Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   337 / 580
(#) yulo5310 válasza botesz hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Ha szegecselt akkor az a legegyszerűbb,csak le kell fúrni a szegecseket.
(#) laccika77 válasza yulo5310 hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Üdv! Ha jól tudom az spiáter öntvény .? Azt,hogy hegeszted? Amivel én eddig találkoztam (ami már ledobta a szíjat ) az el is tört vagy már határon volt, az egész olyan volt mint a kenyérbél, vagy a leveles tészta, apró darabokra hullott a kezem közt..
(#) yulo5310 válasza laccika77 hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
A magnézium öntvényt én is szegecselem,sőt kidolgoztam egy módszert,amivel simán fel popszegecselem! De a Whirlpool gyárt csapágyfészket a dob anyagából is,és nem csak ő.
(#) amurcsuka hozzászólása Jan 24, 2015 /
 
Sziasztok! Zanussi gépben miért electrolux panel van? Holnap fogom méregetni, hibája, hogy a tápja restartolgat, folyamatosan a puffereken mérve felmegy a feszültség majd vissza 0-ra és ez ismétlődik, de ami érdekes, hogy a képen lévő pozicióban ellenállásnak kéne lenni, és nem az van
P6-al kezdődik, supressor lesz.....
(#) botesz válasza amurcsuka hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Azért van benne e.lux panel mert az AEG electrolux zanussi privileg zanker....stb egy cég lassan több mint 15 éve.......
(#) amurcsuka hozzászólása Jan 25, 2015 /
 
Jó tudni, akkor gondolom a mechanikai alkatrészek is igen hasonlóak. A panel jó lett
a secunder oldalon lévő egyenirányító shottkey dióda volt szakadt, így nem volt 5V.
(#) botesz válasza amurcsuka hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Nem hasonlóak hanem teljesen megegyeznek.Kizárólag a dizájn és a szolgáltatások változnak technikailag ugyanolyan.
(#) Chipmunk1960 válasza botesz hozzászólására (») Jan 26, 2015 /
 
Ha veszel 5000-db-ot, a Te neved is rányomtatják!
(#) zsola7603 hozzászólása Jan 26, 2015 /
 
Sziasztok!
Van egy Elektrolux EWT 9120 W mosógépünk. Az a problémám vele hogy semmit nem csinál szivattyúzáson kívűl akár hova kapcsolom a program kapcsolóját csak szivattyúzik. Több helyen olvasgattam már miket kell kitakarítan, kitakarítottam mindent aztán összerak, hurrá müködik 1 centrizés és utánna mosás aztán ujra csak szivattyúzás. Terveztük új mosógép vásárlását de majd csak nyáron.
Köszi a segítséget előre is!
Zsolt
(#) botesz válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jan 26, 2015 /
 
Mert nekem majd pont electrolux panel fog kelleni!És méghozzá 5000!
(#) amurcsuka válasza zsola7603 hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Szia! Valószínűleg úgy érzékeli, hogy tele van vízzel. Szerintem a vízszintkapcsoló működését ellenőrizd. A kapcsolótáblát le kell venni, azalatt van. Egy vékony cső megy le a dob aljába belőle, a légcsapdába. A vékony csőbe belefújva kattannia kell. Ha nem kattan, rossz.
(#) botesz válasza amurcsuka hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Ne vezesd félre!!!szerintem ebben induktív jeladós van az meg nem kattog!!!persze lehet hogy a hsgyományos van benne esetleg mindkettő.
(#) amurcsuka válasza botesz hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Az valóban nem kattan
(#) kanocos hozzászólása Jan 28, 2015 /
 
Üdv! Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy a mellékelt képen található kondi közül melyiket tehetném nyugodtan a vezérlő táp részébe egy MKP X2 1uf/275Vac kondenzátor helyett? A jobb oldalira még felül annyi van irva hogy 1uf 250~. Vagy inkább szerezzek be egy ugyanilyen kapacitást?

DSCF4393.JPG
    
(#) zsola7603 válasza amurcsuka hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
Szia! Megnéztem ez a fekete kis müanyagházas valami gumicső megy az aljára és egy stekker amin 3 vezeték van? Na ez nem kattog viszont belefujtam párat (gondolom valami membrános dolog lehet) ugy igen. Sőt egy centrizést csinált is viszont mosáshoz csak egy 3 deci vizet engedett a gép.
Esetleg hol lehet kapni ilyen alkatrészt?
Köszi a segitséget!
(#) yulo5310 válasza kanocos hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
Az 1 mikro farad/250 voltost tedd be!
(#) banya012 hozzászólása Jan 28, 2015 /
 
Boldogsagosat mindenkinek
Olyan problemam lenne, hogy samsung mosogephez kellene a dobhoz, csillag.
Az osszes letezo weboldalt megneztem, de sehol semmi. Mintha, mind egy adatbazisbol dolgozna.
Lehet ilyet valahonnan beszerezni, vagy lesz egy turmixgepem?
A tipusa: Silber Aktiv WF8703JS
Nagyon koszonom elore is.. Ismetelten
(#) kanocos válasza yulo5310 hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
nem lesz gond hogy ez nem x2es vagyis nincs rajta jelölve?
(#) yulo5310 válasza kanocos hozzászólására (») Jan 28, 2015 / 1
 
Csak a farad,és a volt számít és a kondi fajtája.
(#) botesz válasza banya012 hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
Biztosan beszerezhető valószínűleg másik tipussal megegyezik.Esetleg nem lett elírva a neve?Schaum aktív nekem kicsit ismerősebben hangzik de lehet hogy nem számít.Orczy áruházba nézted?Ebay?
(#) banya012 válasza botesz hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Sziasztok.
Koszonom szepen. Mar mindenhol neztem. Tegnap, itt a varosban sikerult felfedeznem egy mosogepalkatresz boltot... MEg javitanak is, pedig a nemetektol ez szokatlan... Javitanak.. A fenet.. Ha csapagyas, kompletten az ustot cserelik.. Ha egy relle behalt, akkor az egesz kapcsolopanelt..
Na szoval... Ok is bongesztek vagy fel orat es elakadtak. Helyettesitest, nem tudok sajna.
Kb ket honapja, egy LG moso-szarito kerult a kezemkoze. Ugyanez volt, azt leszamitva, hogy mind a 3 kullo letort, korkorosen korbevagva az ustot..
A hiedellemmel ellentetben, a nemet addig hasznalja, amig a szomszedja feljelenti mosogepkinzasert, vagy csendhaboritasert.
Az Lg-hez volt. Kapasbol, minden oldal kidobdta, ehhez semmi.
Megegyszer koszi. MEgprobalom, rairok az Orczy-ra.. Hatha van es szallitanak is erre fele
A tipus stimmel..
Silber Aktiv..
Sok olyan van itt, ami otthon nincs... itt meg olyan nincs, ami otthon van.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2015
(#) herka hozzászólása Jan 31, 2015 /
 
Sziasztok!

Hibajelenség: a mosógép egyáltalán semmit sem csinál, ha áram alatt van (nem szuszog, nem mozog).
Egy Fagor FE-948 -as mosógépből kiszereltem az ajtózár mögötti kis, barna ajtókapcsolót (Bold DA002 talán).
Csipogó csak akkor csipog, ha a 2-3 -as lábán van, és lenyomom a kis, fekete bütyköt.

A képen látható barna szerkezetről beszélek.

Hogy tudom megállapítani, hogy megfelelően működik-e?
(#) laccika77 válasza herka hozzászólására (») Jan 31, 2015 /
 
Három vezeték megy rá. Általában 2 vastag és egy vékony, ha a két vastagot összezárod akkor működnie kell a gépnek (csak saját felelősségre) ha nem akkor máshol kell a hibát keresni.
(#) teszti hozzászólása Jan 31, 2015 /
 
Sziasztok!
A szivattyúban lévő pingponghoz hasonló labda mi célt szolgál? Lehetséges, hogy ez miatt nem centrifugál rendesen a gép?
(#) zolika60 válasza teszti hozzászólására (») Jan 31, 2015 /
 
A visszafolyást gátolja a lefolyó felől. Nem hinném, hogy ez az ok. Inkább a szintszabályozót nézegetném.
(#) teszti válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 31, 2015 /
 
Azt merre találom?
(#) banya012 hozzászólása Feb 1, 2015 /
 
Sziasztok.
IStenien kifogott rajtam, egy Bauknecht green inteligenc.
F8 hibakodot produkal.
Mar, mindent kicsereltem, egy mukodo gepbol.
Barmelyik programon elinditja az uritest, (ahogy kell) es amikor a motort kellene inditani, kis kattanas, es F8..
Merre keresgeljek meg?
Van egy masik Wirlpool panelom. Ott valami elszallt, mert se kep, se hang rola. (Ez volt a baja az eredeti gepjenek, amibol az a panel van)
Mindent osszehasonlitgattam, mertem, a futesrele es kornyeken, de a ket panelen levo ertekek egyeznek.
(#) yulo5310 válasza banya012 hozzászólására (») Feb 1, 2015 / 1
 
Pedig az F 8 az fűtőbetét,vagy fűtésvezérlő hiba,testzárlat(akár a motornál is)
(#) banya012 válasza yulo5310 hozzászólására (») Feb 1, 2015 /
 
Koszonom szepen...
Erre "gondoltam" de nem tudtam. Szoval a motor is befojasolja...
Akkor most az jon. Halas koszonet..
A futesbol, mindent kicsereltem.
De a centrin is ezt csinalja. Amikor (kb) amotort kellene megmozditania, akkro jon az F8.
Halas koszonet.
(#) banya012 válasza yulo5310 hozzászólására (») Feb 1, 2015 /
 
Most teljesen lekotottem a motort..
Ugyanaz.
MOtorcsatlakozas nelkul, mukodo futes alkatreszekkel, meg mindig F8.
Szerintem, a panelon lesz a hiba. Sajna az, nincs masik, amivel letudnam tesztelni.
Merre keressek benne?
Nagyon koszi
Következő: »»   337 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem