Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   330 / 580
(#) laccika77 válasza botesz hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Ebben maximálisan igazad van! De a mosógép villás dugóján nincs jelölve, melyik villa megy a bal oldali lyukba !!
(#) botesz válasza laccika77 hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Nincs jelölve de úgy van csinálva hogy feltételezi a gyártó hogy nem volt hülye a villanyszerelő.
(#) Chipmunk1960 válasza banya012 hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Írországban is volt, vagyis még találkozok velük, 20-30 éves házakban. Otthon a 100-évesekben volt, meg a sodrott szigetelés....
(#) tand válasza tand hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
ez,nem a tachogenerátor megfelelője,a dob tengelye alatt van közvetlen.Vezetéke a panelba csatlakozik.
(#) botesz válasza tand hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Nem ez nem az.Ez csak egy dobpozícionáló hogy a program végén a betöltőnyílás felül legyen.De ellenőrizheted ezt is.
(#) tand válasza botesz hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Visszább olvasva volt már ilyen,csak kár hogy nincs visszajelzés a javítás eredményéről.

Bővebben: Link
(#) botesz válasza tand hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Azzal ne foglalkozz.Azzal foglalkozz amit leírtam.
(#) maszek0005 válasza banya012 hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Szia banya012!!! Hol élsz te németben? Mert Németországban előírás, hogy a barna vezeték az kapcsolt fázis, a kék az nulla- a fekete az fázis. És még eddig soha nem találkoztam olyannal, hogy elcserélik. Mereven ragaszkodnak az előírásokhoz, hogy dugaljban jobb oldalon van a fázis, és a kapcsolóknál, a váltókapcsolás kivételével, mindig a billenytyű fölső részét kell benyomnod a lekapcsoláshoz. Ja és ott is betartják a függőleges és vízszintes csőnyomvonal, vagy kábel vezetést, hacsak nem valaki ezermester csinálta az egészet, és nem szakember! Bocsánat, ha a modiknak szemet szúr, és off lessz. Tisztelettel: Jani
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2014
(#) botesz válasza maszek0005 hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Akkor nálunk miért teszik balraa fázist?(vagy nem egyre gondolunk? )
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2014
(#) banya012 válasza maszek0005 hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Szeva Jani..
Stutgartol picit nyugatabbra vagyok. Itt minden torok keezben van.
A nemet, a toroktol berli a bosch szervizt. Ezt szo szerint ertsd.
Azt hozza tennem, hogy torok, roman, arab, szerb, stb alkalmazottjai vannak, mert a nemet nem fogja munkaval a kezet bemocskolni. Ez vonatkozik az epitoiparra is. Elotte eltem keleten a felso reszen, Berlintol nem messze. Eg es fold a ket mentalitas.
Itt csoadat ne varj.
Erre behigult a tarsasag es az eredeti nemet, nem teszi ki a lakossag 30%-at. Legalabbis a varosok kornyeken.
Bocsi, ha OFF...
De sajna, erre tenyleg ez van..
Az sok X millios autokat, nemetkez nem latta. Minden nacio dolgozik rajtuk, kulonbozo kis cegeken keresztul...
Kerestem, de sajna nem talalom a kepeket rola. Sok kepem eltunt, hala regi telefonomnak.
Mellekelek egy kepet, itt ez is specialitas. Az sem szamit, ha ugyanaez, villanybol van. Az esetek nagyreszeben az pedig egy sok kilovattos, 3 fazisu keszulek.
A nemetnek nem tudod elmagyarazni, hogy a pincebol, hogy jut el a melegviz, egy keszulekbol, minden kiallashoz. O csak a kis atfojo melegitoket ismeri a konyhaba, a pult ala...

CAM00632.jpg
    
(#) zolika60 válasza botesz hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Szerintem itt is ott is van szabvány. Amit vagy betartanak vagy nem. A mosógép meg új korában nem törődik ezzel. Csak hiba esetén kezd el azzal foglalkozni merről jön a fázis.
(#) dani vince hozzászólása Dec 19, 2014 /
 
Üdv mesterek.
Egy alkatresz beazonositásához kérném segitségetek. A mosógép Indesit WIN 82 Arcadia panel. Nos a probléma az,hogy tök sűket a gép, 12V megvan. A mellékelt képen bejelölt alkatrészen teljes rövidzár mérhető.Amikor feszültség alá helyezem mintha egy kis tücsök cirippelne és az LD 33 melegszik is. Lehet a zárlat miatt?MIféle lehet,az illető alkatrész,dióda vagy kondi mert semmi feliratott nem látok rajta,de gondolom a zárlat nem helyes.
Köszönöm a segitséget.

win82.jpg
    
(#) lukovicsek válasza banya012 hozzászólására (») Dec 19, 2014 /
 
Pedig az testzárlat lesz valahol.
(#) lukovicsek válasza lukovicsek hozzászólására (») Dec 19, 2014 /
 
Hoppá. Tegnap óta jó sok minden történt !
(#) lukovicsek válasza dani vince hozzászólására (») Dec 19, 2014 1 /
 
Szia.

Az egy stabilizátor, ha jól emlékszem 5v , lehet a melette lévő ic vagy a proci zárlatos, vagy még keress a környékén zárlatos alkatrészeket. Amit körbejelöltél annak ugy kell lenni, egy ellenálás amitől besipol a multi.
(#) dani vince válasza lukovicsek hozzászólására (») Dec 19, 2014 /
 
Szia.
Igen én is úgy tudom hogy 5v kellene lennie.A bemeneten 3,3 v a kimeneten pedig 7,9v-ot mérek.Hogy tudhatnám meg hogy a proci nem zárlatos-e?Vagy amiatt mérek nagyobb feszültséget.
(#) Chipmunk1960 válasza dani vince hozzászólására (») Dec 19, 2014 /
 
Szia, Az LD33, 3,3V os reg az ULN stepper driver, amit bekrikáztál lehet kondi, valószínű zárlatos. Vedd le.
(#) lukovicsek válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Dec 19, 2014 /
 
Nem kondi hanem ellenálás, több is van a kontrolleren, némelyiken ilyen ami szakadás mérővel mérve sipol.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2014
(#) ttindian hozzászólása Dec 19, 2014 /
 
Sziasztok!
WIDL 126-os mosógép be sincs kapcsolva és a szivattyú megy folyamatosan , majd egyet gondol bekapcsol és elkezd szárítani, . Mi lehet a baja ? Időnként meg csinálta majd magától helyre állt, de most nem akar. Ha el indítok egy programot szivattyúz is és csinálja a töltést , majd le áll és pillog a második gomb és a piros led .
(#) frank tibor válasza dani vince hozzászólására (») Dec 20, 2014 / 1
 
Szia.
A jelölt alkatrész egy induktivítás így az nem okozhat zárlatot.
Az LD33, 3.3V-os stabilizátor IC. Amennyiben a panelon nincs Stand-by áramkör az LD33 alsó lábán 12V, középsőn 3,3V, felsőn 0V (GND) van. A 3.3V mérhető a stab. IC feletti fekete smd kondin is. A 3.3 V-os stabilizált feszültséget az alaplap is használja, az MCU modul 34.lábán van levezetve.
(#) dani vince válasza frank tibor hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
Szia.
Igen minden általad megadott fesz megvan,kivéve az MCU lábán. Ezek szerint kuka.Csere lehetséges volna?
Köszönet a segitségért
(#) mindenes válasza dani vince hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
A jelölt alkatrész funkciója: induktivitás.
(#) Chipmunk1960 válasza lukovicsek hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
A színéről gondoltam, meg hogy nincsen rajta felírat.
(#) stenglt hozzászólása Dec 20, 2014 /
 
Szervusztok !

Segítséget kérnék, Indesit IWB6165 gépnél indításkor minden ok. a led-ek megfelelően világítanak az ajtó bezár, de a program nem indul. Hibaüzenetet nem küld. Tudok-e ezen a gépen valahogyan valami tesztprogramot futtatni hogy kapjak valami hibakódot.
Esetleg találkozott-e valaki ilyen hibával ?
(#) frank tibor válasza dani vince hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
Hol nincs mag a fesz. az MCU lábán??
Cserélhető, az FW. szám a működtető program verzióját jelenti. A címkén találod.
(#) dani vince válasza frank tibor hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
"A 3.3 V-os stabilizált feszültséget az alaplap is használja, az MCU modul 34.lábán van levezetve."
Erre utalok,vagy nem jól értem?
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2014
(#) frank tibor válasza dani vince hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
Jól értetted, A modul 1. és 36. lába GND, a 34. 3.3Volt. Ha itt feszültséget nem tudsz mérni az MCU modulon szakadás van.
(#) dani vince válasza frank tibor hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
Helyesbitek az is megvan, előbb az MCU-n próbáltam mérni
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2014
(#) frank tibor válasza dani vince hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
A modul 1. és 2. láb és az 1. és 4. láb közt 12Volt mérhető. Ha ezek megvannak a táp rendben van.
(#) tand válasza botesz hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
A mágnes nem volt fellazulva,a motor csatlakozót széthúzva égésnyomok voltak a tacho vezetékeinél,ellenállása 92ohm. Levágom direktbe kötöm,semmi változás.
Panel kiveszem,tacho-tól jövő vezetéknél áramkör leéget. Átkötöttem vezetékkel,és még mindig csak felpörög majd leáll.
Panelon más szemmel látható jelet nem láttam.
Következő: »»   330 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem