Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   320 / 580
(#) botesz válasza yulo5310 hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
Én?! Na ná!Meg halnék reggelig a kíváncsiságtól ha nem tudnám hogy milyen!
(#) yulo5310 válasza botesz hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
Nna,majd 30 év múlva,még bele is rúgsz!!
(#) botesz válasza yulo5310 hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
Nem kell 30 év mert nem indul továbbra sem....Dobvilágítás működik de sötét a kezelőpanel....Mára befejeztem.Köszönöm az eddigi segítségeteket sokat segítettetek! Jó éjszakát!
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2014
(#) lukovicsek válasza botesz hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Lehet, hogy elszált a kapcsoló ic is, vagy a diódák körülötte, mert az induktivitás is ott van.
(#) sweetman75 hozzászólása Okt 27, 2014 /
 
Üdv!az lenne a kérdésem hogy a vezérlöpanel táptrafója ugy zúg mint egy régi tv nagyfesztrafoja az normális?
(#) botesz válasza lukovicsek hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
A táp IC t valaki már cserélte.Van rajta egy 3W os ellenállás meg még egy azokat kicserélem aztán kiderül majd hogy mi lesz.
(#) botesz válasza lukovicsek hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Hát sajna továbbra is sötét.Ilyen IC-m nincs itthon(TNY264G) Csak LNK304GN azt berakhatom helyette vagy teljesen más?
(#) lukovicsek válasza botesz hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Az nem jó bele.
(#) lukovicsek válasza botesz hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Ha müködik a táp benne akkor lehet hallani egy halk sipolást bekapcsolás után, ha az sincs akkor biztos baj van az ic körül,
(#) botesz válasza lukovicsek hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Ez tök süket nem csinál semmit.Akkor elmegyek a boltba veszek egy IC-t....
(#) Radoo hozzászólása Okt 31, 2014 /
 
Sziasztok. Egy errdekes kerdesem volna van egy fagor innova tipusu mosogep. Es annak van egy szenkefes motorjaamely csontà ègett es ugyan csak meg draga is. Valami 54900ft az uj. Kerdesem az volna h rakhatok be masik mosogepbol motort, ha igen melyik tipussall hellyettesithetem. Mert ugy tervezem,h bontok valami mindegymilyenfajtamosogepbol es berakom a fagornak lehet ilyet?
Koszi elore is az infot
(#) lukovicsek válasza Radoo hozzászólására (») Okt 31, 2014 /
 
A Bekónak van még olyan motorja, másból nem passzol bele.
(#) botesz válasza Radoo hozzászólására (») Okt 31, 2014 /
 
Nagyon sok mindennek kell passzolnia ahhoz hogy jó legyen.Gondolok itt lábkiosztás tacho ellenállás vagy a legegyszerűbb pl:szíjtárcsa átmérő.
(#) botesz válasza lukovicsek hozzászólására (») Okt 31, 2014 /
 
Nos vettem IC t.TNY268 ast kaptam a 264 es helyett ami állítólag jó bele.Majd belerakom és kiderül.
(#) Radoo válasza lukovicsek hozzászólására (») Nov 1, 2014 /
 
Beko mosogep? Utanna jarok. Koszonom az infot.
A beko motorjanak a labkiosztasa is ugyan ez?
(#) lukovicsek válasza Radoo hozzászólására (») Nov 1, 2014 /
 
Igazából nem is az a fontos, mert azt át lehet rakosgatni, hanem a motor felfogatása kell hogy olyan legyen, de a az stimmel akkor a csatlakozó is olyan kell hogy legyen.
(#) botesz válasza lukovicsek hozzászólására (») Nov 1, 2014 /
 
Beleraktam az IC és a helyzet változatlan kivéve annyit hogyha megnézed a fotót akkor az IC vel majdnem egy vonalban lévő kondi a trafóval együtt eléggé melegszik és kb fél percre se dugta be a panelt a 230ba.Most azt csináltam hogy a panel betápjára közvetlenül adtam 230 at tehát a többi perifériát a kijelzőpanelon kívül nem dugtam rá.Az baj?
(#) lukovicsek válasza botesz hozzászólására (») Nov 1, 2014 /
 
diódákat nézted?
(#) Radoo válasza lukovicsek hozzászólására (») Nov 1, 2014 /
 
fagor innova 1f3613 tipusu a hibas mosogep.
Talaltam egy fagor 1fet 96 tipusu motort. Viszonylag olcson. Az jo volna vajon?
(#) lukovicsek válasza Radoo hozzászólására (») Nov 1, 2014 /
 
Ezt igy nehéz lenne megmondani, ha fénykép alapján ugy néz ki akkor jó.
(#) botesz válasza lukovicsek hozzászólására (») Nov 1, 2014 /
 
Melyikekre gondolsz?
(#) Radoo válasza lukovicsek hozzászólására (») Nov 1, 2014 /
 
Az a baj h nem enged kepet feltolteni.. de az egyik 300w 6a 600rpm a masik 260w 5amper es 550rpm. Es a kissebbik a mukodokeppes
(#) lukovicsek válasza botesz hozzászólására (») Nov 1, 2014 /
 
Amelyek a táp körül vannak.
(#) zotya 67 hozzászólása Nov 1, 2014 /
 
Hali.Whirlpool AWT 7125/1 F.06 hiba kódot írja (Drive motor tachométer eror) eszt már a neten leltem Ha tudtok segítsetek már merre keresem a hibát.Előre is köszönöm.
(#) botesz válasza zotya 67 hozzászólására (») Nov 1, 2014 /
 
A lényeg az hogy nem kap jelet a motor forgásáról a panel.Tacogenerátort ellenőrizd.
(#) botesz válasza lukovicsek hozzászólására (») Nov 1, 2014 /
 
Amik a betápnál vannak azokat néztem azok jók.Vannak ott még amik a panlera vannak forrasztva és ilyen kis vörös hengerek azokat hogy tudom ellenőrizni?Ezek is szintén diódák.
(#) Busz hozzászólása Nov 5, 2014 /
 
Adott egy Whirlpool AWG 640-es mosógép, állítólag mosás közben durrant egyet és leverte az automatát.
Utánna mikor visszakapcsolták és újra bedugták se kép se hang.

Én most megnéztem, az ajtókapcsoló van kipurcanva, 3 vezetékes, a két vastagot rövidrezártam aztán elindul a gép.
De vizet nem engedi be és a fűtőszál is bekapcsol víz nélkül. Szintkapcsolót megfújtam, kattan, kettőt is tehát nincs beragadva.
A vízbeengedő szelep nem is kap áramot így persze hogy nem megy be a víz. De azt nem tudom hogy a fűtőszál viszont miért indul be.

Szivattyút, motort kapcsolja, működnek is, a fűtőszál az ami megy, illetve menne ha a hőgomba le nem lőné, de a vízbeengedő szelep abszolút semmikor nem kap áramot.

Mi lehet a gond bele? Ha vizet nem enged be de víz nélkül is fűt? Hogyan ellenőrizzem?
(#) Busz válasza Busz hozzászólására (») Nov 5, 2014 /
 
Nyomáskapcsolót megnéztem szájjal, kattan kettőt is, meg ki is mértem kapcsol, illetve megszakít tehát azt kizárnám. Marad a programkapcsoló.
De mi az ami a programkapcsolónál is pl elromlik, mondjuk leragad egy relé aztán fűt is víz nélkül meg vizet meg sosem vesz címszó.
(#) .colin válasza Busz hozzászólására (») Nov 5, 2014 /
 
Elvileg nem lép addig fűtésre mig nincs meg a szint. Beragadhatott benne egy-két érintkező és ezért nem engedi be a vizet.
(#) botesz válasza Busz hozzászólására (») Nov 5, 2014 /
 
vagy meghalt a programkapcsoló.Tudtommal a ezeknél még s szint.szab kapcsolja mind a szelepet mind a fűtést!!!Szóval érdemes volna megvizslatni/kicserélni a szintszabályzót.Mivel abban van fűtésvédelem is tehát víz nélkül nem szabad hogy fűtsön.
Következő: »»   320 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem