Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   315 / 580
(#) botesz válasza lacccci hozzászólására (») Szept 29, 2014 / 1
 
Ezek az indesit gépek techikailag úgy vannak megcsinálva hogy amikor be van dugva a gép akkor a panel folyamatosan üzemel(melegszik) amit Te nem látsz.Csak annyit kéne tenni hogy amikor nincs használva kihúzod a 220 ból.Szerinem Te is meg tudod csinálni nem nagy cucc 2 lábat ki be visszaforrasztani.
(#) lacccci válasza botesz hozzászólására (») Szept 29, 2014 /
 
Elkezdtem szétkapni a gépet és most bizonytalanodtam el teljesen...

Kiveszed a panelt... <-- itt az alant lévő vezérlő panelre gondoltál, ugye?
Mert azt megpróbáltam, de rohadtul nem lehet hozzáférni
(A fölső panelt kivettem, de abban meg nem volt egy darab kondi sem.)
(#) lacccci válasza lacccci hozzászólására (») Szept 29, 2014 /
 
Közben találtam Jutyúbon videót róla
(#) botesz válasza lacccci hozzászólására (») Szept 29, 2014 /
 
Igen pontosan az ami a videón van.
(#) lacccci válasza botesz hozzászólására (») Szept 30, 2014 /
 
Kicseréltem mindhárom elkót, összeraktam és gyönyörűen működik!

u.i.: borzasztó költségvonzata volt: a púpos (680 uF) kondi 125 Ft, plusz a két kisebb 50 Ft
(három szerelőt hívtam, 20-25 ezret mondtak a javításra, szerintem a fele lenne reális...)
Köszönöm még egyszer a segítséget!
(#) botesz válasza lacccci hozzászólására (») Szept 30, 2014 / 1
 
Ugye Ugye...Ennyit a márkaszervízekről.....
(#) botesz hozzászólása Okt 2, 2014 /
 
Sziasztok!
Zanussi ZWQ 5100 az alany.Egy idős hölgyé a gép aki nagyon ritkán és nagyon keveset használta a gépet(4 éves).A hiba a következő.Állítólag a másfél órás program még 3 óra után is ment.Ekkor lett leállítva.(kézmeleg volt a 60 fokos mosásnál a víz)Én beindítottam a gép minden úgy csinált ahogy kell kivéve a fűtés után.Majdnem percenként kapcsolgatott ki be a relé.
A kérdésem az lenne hogy ezt mi okozza?
A program utána viszont továbblépett tette a dolgát.

Előre is köszi!
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2014
(#) vinyov hozzászólása Okt 2, 2014 /
 
Sziasztok!
Van egy Indesit WISE127 tipusú mosógépünk. 7 éves, eddig jól működött, amint a Ti, vagyis a fórum segítségével kicsréltem a rakoncátlankodó gyári hibás IC-t. Most pár hete egy újabb hibával jelentkezik. Bekapcsolás után a digitális kijelzője hol gyorsabban, hol lassabban, villog. Többször ki kell húzni és megjavul. Most már elindulás után is villog de megy, majd abbahagyja. Ez valami kontakt hiba vagy a kijelző akarja feladni?
Köszönöm, ha tud valaki segíteni!
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2014
(#) botesz válasza vinyov hozzászólására (») Okt 2, 2014 / 1
 
A ledek Nem villognak?Javaslom neked is az átkondizást mit az előtted író embernek is bejött.
(#) vinyov válasza botesz hozzászólására (») Okt 2, 2014 /
 
Minden villog a kijelző körül. Köszi, akkor csak azt cseréljem ami púpos, vagy van ami konkrét a kijelzőhöz tartozik?
(#) botesz válasza vinyov hozzászólására (») Okt 2, 2014 /
 
Az összes tápkondit.Illetve aminek nem a jó az értéke.
(#) vinyov válasza botesz hozzászólására (») Okt 2, 2014 /
 
Köszönöm, szépen a segítséget!
(#) Nanok hozzászólása Okt 3, 2014 /
 
Sziasztok!

Van itt egy Beko típusú mosógép ami hol centrifugál, hol elfelejti. Mi lehet a probléma oka?
(#) Nanok válasza Nanok hozzászólására (») Okt 3, 2014 /
 
Beko wlm 15xxx típusról van szó pontosan. Egy tekerőgombbal lehet állítani a centrifuga fordulatot, kikapcsolástól egészen 1000 fordulatig.
Arra gondolok elsőnek, hogy a potméter kontakthibás vagy kiszáradtak az elkók körülötte. Tulajdonképpen amikor centrifugálnia kellene, csak forog jobbra-balra és ennyi.
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2014
(#) botesz válasza Nanok hozzászólására (») Okt 3, 2014 /
 
Én első körben inkább a szénkeféket és a szintszabályzó körüli részt vizslatnám.
(#) lukovicsek válasza botesz hozzászólására (») Okt 3, 2014 /
 
Szia.
Cseréld ki a fütés relét, nagyon sokszor meghal bennük, ebben az esetben most épp haldoklik.
(#) Bakman hozzászólása Okt 4, 2014 /
 
Sziasztok!

Whirlpool mosógép (a típusát most nem tudom megnézni) leveri a Fi-relét (30 mA) de csak és kizárólag akkor, ha visszadugják a konnektorba mert esetleg valamiért kihúzták előtte. Más készüléket bedugva nincs ilyen hibajelenség. Szigetelésvizsgálóval rámérve (500 V) 20 MOhm körüli értékek jönnek ki a dugvilla egy-egy pólusa és a földelés között. Ötlet (esetleg csuklóból)?
(#) laccika77 válasza Bakman hozzászólására (») Okt 4, 2014 /
 
Zavarszűrő kondi.., esetleg fűtőszál.?
(#) Bakman válasza laccika77 hozzászólására (») Okt 4, 2014 /
 
Elvileg a fűtőszál nem kap áramot akkor, amikor bedugod a gépet, nem? Zavarszűrő lehetséges, csak azt nem értem, a szigetelésvizsgáló miért nem mutatja ki a hibát.
(#) .colin hozzászólása Okt 4, 2014 /
 
Üdv mesterek! Whirpool Fl5103 csak szivattyún indul el, a többi programon meg se mukkan. Szivattyú, fűtőbetét, rendbe motor jó, (Nemrég lett kefe cserélve) ajtózár is kapcsol én programkapcsolóra gyanakszok. Mellékeltem egy képet.

images.jpg
    
(#) laccika77 válasza Bakman hozzászólására (») Okt 4, 2014 /
 
Elvileg nem, gyakorlatilag igen. Vagy a fázis, vagy a nulla rögtön rajta van a fűtőbetéten, szivattyún ,motoron stb a másikat kapcsolja (szabályozza) az elektronika. A modernebb áramvédők nulla-föld zárlatra is megszólalnak. Elsőnek a zavarszűrőt dobnám ki.
(#) laccika77 válasza .colin hozzászólására (») Okt 4, 2014 /
 
Vízszint szabályzót nézd át.
(#) lac12345 hozzászólása Okt 4, 2014 /
 
Sziasztok

Szeretnék kis segítséget kérni..Van egy indesit witl 105-ös mosógépem.Bekapcsolás után elkezd szivattyúzni majd felvillan az öblítés jelző LED és gyorsan villog a bekapcsolást jelző LED .Keresgéltem net en és úgy láttam ez motor hibát jelez.Hogy tudnám ellenőrizni a motort ??Vagy az elektronikát...?

köszönöm a segítséget
(#) .colin válasza laccika77 hozzászólására (») Okt 5, 2014 /
 
Megnézem.
(#) stevepapa hozzászólása Okt 5, 2014 /
 
Hali!

1Fet 107 Fagor felültöltős. A "tahó" jelformáló áramkörben volt egy tranyó : T7 pozíciószámmal. Mi a típusa?, ha valaki esetleg tudná mit lehet berakni helyette megköszönném. Az Et-n vannak képek róla, sajnos amit magam készítettem telefonnal. Értékelhetetlenek. Köszi
(#) laccika77 válasza lac12345 hozzászólására (») Okt 5, 2014 /
 
Ha a főmotor meg sem mozdul, elsőként a szénkeféket ellenőrizd.!
(#) .colin válasza .colin hozzászólására (») Okt 5, 2014 /
 
Meg lett a probléma! Motorvezérlő triak el volt pukkanva, megnéztem a motort taho-t és most mos.
(#) lac12345 hozzászólása Okt 5, 2014 /
 
Sziasztok

Ma újra próbálkoztam mosógéppel és elindult majd 10 perc múlva megállt.megint öblítés LED világított + villogott elég gyorsan a bekapcsolást jelző LED.Áramtalanítás után megint nem ment..LED csak villogott.. 1 óra múlva megint próba és most egy mosás lement utána megint egy mosás hiba nélkül..Most megy de ki tudja meddig
Lehet szénkefe baja ilyenkor is ??
(#) laccika77 válasza lac12345 hozzászólására (») Okt 5, 2014 /
 
Igen. lehet,hogy nincs elkopva csak felakadt, lehet érintkezési hiba a motor áramkörében. De a próbálgatástól nem szokott megjavulni, csak úgy tűnik.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2014
(#) Nanok válasza botesz hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
A szénkefét megnéztem, még van belőle 6mm+. Ez után kimosott 3 adagot hibátlanul, de a negyediknél ismét nem centrifugált.
Úgy érzékelem, hogy egyfolytában szivattyúz. Ez inkább a szintszabályzó lehet.
Szint szabályzó több is van benne, alsó és felső vagy csak egy? Merre keresem? Egy vékony fekete csövön megy felfelé valami, talán az lehet a felső szint érzékelő.
De lehet, hogy amit én keresek alul a fűtőszál környékén van?
Következő: »»   315 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem