Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tápegység LM317T-vel
Lapozás: OK   42 / 51
(#) szamóca hozzászólása Szept 19, 2014 /
 
Építettem egy megfejelt tranyós tápot a 317-el, de az a gond hogy lábpedálról szerettem volna szabályozni, csakhogy a pedálban mint utólag kiderült egy 20klog 90°-os poti van. 5k 240°-os meg nem jó helyette.
Van valakinek ötlete, hogy honnan lehet szerezni 5klin potit aminek 90°-os az elmozdulási pályája?
Vagy valami áramköri megoldás is jó lenne a 20K-s meglévővel.
(#) qvasz2 válasza szamóca hozzászólására (») Szept 19, 2014 /
 
Tegyél bele egy normál 270 fokos 20 kohmot, az ha csak 90 fokot fordul kb 6 kohm lesz.
(#) szamóca válasza qvasz2 hozzászólására (») Szept 19, 2014 /
 
Gondoltam rá, csak olyan nincs itthon jelenleg.
(#) qvasz2 válasza szamóca hozzászólására (») Szept 19, 2014 /
 
És 10 kohmos sincs? Meg lehet próbálni kicsit állítgatni a másik ellenállás értékét (120-240 ohm), hátha sikerül használható kombinációt kihozni.
(#) szamóca válasza qvasz2 hozzászólására (») Szept 19, 2014 /
 
Most próbáltam, azzal 3,7k ad.
Majd holnap próbálkozok, mert mennem kell melózni. Köszi!
(#) qvasz2 válasza szamóca hozzászólására (») Szept 19, 2014 /
 
Az lehet akár jó is, én tettem már 3k3-at bele 5k helyett!
(#) szikorapéter hozzászólása Okt 19, 2014 /
 
Üdv. Olyan kapcsolást keresek LM317MT ic-hez amivel tudok feszültséget szabályozni (1,2V-37V üresjáraton). Ez az alapkapcsolás és ehhez szeretnék egy olyan kiegészítést hogy mondjuk egy 2N3055-ösön kersztül ugyanezt a feszültséget (vagy másik tranzisztoron mert a 3055-ös csak 30V-ig jó.). Olyan kérdésem volna hogy ez így mennyiben oldható meg? Vagy még esetleg akad itthon BD250. A válaszokta előre is köszönöm.
(#) kadarist válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 19, 2014 /
 
Szia!
Építsd meg ezt BD250-el. Bővebben: Link
(#) szikorapéter válasza kadarist hozzászólására (») Okt 19, 2014 /
 
0.1ohm az hogy kivitelezhető? Az R1 ellenállás és R2 potméter úgy van ahogy gyárilag ajánlotta. Így akkor az áram a BD-n keresztül fog folyni és nem a 317T-n?
(#) kadarist válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 19, 2014 /
 
Veszel egy ekkora ellenállást vagy összerakod több ellenállás párhuzamos kötésével. Mekkora áramra van szükséged?
(#) szikorapéter válasza kadarist hozzászólására (») Okt 19, 2014 /
 
Nagyon maximum annyira amennyit a trafóm kibír (3A).
(#) kadarist válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 19, 2014 /
 
Ebben az esetben egyszerűbb, ha veszel egy LM350-es típust, mert ez éppen 3A-es és nem kell hozzá semmilyen kiegészítő.
(#) szikorapéter válasza kadarist hozzászólására (») Okt 19, 2014 /
 
Ebből a típusból (317) van itthon több is ezért szeretném ezt használni. Jelenleg egyszerűbb a BD250-et hozzáilleszteni a kész panelemhez,mint még alkatrészt vásárolni hozzá.
(#) hotib hozzászólása Dec 3, 2014 /
 
Sziasztok,

A mellékelt kapcsolást szeretném megépíteni. Annyi lenne a különbség, hogy a 2N2905 helyett 2907 van itthon (pontosabban SMD: MMBT2907A) valamint a TIP 73 helyett BD649-et építenék be; abból van egy marékkal.
Kérdésem az, hogy működni fog-e egyéb módosítás nélkül, vagy 22ohm - 5k - 500ohm értékeken kellene valamit változtatnom?

Köszönöm a segítséget.
(#) kadarist válasza hotib hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
Szia!
A BD649 nem lesz jó, mert az Darlington kivitelű típus.
(#) hotib válasza kadarist hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
A képen látható kapcsolás üzemel otthon, darlingtonnal, de nincs több BDT64-em. BD649 viszont van néhány darab.
Átfogalmazva a kérésem: ezek az alapanyagok vannak, ha NPN darlingtonnal nem helyettesíthető közvetlenül az előbbi kapcsolásban található TIP73, akkor hogyan módosítsam a kapcsolást, hogy a meglévő alkatrészekből üzemképes legyen.

Az is válasz, természetesen, hogy sehogy...
(#) proli007 válasza hotib hozzászólására (») Dec 3, 2014 / 1
 
Hello! Ebbe a kapcsolásba PNP tranyó kell. Tulajdonképpen az előző kapcsolásban is, csak a 2N2905 és a TIP 73 egy komplementer darlingtont alkot, ami végső soron egy PNP tranyót alkot.
De az előző kapcsolásodba jó lesz a BD649. Mert István elfelejtette, hogy az LM317 ki és bemenete között mindenképpen szükséges kb. 2V (Drop Out)feszültség. Abba pedig a darlington 1,2V nyitófeszültsége "belefér". Azt viszont tudnod kell, hogy a kimenti feszültség, minimum 3V-al alatta kell hogy maradjon a bemenetinek. (És nem csak a feszültség átlagértékének, amit műszerrel mérsz, hanem a brummfeszültség "aljának" is. Ha ez nincs meg, akkor a táp szűretlensége megjelenik a kimenti feszültségben is.)
(#) hotib válasza proli007 hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
Köszönöm
(#) demcar hozzászólása Dec 14, 2014 /
 
Üdv, mindenkinek.
Nekem egy olyan kérdésem lenne hogy ezt a kapcsolást Bővebben: Link hogyan lehetne megépiteni ugy hogy kb 4A tudjak vele szabályozni. Hogy hogyan, és hová és milyen tranzisztort kel beszerelnem hogy tudja a 4A, mert igy most csak 1,2-25V és 0-1A ig lehet szabályozni.
Mert a trafóm 24V 4A és ahhoz szeretném megépiteni. A segitséget előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2014
(#) StMiklos válasza demcar hozzászólására (») Dec 14, 2014 /
 
Szevasz!

Nem árt (itt ici)picit visszaolvasni, témába vágók a hozzászólások.
Még lapozni sem kell, 3-al (meg 5-el) előbb ott a válasz.

Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2014
(#) elektroncso hozzászólása Dec 31, 2014 /
 
Sziasztok.
Egy tápot építek LM317 IC-vel. A transzformátorom 21V-os (AC). Ez egyenirányítás és pufferelés után kb. 30V DC feszültség. Nekem ebből 26V DC feszültséget kell előállítanom. 20-40mA terhelhetőségig. Kérdés, hogy bírja-e az LM317 a bemenetén a 30V-ot? Adatlapokat nézve szerintem bírja, de azért megkérdezem a tapasztaltabb kollégákat.
A választ előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2014
(#) Ghoost válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 31, 2014 /
 
Ez a sor "Input-OutputVoltageDifferential+40V,−0.3V" nem azt jelenti, hoyg ennyi lehet a kulonbseg a be es kimenet kozott? Tehat en azt mondanam, hogy igen. Hisz 30-26=4
(#) kala1982a válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 31, 2014 /
 
Bírja, párhuzamban nekem akkut tölt kettő, 24V váltóról.
(#) elektroncso hozzászólása Dec 31, 2014 /
 
Köszönöm. Akkor jól gondoltam.
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2014
(#) proli007 válasza elektroncso hozzászólására (») Jan 2, 2015 /
 
Hello! Arra figyelj oda, hogy a feszültség különbség 4V. Ebből a 317 számára 2..3V szükséges, így 1V marad. A hálózati feszültség is változhat és a brummfeszültség alsó pontja sem "lóghat lejjebb" az 1V-nál..
(#) kgeery hozzászólása Jan 14, 2015 /
 
Sziasztok!
Lm317 adatlapról építettem meg egy kapcsolást ventilátor működtetéséhez (12vdc 2,16W ).
Védődiódának 1n4004es diódát használtam a beállító ( R2) ellenállás 2kohm, a végleges bemeneti feszültség 35 V lenne, de tesztelés során már 26Vnál el kezd csökkeni a kimeneti feszültség drasztikusan.
Ennek mi lehet az oka?
(#) qvasz2 válasza kgeery hozzászólására (») Jan 15, 2015 / 1
 
Például a meleg. A másfél ampert csak ideális esetben tudja, a valóságban már néhány Wattnál jelentősen hűteni kell.
(#) kgeery válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Van rajta hűtő borda és ha 24Vtól kezdem növelni akkor is 26.2 Vnál elkezd csökkenni ahogy növelem a bementi feszt úgy csökkeni szinte exponenciálisa na kimeneti fesz.
(#) qvasz2 válasza kgeery hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
És közben tűzforró, vagy csak langyos?
(#) kgeery válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 17, 2015 /
 
Langyos volt.
Köszöntem a segítséget qvasz2, egy IC csere megoldotta a dolgot.
Következő: »»   42 / 51
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem