Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házilag építhető fémkereső
Lapozás: OK   176 / 269
(#) DaviS hozzászólása Nov 14, 2014 /
 
Sziasztok!
A fémkereső csatornáin a fázistolásokat hogy kell beállítani?
X csatornán a GEB fázistolása van, az Y csatornán pedig 90 fok, vagy GEB+90 fok? Melyik a helyes?
(#) Ge Lee válasza DaviS hozzászólására (») Nov 14, 2014 /
 
Milyen gépről van szó? Az IGSL-ét feltettem nemrég, de itt van egy másik. A szinusz a vevőerősítő kimenete, a másik kettő meg a disc csatorna kapuzójelei. A vas csatornáé kb. ugyanígy néz ki, beállítás függvénye. A jobb oldali képen meg a két kapuzójel egymáshoz képesti fázishelyzete látható a szinuszjel nélkül.
(#) mateatek válasza DaviS hozzászólására (») Nov 14, 2014 /
 
A talajkiegyenlítés a vevőjelhez képest 90 fokos eltolás. A diszkriminációs csatorna fázistolása attól függ, hogy mit szeretnél. Ha ugyanolyan, mint a talajé, tehát 90 fok, akkor minden fémet jelez. Ha 90+60 fok, akkor van körül-belül vasszűrés. Ha 90+90 fok (GEB+90 fok), akkor már az alufóliát, vékony fóliaszerű színesfémeket dobtad.
(#) DaviS válasza mateatek hozzászólására (») Nov 14, 2014 /
 
A cibola két csatornáját tervezem megépíteni, csak a komparátorok helyett két 16bites ADC vel egy PIC dolgozná fel a jelet. Úgy kéne beállítani, hogy ki tudjam számolni a fázisszöget, és ne legyen a talajra érzékeny. Elolvastam a hobbielektronikás fémkeresők füzetet, ott X, Y, G csatornákról beszélnek. (X= 0fok Y= 90Fok) ezekből számolják a fázisszöget, G=GEB, ezen nézik a találatot. Gondolom ezt két csatornával is meg lehet oldani.
(#) mateatek válasza DaviS hozzászólására (») Nov 16, 2014 /
 
Meg lehet oldani. De ha eddig nem találkoztál vele, akkor figyelmedbe ajánlanám a Quasar nevű gépet, ami hasonló lehet ahhoz, ami tervezel, és alita (Kiss Attila bá) nevű fórumtagot, aki meg is építette a gépet, és tud róla nyilatkozni.
(#) DaviS válasza mateatek hozzászólására (») Nov 16, 2014 /
 
Köszi, esetleg nincs egy linked a projekthez?
(#) mateatek válasza DaviS hozzászólására (») Nov 16, 2014 /
 
Linkem nincsen. Egy PDF-em van csak.
(#) Attilawap válasza mateatek hozzászólására (») Nov 16, 2014 /
 
Ez a gép jobb, mint az IGSL?
(#) Ge Lee válasza Attilawap hozzászólására (») Nov 16, 2014 /
 
Rosszabb. Néhány voltos adójele van, abból nem lesz nagy mélység. Levegőben olyan 15-20cm körül rémlik a 20Ft. Hogy a digitális jelfeldolgozás jobb-e esetleg azt csak úgy lehetne megnézni hogyha komolyabb adójellel dolgozna.
(#) vandorbot válasza DaviS hozzászólására (») Nov 16, 2014 /
 
Volt ilyen full mikrokontrolleres gépem. Nagyon jó volt, egyedül csak a jó Magyar anyaföld zavarta össze, de az nagyon.
A processzoros jelfeldolgozást jól át kell gondolni. Nem feltétlenül szabad mindent rábízni. (szerintem).
A Teknetics G2 indította meg a fantáziám. A kontroller megméri a talajfázistolást, be lehet állítani a csatornák fázistolását. Ezenkívül tájékoztatásként megjeleníti a fém fajtáját, de nem PIC-es jelanalízis dönti el, hogy mi adjon jelzést és mi nem.
Ehhez még AD átalakító sem kell.
Elő kell állítani az adójelet, ehhez képest a két vagy 3 csatorna kapuzójeleit. A fáziskülönbségeket a pic komparátorát és számlálóit igénybevéve meg lehet mérni.
(#) nyt válasza DaviS hozzászólására (») Nov 16, 2014 /
 
(#) vandorbot hozzászólása Nov 17, 2014 /
 
PI kedvelőknek fémmegkülönböztetés PI módra (elmélet):
PI detector with microkontroller
(#) vandorbot hozzászólása Nov 17, 2014 /
 
Pontosabban DSP
(#) alita hozzászólása Nov 17, 2014 /
 
A QUASAR-ról néhány szót egyenlőre:

A TX freki 8.2 kHz,az adójel nagysága jelenleg 35 V cs-cs-ig,de ez tuningolható.Levegőben
tudtam csak próbálni,mivel a napokban kaptam meg hozzá a fejet és nincs felvezetőszár,sem
könyöktámasz még. 1 Ft-ra 18-20 cm,20 Ft-ra 25-30 cm,de ez is javitható a vevő IC járulékos
R-C elemeivel.Ha néma üzemmódban van a kijelző közel dupla távolságról érzékel.
Megépiteni nem ajánlom,mert annak ellenére,hogy kevés alkatrészből áll,elég húzós az ára,
nem áll arányban a tudással.
Analóg gépekkel is ellehet érni tudását.
A nyomógombokkal minden program elérhető.hangerő,pin-pont,geb,stb.A kijelző a fogyasztástól
a müködési frekvenciától,a táp tesz.-ig mindent kiir.
(#) giskard hozzászólása Nov 18, 2014 /
 
Kedves fórumtársak ! A barátom felkért, hogy neki okvetlen kell egy hiper szuper fémkereső és ez elől nem térhettem ki, mit ajánlotok ? Mérni tudok 2 GHz-ig és asm-ban is tudok működni (C-ben nem).
(#) DaviS válasza giskard hozzászólására (») Nov 18, 2014 /
 
Mik az elvárásai?
(#) mateatek válasza giskard hozzászólására (») Nov 18, 2014 /
 
Egy rendesen összepakolt IGSL elég meggyőző tud lenni.
(#) Ge Lee válasza giskard hozzászólására (») Nov 18, 2014 /
 
2GHz-es szkópod van? Egyébként itt csak kHz-eket kell mérni. Ahogy előttem is leírták az IGSL valóban jó, 2 gyenge pontja van csak az adó és a fázistoló fokozat. Ha azok helyett tesz bele az ember egy jobbat akkor a méregdrága gyári gépek mellett is megállja a helyét.
(#) giskard hozzászólása Nov 18, 2014 /
 
Köszönöm a válaszokat, akkor megpróbálkozom az ajánlott kapcsolással.
( TR4653 (EMG 1555) (100 MHz), Philips PM 3400 (1,7 GHz mintavételezős), HP 185B (4 GHz mintavételezős) ezek a szkópjaim vannak, de már nem tökéletesek)
(#) alita hozzászólása Nov 18, 2014 /
 
A QUASAR-ról mégegyszer és nem többet:

Egy kicsit túloztam a néma üzemmód/lopakodó/ távolságban,ugyanis 10-12 cm-el több az
érzékelési távolság,mint a hagyományos hangos üzemmódban.A látogatottságáról annyit,hogy
2012 óta napjainkig több mint 300 oldalon olvasható a fórum.

Néhány képet a Quasarról:
(#) vandorbot válasza alita hozzászólására (») Nov 18, 2014 /
 
Mitől húzós az ára ? Az adóteljesítményt nem lehet megemelni ? Nem értem a tervezők miért ragaszkodtak az 5V-os táppal meghajtáshoz.
(#) zalan85 válasza alita hozzászólására (») Nov 18, 2014 /
 
Szia, engem érdekelne, annak ellenére, hogy drága.
Próbáltam keresgélni, de a softwaret nem találom.
Közzé tennéd itt minden elkészítéshez szükséges adatát?
Köszi
(#) alita válasza zalan85 hozzászólására (») Nov 18, 2014 /
 
A geotech fórumán mindent megtalálsz a hex és a fuse file-t ami az proci programozásához
kell,a keresőfej adatait,a nyák készitéshez szükséges lay-file-t és még sok mindent kb.300
oldalon.
A programozáshoz ajánlom a Mikroklub Várpalotát.Interneten a cimét megtalálod..
Az árat a proci,annak programozása,az LCD kijelző,a bemeneti C-mos és A/D átalakitó,
valamint a többi apróság alakitja.
Az adóteljesitményt is lehet növelni,erre is van leirás a geotech-ben,de a vevő rész is
lehet javitani.

Az adó teljesitmény sem minden szerintem,az sem mindegy,milyen a vevő érzékenysége.
(#) vandorbot hozzászólása Nov 19, 2014 /
 
Nem tudom ismeri-e valaki.
Fortune fantázianevű Orosz fejlesztés.
Nekem tetszik. A paraméterei is meggyőzőek.
Program menűk
Field test
Van "M" változata is.
(#) Ge Lee válasza vandorbot hozzászólására (») Nov 19, 2014 /
 
Ennek majd megnézem a rajzát. Tetszik benne hogy finoman beállítható a GEB, állítható az adótekercs árama, és kijelzi a tekercs kiegyenlítésének állapotát amibe még talán bele is lehet nyúlni elektronikusan, bár ez nem egyértelmű ebből a videóból. Na meg hogy ott van az a VDI szerűség ami talán a fázistolás mértékét mutatja.
(#) Ge Lee válasza vandorbot hozzászólására (») Nov 19, 2014 /
 
Meg is néztem. Nem nagyon értem hogy ha már egyszer csináltak egy ilyen jó gépet, akkor miért nem csinálnak egy normális adófokozatot neki. Az adója egy LM386-os pici végfok IC 5V-ról hajtva...
(#) vandorbot válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 20, 2014 /
 
Találkoztam más gépnél ilyen megoldással. Ott az LM386 egy amplitudóstabilizált oszcillátorként működött.
Nehéz elképzelni, hogy 5V-ról 240mA-el hajtsa meg a tekercset. Nekem 10V-ról Hídban sikerült 110mA-t elérni.
Linkeled ?
(#) vandorbot válasza alita hozzászólására (») Nov 20, 2014 /
 
MCP633 nem egy nagy pikkpukk. Az MCP3201 ráadásul 12 bites. Nem túl nagy jel-zaj viszonyt eredményez.
(#) Ge Lee válasza vandorbot hozzászólására (») Nov 20, 2014 /
 
Az LM386-al önmagában nincs baj mert akár 4ohmra is tud dolgozni minthogy végfok IC, csak nem 5V-ról hanem 8-10V-ról kellene hajtani szerintem. Meg a rajzról a csatolókondija is lemaradt, mert szimpla tápról hajtva a féltáp (DC) kint ül a kimenetén. Oszcillátor vagy osztó után közvetlenül is jó, mert van 50k bemeneti ellenállása ami már nem terheli a cmos vagy ttl fokozatot, a tekercset meg közvetlenül meghajtja, nem kell külön buffer fokozat.
Itt van a topik, a rar-ban benne van minden, rajz, nyákterv, hex-ek.
(#) vandorbot válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 22, 2014 /
 
Szimulátorral megnéztem mi történik, ha egy soros rezgőkörre 4V cscs szinuszt adunk. Pl.: 6mH, 42nF, Re 3 Ohm, 10KHz.
A körben akár 200mA is folyhat, a tekercsen pedig akár több, mint 100V is lehet. Ha csökkentem az Re-t, akkor az egekbe szökhetnek ezek az értékek. Ha megnövelem a szinuszt a duplájára, akkor életveszélyes feszek és vaskos áramok lesznek.
Következő: »»   176 / 269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem