Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DVD-olvasóból lézer?
 
Témaindító: tillitomi, idő: Júl 31, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   140 / 143
(#) M hozzászólása Jan 5, 2015 /
 
Heló! kellene a segítségetek, mivel újra szereztem laser diódát és ezt már nem szeretném meggyilkolni amibe a segítségetek kérném az az hogy miből hogy készítsek neki egyszerűen áramgenerátort vagy valami olyan kütyüt amivel nem fogom tönkretenni ,az egyszerű elkészítés alatt azt is értem hogy otthon megtalálható műszaki dolgokból is esetleg ki lehessen szerelni a hozzávaló alkatrészeket. a hűtést meg tudom oldani csak azt kell megvalósítanom hogy hosszú távon használható legyen a laser. "adapterem töltök transzformátorom" van itthon, remélem nem túl bonyolított amit kérek várom válaszotok. előre is köszi!!
(#) kasas válasza M hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Szerintem MAc Givert kérdezd
(#) larzz válasza M hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Olvass feljebb 2-t.
(#) M válasza larzz hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
olvastam de sokat nem segitett sajnos. a dvd iroban nincs valami ami kiszerelhetö lenne és jo lenne a lézer müködtetéséhez ?
(#) larzz válasza M hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Nem hinném. Nincs egy elektro alkatrész bolt a környéken?
(#) M válasza larzz hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
nem tudok rola hogy lenne de még érdeklödöm ezfelöl. ez is neheziti a helyzetem
(#) epyn válasza larzz hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Szerintem ha a 10en Xedik dióda is legfeljebb 1 percig működik,elgndolkozol hogy meg-e éri.
Telepes,vagy hálózatról üzemeltetett táp,mindegy.Ritka eset hogy a táplálás miatt száll el.
Gyakrabik eset az emberi tényező.Ez ellen viszont kitűnően teszi a dolgát.(persze nem az ember ellen...)
Volt egy fölös DVD iróm annak a diódáján kipróbáltam,rendesen megnyúztam szegény párát.Végül egy túláram teszt küldte az örök foton mezőkre,nem a tortúra.
Hidd el,a videó és ez a videó nem kamuból készült.
Ismétlem:hőmegfutás,túl áram és vandalizmus ellen nem véd!
Idézet:
„Milyen gyorsan képes megfutni egy dióda? 1-2 sec, vagy jóval rövidebb idő alatt, ha mondjuk a hűtése több mint jó?
A kérdésem elvi... érdekel, hogy vajon mennyi az a hőfok, ahol a dióda elkezdi ész nélkül felvenni az áramot.”

1-2 sec is elég.Kicsi a tok,a hőtehetetlensége igy jelentős.Nagyon hamar felmelegszik,ha nincs megfelelő hőelvonás.
Nem fogja ész nélkül felvenni az áramot.Nő a nyitófeszültség -ezzel együtt az áram is és ez öli meg.Gyakorlatilag a pár 10mA amit már éppen nem viselt el.Ezért is szokás aktivan hűteni őket. Értsd:TEM hűtés!
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2015
(#) M válasza epyn hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
mennyi a maximális feszültség amit egy diodának adhato? mert én amikkel kisérleteztem eddig 3V és azt hiszem 300am ezt egy telo töltö produkálta erre raktam simán a diodát és nem vol gond vele bár folyamatosan nem tudom hogy birná rövidtávon jo vol egy ideig utánna nem indult probálkoztam 2 db ceruza elemmel hirtelen elhalványodott probáltam még ezt is aztis de sajnos nem váltak be, és most hogy van egy uj diodám szeretnék biztosra menni hogy mit hogy kell csinálni.
(#) epyn válasza M hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Látható vörös,általános DVD iró diódák 2.3 - 3V normál körülmények között.Dióda válogatja.
De nem a feszültség a lényeg.Ezt könnyebb mérni mint az átfolyó áramot,de nem is értem mi a lényege ennek.
Bátor vagy:
Idézet:
„...telo töltö ....erre raktam simán a diodát”

Ne mond már nekem hogy ráaggattad a csatlakozó dugóra a diódát és nem lett belőle azonnal izzó fénygömb.Nem itt kell előadni magad.
(#) M válasza epyn hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
nem elöadom magam! hanem közlöm amit tettem és az eredményét bár milyen hihetetlen.
(#) larzz hozzászólása Jan 10, 2015 /
 
LPC-836-ot használt valaki? Mennyi max árammal tette? Nálam most 450mA-el megy, nem merem feljebb nyomni Lenne egyáltalán értelme?
(#) kasas hozzászólása Jan 31, 2015 /
 
Szétszedtem egy pioner dvr 111 dbk 16x írót. De sehol nem találok leírást hogy melyik a piros lézer és mik a lábkiosztások .

Mindíg a fém ház burkolat amiben benne van az a negatív? Hány mA adjak neki?

Amin a kollimáló lencse van az az infra?
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2015

DSC01490.JPG
    
(#) zenetom válasza kasas hozzászólására (») Jan 31, 2015 /
 
Leírás: Bővebben: Link (ezt nagyon jánlott elolvasni!)
Bekötés: Bővebben: Link
Ha kiszeded a diódákat a fejből, és raksz róla fel képet, megmondjuk melyik az infra és melyik nem az.
(#) zenetom válasza larzz hozzászólására (») Jan 31, 2015 /
 
A neten <340mA-t írnak, szóval szerintem örülj, hogy még működik!
(#) kasas válasza zenetom hozzászólására (») Jan 31, 2015 /
 
Nem tudom normálisan lefényképezni itt a link , az egyiken van üveg és hosszabb a másikon nincs semmi és rövidebb és kollimáló lencse volt előtteBővebben: Link
(#) zenetom válasza kasas hozzászólására (») Jan 31, 2015 /
 
Akkor mindkettőt meg kell hajtani, kb. 50mA-el (szigorúan csak áramgenerátorral szabad!!), és amelyiknél lehet látni a vörös fényt, az lesz a jó. Viszont nagyon vigyázni kell, hogy még véletlenül se nézz bele! Az infra különösen veszélyes, mert azt nem látod!
(#) kasas válasza zenetom hozzászólására (») Jan 31, 2015 /
 
elvileg megvan a piros ,de a max áramot nem tudom 16x írnak mindenfélét 150-250ig mennyi legyen?
(#) zenetom válasza kasas hozzászólására (») Jan 31, 2015 /
 
Én amondó vagyok, max. 200mA legyen. Persze a megfelelő hűtésről gondoskodni kell (szerintem elég a passzív, csak tudjon "szellőzni").
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2015
(#) kasas válasza zenetom hozzászólására (») Jan 31, 2015 /
 
Akkor jó mert én is ennyire tippeltem , beleraktam egy kiéget 250mw os házba , ez most nem is forrósodik annyira mint a bolti kínai ,nem is raktam mellé ventilátort .
(#) szikorapéter hozzászólása Szept 26, 2015 /
 
Üdv. Kimentettem egy CD olvasó lézerét és azt szeretném kérdezni hogy hogyan tudnám üzemre bírni? Van itthon LM317T is ha ez a típusú meghajtó jó hozzá. A válaszokat előre is köszönöm.

IMG_0519.jpg
    
(#) epyn válasza szikorapéter hozzászólására (») Szept 27, 2015 / 1
 
Az elfeledett 100 oldal pont erről szól. Idézd fel!
Szívesen.
(#) DigitalSilence válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 3, 2015 /
 
A CD olvasó lézere infra. Felejtsd el!
(#) szikorapéter válasza DigitalSilence hozzászólására (») Nov 3, 2015 /
 
Már egy ideje elkészítettem az áramkört,könnyedén működött azt a kb.~20mp-et amit bírt. Pontatlan beállítás miatt leégett a lézerdióda,én pedig feladtam vele a harcot.
(#) jointsilver36 válasza IlilIiIlilI hozzászólására (») Nov 17, 2015 /
 
Szia! Egy lézert is nyomathatok rólla? Nem teszi tönkre?
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2015
(#) jointsilver36 válasza ferbela hozzászólására (») Nov 17, 2015 /
 
Szia! Azt szeretnem kerdezni,hogy milyen áramgenerátort használtál? Kiszedted a piacos lézerből,vagy saját magad csináltad? Ha igen tudsz áramköri rajzot küldeni rólla.Előre is köszi
(#) jointsilver36 hozzászólása Nov 18, 2015 /
 
Sziasztok! A következőket bányásztam ki lézernyomtatókból.Megtudnátok nekem mondani,hogy lehet e ezeket égető lézerhez használni.Illetve a második képen fotocellának kinéző alkatrész micsoda .Az első képen a lézerdiódának mi a lábkiosztása illetve mit hova kössek.Előre is köszi a segítséget.
(#) jointsilver36 válasza epyn hozzászólására (») Nov 18, 2015 /
 
Szia! A következőket bányásztam ki lézernyomtatókból.Megtudnád nekem mondani,hogy lehet e ezeket égető lézerhez használni.Illetve a második képen fotocellának kinéző alkatrész micsoda .Az első képen a lézerdiódának mi a lábkiosztása illetve mit hova kössek.Előre is köszi a segítséget.
(#) dave500 válasza jointsilver36 hozzászólására (») Nov 18, 2015 /
 
Szia!
Google-n milliónyi kapcsolás közül válogathatsz, kulcsszavak: laser driver (áramgenerátornak a pontos fordítását nem tudom, parasztosan fordítva "laser current generator")
De a nyomtatókban infra lézer van, azt felejtsd el. Nem is erős, de megvakithat. Dobd ki.
DVD íróból bonts egyet, az vörös, és erős. Rosszat fillérekért lehet kapni. LG, NEC márkájúak előnyben, könnyű kiszedni a diódát. (bár, ne szedd ki, ha nincs hozzá "házad".
SOHA nem nézünk bele lézerbe! Ha világit ha nem, semmilyen esetben sem! Próbaképp forditsd fal felé, vagy lefelé, de SOHA ne nézz bele!

Üdv!
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2015
(#) jointsilver36 válasza dave500 hozzászólására (») Nov 21, 2015 /
 
Szia!Találtam egy kapcsolást ez jo lenne lézer meghajtásához?Köszi a választ.
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2015
(#) dave500 válasza jointsilver36 hozzászólására (») Nov 21, 2015 /
 
Szia!
Fogalmam sincs, mivel nem linkelted.
De küldök egyet. Lent csatoltam.
Vörös diódával működik, de én komolyabb diódához nem használnám, rendes áramgenerátornak vagyok a híve.
Többször megépitettem egy LM358-ra épülő áramgenerátort, egyszerűségéhez képest nagyon stabil volt.
Ha érdekel, ennek a kapcsolását is megmutatom, de szerintem kezdd azzal, amit mutattam, rengetegen használják, próbálták, működik.
Egy dologra még felhívnám a figyelmed.
A diódát soha ne kösd rá úgy az áramkörre, hogy áram alatt van. Bármilyen áramgenerátort használsz, a teljes tápfeszültség kint lesz a kimeneten mindaddig, amíg terhelés nincs a kimenetén. Tehát ha áram alatt van a kapcsolás, és rádugod a diódát, 99% százalék, hogy azonnal tönkre megy.
Inkább még zárd is rövidre a kimenetet, amíg a diódát rákötöd, az a biztos.
Záró irányban is tehetsz egy 4148 diódát (kis üveg házas egyenirányítót), valamilyen szinten véd a tüskék ellen (főleg kapcsitápoknál van ez jelen, hagyományos trafós + egyenirányításnál nem igen vannak tüskék. )
Először köss az áramkörrel (bármilyet is készítesz el) egy árammérőt sorosan, és zárd rövidre a kimenetet. Ha ilyet a műszered nem tud, egy 1 Ohm-os ellenállást köss sorba az áramkörrel, és az ezen eső feszültséget mérd. 1 Ohm esetén egyenes arányosság van, 100mV=100mA, és így tovább. Ha már profi vagy, és működik a lézered, egy időben mérheted így a rajta átfolyó áramot, és a diódán eső feszültséget is (ez esetben a dióda + és - csatlakozóra kell rakni a műszert).
Vörös dióda esetén átlagosan mondhatjuk azt, hogy 2.1-2.3 V feszültséget lehet mérni a diódán akkor, amikor már közel van a végéhez. Ismeretlen dióda esetén ezeket az értékeket ne lépd túl.
Hirtelen több nem jut eszembe a lézerekkel kapcsolatban, remélem tudtam segíteni.
Szerk: Már látom a képet, nem , ez szerintem nem jó.
Üdv!
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2015
Következő: »»   140 / 143
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem