Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   313 / 580
(#) CIROKL válasza botesz hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Csupán ez a panel van benne semmi agyonelektronikázás nincs .
(#) lukovicsek válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Igy már van belőle bőven külföldön, én személy szerint még nem rendeltem külföldről de megpróbálhatod, 10-20 dolár szokott lenni darabja plusz posta, de még ez édes kevés még ha meg is szerezzük tegyük fel, mert még ott van a vezérlése ami szintén eléget egy csomó smd alkatrészekkel aminek meg kellene szerezni az adatait és még ugy is kell egy szakember aki végigméricskél mindent, mert ha valami zárlatos még benne akkor az uj igbt modul amit nehezen megszerzel egy pillanat alatt ujra elég, láttam valamikor egy nagy gépet az olx-en talán alkatrészként árulták valami 20000 ft ért, a panel jó volt benne.
(#) lukovicsek válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Van abban még másik is, ez csak a motor vezérlő.
(#) CIROKL válasza lukovicsek hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Tudom hisz én szedtem szét ezen a motorvezérlőn kivül csak a felső vezérlő panel van amiben gondolom a programmal kapcsolatos cuccok vannak .
(#) Busz válasza Busz hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Hajdu Energomat rejtélyes fogyasztás és testzárlat oka: a motor volt, kiszereltem a motort a gépből (csak a vízcsövek kiszedése után tudtam kiszuszakolni), ekkor vált láthatóvá hogy a hűtőventi lapátjai is össze vannak olvadva (lásd melléklet)!!
A motor még ilyen állapotban is működött csak egy kicsit rázott. D

Szerintetek ezt a hibát mi okozhatta? Mert gondolom nem véletlen volt az hogy kiégett a motorom hanem van valami gyanúm hogy valami más is rossz ami tönkrevágta a motort. Kondi? Programkapcsoló? Vagy hibás ajtóretesszel való működtetés?
Mit és hogyan ellenőrizzek hogyha nem akarom hogy kiégjen a cseremotorom is?

100_1413.JPG
    
(#) botesz válasza Busz hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Szerintem ha az indítókondi jó a reteszek újjak akkor más dolgod nincs minthogy keresel bele egy új motort.Szerintem az a rossz reteszes járatás betett neki!Szerintem.Ilyenem amúgy volt nekem is.Ismerőstől kaptam a gépet akinek volt egy kiadó háza.A bérlő elköltözött de amikor ott lakott akkor azt mondta hogy majd Ő megjavítja!!!A megjavításból annyi lett hogy a gép nem hogy nem centrifugált de még rossz volt a programlefutás is!Egyszerűen elkötögette a programkapcsolót. 1 napomba került bekötni vissza eredetire.Majd motorcsere(az első 5 percben tökéletes volt utána csak búgás és nagy erölködés) és retesz kikötés és azóta megy a gép.
(#) ordas52 hozzászólása Szept 17, 2014 /
 
Bocsi, igazatok van nem indezit, hanem Boch Classixx 5.
Régi gép, de egy idős 84 éves egyedülálló barátomnak szeretném használhatóvá tenni.
Csapágyat és szimeringet akarok benne cserélni, ugyanis folyt és az tette tönkre a motor csatit.
(#) botesz válasza ordas52 hozzászólására (») Szept 17, 2014 /
 
Sajnos szèt kell szedni darabokra.mindent ki kell szedni a súlyoktól a motorig.Majd kiemelni sz üstöt azt megbontani csapàgy ki majd be és összr az egész.Feltéve ha bontható az üst.
(#) lukovicsek válasza botesz hozzászólására (») Szept 17, 2014 /
 
Dehogy kell az egészet szét bontani, ne rémizgesd már, az oldalán csavarok tartják azt a lapos fém merevítőt aztán az alatt van egy persejszerüség amiben a csapágy és a szimering van ezt a persejt is csavarok tartják.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2014
(#) lukovicsek válasza ordas52 hozzászólására (») Szept 17, 2014 /
 
De azért kérdeztem, hogy miért akarod szétszedni, mert amig a panelt meg nem javítod addig nem érdemes átcsapágyazni, amugy a két smd ellenálás számozása 133, 13 k ohm de ha nincs smd tehetsz helyettük nagyobb kiszerelésüt is.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2014
(#) botesz válasza lukovicsek hozzászólására (») Szept 17, 2014 /
 
Nem rémisztgetés de nem arról a gépről van szó amit a fotón làttàl!!!ELÖLTÖLTŐS Bosch gép.
(#) lukovicsek válasza botesz hozzászólására (») Szept 17, 2014 /
 
Hát egy gépről van szó szerintem amelyiknek a panelén elszáltak a tacho ellenálásai, mert kiment a csapágy és onnan ráfolyt a viz a motor csatiára, ugyhogx az ott a képen egy Bosch-nak kell leni felültöltős, annak is igy néz ki a béle, meg a fagornak is meg a gorenjének, meg még van egy pár furcsa nevü is.
(#) ordas52 hozzászólása Szept 17, 2014 /
 
Sziasztok fiúk!
Köszi a segítséget, ez egy felültöltős Bosh mosógép.
Igazad van lukovicsek, először vezetékkel pótolom a vezetősávot, majd a motorcsatit, ha jó, jó - ha nem akkor az ellenállásokat.
Ha nem sikerül, akkor szerzek valami használható mosógépet az öreg havernak. ( lehet, hogy majd egyszer én is másra szorulok )
(#) botesz válasza lukovicsek hozzászólására (») Szept 17, 2014 /
 
Bocs igen tényleg én olvastam félre.....Igen ilyen fagor bélűbűl van bosch ba is.Igazad van!De hogy én mért emlékeztem elöltöltősre??Amúgy igen ha felültöltős akkor természetesen nem kell kiemelni elég középen szétszedni.Mégegyszer bocs!!!
(#) Atti128 válasza botesz hozzászólására (») Szept 17, 2014 /
 
Üdv Urak!

Először is köszönöm botesz! Átkondiztam a panelt. Nem tudom melyik volt a tápé ( gondolom a 400V-os) de kicseréltem mind a 4-et. ( árba belefért )
Szerencsére tökéletes lett, a karácsonyfa jelenség elmúlt.

A szénkefe port lefújattam és kész.
Már csak 1 kérdés: A motort mosási fordulaton ha indul kézzel le tudom kicsit fogni. Megfogni teljesen nem de 1-2 másodpercig vissza tudom tartani. Ez természetes?
Mint írtam gyanús volt a motor is de lehet hogy csak beképzelem.

Köszönöm: Attila
(#) botesz válasza Atti128 hozzászólására (») Szept 17, 2014 /
 
Természetes.Ugyanis a motor 0 ról indul de a gépnek 55 fordulat per perces dobfordulat kell ezért adja az áramot.Ugye mivel ez kevés (tacho nem ad jelet vagy nem eleget) ezért az elektronika emeli a feszt addig amíg a motor nem éri el a megfelelő fordulatot.Mindezt nagyon gyorsan pár mp alatt.
(#) Atti128 válasza botesz hozzászólására (») Szept 17, 2014 /
 
oké!

Köszi még egyszer.
(#) teglascs hozzászólása Szept 18, 2014 /
 
Szervusztok!
Segítséget szeretnék kérni: anyósom Samsung Fuzzy SensorQuick P1205J típ. mosógépe meghibásodott: a vizet betölti, de tovább nem lép a program (a motor nem mozdul), viszont kis idő múlva "E1" hibakódot ír ki. A dob kézzel könnyen átforgatható, a szivattyú és környéke tiszta.
Viszont, ami érdekes, azt a képen láthatjátok: egy elektronikus alkatrész (netes beazonosítás alapján ez egy triac (M2LZ47)) fizikailag meg van sérülve, el van törve(?).
Láttam a neten, hogy ehhez az alkatrészhez nem igen lehet hozzájutni (egy bizonyos BTA 204-gyel lehet helyettesíteni), de mielőtt ezen a vonalon elindulnék, megkérdezném:
- szerintetek lehet, hogy egy ilyen meghibásodás okozza ezt a hibajelenséget/hibakódot?
- ezek a fajta alkatrészek szoktak így elromlani/megsérülni? Esetleg hőhatástól történhet ilyen? (Égésnyomot/-szagot nem tapasztaltam...)

Előre is köszi a válaszokat.

DSCN0181_.JPG
    
(#) botesz válasza teglascs hozzászólására (») Szept 18, 2014 /
 
Igen akkor sérül meg ha kiszökik belőle a működtető füst azaz ezt a hibát valami okozta.A motort nézd át.Nem e szénkefés zárlatos...stb
(#) teglascs válasza botesz hozzászólására (») Szept 18, 2014 /
 
)) Szóval füsttel működik ez is? A fenébe....
(Gondolom, a soraimból kiderült, hogy nem vagyok elektromos szakembert, inkább csak műkedvelő.)
Ezek szerint nem úszom meg, hogy az oldalára borítsam a gépet, és szemügyre vegyem a motort.

Köszönöm szépen a választ.
(#) lukovicsek válasza teglascs hozzászólására (») Szept 18, 2014 /
 
Az valamelyik vízszelepet nyithatja mert 2 van benne, először az egyik enged egy kicsit aztán a másik tölti fel a gépet teljesen, s ha a másik nem müködik akkor nincs a gép teljesen feltöltve, a táblázat szerint ez a hibakód.. Nem kap vizet !!
(#) botesz válasza teglascs hozzászólására (») Szept 18, 2014 /
 
Nem,de egyszerűbb ha kiszeded(max 4 csavar) és úgy nézed meg.
(#) lukovicsek válasza lukovicsek hozzászólására (») Szept 18, 2014 /
 
És valószínü, hogy a szelep tekercse is zárlatos ugyhogy először azt csere.
(#) botesz válasza lukovicsek hozzászólására (») Szept 18, 2014 /
 
Igen azt nem írtam hogy először meg kéne nézni hogy mit vezérel a triac csak írta hogy utána nem forgat azért gondoltam a motorra...
(#) teglascs válasza lukovicsek hozzászólására (») Szept 18, 2014 /
 
Köszönöm szépen, hogy megnézted a hibakódot.
Én a gép fedelét felnyitva azt láttam, hogy 3 mágnesszelep van a bejövő víz ágon:
- az egyik a mosószeradagoló előáztató(?) részéhez megy,
- a másik a mosóporos részhez,
- a harmadik pedig az öblítős rekeszhez.
Ezek szerint az üst feltöltése két szelep együttes munkájának az eredménye.

Véleményed/-nyetek szerint érdemes-e megpróbálni a gépet (próbaként) a mosószer adagoló felől vízzel feltölteni ("slaggal" pl. ))), hogy kiderüljön, hogy tényleg az alacsony vízszint a hiba oka?
(#) botesz válasza teglascs hozzászólására (») Szept 18, 2014 /
 
Természetesen megpróbálhatod.
(#) teglascs válasza botesz hozzászólására (») Szept 18, 2014 /
 
Botesz, azt hiába kérdezted volna, hogy mit vezérel a triac, ennyire nem értek hozzá, és rajzom sincs.
Viszont az, hogy a motor nem mozdul a víz betöltése alatt, az nem gyanús? Nem kellene már akkor is mozognia a dobnak...?
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2014
(#) botesz válasza teglascs hozzászólására (») Szept 18, 2014 /
 
Gépenként változik.De általában a víz betöltése után indul a motor.
(#) teglascs válasza botesz hozzászólására (») Szept 18, 2014 /
 
Nagyon szépen köszönöm a segítségedet, további szép estét.
(#) lukovicsek válasza teglascs hozzászólására (») Szept 18, 2014 /
 
Hát igen ez még a régi tipus ahol minden rekeszhez jár egy szelep, be kell kapcsolni a gépet és tölteni fel vízzel, a samsung addig nem indul amig nincs meg a vízszint, ha cseréled a triacot akkor a körülötte lévő elenálásokat be kell mérni mert sokszor azok is elszálnak a tric-cal.
Következő: »»   313 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem