Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   318 / 580
(#) sweetman75 válasza .colin hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Sajnos nem ir hibakodot pedig akkor könnyebb lenne a javitás
(#) T0MMYB0Y hozzászólása Okt 21, 2014 /
 
Sziasztok!

Olvastam Zolka56 hozzászólását/kérdését és nekem is hasonló gondom van a mosógéppel... a Típusa Whirlpool AWO/O 43138. A gond az, h valamikor elfelejt centrifugázni... Nem áálandó hiba de sokszor előfordul, h végigmegy a programon, és mikor odaér az öblítéshez, akkor nyomja a vízet, elkezd gyorsulni a dob, majd kb fél perc után megáll, kinyomja a szivattyú a vizet, a számláló lemegy pl 13 percig majd áll nagyon sokáig, volt amikor fél órán keresztül is, majd hirtelen megáll a gép, kiírja, h END. Ajtó kinyílik... a dobban víz ugyan nem marad, viszont a centrifuga hiánya miatt folyik a ruhákból a víz... Mind1, h utána milyen program van elindítva, mert ugyanez az eredmény.. Csak az szokott segíteni, ha ki van húzva az áramból pár órára... Én is arra gondolok, h vmi a vezérlővel lehetm de gondoltam megkérdezem először, minthogy nekiállok szétszerelni...
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2014
(#) botesz válasza T0MMYB0Y hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Elvileg fűtőbetét testzárlat is okozhatja esetleg motor menetzárlat.
(#) .colin válasza sweetman75 hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Ha sima centrifugára állitod akkor kicentrizik?
(#) T0MMYB0Y válasza botesz hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
úgy érted, h a fűtőszál? mert az nemolyan rég volt cserélve... az elődje eldurrant... viszont azelőtt is csinálta ezt...a motor menetzárlat alatt nemtudom pontosan mit értesz...
(#) botesz válasza T0MMYB0Y hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Úgy értem hogy fűtőszál. Amikor kezd a motor menetzárlatos lenni akkor szokott az lenni hogy erőtlen lesz nem tud felpörögni.
(#) T0MMYB0Y válasza botesz hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
nah de az sztem nem ilyen időnként történik meg, hanem fokozatosan egyre többször.. viszont nekem megy pl 1 hónapig, gond nélkül, aztán elkezdi ezt csinálni pár alkalommal, utána megint megy jódarabig...
(#) botesz válasza T0MMYB0Y hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Ezt a facebook szlenget ha lehet akkor mellőzd mert a modik kiszedik a hsz.-odat!
Lehet viszont nincs röntgenszemem. Lehet hogy meg kéne próbálni egy másik betéttel sajnos a wh-ok eléggé allergiásak erre.
(#) sweetman75 válasza .colin hozzászólására (») Okt 22, 2014 /
 
Ha várok fél orat akkor igen.Ha mosás után rögtön átkapcsolok akkor nem,csak szivattyuz meg forgat és áll az idö
(#) T0MMYB0Y válasza T0MMYB0Y hozzászólására (») Okt 24, 2014 /
 
Sziasztok!

azok érdekében írok, akiknek hasonló probléma adódott, hívtunk szerelőt a miénkhez, namármost 2 lehetőség van, vagy az elektronika rendetlenkedik, vagy pedig egy kis tartályocska a dob alján/ alsó oldalán, ami aztán csatlakozik a vízszintmérőhöz.. a lényeg annyi, h telerakódik szennyeződéssel és aztán nem tud a víz rendesen átfolyni rajta... ezt a tartályt kell kitakarítani és utána ha működik rendesen, akkor el van hárítva a gond. Az elektronikánál meg az a helyzet, h ki kell cserélni, igaz nem egy 5Ft-os kiadás, de én pl az EBAY-en találtam a miénkhez valót, viszonylag elfogadható áron, igaz így a jótállás már macerás dolog...
Remélem tudtam némileg tanácsot adni a hasonló helyzetben lévőknek...
(#) botesz hozzászólása Okt 24, 2014 /
 
Sziasztok!
Ugyan nem mosógép hanem szárító de talán tud valaki segíteni.A gép típusa PRIVILEG SENSATION 828 CD
A panel nem indul el benne a dobvilágítás működik de más életjelet nem ad.A panelen az l4 es induktivitás láthatóan tönkrement és egy másik alkatrészből(talán triac?) egyértelműen elszállt a működtető füst.A kérdésem az hogy ezt a triacot mivel lehetne helyettesíteni illetve mit vezérelt?
Fotókat mellékelem.

Aki tud segíteni az kérem ne fogja vissza magát mert szeretném megjavítani a szerencsétlent mert nincs rossz állapotban.

Nagyon köszönöm előre is!
(#) lukovicsek válasza botesz hozzászólására (») Okt 24, 2014 /
 
Szia.

A tegnap javítottam egy ilyesmit, ha jól tudom a motort kapcsolja, de hogy milyen volt azt sajna már nem tudom, de körbenézek holnap, addig is néz meg a motort benne.
(#) botesz válasza lukovicsek hozzászólására (») Okt 24, 2014 /
 
Szia!
Köszi!De melyik motort?A főmotort vagy a szivattyúmotort?Lehet hogy én néztem rosszul de nekem ugy tűnik mintha relét kapcsolná.Vagy rosszul látom?
(#) lukovicsek válasza botesz hozzászólására (») Okt 24, 2014 /
 
A főmotort, a rele pedig hozzá van az váltja a motor forgásirányát.
(#) botesz válasza lukovicsek hozzászólására (») Okt 24, 2014 /
 
Megnéztem.Benne van a motorHolnap majd megpróbálok mérni rajta valamit.De mi okozhatja azt hogy viszzavág a panelnak?Zárlat?Esetleg nem tudod mit tehetnék be a triac helyére?Amúgy látszik hogy valaki már javította a panelt mert több helyen át van forrasztva,táp ic cserélve...
(#) lukovicsek válasza botesz hozzászólására (») Okt 25, 2014 /
 
Hát lehet ki kellene venni a motort és belenézni, nem e égett meg a tekercse valahol vagy a vezetékei valahol nincs e összeérve vagy odacsipve, de megnézheted a fütőegységet is mert azzal van sorbakötve az egész hóbelevanc, nincs e ott valami zárlat esetleg, ha van valami más paneled akkor keress valami hasonló triac-ot hátha van.
(#) botesz válasza lukovicsek hozzászólására (») Okt 25, 2014 /
 
Candy panelom van itthon abból már pótoltam Miele mosogatóba a triacot az jó lett de ennek még a kiosztását sem tudom.Lehet hogy először az induktivitást kéne kicserélni hogy egyáltalán elindul e a panel?Amúgy nincs sorbakötve a motor a betéttel azok teljesen külön körön van.
(#) oregharcos hozzászólása Okt 25, 2014 /
 
Sziasztok!
Régebben írtam a whirlpool-awt-5109-1000 mosógép elektronikájának a szétszedéséről.
Sikerült szétszedni és megtisztítva összerakni, de a hiba továbbra is megmaradt.
Az a gond vele, hogy a programkapcsolót nem hajlandó léptetni.
Ha kézzel léptetem, akkor azt a programrészt végig csinálja és megáll.
Továbbtekerésnél ugyan ez a helyzet.
A motorvezérlő TRIAC-ot kiszedtem, tápegységgel megnéztem, rendesen kapcsol.
Én PIC-re gondoltam, hogy nem ad nyitó jelet a TRIAC-k, de hátha más gond vele,
ugyanis olvasgatva a beírásokat, van aki szerint nagyon ritkán megy tönkre az elektronika.
Igaz, hogy közel 10 éves gépről van szó, de nagyon jól működött eddig,
bár két éve cseréltem benne dobot.
Ha valakinek van ötlete, vagy javított már ilyen hibával gépet, kérem, hogy segítsen, segítsetek.

Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2014
(#) botesz válasza oregharcos hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
Lehet hogy túlvagy rajta de azért megkérdezem:A motor jó?
(#) yulo5310 válasza botesz hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
Hali Botesz! A léptető motorra gondoltál igaz?
(#) botesz válasza yulo5310 hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
igen.
(#) lukovicsek válasza botesz hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
Nem a motor van sorba kötve ha nem panel 220 bemenete, de mondjuk nem mindnél, de hasonló panelnél találkoztam olyannal. hogy ha nincs rákötve a fűtőegység akkor a panel be sem kapcsol, s mivel neked elszált az induktivitás akkor a magas fesz oldalon is lehetett valami gubanc azért kell átnézni.
(#) botesz válasza lukovicsek hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
Köszönöm!Amint hazaérek megnézem!Arra tudsz tanácsot adni hogy milyen triacot rakhatnék az elpukkant helyére?
(#) Jan0815 hozzászólása Okt 26, 2014 /
 
sziasztok!a whirpool mosógépemen villog a kulcs tudtok e mondani rá valamit hogy mi lehet a probléma.köszi!
(#) lukovicsek válasza botesz hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
Megpróbálhatsz egy BTB 16 vagy 12 vagy valami hasonlót ami van kéznél, a képen neked ha jól látom a bal láb és a középső zár, a btb-nek ugyanaz a lábkiosztása, ha a triac gyüjtó feszültsége is hasonló akkor müködni kell neki.
(#) botesz válasza lukovicsek hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
Köszi!Megnézem mi van otthon.Ha kell akkor az e mailodra dobok estére egy jobb minőségű fotót!
(#) botesz válasza Jan0815 hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
Az hogy nincs rendesen bezárva az ajtó vagy nem érzékeli csukottnak.
(#) Vacok hozzászólása Okt 26, 2014 /
 
Sziasztok!
Van egy Whirlpool awt 2256/1 típusú mosógépem, ami nem fűt, vagyis nem megfelelően fűt. Ha 40fokos programot indítok el a kifolyó víz teljesen hideg, ha 60fokosat, akkor meleg, de egyáltalán nem olyan forró mint 60 fok.
Elő fordulhat az, hogy annyira vissza hűl a víz, hogy ilyen hőmérséklet különbségeket tapasztalok?
Csatoltam az adatlapján a gépnek. Kiszereltem a 35 és a 60 fokos klixont és azt találtam, hogy a 60 fokos az nyitó, a 35 fokos pedig záró. Nem nyitónak kellene lennie a 35 fokosnak is?
(#) oregharcos válasza botesz hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
Szia yulo5310!

Természetesen megnéztem, rendesen megy külső tápról.
(#) yulo5310 válasza oregharcos hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
Akkor nem kap a reléről feszt.
Következő: »»   318 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem