Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tápegység LM317T-vel
Lapozás: OK   43 / 51
(#) pic13 hozzászólása Jan 18, 2015 /
 
hello
Az LM7805 CV-t lehet-e helyetesiteni LM317T-vel?
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2015
(#) pic13 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Segitenél beállítani?
(#) qvasz2 válasza pic13 hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Itt van:
(#) pic13 válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Koszi
De ez miert jo nekem?
(#) qvasz2 válasza pic13 hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Nem te kérdezted, hogyan kell helyettesíteni?!
Hát így!
(#) pic13 válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Akkor hogy kell helyetesiteni?
Nekem erre kell!
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2015
(#) pic13 válasza pic13 hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Köszönöm szépen mindenkinek a segitséget sikerült megcsinalno és müködik!
(#) ATOMIC hozzászólása Jan 29, 2015 /
 
Sziasztok! A lent látható kapcsolást szeretném megcsinálni, a kérdésem az, hogy az LM317T-ic ki bír e 48 voltot.
(#) granpa válasza ATOMIC hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Adatlap: max. 40V!
(#) qvasz2 válasza granpa hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Nem egészen. Az adatlap azt írja, hogy a kimenet és a bement között lehet max 40 V!
Tehát használhatom akár 60V bemenőről is, ha kimenet nem megy le 20V alá!
(#) qvasz2 válasza ATOMIC hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Nem csatoltál semmit, vagy mi az a lent látható?
(#) granpa válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Ezen én is elgondolkodtam, de én óvatos vagyok.
(#) szikorapéter válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Ne hidd ! Nálam 37V-nál kb 10-15p után a gyári kapcsolással felrobbant kb eddig 3 ic-m. Azóta váltottam,mind kapcsolást mind pedig feszültséget. Jótanács: Tarsd be amit a gyártó ír,legalábbis próbálj meg alatta maradni rendesen.
(#) qvasz2 válasza granpa hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Hát igen, elég egy véletlen rövidzár, és huss, kijön az éltető füst
(#) qvasz2 válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Jó példa a selejtre (hamisítványra), mivel a 37V-ot nevetve kéne tudnia az adatlap szerint is.
(#) szikorapéter válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Énis elolvastam az adatlapját és eredetielg használtam több típust is: St , Texas instruments, Philips. Ezek mind kidöglöttek,így váltottam bonyolultabbra. Nem bántam meg.
(#) Massawa válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Ilyesmit sehol nem irnak. Minden adat <40V-ra megadva. És a bemenet sem bir el többet. Már nekem sikerült néhányat elfüstölni egy közönséges, de jol megcsinált 24V-s trafoval. Ezek hajdanában még 220V-ra lettek tervezve, igy manapság 24 helyett 25V-t adnak, ami egyenirányitva 35,3V. Ha 10%-t változik a hálozat ( ami napirenden van , és megengedett ), egyböl 39V lesz az LM317 bemenetén némi füsttel kisérve.
(#) qvasz2 válasza Massawa hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Idézet:
„Ilyesmit sehol nem irnak”


Input-Output Voltage Differential 40V

no comment
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2015
(#) Massawa válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Olvass tovább, van még néhány oldal. És elég egy pillantást venni a kapcs. rajzra, hogy lásd miért nem bir el többet mint 40V-t.
(#) qvasz2 válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
A zöldfülűek kedvéért annyit még hozzáteszek, hogy ha valamire azt írják, hogy abszolút max 40V, akkor azt nem szokás 40V-al ijesztgetni, tehát illik alatta maradni, pl 35V-ig.
Tehát pontosítva az előző példámat, ha 60V a bemenő fesz, akkor a kimenet nem mehet 25V-nál alacsonyabbra!
(#) ATOMIC válasza ATOMIC hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
ITT VAN!!!!
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2015

3730.png
    
(#) qvasz2 válasza ATOMIC hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Ez így nem lesz jó. Ha letekered a potit a kis feszültség irányába, az IC megsértődik! (valahol 8-12V tájékán)
Amúgy a poti értéke helyesen 5k ohm!
(#) Massawa válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Mutass már valahol egy fél sort, ahol megengedik a >40V-t az LM317-re.
(#) Massawa válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
De ez sehol nem jelenti azt, hogy pl. 100V-t köthetsz a bemenetre. Ez csak a max. feszültség-különbséget jelenti.
Valamennyi eddig látott adatlapban 37-40V volt a legnagyobb bemeneti feszültség és a praxis is eddig csak ezt bizonyitotta.

S ha tovább olvasod az adatlapot a belsö referencia 3V a <40 Vdiff -re ezért nem adhatsz többet a bemenetre. Nem tudom miért nem irja meg tisztességesen a TI a paramétereket.
(#) ktamas66 válasza Massawa hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Rossz adatlapot olvasol .
Idézet:
„Since the regulator is "floating'' and sees only the input-to-output differential voltage,
supplies of several hundred volts can be regulated as long as the maximum input to output differential is not exceeded, i.e., avoid short-circuiting the output.”

National LM317

Bocs, a Texasos adatlapban is benne van.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2015
(#) Massawa válasza ktamas66 hozzászólására (») Jan 30, 2015 /
 
De ez feltételezi, hogy a 3. lábra Vbe-40V stabil feszültség megy. Arra viszont nagyon kiváncsi vagyok, hogyan stabilizálja valaki a 60V-t, ha az LM317 100 - 61,2 V tartományban hivatott dolgozni.
(( még két 317-sel, és azok honnan kapják majd a Vbe-t )
(#) ferci hozzászólása Jan 30, 2015 /
 
1., Érdekes lenne egy olyan kísérlet, amikor mérni, ill. láttatni lehetne az Ube (50 volt ) és Uki ( 24 volt) feszültségeket bekapcsoláskor, mennyivel később jelenik meg a stabil kimeneti feszültség.
Ha feltételezzük, hogy a kimeneti kondi rövidzárat képvisel az első pillanatban, előfordulhat, hogy a szabályzás gyorsasága miatt pl. 50 volt bemenő esetén Ube-Uki több lesz a 40 voltnál x ideig és azalatt átüthet a kimenő és/vagy a meghajtó tranyója.
2., a max bemenőt könnyű eldönteni... rá kell tenni Ube=24 voltot egy nagyobb feszültségű szabályozható tápról, beállítani a kimenőt 12 voltra pl. és a bemenőt feltekerni 45-re.. a közte fesz 33 volt lesz és ha nem megy tönkre egy darab sem, valszín az 1. pont az érvényes.
Mindjárt kiderül, hogy csak Ube feszre érzékeny-e vagy sem.
Az adatlap által írtak világosak, érthetőek mindenkinek, csak nem mindegy, időben vannak-e értelmezve.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2015
(#) Massawa válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 30, 2015 /
 
Ilyen alapon akár 1000V-ra is kötheted is stabilizálhatid az 1000V-t (1000-960V ) tartományban, de nem ugy ahogy a kolléga mesélte. Ilyen esetben sem lehet semelyik 3 láb között több mint 40 Volt ( ö meg 60-rol regélt.).
Ha egy alkatrészt usztatsz, akkor bármilyen potenciálra rakhatod, de ez nem jelenti azt, hogy az alkatrész alkalmas bármilyen potenciál kezelésére.
Sok berendezésben van pl. az 5 V logika -25V-ra kötve, ahol a felsö szint -20V, de ez nem jelenti azt, hogy a 7400 kibirja a -20Vcc, hanem azt, hogy -25V és -20V között dolgozik, de minden adatlapban 0 és +5V lesz specifikálva...
(#) Massawa válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 30, 2015 /
 
Azt amiröl szo volt, de nehéz megérteni....
(#) ktamas66 válasza Massawa hozzászólására (») Jan 30, 2015 /
 
Gondolj bele, tipikus lebegő megoldás, amikor áramgenerátorként használjuk. Semmi köze a föld potenciálhoz, nincs is bemenő és kimenő feszültség értelmezve, csak a feszültség különbség az IC-n.
Következő: »»   43 / 51
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem