Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED szalag
 
Témaindító: kosaga, idő: Nov 17, 2009
Lapozás: OK   22 / 53
(#) pjg válasza fari19 hozzászólására (») Aug 10, 2014 /
 
3 LED sorba egy ellenállással 12V-ra és ezek az egységek párhuzamosan.
Amit most vettem azon 5050-es LED-ek vannak. Egy tokban 3 LED van, egy modul 3 db 5050-es sorba kötve és 3db ellenállás.
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2014
(#) fari19 válasza proli007 hozzászólására (») Aug 10, 2014 /
 
jogos, köszönöm
(#) fari19 válasza pjg hozzászólására (») Aug 10, 2014 /
 
igen megnéztem,köszönöm akkor valamit összehozok majd
(#) jucsaba hozzászólása Aug 11, 2014 /
 
Valaki valamikor azt mondta , hogy bizonyos hőfok felett , 1 fok emelkedése 1% élettartam csökkenést jelent , csak azt nem tudom pontosan honnan számolják...
(#) nedudgi válasza jucsaba hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
70oC felett mindenképpen gyorsul az öregedés, ezért minél alacsonyabb a réteghőmérséklet, annál jobb. Ezt pontosan nem is lehet számolni, csak egy iránymutatás. Azonos gyártón belül is lehetnek eltérések.
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2014
(#) fari19 hozzászólása Aug 11, 2014 /
 
Mára sikerült számolgatnom és megvan minden, már csak annyit kérdeznék hogy a 12V-os tápegység és a a ledszalag közé milyen fényerő szabályzót kell tennem, mert ugye a szalagon nem sorba vannak kötve a LED-ek, hanem 3led+ellenállás és ezek párhuzamosan. Úgy gondoltam hogy valahogy a tápegység 12V kimenete és a ledszalag közé helyezzem el.
(#) Bakman válasza fari19 hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
Jól gondoltad. Javaslom a PWM használatát (200 Hz már bőven elég), az ugyanis a legjobb hatásfokú szabályzás, kevés energia megy a levesbe.
(#) Atti82 hozzászólása Aug 15, 2014 /
 
Sziasztok!

Segítséget kérnék. Géplámpát szeretnék építeni. 1 méter, smd 5050 60 led 14,4 W/méter szalagot vettem, ezt vágnám 5 db 20 cm-es csíkra és 2 mm-es alu lemezre ragasztanám.
Kérdezném, hogy
A csíkokat sorosan vagy párhuzamosan kössem, utóbbinál egy, vagy két oldalról táplálva?
Hagyjak közöttük hézagot, vagy közvetlenül egymás mellé mehetnek (sugárzási szög 120 fok)
Szalagcsiszolónál finom fémport fog kapni, a végeket/forrasztásokat elegendő zsugorcsővel védni?
A felület jelenleg sima, érdesítsem vagy maradhat így, melyikre tapad jobban?

Előre is köszönöm az infókat!
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2014
(#) nedudgi válasza Atti82 hozzászólására (») Aug 15, 2014 /
 
Párhuzamosan kösd a szalagdarabokat, ilyen hosszúságnál bőven elég egy oldalról megtáplálni.A szoros elhelyezés kisebb felületen nagyobb fényt ad. Ha hézagot hagysz köztük, nagyobb felületet világít meg.
A felület maradjon sima, de alapos zsírtalanítás szükséges.
Ha fémport kaphat rendszeresen, akkor ajánlott egy védőborítás, és akkor a végekkel nem kell külön foglalkozni.
(#) juppi válasza Atti82 hozzászólására (») Aug 15, 2014 /
 
Vegyél vízhatlan LED-szalagot, az nem kap fémport.
A fenti tápegységgel kapcsolatos kérdésekre:
teljesen felesleges itt barkácsolni. Kínából fillérekért lehet rendelni tápegységet, vagy ha idegen tőled ez a szakma, akkor vedd meg apróhirdető oldalakon.

Azért, hogy ne csak a levegőbe beszéljek, és egyszer és mindenkorra tiszta vizet öntsek a pohárba, leírom ide, hogy méterenként 60 ledet tartalmazó, 5 méteres LED-szalagoknak milyen áramerősségű tápegységek kellenek:

Típus .................Tápegység (Amper) +25% tartalékkal
SMD 3528...........2,0........................2,5
SMD 5050...........6,0........................7,5
SMD 5630/5730...12,5....................15,5
A feszültség 12 V.
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2014
(#) Atti82 hozzászólása Aug 15, 2014 /
 
IP65-ös szilikonbevonatú szalagot vettem.

Köszönöm a segítséget!

(#) steweo hozzászólása Aug 19, 2014 /
 
Sziasztok, adott 2 viszonylag rövid rgb led szalag (9 ledenként darabolható) és ahhoz szeretnék olyan kapcsolást, hogy a színek egymás után villogjanak, a 2 szára ne egyszerre hanem különböző színek égjenek 1 időben és lehetőleg egy potival ezt állítani lehessen. Ehhez szeretnék kérni egy kis segítséget, kapcsolási rajz formájában, előre is köszi.
(#) CRU3L válasza juppi hozzászólására (») Szept 7, 2014 /
 
Szia!
Tegyük fel, hogy akkumulátorról tápláljuk! 5630-ast, 2 métert.
Ilyen esetben hány Amperressel számoljak?
(#) pjg válasza CRU3L hozzászólására (») Szept 7, 2014 /
 
6
(#) CRU3L válasza pjg hozzászólására (») Szept 7, 2014 /
 
És ha több?
(#) pjg válasza CRU3L hozzászólására (») Szept 7, 2014 /
 
No várj csak. Mi több? A 2 m LED szalag 6A-es tápegységről Biztonsággal használható. Akkuról sem fog több áramot felvenni. 60Ah-ás akkuról 10-12 órán át biztosan világítani fog.
Mekkora az akkud?
(#) Macsek71 hozzászólása Szept 7, 2014 /
 
Sziasztok !

Meglévő cuccokból építkezve, a megrendelőmnek nem "tetszik*" az üveglap alól átsejlő aranybarna LED szalag. Le lehetne valamivel festeni ?


* valahol igaza van, elég csúf a fehér bútorlapon levő üveglap alatt az a barnás sáv...
(#) CRU3L válasza pjg hozzászólására (») Szept 7, 2014 /
 
40 Ah-s... Azt néztem, hogy az ebay-en 5m-es szalag 2000 ft körül van, nem vágnám meg. Marad egyben...
Fesz. szabályzó az kell hozzá? Egy akksi feltöltve 14 V felett is van.
(#) pjg válasza CRU3L hozzászólására (») Szept 7, 2014 /
 
Ha több a feszültség, mint 12V az megrövidíti az élettartamát. Arra vigyázz, ha egyben hagyod az 5 m-t, akkor nem elég csak egyik végén táplálni a 12V-tal. Ajánlatos mindkét végén +esetleg még a közepén is. A feszültségesés miatt.
(#) CRU3L válasza pjg hozzászólására (») Szept 7, 2014 /
 
Rendben, köszi, mindenképp így fogom csinálni..
És mit tegyek, hogy pont 12V legyen?
(#) pjg válasza CRU3L hozzászólására (») Szept 7, 2014 /
 
Mindenképpen kapcsolóüzemű tápot. Analógba pazarlás lenne elfűteni 10-12 Wattot. Az kb. egy méter szalag fogyasztása. Még jobb lenne kiszámolni, hogy pontosan mennyi áramra van szüksége a szalagnak és erre egy áramgenerátort beállítani.
(#) nedudgi válasza pjg hozzászólására (») Szept 7, 2014 /
 
Ilyen kis feszültségkülönbségnél már kérdés, hogy egy kapcsolóüzemű táp milyen hatásfokkal tud működni. Analóg szabályozás esetén legalább 85% körüli hatásfokot prognosztizálhatunk.
(#) CRU3L hozzászólása Szept 7, 2014 /
 
Bővebben: Link
Ezt néztem ki.
Érdekes, hogy itt 2100 ft az 5 méter, máshol meg 1900 ft/ méter... Minőségben nem tudom, hogy mennyire lesz jó ez az olcsó.
Ja és 75 W / 5 méter

Link javítva.
Használd a link gombot!
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2014
(#) nedudgi válasza CRU3L hozzászólására (») Szept 7, 2014 /
 
Hol akarsz világítani öt méter LED szalaggal, akkumulátorról? Nyugodtan elvághatod azt a szalagot, úgyis meg kell táplálni több helyen.
A LED szalaggal történő világítás hátulütője, hogy helyből bukod a bemenő teljesítmény negyedét. A LED szalag két előnye: az egyszerű szerelés, és az egyszerű tápellátás.
(#) CRU3L válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 7, 2014 /
 
Egy olyan helyen, ahova kell a világítás, de nincs áram..
Ja és van egy 12V autó akkumulátorom.
Mindenképp ledben gondolkodok, a minimum egy 100W-os halogén izzó teljesítménye.
(#) pjg válasza CRU3L hozzászólására (») Szept 7, 2014 /
 
Ott olcsóbb. Kb. fele, harmada az ár. Miért? Abba ne mélyedjünk el.
(#) nedudgi válasza CRU3L hozzászólására (») Szept 7, 2014 /
 
A LED szalag felejtős ilyen alkalmazásnál. Teljesítmény LEDek kellenek...
(#) CRU3L válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 7, 2014 /
 
Egy nagyobb, vagy több kicsi?
(#) pjg válasza CRU3L hozzászólására (») Szept 7, 2014 /
 
Azt tudod, hogy a 5630 LED-nek erősebb hűtés kell? A teljesítménye miatt. 20W LED az kb. 100V izzó teljesítmény.
(#) pjg válasza CRU3L hozzászólására (») Szept 7, 2014 /
 
Vagy sok 1W-os, szétszórva a hyelyiségben, vagy olyan 10-20W-os amiben sok 1 W-os csip van.
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2014
Következő: »»   22 / 53
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem