Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   328 / 580
(#) HGR mechanic hozzászólása Dec 7, 2014 /
 
R020......20-22 ohm 3 V
L003......6,8-7 ohm-ellenálás 3 V
Nem muszáj tekercset beletenni.
Rengeteget javitottam ijen hibával.
(#) Chipmunk1960 válasza HGR mechanic hozzászólására (») Dec 7, 2014 /
 
Köszi! Az L2 végülis nem szakadt, csak 1,8Ohm, és induktivitást nem mutat a műszer.
(#) otto54 hozzászólása Dec 8, 2014 /
 
Sziasztok!

Whirlpool AWE6516 vezérlőt F16-os hibával valaki sikeresen tudott-e már javítani?
Ez még az a változat, amelynél a lepattintható rácsos védőlap van a panel egy része felett és a hibát a centrifuga fordulatszámjelző ledek állapotából lehet leolvasni.
(#) Chipmunk1960 válasza HGR mechanic hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
Sziasztok! Megjött az IC, beraktam, és egyből indult. Javaslatod szerint 7 Ohm körüli ellenállást raktam be. Igazság szerint nem is értettem, minek oda tekercs??? Ott legfeljebb szűrésben vehet részt. Köszi a tippet! Üdv: Mike
(#) Nanok hozzászólása Dec 13, 2014 /
 
Sziasztok!
Megint probléma van a beko automata mosógéppel. Nem centrifugáz, csak ha nagyon jó kedve van.
Egy pár hete, szénkefét cseréltem benne. Szépen ment is, csak ritkán néha problémázott.
Most szétszedtem, a szénkefék szépen bekoptak, megtisztítottam a kommutátort a szénkefeportól.
Az után egy programot végigcsinált. De most ott tartunk, hogy nem hajlandó megint centrifugázni.
Se nem ugrál, se semmi baj nincs vele. A szintkapcsolót is előzőleg megnéztem, tökéletesen nyit-zár.
Itt ezzel a szénkefekopás védelemmel lehet a probléma, szerintem.
Valahogy ezt a védelmet nem lehetne, rosszabb esetben kiiktatni, de inkább kisebbre állítani?
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2014
(#) Chipmunk1960 válasza Nanok hozzászólására (») Dec 13, 2014 /
 
Szia, Nekem is a színt-kapcsolót javasolták, mert tiszta össze-vissza csinált mindent. De szerintem a uprocesszora hibbant meg. Próbáld megmelegíteni, hogy akkor mit csinál? ha már cseréltél kefét, akkor az már nem lehet/ne gond.
(#) botesz válasza Nanok hozzászólására (») Dec 13, 2014 /
 
Ilyen hogy kefekopás védelem olyan nincs!!!
A légsűrítőt pucold ki vagy lehúzott szintszabbal próbáld meg a centrit.
(#) Chipmunk1960 válasza botesz hozzászólására (») Dec 14, 2014 /
 
Olyat láttam már, hogy egy műanyag darab volt a szénkefébe építve, hogy ha elkopott a vezeték ne kapja szét a forgórészt, de elektronikussal én sem találkoztam....
(#) vzoltan hozzászólása Dec 14, 2014 /
 
Sziasztok,

13 éves Gorenje WA 132 mosógépben szeretnék lengés csillapítókat cserélni, centrifugáláskor erősen rázkódik. Csapágyak jók.
Szétszedtem a hátulját és olyan helyen vannak a lengéscsillapítók felfogatásai, amit nem lehet elérni a hátulról. Tippet szeretnék, hogyan lehet a gép teljes szétszedése nélkül cserélni őket.

Köszönettel, Zoltán
(#) botesz válasza vzoltan hozzászólására (») Dec 14, 2014 /
 
Ha ebben még a régifajta rendes teleszkóp van akkor kénytelen leszel szétszedni a gépet.kb 1 óra másfél nagyon maximum 2 óra a szétszedés.Ha az újfajta van benne akkor 10 perces munka.
(#) vzoltan válasza botesz hozzászólására (») Dec 14, 2014 /
 
Szia Botesz,

3 db lengéscsillapító van a kicsikébe : 1 db MLE 604, 2 db MLE605
A felső felfogató csavarhoz nem lehet hozzáférni a burkolat miatt.

Csatoltam egy képet. Biztass, hogy ez a régi fajta.

Köszönettel,
Zoltán

P1050392.JPG
    
(#) botesz válasza vzoltan hozzászólására (») Dec 14, 2014 /
 
Igen ez a régi fajta vagyis ezzel el leszel egy darabig.Hacsak valamivel nem férsz hozzá a csavarhoz.A lényeg az hogy ki kell szedned az üstöt.Ráadásul nem is olcsóak én legutoljára ilyet 8ezerért kaptam.
Racsnis kulcsal sem férsz hozzá?
(#) vzoltan válasza botesz hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Szia Botesz,

Köszi a gyors választ, még gondolkodom megéri-e egyáltalán egy 13 éves mosógépnél ez a nekem bonyolult és nem olcsó művelet.

Üdv,
Zoltán
(#) Nanok válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
A szénkefés történet tulajdonképpen az, hogy egyáltalán nem akart már centrizni. Akkor azt mondták, hogy nagy valószínűséggel a szénkefe a gond. Az miatt nem engedi a gép elindulni a centrit. Ebből gondolom, hogy akkor van benne, valamilyen áramfelvétel mérő vagy védelem.
Valóban eléggé lestrapált volt már, kicseréltem, de csak a keféket, tok, rugó maradtak.
Jól is ment egy darabig. Most hol centriz hol nem kb. 50-50%-ban.

A légsűrítő alatt a szintszabályzó mechanikáját értitek?
Négy vezeték van rajta, egy alaphelyzetben zárt és egy nyitott, egy közös ponttal. Nyomásra váltanak. És van még plusz egy negyedik érintkező is.
Melyiket húzzam le, hogy úgy érezze nincs benne víz és centrizhet?
(#) botesz válasza vzoltan hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Természetesen megéri mert ezek még eléggé tartós gépek nem úgy mint a maiak!egyszóval megéri megcsinálni!!!
(#) botesz válasza Nanok hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Légsűrítô alatt azt az egységet értem ahonnan a szintszabályzó csöve jön.
(#) Chipmunk1960 válasza vzoltan hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Szia, Mindenképpen érdemes, mert ami ma megveszel, max 8 éves korában ki is dobhatod! 130€ egy program modul, 150€ körül egy motor, talán szénkefézni lehet, de csapágyat cserélni szinte lehetetlen.
(#) Chipmunk1960 válasza Nanok hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Szia, Bocsi, de fejből nem emlékszem, ha belefújsz a csőbe, hallod a kattanást, akkor mérd ki melyik zár-nyit. Ha nincs víz, nincs nyomás benne.
(#) Nanok válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
Addig rendben, méregettem már előzőleg is. Gyakorlatilag 0 Ohmos ellenállással zárnak, úgyhogy szerintem jó.
De megpróbálnám 1x-er hátha az bizonytalankodik. Akkor azt kellene lehúznom ami nyomás alatt zár?
(#) Chipmunk1960 válasza Nanok hozzászólására (») Dec 16, 2014 / 1
 
Szia, Igen, próbáld ki, hogyan viselkedik. Nem vagyok benne biztos, hogy csak az befolyásolja. Szerintem a szivattyúzás után, időzítő alapján indul a centri, hiszen alsó érték nincsen az érzékelőben. A "félprogramos" gépekben 2 nyomásérték, vagyis vízszint jel van, a féltöltéshez. Logikus, hogy centrizés közben szivattyúzik is, hiszen a ruhából jön még ki víz, amit eltávolít a gépből.
(#) laccika77 válasza Nanok hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
Mindenképp nézd meg még egyszer a keféket, van úgy,hogy két hét után megszorul a kefetartóban és nem tudja a rugó rendesen rányomni a komutátorra , ez pont ilyen jelenséget tud okozni
(#) botesz válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
De megmondtam hogy ne azt az átkozott szintkapcsolót nyögtesd.....
Az újabbaknak 2 szintje van a normál mosás meg a túltöltés ez utóbbinál nem kattan.Igen akkor indul a centri ha a szintkacsoló lekapcsol de a LÉGSŰRÍTŐ miatt nem kapcsol le......
(#) banya012 hozzászólása Dec 17, 2014 /
 
Sziasztok!
Egy nagy kerdes.. Lehet, hogy hulyenek fogtok nezni, elfogadom, de akkor is igy van, ahogy leirom...
Adva vagyon egy Ariston Hotpoint AQM8D 49U moso-szaritogep.
MEgallt F8 hobakoddal, Ilyenkor karacsony elott jol is nez ki, mert szepen villog, minden szinben.
LEvettem a tetejet, pofaval megjarattam a nyomaskapcsolot, kibeleztem az aljat, kitakaritas szempontjabol. De minden ragyogo tiszta.
Bekapcsolom, es lass csodat, mukodik rendesen. tobb programot es a szaritast is vegigfuttattam, tokeletes. Osszerakom, betolom a pult ala. Bekapcsolom, F8.
Ujra ki... atneztem az osszes kotest, csatlakozast, semmi. Bekapcsolom, fasza. Visszatszem a helyere, F8.
Kivettem a vezerlo egyseget, mindent atneztem a koteseket, forrasztasokat. osszerakom, bekapcsolom, fasza. Teteje fel, vissza a helyere, F8.
Ez mar a negyedik napja megy igy. Ahogy felrakom a tetejet, F8.
Van benne valami dolog, ami fel a sotetben? Epitsek bele egy elemlampat?
Mi lehet a gond, hogy csak vilagosban mukodik?
A felso kabelozast, mindent atneztem, es feladom...
Hatha, valaki talalkozott mar ilyen gondal. Elore is halas koszonet
(#) botesz válasza banya012 hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Csodálkozol??Elvileg a fűtésrelét okolja de veszettül.
(#) banya012 válasza botesz hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Csak annyi, hogy felteszem a tetejet, felcsavarozom es akar centri modban inditom is lehet a futes rele?
Ha nincs rajta a kupak, akkor fut, mos, mindent rendesen vegez
(#) botesz válasza banya012 hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Persze.Nekem olyan is volt hogy bekapcsoltad és már jött a hiba.ott agyilag volt megynyekkenve.Csak egy ötlet:akkor told vissza a pult alá tető nélkül....
(#) banya012 hozzászólása Dec 17, 2014 /
 
Kupak nelkul nem tudom sajna. Igen mobil a kialakitas. A gepek tartjak a pultot
Akkor egy hulye kerdes... Merre talalom benne? es ha van lehetoseg, a cseren kivul mit csinaljak vele... Tudom, kossem le, a mosonok is a patakban hideg vizzel mostak
(#) botesz válasza banya012 hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Nos a fűtésrelét a panelon találod.Igen cseréld ki,vagy ha bontható akkor szedd szét és pucold meg az érintkezőket.Illetve nézd meg a járulékos dolgokat:Fűtőbetét csatlakozása testzárlata NTC ellenőrzés.
(#) Nanok válasza botesz hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Igazából, nem hiszem, hogy a szintszabályzónál lenne a probléma. Már szénkefe csere előtt átnéztem a csőbe belefújtam. A szabályozóba is belefújtam, szépen dinamikusan kapcsolt, jó kontaktal.
Úgy néz ki a dolog mikor nem centriz, hogy elkezdi megemelni a fordulatot. De ez után nem pörgeti fel. Leáll elindul, majd megemeli a fordulatot, mintha centrizni akarna. Ezt csinálja folyamatosan, valamiért nem kapja el a centrizést.
Arra gondoltam, hogy nem-e valamelyik saru, túl laza? Vagy esetleg az irányváltó relé, nem e kontakthibás? Van még valami védelem, ami megakadályozhatja a felpörgésben?
(#) botesz válasza Nanok hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Az hogy fújkálgatod az nem jelent semmit.Most a napokban dobtam ki egy WH mosó szárítót a néhány oldallal alrébb lévő dolgok miatt.Szedd ki dobd a csapba mosd ki és ha utána se jó akkor mond hogy nem az a baja.Amúgy lehet motor hiba is.
Következő: »»   328 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem