Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vezetékes telefon szerelés
 
Témaindító: Busz, idő: Dec 1, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   8 / 23
(#) kalmi.kalmi válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Nov 19, 2014 /
 
Megleltem a hibát R27 szakadt volt
(#) -Thomson- hozzászólása Dec 14, 2014 /
 
Üdvözlök mindenkit!
Egy olyan problémám lenne egy Grundig D160 DECT telefonnal, hogy egyik napról a másikra elromlott, de megemlítendő, hogy az áram szinte az csinálta mint az index (túlzással) egy kb 5 percig, hála az áramszolgáltatónak! Meg is lett a böjtje, mert ezzel a telefonnal olyan probléma lett, hogy semmilyen számot nem ír ki, csak annyit ír ki, h. ismeretlen illetve szám nélkül, de viszont fordítva is igaz akárkit hívok vele hiába van beírva a számom a másik hívandó fél telefonjába neki is azt írja ki, hogy ismeretlen, vagy magántelefonszám! Nem tudok már vele mit csinálni, mert már kivettem az akkumulátorát (2 db AA ceruzaakku), gyári beállítások visszaállítását is próbáltam de semmi!
A segítséget előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2014
(#) Macsek71 válasza -Thomson- hozzászólására (») Dec 15, 2014 / 1
 
Szerintem próbáld ki a készüléket egy ismerősöd vonaláról ( akinél működik a hívószám küldés). Tudomásom szerint, vezetékes telóknál a szolgáltató rendezi a hívószámos dolgokat, a készüléked csak fogadja az adatokat (első csengés után ? )
(#) Gafly válasza -Thomson- hozzászólására (») Dec 15, 2014 / 1
 
Idézet:
„egyik napról a másikra elromlott, de megemlítendő, hogy az áram szinte az csinálta mint az index (túlzással) egy kb 5 percig, hála az áramszolgáltatónak! Meg is lett a böjtje, mert ezzel a telefonnal olyan probléma lett, hogy semmilyen számot nem ír ki”

Erre nem nagyon tudtam görcsöt kötni, de ami talán segithet:
- Hivószám kijelzés fizetős szolgáltatás, ha nem fizeted, akkor nincs...
- Szabvány szerint sokféle opció van, pl. rövid csengetés után kifütyüli FSK-ban, majd csenget tovább.
2db elemet (nem akku) tedd vissza..
(#) pucuka válasza -Thomson- hozzászólására (») Dec 15, 2014 / 1
 
Ahogy az előttem szólók is írták, a hívószám kijelzés központ szolgáltatás. Vagy elő kell fizetni rá, vagy nem, ez szolgáltató függő. Ha a szolgáltatás már egyszer működött, akkor csak be kell kapcsolni. Ezeket az ún USSD kódokkal lehet ki - be kapcsolni, ill. hogy ne kelljen ezeket megtanulni, menübe vannak foglalva. Az USSD kódok mögé lehet szolgáltatásokat rendelni. Ezek *, és a # jelek közé írt számok. ilyen a hívásátirányítás, hívásfogadás tartás is, stb.
Meglehet, hogy a többszöri gyors ki - be kapcsolgatás miatt véletlenül elküldött egy egy kódot a készüléked, és az okozta a jelenséget. Próbáld meg menüből bekapcsolni a híváskijelzést mindkét irányba, ha nem megy érdeklődj a szolgáltatódnál.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2014
(#) -Thomson- hozzászólása Dec 15, 2014 /
 
Értem! Hát akkor megpróbálom az USSD kóddal helyrehozni, ha nem sikerül, akkor a szolgáltatónál fogok érdeklődni, csak azért tartom furcsának, mert addig működött, és így nem gyanakodtam a szolgáltatóra! Minden esetre köszönöm a válaszokat!
(#) Gafly válasza -Thomson- hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Ha sikerül akkor fizetek 'egy has sört', ahogyan apám mondta régen...
(#) krol hozzászólása Dec 22, 2014 /
 
Sziasztok!
Még régebben (kb. 4-5 éve) vettem egy Olympia 4310 típ. telefont Most elromlott a régi vezetékesem, és gondoltam bedobom ezt a "mélyvízbe". Ezzel "csupán" az a gondom, hogy ha csatlakoztatom a vonalra, akkor lerakott kagylónál foglaltat jelez, ha pedig felemelem a kagylót, akkor hótt süket.
Fordítva kellene működnie szerintem. Ez aztán sehogyan sem akar működni. 3 ceruzaelem van benne, már cseréltem, a displayen beállítok szépen mindent, szép is a kijelző, meg rajta a rengeteg adat, funkció, csak éppen telefonálni nem lehet vele.
Esetleg ha valaki adna egy-két tippet azt megköszönném.
Kellemes Karácsonyt mindenkinek!
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2014
(#) Gafly válasza krol hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Hol vetted? Nem lehet németből lomizott darab?
(#) pucuka válasza krol hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Ez egy nagyon okos telefon. Ezekkel az a baj szokott lenni, hogy hosszabb szünet után elfelejti a tudományát. Próbáld meg hosszabb ideig a hálózaton tartani, tegyél bele új elemeket, talán észhez tér. Egyébként valamiért tiltó listára tették nálunk.
Bővebben: Link
(#) krol válasza pucuka hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
A Lidlben vettem, 3 ezer körüli áron. Mindenesetre köszönöm az infót. Kipróbálom amit tanácsoltál, ha nem működik, akkor így jártam, kuka! Mégegyszer köszi, és kellemes ünnepeket!
(#) pucuka válasza krol hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
Lehet, hogy van benne lítium elem is, a memória táplálására. Ezt is cserélni kéne.
(#) krol válasza pucuka hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
OK!
(#) clipart hozzászólása Jún 25, 2015 /
 
Üdv!
Egy vadiúj vezetékes falra szerelhető telefon, csak pulse üzemmódban tudok vele hívni másik számot, tone -ban semmi sem történik .Valaki tudja miért van ez??
Vonal van,hívásra kicsörög, LCD kijelzős
Ha van valami ötleted kérlek írj,köszi

P1010078.JPG
    
(#) proba válasza clipart hozzászólására (») Jún 25, 2015 /
 
Fordítva tették bele a gombot. tone-ban tudsz csak hívni, mert a modern központok nem ismerik a pulse-t
(#) clipart válasza proba hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
Szia!
Pont fordítva ,csak pulse-ban tudok hívni, tone üzemmódban semmi de semmi nem történik.
A központ egyébként kapcsol rendesen ha pulse-ban hívok,tehát felismeri
(#) clipart hozzászólása Jún 26, 2015 /
 
Egyébként milyen gomb van benne fordítva???
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2015
(#) pucuka válasza clipart hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
Mivel váltasz a két tárcsázási mód között?
Ha menüből, akkor a logika "fordított". Ha a DTMF látszik, akkor pulse -ban vagy, ill, ha pulse látszik, akkor DTMF -ben vagy.
Ahogy proba írta, a mai központok nem kezelik a pulse üzemmódot, ennek egyszerű oka az, hogy időben tovább tart egy pulse telefonszám kezelése, ez pedig a telefonközpont kapacitásának rovására megy.
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2015
(#) Joe_001 válasza pucuka hozzászólására (») Jún 27, 2015 /
 
Üdv!
A srácoknak igaza lehet, hallgasd meg másik párhuzamos készüléken. Ha ha tárcsázáskor kattog akkor az pulse, ha trallala akkor tone, és a központ/modem még felismeri a pulse üzemmódot. Az is lehet a DTMF nem megy ki a telóból (rossz a ló tgenerátora, a kapcsoló stb). A mai központok már elsősorban a kéthangú tárcsázást szeretik, tudják, de egyes kábelmodemekben is benne maradt a pulse felismerése. Viszont a pulse módban nem tudsz távvezérelni faxot, üzenetrögzítőt stb.
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2015
(#) pucuka válasza Joe_001 hozzászólására (») Jún 27, 2015 /
 
Nem az én boltom. Gondolom nem nekem szántad.Azért hellyel közzel tisztában vagyok a dolgokkal.
(#) clipart válasza Joe_001 hozzászólására (») Jún 27, 2015 /
 
Valami ilyesmi lehet amit mondasz,azaz,hogy nem megy ki a tárcsázás tone üzemmódban.Jól hallható a telefon hangszórójában a tone módban történő tárcsázás,majd a végén semmi nem történik.Ha ez a hiba,hogyan javítható???
(#) clipart válasza pucuka hozzászólására (») Jún 27, 2015 /
 
Szia!
Kis kapcsolóval választhatok a két üzemmód között,midkettő jól működik,hallható a dallam vagy a kattogás a hallgatóban,csak a "dallamra" nem történik semmi,nem megy ki a csengetés, csak a pulse üzemmódban.Nincs megcserélve véletlenül sem a kettő, és pulsra is kapcsol a központ
(#) Joe_001 válasza pucuka hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Bocs elnéztem.
(#) Joe_001 válasza clipart hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Gondolom másik telefon DTMF-ben dolgozik. Meg kéne nézni belülről mi van vagy nincs benne generátor, a P/T kapcsolójel védig fut e nincs szakadás stb.
(#) Sebi válasza clipart hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Összegezzük az eddig tapasztaltakat:
- központod tudja még a pulzust fogadni, így ki is megy a hívás és beszélni is tudsz
- tone módban a hallgatóban és párhuzamos telón is jól hallható a trillázás, de a hívás nem
megy ki, illetve a központ nem reagál
- másik telefon tone módban használható a vonalon

Elég ritka eset, de csak két oka lehet: elmászott a DTMF generátor időalapja (kvarc, vagy piezo rezonátor 3,579545MHz), vagy túl alacsony jelszintet nyom ki a vonalra.
(#) Gafly válasza Sebi hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Esetleg füllel össze lehetne hasonlítani a kettőt. Ha már füllel is hallható a különbség, akkor biztosan baj van.
Én még olyat is el tudok képzelni, hogy az egyik frekvencia (csoport) hiányzik. Vagy torz a jel, mert akkor az alsó frekvencia harmonikusa beleesik a felső csoportba és így "érvénytelen" lesz a kód. Az is elképzelhető, hogy a idegen jel kerül ki a vonalra, akkor is "érvénytelen".
Egyszóval én alapos "fülelést" javaslok...
(#) clipart válasza Sebi hozzászólására (») Jún 29, 2015 /
 
Hajszálra így ahogyan leírtad,ez történik.
Kérdésem: javítható-e akár a jelszint akár a generátor,ha igen,akkor hogyan kezdjek hozzá??
Köszönöm értékes hozzászólásod, és mindenkinek aki foglalkozott a kérdésemmel !!!

Egyébként vadiúj a telefon és HIF engedélye is van,nem akarom eldobni,formatervezett,helyes,tetszik
(#) clipart válasza Gafly hozzászólására (») Jún 29, 2015 /
 
Összehasonlítottam egy működő telefonnal,valóban fülre egy kicsit más a tone hangszíne
(#) Gafly válasza clipart hozzászólására (») Jún 29, 2015 /
 
Akkor minden érthető. Javitsd meg.
(#) Sebi válasza clipart hozzászólására (») Jún 29, 2015 /
 
Először a kvarcot nézd meg, mi áll rajta: 3,579545 a jó nálunk. (Valahol a világban van egy másik frekijű rendszer - csak nem olyat fogtál ki...)
Következő: »»   8 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem