Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szobatermosztát bekötése
Lapozás: OK   37 / 125
(#) zoszka válasza hahodherbal hozzászólására (») Nov 8, 2014 /
 
Minimum 3 vezeték kell hozzá. Nulla, fázis, kapcsolt fázis. Miért nem a készülékhez rakod a vevőt?
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2014
(#) hahodherbal hozzászólása Nov 9, 2014 /
 
Uniman, Zoszka köszi a válaszokat. annyi a baj, hogy szerintem az én tudásom már itt nagyon kevés....tehát hiába van áramra kötve maga a vevőegység, még külön áramra kellene kötni? a vevőt pedig azért nem akarnám máshová rakni, mert oda van kiépítve a régi helye és ez az új tökéletesen eltakarná vagy takarta volna....
(#) Bakman válasza hahodherbal hozzászólására (») Nov 9, 2014 /
 
Egy kép is eltakarja a következő festésig.
(#) VIM válasza hahodherbal hozzászólására (») Nov 9, 2014 /
 
Szia! A régi "c098-as" vezetékei nem kellenek az adott helyen, majd a kazán mellé felszerelt TC3ERF vevőjéhez kell ott bekötni. A kazán hálózati bekötésének kapcsairól pedig megtáplálod a vevőegységet a rajz szerint. Ahová fel volt rakva a "c098-as", oda tedd fel a Deltát és eltakarja azt amit szeretnél. Az a két vezeték a "c098-as" relés kimenetének záró kontaktusa volt és az volt kiépítve a kazánig, mert az elemről működött, az új pedig hálózatról fog menni.
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2014
(#) dosarcu hozzászólása Nov 15, 2014 /
 
Sziasztok,

segitseget szeretnek kerni termosztat bekotesehez.

Olvasgattam sokat a forumon, de nem igazan tudom meg igy sem hogyan kene bekotni.
Egy Junkers euroline fali kombi cirkohoz szeretnék felszerelni egy Honeywell T6360A-s termosztátot. Jelenleg gyári Junkers Tr-12 es van fenn(valami kerreg benne ezért kéne cserélni) 3 vezetékes bekötéssel. Bekötési szinei: 1-es barna, 2, es zöld/sárga, n-kék. Állandó fázis a barnán van, kapcsolt a zöld/sárgán. Gondoltam a barna-zöld/sárga kombinációt kellene bekötni az uj termosztat 1-3 pontjaira. Erositsetek meg kerlek, nem szeretnek uj elektronikat venni bele.

Előre is köszönöm.
Üdv,
Dos
(#) moele válasza dosarcu hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
Szia !
Jól gondolod ! Itt a rajza a bekötésnek.

imgres.jpg
    
(#) dosarcu hozzászólása Nov 15, 2014 /
 
Szia,
Köszönöm a gyors választ. A kék vezetékre gondolom akkor nincs szükségem.
(#) moele válasza dosarcu hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
Szia!
A kék vezeték a 'nulla' vezető, be lehet kötni a 2-es pontra, de ebben a formátumban szerepe nincs a kapcs. rajz szerint.
(#) hahodherbal hozzászólása Nov 15, 2014 /
 
Vim, Zoszka, Uniman köszönöm a segítséget. sikerült a dolgot megoldani, hogy ne képet kelljen felrakni... volt ott egy konektor és onnan kapott áramot, így tökéletesen működik. köszi mégegyszer!
(#) zoleszkoo hozzászólása Nov 15, 2014 /
 
Sziasztok! Q7-es termosztátunk van, ez az első év, hogy használjuk, és azt szeretném kérdezni, hogy mitől lehet az, hogy beállítjuk pl. 18 fokra, és néha 20fokra felugrik és elkezd fűteni( mindig 20 fokra). De úgy vettem észre, mintha akkor csinálna ilyet ha ritkán nyúlnánk hozzá vagy nemtudom. remélem valaki tud segíteni, mert rosz így hogy nem tudni mikor fűt, mikor nem vagyznk otthon. Lehet, hogy csak valami beállítás probléma, elég intelligens a vezérlése, csak mér nem igazán értünk hozzá Előre is köszönöm a segítséget.
(#) mugab válasza zoleszkoo hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
Hat időzónát lehet programozni, ha csak úgy kézzel állítgatod mindig átáll ha beér a következő zónába....
Rendesen olvasd el a leírást és rendesen állítsd be.
(#) zoszka válasza zoleszkoo hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
Ha nem fixálod a manuálisan (felülbírált) beállított hőfokot a "Hold" gombbal, akkor a következő programpontnál visszaáll a program módra. Valószínű ott van 20 fokra állítva a hőfok, azért ugrik vissza. De ez is le van írva a használatijába....De ha ilyen módon, manuálisan akarod használni, akkor elég hozzá egy Q3 is. Az pont azt tudja, amit te szeretnél, és csak 2 gomb van rajta.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2014
(#) zoleszkoo hozzászólása Nov 16, 2014 /
 
értem, köszönöm a gyors segítséget. Rendben átolvasom és megkeresem hol kell beállítani azt hogy ez a 20 fok ne annyi legyen (az időzónánál a napokra gondolsz pontosan, vagyis be kellene állítani mind a 6 napra? bár persze nem egyformák a napi fűtési időpontok.) egyenlőre még nem mertem beállítani komolyabban, hogy melyik nap mikor hogy kapcsoljon be, mert féltem hogy elrontok vmit
(#) proli007 válasza zoleszkoo hozzászólására (») Nov 16, 2014 /
 
Hello!
- "Elrontani" nem tudod, maximum elprogramozni. De kézzel akkor is visszatudsz állni arra a hőfokra amire szeretnél. (Hold, majd +- gombokkal)
- Ha csak a +- gombbal állítod be a hőfokot, akkor visszatér a programra, mikor eljön a következő programlépés ideje.
- A "Prog" gomb nyomogatásával ellenőrizheted, mi van beprogramozva.
- A "Set" gombbal, meg visszatérhetsz a beprogramozott lépésekre. Vagy nem nyomkodod egy 10..15 másodperc ideig, akkor is visszatér.
(#) VIM válasza zoleszkoo hozzászólására (») Nov 16, 2014 /
 
Szia! Javaslatot tesznek a 23. oldalon egy lehetséges fűtési komfortigény programozására és az hogyan is néz ki a grafikonon (25.oldal). A következő oldalon kezdődik a program bevitelének a leírása. Te döntöd el mennyi hőfoklépcsőt akarsz kialakítani és az meddig tartson azon a napon amelyikhez hozzárendeled ezeket az értékeket. Ha több napon is ez a felállás akkor azt a "COPY" funkció használatával átmásolhatod a megírt programot azokra a napokra is amelyeken megegyeznek az elvárások. A más igényekkel bíró napokat külön kell bevinni az napra. Ha most a nagy "+" és "-" gombokat megnyomod egyszer akkor a gyári 22Cfok és a 18Cfok között lehet választani azonnal. Ez persze csak addig tart amíg a program a következő időpontig el nem ér, mert ekkor átvált arra az értékre (visszaáll a programra). Nem nehéz betáplálni az értékeket, ne idegenkedj tőle nem lehet elrontani (proli007 is mondta), de ha minden kötél szakad akkor is ott van a panelen a "RESET" lehetőség és kezdheted új lappal a gyári értékek szintjéről az egészet. (a nagyszülőknél most ez van beállítva)
(#) zoleszkoo hozzászólása Nov 16, 2014 /
 
köszönöm a sok segítséget, simán azzal megoldódik, ha hold-al lefixálom, és azután kedvünk szerint állítjuk. de köszönök minden segítséget, így már sztem siekrülni fog beprogramozni
(#) beres88 hozzászólása Nov 17, 2014 /
 
Hello
Van egy duval 24 kw-os kazánom és nem igazán tudom, hogy hova kell bekötni a szobatermosztátot. Ha valaki tud segítsen.
A termosztátról 2 vezeték jön ki egy barna és egy kék, a kazánról pedig teszek föl képet.
A segítséget előrre is köszönöm
(#) laci48 hozzászólása Nov 19, 2014 /
 
Sziasztok!
kérdésem,hogy padlófűtéshez C21-hez a régi mmg 5013 termosztát helyére aminek ugy látom a bimetálon lévő pogácsája elfogyott, érdemes e egy Comp.Q3 v.Q7-t betenni.A programozhatóság nem szempont.Vagy vegyek egy mmg pt102-t?Köszi a választ
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2014
(#) zoszka válasza beres88 hozzászólására (») Nov 19, 2014 /
 
A fehérre és barnára. De nem fog működni, ha még nem volt így használva. Belső kódot kell módosítani. PP06 értékét 01-re kell állítani, különben termosztát nélkül is folyamatosan fűt, vagy csak a saját digitális termosztátját fogadja el, attól függ melyikre van állítva. Alapesetben 00 az érték.
(#) zoszka válasza laci48 hozzászólására (») Nov 19, 2014 /
 
Q3 mert pontosabb, gyorsabb, megbízhatóbb, ha nem akarod programozni.
(#) syler05 hozzászólása Nov 19, 2014 /
 
Helló.
A segítségeteket szeretném kérni a következőben.
Van egy Fég c12-cirkóm vettem hozzá egy Qomputerm Q7 RF vezeték nélküli szoba termosztátot.
A régi termosztát két szállal van bekötve kérdésem a következő lenne beköthető-e a régi helyére
az új termosztát a már meglévő két szállal?
A cirkónál termosztátnál van egy plusz kábel de nincs bekötve sehová.
A régi Honeywal dt 90 a,b pontra volt kötve az újnál pedig N,L 1,2,3 pont van ha az ujj termosztáttal
használható akkor hova kössem a már meglévő két vezetéket?
Működne-e a dolog? A termosztátot mikor megvettem azt mondta a kedves eladó,hogy vigyem jó a
cirkóhoz.
Teljesen hülye vagyok a műszaki rajzokhoz.
Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném.
Vagy hívnom kéne szakít jó pénzért ?
Ha valaki tud egy megbízható szakembert Csepel környékén megadhatná a számát.
Üdvözlettel : syler05
(#) zoszka válasza syler05 hozzászólására (») Nov 19, 2014 /
 
az újat nem tudod 2 vezetékkel bekötni.
(#) syler05 válasza zoszka hozzászólására (») Nov 19, 2014 /
 
Köszönöm a gyors hozzászólást.
(#) proli007 válasza syler05 hozzászólására (») Nov 19, 2014 / 1
 
Kis magyarázattal..
- Mivel a Q7 RF egysége vevőt tartalmaz, annak 230V tápfeszültség igénye is van.
- Ha tudod biztosítani a vevő beépítési helyén a 230V feszültséget az N és L pontjára, akkor a két kapcsoló vezetéket az 1-2 pontra kötve, használható a készülék. Pont úgy ahogy az utolsó ábrád is mutatja.
- A vevőt nem kötelező az eredeti termosztát helyére felszerelni, az elhelyezhető a kazán környékén is ahol a részére szükséges 230V tápfeszültség rendelkezésre áll. Feltéve, hogy a vevő, így még az adó hatótávolságán belül marad.
(#) beres88 hozzászólása Nov 20, 2014 /
 
Köszönöm a valaszt zoszka, de azt is szeretném tudni, hogy tudom átállítani a pp06 értéket 01 re?
Köszönöm
(#) zoszka válasza beres88 hozzászólására (») Nov 20, 2014 /
 
Szervizmenüben. Beüzemelő szakszervíz tudja beállítani és elég bonyolult. Nem véletlenül.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2014
(#) laci48 válasza zoszka hozzászólására (») Nov 20, 2014 /
 
köszönöm
(#) laci48 válasza zoszka hozzászólására (») Nov 20, 2014 /
 
bocs,én a régi mmg mehanikust cserélném le Q3-ra.itt is kell áthidalás vagy csak a 2 drótot bekötöm és kész.Köszi.
(#) proba válasza laci48 hozzászólására (») Nov 20, 2014 /
 
A vevőnek kell a 230V. Így kazán függő hogy a vevőbe 4 avagy elég csak 3 vezeték.Ha biztosra akarsz menni, a régi termosztát két vezetéke a vevő COM és talán NO kivezetésére, a 230V a megjelölt helyre kötve biztosan nem okoz gondot.Arra azért vigyázz, némely MMG-s a nullát is igényelte/bele volt kötve. Így ha a termosztátodnál három szál van csak óvatosan.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2014
(#) zoszka válasza laci48 hozzászólására (») Nov 20, 2014 /
 
2 spárga beköt és kész, ha sima Q3 és nem Rf...
Következő: »»   37 / 125
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem