Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » STK erősítők javítások
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség.
Lapozás: OK   22 / 42
(#) Szabi1 válasza Gabó hozzászólására (») Aug 9, 2014 /
 
Ok rendben van.
(#) Szabi1 válasza nanookdj hozzászólására (») Aug 9, 2014 / 1
 
Szia. Építs egy relés koppanásgátló védelmet, ajánlom olyat amiben van DC védelem is. Ez szükséges egy ilyen erősítőhöz, gyárilag kihagyták sajnos belőle.Ezt ajánlom Bővebben: Link
(#) nanookdj válasza Szabi1 hozzászólására (») Aug 9, 2014 /
 
Szia Értem és köszönöm válaszod de ez a koppanás védelem mennyiben fogja az általam leírtakban ezt a zajt elnémítani? mert igazából ez a dolog benne ami zavaró mintha simán a rádió sisteregne olyan hangot ad ki de viszont csak bal oldali kimeneten tapasztalható ezen jelenség mindenesetre megépítem meglássuk mi lesz még 1x köszönöm válaszod
(#) reloop válasza nanookdj hozzászólására (») Aug 9, 2014 / 1
 
Szia! A koppanásgátló ezen semmit nem fog segíteni. Sokkal inkább egy fáradt elektrolit kondenzátorra gyanakszom. Mindjárt megkeresem a rajzát.

Sharp.gif
    
(#) nanookdj válasza reloop hozzászólására (») Aug 9, 2014 /
 
Szia Rendben nagyon szépen köszönöm válaszod és a rajzot holnapi nap folyamán meg is nézem őket de mindenesetre elkezdtem egy koppanás gátlót is építeni jó lesz még valamire remélem helyre áll a dolog köszönöm
(#) Szabi1 válasza nanookdj hozzászólására (») Aug 10, 2014 /
 
Most olvasom, hogy neked csak a bal oldal csinál csúnyán. Reloopnak igaza van.
(#) nanookdj válasza reloop hozzászólására (») Aug 12, 2014 /
 
Köszönöm szépen a segítséget tőled is és Szabi1 től is a jelenség meg szűnt az általad említett elkók cserélésével egy db nem lett cserélve az pedig egy kerámia volt de így utólag bele gondolva a c140 jelzésü a 3.3 /25v lehetett a lugas mert az közvetlen a stk falánál található és az így elég nagy hőt kaphatott még 1x köszönöm szuperül működik
(#) szentivanyilpeter válasza nanookdj hozzászólására (») Aug 14, 2014 /
 
Helló mindenkinek, én is bekapcsolódtam ennek az erősítőnek a javításába! Már azt hittük hogy az elko csere helyre tesz, de nem! Érdekes dolgot csinál: kb. 45 perc után ugyan úgy elkezd sisteregni, a 3,3µF kondit meg lehet cserélni, mert egyszerűen elfárad, pedig megfelelő feszültségű a kondi! Van valakinek valami 5lete, hogy hogyan lehet orvosolni ezt a problémát? A segítségeteket előre is köszönöm!
(#) reloop válasza szentivanyilpeter hozzászólására (») Aug 14, 2014 /
 
Szia! A kondi úgy került a képbe, hogy az szokott a leghamarabb kidőlni a sorból. Ha az átkondizás megtörtént, akkor az ellenállásokat kell górcső alá vetni. Kicsit durva lenne valamennyinek a cseréje, egy kis mechanikai ráhatással (finoman megnyomva, kocogtatva) ki lehet ugrasztani a nyulat a bokorból. Lehet nem is a kondenzátor fizikai cseréje hozta az átmeneti javulást, hanem szerelés, forrasztás okozta hőtágulás fejtett ki ilyen hatást.
(#) szentivanyilpeter válasza reloop hozzászólására (») Aug 14, 2014 /
 
Ez valóban lehetséges, de Nanookdj barátom átnézte a környéken lévő ellenállásokat is, de tűrésen belül nem talált hibát az értékekben! De át kell nézni tüzetesebben, és köszönöm a segitséget!
(#) nanookdj válasza szentivanyilpeter hozzászólására (») Aug 15, 2014 /
 
Sziasztok a hiba okát egyenlőre ismételten orvosoltam 2db 15k ellenálás cserével és az említett 3.3 uf kondi cseréjével amit 3.3uf 25v helyet 3.3uf 50v vel helyetesítettem egyenlőre most még nincs zavaró tapasztalat 1 napja
(#) zotyus hozzászólása Aug 17, 2014 /
 
Üdv!

T. amatőr társak megoldást keresnék az STK 2129 kiváltására mert úgy hiszem már nem beszerezhető.
Mivel lehetne kiváltani e típust?
Köszönöm!
(#) reloop válasza zotyus hozzászólására (») Aug 17, 2014 /
 
Szia! Kimondottan erre a problémakörre dolgoztam ki ezt a nyomtatott áramkört.
(#) mythbuster hozzászólása Aug 20, 2014 /
 
Sziasztok!

Egy felújítás során(kondicsere) történt egy kis baleset a tesztelés következtében, ugyanis csak az egyik fele ment az STK 4181 IC -nek, majd jött az újabb manőver mikor szépen nekiálltam multival végigmérni a lábait és a 9-10-11 valamelyikén lehettem mikor kellően nagy robbanással felszállt a biztosíték. Gondolom a szondával véletlenül összezártam valamelyik szomszédjával. Kicseréltem a biztosítékot, abban a reményben hogy ez csak egy kis rövidzár volt, viszont nem volt 1A -s így 4A -t raktam a helyére mire az STK 9 és 11. lába elfeketedett és a szünetmentes levágott. Miután áramtalanítottam ellenőriztem a befeketedett lábakat(9,11) és rövidzárba sípolt, erre a két lábára megy a +-35V -os tápfeszültség. Az tiszta hogy az IC halott, viszont lehetséges hogy más is sérült?

Mit érdemes kimérni az új IC behelyezése előtt?

Fontos hogy a NYÁK nagyon régi, így nem tudok rajta nagyon forrasztani, az IC -nek is foglalatot gyártok az este folyamán.

Segítségeteket köszönöm!
(#) marone hozzászólása Aug 20, 2014 /
 
Sziasztok !
Van egy STK IC-m és probléma van az erősítővel, amiben ez van. Az IC új, hong-kongi, nem tudom gyárilag hibás-e.
A képen az egyik oldala látható, 16 lábú.
Olvastam Vicsys oldalát, ahol azt írja hogy a kollektor és az emitter között is a multiméterrel diódamérés üzemben "1" -et kell mérni, akkor is ha a vezetékeket felcseréljük.
Ha viszont a 14-es pontra a piros vezetéket kötöm, és a feketét a 15 -ösre, akkor 470 körüli értéket mutat.
Mind a 4 tranzisztornál ezt csinálja, ha a negatívabb pontra kötöm a piros vezetéket és a feketét a pozitívabbra, akkor 470 körüli értéket mutat. Ha a piros kerül a pozitív kivezetésre, akkor "1"-et mutat.
Ez azt jelenti hogy az IC rossz ?
Kösz !
(#) marone hozzászólása Aug 20, 2014 /
 
Ez az az IC.

stk2129.jpg
    
(#) szentivanyilpeter válasza nanookdj hozzászólására (») Aug 21, 2014 /
 
Most 4 nap után megint visszatért a hiba! ez valami hihetetlen! Tovább kelll cserélni az ellenállásokat!
(#) mythbuster válasza mythbuster hozzászólására (») Aug 24, 2014 /
 
Ma megjött a csere IC, így készítettem neki egy foglalatot, a nyákon szerencsére semmi nem sérült. Méréseim alapján a 2 x 45W -s STK 4181 torzításmentesen leadott +-35V -ról táplálva 4.1A -t a jobb, míg 2.3 A -t a bal kimenetén.
(#) mythbuster válasza szentivanyilpeter hozzászólására (») Aug 24, 2014 /
 
Szia!

Nem biztos, hogy az ellenállásokkal lesz a baj... Annó én is ilyen zörejkergetésben szenvedtem, amikor az IC körüli arzenált teljesen lecseréltem és már csak az IC maradt ami egy STK 463 volt. Mióta kicseréltem makulátlanul szól! Sajnos van az a ritka eset mikor az IC működik csak áthúz valahol valami tokozásban és így torzul a kimenete. Az én esetemben ez a torzulás is csak halk üzemmódban jelentkezett. Javaslom nézd át még egyszer az áramkört, ha minden elkót kicseréltél hagyd az ellenállásokat, és rendelj egy új IC -t az erősítődbe.
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2014
(#) elvenelder hozzászólása Szept 29, 2014 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Adott egy STK 402-090-es végfok ic-m ebből szeretnék építeni egy erősítőt, de nem találtam hozzá a neten kapcsolást sem nyáktervet.
Egy kapcsolási rajzzal is beérném
Előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2014
(#) kzozo válasza elvenelder hozzászólására (») Szept 29, 2014 / 1
 
Ebben a PDF-ben a 3.-ik oldalon van a javasolt kapcsolási rajz. A nyákot magadnak kell megtervezned.
(#) elvenelder hozzászólása Szept 29, 2014 /
 
Köszi ez a rajz jó, de nem tudom, hogy hová kössem a potikat mert a rajzon nem szerepel.
még 1 kérdés van végtelenitett potim is azt be tudom kötni, vagy külön csinálnom neki vezérlést?
(#) elvenelder hozzászólása Szept 29, 2014 /
 
Ezek szerint ez egy végfok erősítő lessz ezzel a kapcsolással.
A végtelenitett potival kapcsolatban már találtam leirást uh az a kérdés sztornó.
U.I. : Bocsi ha hülyeséget kérdezek de ez lessz az első ic-s erősitőm amit építek.
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2014
(#) kzozo válasza elvenelder hozzászólására (») Szept 29, 2014 /
 
Igen, ez egy végfok. Nekem is van egy kérdésem: a +-szimmetrikus tápod megvan már hozzá?
(#) elvenelder hozzászólása Szept 30, 2014 /
 
Tulajdonképp ez egy hifiből kimenetet cucc úgyhogy a tápja is megvan a pufferkondikkal és gratez-híddal együtt. A PDF-benne pedig bennevan a táp rajza is.
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2014
(#) elvenelder hozzászólása Szept 30, 2014 /
 
Visszatérve akkor épitenem kell mellé egy előerősitőt is amit már tudok vezérelni potikkal?
(#) kzozo válasza elvenelder hozzászólására (») Szept 30, 2014 / 1
 
Nem feltétlenül. A poti egyik széle a bemenet, másik a test, a közepe megy az STK-ra. És értelem szerűen oldalanként kell 1-1.
(#) elvenelder válasza kzozo hozzászólására (») Szept 30, 2014 /
 
Így gondoltad? Helyettesíthetném az 1 k Ohm-os ellenállást egy potival oldalanként ?
(bocs a rajz-ért)
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2014
(#) kzozo válasza elvenelder hozzászólására (») Szept 30, 2014 /
 
Nem, nem így gondoltam, hanem a lenti rajz szerint.
(#) elvenelder hozzászólása Szept 30, 2014 /
 
Értem köszi a 3,3 mikrós kondikat hejettesíthetem 4,7-essel, illetve a 0,1 mikrósat valamivel?
Következő: »»   22 / 42
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem