fasyrt hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Pontosan!csatipucolás.Nem tudom milyen víz volt ha sár is volt benne esetleg kompresszorral is fújathatod. Egyébként az üzem hőmérsékletük 80°C körül van(yulo5310 az aszinkronoknak 50 az üzemije) Egyébként szerintem pont ezért nem tanácsos a pincében mosni.Én elhiszom hogy arrafelé az a "dívik" merthogy nem látszik a lakásban a gép de ilyenkor meg szívás van.
(#) fasyrt válasza yulo5310 hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Hogyan pucoljam a csatit? Száraz fogkefe?

botesz: nem akartam egyáltalán pincében tárolni és használni a mosógépet, de a lakásban se hely, se szenny/vízcsatlakozás nincs kialakítva neki. Kényszerű volt... Ráadásul mivel a lakás biztosítva van a főbérlőn keresztül, gondoltam hogy a gép is, de hát ezt mint tegnap kiderült benéztem.
(#) botesz válasza fasyrt hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Száraz fogkefe tű, ha nedves akkor hajszárító.Egyébként csak úgy mondom hogy a gép teljes elejét le tudod venni és akkor belenézhetsz hogy ért e még valamit a víz.
(#) fasyrt hozzászólása Júl 29, 2014 /
 
Oké, holnap átnyálazom a csatikat is.
A gép elejére sandítottam már, alul fogja két csavar, de:
-felül nem látom a műanyag kezelőpaneltől, azt meg nem bolygatnám ha nem kell szükségszerűen,
-a betöltőnyílás gumiját is le kell venni és
-még az ajtónak a reteszével is biztos mókolni kell.

Ahogy alulról látom az üst alját is elérte a víz a fűtőszállal meg valami kis gyösszel (gondolom ez lehet az NTC, valami thermal controller?) együtt, de azt az infót kaptam, hogy azokat hagyhatom a helyükön.

Szerk.: viszont ahogy így olvasom a bejegyzésem, ezeknek a csatijait is meg kellene bontani és megtakarítani.
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2014
(#) botesz válasza fasyrt hozzászólására (») Júl 30, 2014 /
 
Igen a front az alsö két csavar kiszedédével illetve fent a mosószer adagolónál van egy annak az alsó részén.Ja és s betöltőnyílásnál van egy szorítógyűrű.A zár marad a helyén snnsk cssk lehúzod a csatijàt.
(#) yulo5310 válasza botesz hozzászólására (») Júl 30, 2014 /
 
De én inkább azt javaslom,hogy ne piszkálja! Kezdőnek macerás!
(#) zolika60 válasza yulo5310 hozzászólására (») Júl 30, 2014 /
 
Egyszer mindenki kezdő volt. Majd eldönti maga, hogy megtudja-e csinálni.
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2014
(#) fasyrt válasza botesz hozzászólására (») Júl 30, 2014 /
 
Hát, nincs már más ott, csak amiket írtam. Beállítottam a fűtőventit a mosógép elé-alá, aztán hadd szóljon.

Kíváncsi vagyok, hogy a többi mosógéppel mi történik, ők lent hagyták a sajátjukat.
(#) zolika60 válasza fasyrt hozzászólására (») Júl 30, 2014 /
 
Kiteszik lomtalanításkor az utcára. A németek nem nagyon javítgatnak ilyesmit.
(#) botesz válasza fasyrt hozzászólására (») Júl 30, 2014 /
 
Szó szerint.Az èlelmes meg összeszedi megjavítja és eladja jópénzért.
(#) fasyrt válasza botesz hozzászólására (») Júl 30, 2014 /
 
Ez utalás akart lenni?
Egyébként a többiek lent hagyták a pincében száradni, most voltam lennt, meg beszéltem egy szomszéddal. Nem tudom mit várnak, még a beton padló is nedves-nyirkos, hogyan várják hogy ott kiszáradjon.
(#) botesz válasza fasyrt hozzászólására (») Júl 30, 2014 /
 
Mire gondolsz???Németben vannak emberek akik abból élnek hogy kiteszik az utcára elviszi megjavítja majd eladja.Tudtommal arrafelé így megy.Kiteszik az útra aztán úgyis elviszi valaki.
(#) mlali hozzászólása Júl 31, 2014 /
 
Sziasztok, van egy Zanussi ZWQ 5100-as felültöltős mosógépem amely nem indul el. Miután jelentkezett a probléma az ajtózárat megnéztem de úgy néz ki hogy jó. Miután szétszedtem a panelt és összeraktam néhányszor beindult. De másnap ismét nem indult, közben kiderült hogy a fűtőszál is szakadt, kicseréltem. A mikró kapcsolóra is rámértem ami jónak látszik. Az ajtózárra kimenő csatlakozón 1-es 2-es pontja között tudok mérni 230 V-t. Válaszotok előre is köszönöm.
Üdv. Lajos.
(#) lukovicsek válasza mlali hozzászólására (») Júl 31, 2014 /
 
Üdv.

Mit csinál a gép? kicsit több infó kellene.
(#) mlali válasza lukovicsek hozzászólására (») Júl 31, 2014 /
 
Semmit. Igazából, ha kiválasztod a megfelelő programot a ledek világítanak, illetve a start led villog és hiába nyomod le a start gombot nem történik semmi!!
Következő: »»   300 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem