Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » STK erősítők javítások
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség.
Lapozás: OK   26 / 42
(#) elektroWarf válasza reloop hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Rendben van! A mérések nem most lesznek hanem a hét vége felé amikor megjön a multiméterem. Akkor nem lenne gond ha megkeresnélek akár privátba és kérnék segítséget?
(#) sonny007 hozzászólása Márc 1, 2015 /
 
Szevasztok! Segítséget szeretnék kérni.

Adott egy STK4141V-s IC-s panel.

Multiméteremen van ilyen szakadás vizsgáló vagy mi. Mikor összeérintem a kép "zsinórt" akkor sípol nekem a multiméter, hogy van érintkezés a kettő között. Sajnos mérni ohm-ot nem nagyon tudok vele, mert ez nagy feszültséghez van. És nem az ilyen erősítős, kis feszültségi dolgokhoz :/

Tehát átvizsgáltam egy picit a panelemet, és találtam olyan ellenállásokat amiken nem megy keresztül az áram (külső égés, nincs rajta) nem sípolt a multiméter.

Megnéztem a dokumentációját és erre jutottam:
11.-es láb: pozitív táp
GND láb: ???
9.-es láb: negatív táp

17/13-as láb a kimenet.
10/2-es láb szintén kimenet.

Érdeklődnék mint kezdő, hogy jól ismertettem-e a lábakat magammal szemben. Vagyis, hogy jól tudom-e

Bemenetnek van külön L GND R tehát azt nem kellett keresgetnem a panelen.

Ötletek hozzá?

Képek mellékelve.
(#) reloop válasza sonny007 hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Szia! Az adatlapon mindent megtalálsz.
(#) Orbán József válasza reloop hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Nekem van még néhány STK-m beépítetlen, kb. 20 éve vehettem őket.
Ezek lehetnek eredetiek?

P1160376.JPG
    
(#) reloop válasza Orbán József hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Olyan takaros, hogy panelt érdemelne. Nagyon kellemes, jól hallgatható erősítők ezek.
A pusztulásuk az elégtelen hűtés és a megengedettnél alacsonyabb hangszóróimpedancia miatt szokott bekövetkezni.
(#) Orbán József válasza reloop hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Nagyon kedvel(t)em őket, a PC mellett most is olyan szól, azt hiszem 078-as 2x.
Van valami kondenzátoros bekapcsolási késleltetője.
Valamikor még a 077-est is tudtam beszerezni, de az eltűnt a forgatagban. Viszont a 078-as beszerezhető volt rendszeresen. Ezekkel sokat építkeztem, soha nem volt velük probléma.
Ennek a 4141 családnak nincs valahol egy jó kis pcb-je?
(#) sonny007 válasza reloop hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Igen tudom én is itt néztem de mivel a kezdő kategóriába tartozom, ezért mentem volna a biztosabbra..
(#) reloop válasza sonny007 hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Az Rl ellenállások jelképezik a hangszórót, ott és csak is ott van a kimenet (10, 13). A tápot helyesen ismerted fel. A két szélső lába pedig a bemenet
(#) reloop válasza Orbán József hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Sajnos nincs NYÁK-terv a repertoáromban. A diyer tervek megsínylik az átkötésektől való ódzkodást, pedig az eddig látott gyári készülékeken a beültetett alkatrészek harmada átkötés, attól lesz az elrendezés könnyűszerrel harmonikus és a működés hibátlan.
(#) sonny007 válasza reloop hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Na holnap akkor bekötöm és megpróbálom, mondjuk a kimenetet tuti nem találom meg a panelen :/
(#) Orbán József válasza reloop hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Én sok évvel ezelőtt csináltam egy nyákot, amikor még a tervezésben és a tervező kezelésben is gyakorlatlan(abb) voltam. Volt átkötés rendesen, de így utólag inkább a vezetősávokat vékonyolom. A 078-as családhoz viszont lehetett kapni nagyon masszív vonalvezetésű kész pcb-t.
(#) Tomi94 hozzászólása Márc 1, 2015 /
 
Sziasztok!
Még egyelőre mérések meg minden nélkül (tudom, ezzel kellene kezdeni..) érdeklődnék, hogy STK461 (vagy más STK) IC-s végfokra mennyire jellemző hibajelenség, hogy véletlenszerű időközönként nagyon hangosan elkezd recsegni-ropogni a bal kimeneten? A kimenő teljesítményt mutató Deprez-műszer kb. 20W-ig fel-felugrál ilyenkor. A másik csatorna végig tökéletes. Csak azért érdeklődöm, mert egy ismerőstől kaptam egy ilyen belsejű Akai erősítőt javításra, és ezek alapján nem tudom, merjek-e bármit is ígérni neki, mert az IC már rég nem kapható sajnos..
(#) Orbán József válasza Tomi94 hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
463-465 kapható, úgy látom, ugyanazon család 25 és 30W-os megfelelője. Ámbár ez a hangeffekt nem valószínű, hogy IC hiba...
(#) sonny007 válasza sonny007 hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Bekötöttem, tettem izzot a primerbe és mikor bekapcsolom akkor világít. IC melegedik..
Mi lehet a probléma? :/
Miért világít az izzo?
(#) reloop válasza sonny007 hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Hibás az IC, vagy rosszul kötötted be. A kimenet ugye terheletlen és a bemenetet testre-zártad?
(#) sonny007 válasza reloop hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Nem, egyből bekötöttem. :/
Bekötve 1000DC-vel mérve, nincs kisebb a multiméteren. 10V-ot jelez. Ezt úgy mértem, hogy hangsugárzó is van rá kötve.
Ha nincs a kimenetre kötve semmi akkor viszont nem világít az izzó.
Akkor a bemenetet kössem össze a testel és úgy próbáljam?
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2015
(#) reloop válasza sonny007 hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Úgy indítsd el ahogy írtam, mérj pozitív,negatív tápfeszültséget és kimenetet a testhez képest!
(#) sonny007 válasza reloop hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Bemenetnél a testre zárás az a bemeneti testre gondolsz?
Vagy a tápfeszültséges testre?

(Ne haragudj, hogy ilyen alap kérdéseim vannak de jobb a biztosra menni)
(#) sonny007 válasza reloop hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Véletlen mérés közbe sikerült rövidre zárnom a 2 kimenetet, szikrázott egyet, azóta már fel se veszi az áramot.
Testhez képest 3-4voltot csak.
Úgyhogy szerintem sikerült megölnöm.
(#) reloop válasza sonny007 hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
A bemeneti test és táp test esetünkben azonos.
A zárlatot sajnálom, de ne búsulj mással is megesik.
(#) sonny007 válasza reloop hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Hát mindegy, minden kezdővel megesik
Viszont harcra ujra fel, van másik STK IC-m ami működik is meg minden, csak dobozolni kell
Plusz hangerő szabályzót bekötni.
(#) atiber hozzászólása Márc 12, 2015 /
 
Hali!
Van valami tapasztalatotok, hogy új STK IC-t -jó/jobb minőségűt- melyik távol keleti gyártó produkál jelenleg? Nézelődtem a webshopok oldalain és elég nagy a szórás a kínálatban...de a fórumokon is sok a panasz, az utángyártott STK-kra...
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2015
(#) szamóca válasza atiber hozzászólására (») Márc 12, 2015 /
 
Az STK-knál azt a vezérelvet kell betartani, hogy nem szabad max. tápfesz. közelében működtetni.(ajánlott Utáp-20-25%) A kimeneti rövidzárlatot sem viselik jól.
Ha ez teljesül, évtizedekig működőképesek.
(#) atiber válasza szamóca hozzászólására (») Márc 12, 2015 /
 
Ez mind OK! De nekem egy hozzám már hibásan érkezett erősítőben kellene STK-t cserélnem, vagy, ha nem kapok megnyugtató választ a jelenleg beszerezhető STK minőségével kapcsolatban, akkor az erősítő végfok részét átépítem inkább...
(#) omen90 hozzászólása Márc 18, 2015 /
 
sziasztok , nagyon gyorsan kellene egy STK 40 50 II,,,, tranzisztor , tudom hogy nem egyszerű dolog beszerezni , ezért is fordulok hozzátok , s ha lehet nem smd-és , hanem még az a régi (ipari) gyártás , én laikus vagyok , a szerelőmnek segítenék beszerezni , nincs ideje kutakodni az ic után , én meg örülök hogy ha beforrasztja , legyetek kedvesek segíteni , van két sharp 8800 végfokom s csak egy működő ic-m , röhej,,,,, pedig a másikat alkatrésznek vettem , de abba még az egyik trafó is leéget az STK miatt , köszönöm omen .

20db. entert kivettem, helyette használhatnád a nagybetűs mondatkezdést!
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2015
(#) fazisegyengeto hozzászólása Márc 18, 2015 /
 
Jó estét!
Örököltem egy stk 439es végfokot, elég ramaty állapotban van, de ép. Rendesen, szépen szól. Csak hát.. ahogy kinéz.. úgy hiszem egy hifi lapjáról lett levágva, vagy valami ilyesmi. Szegény kondi :'( Szóval a kérdésem az lenne, hogy ebben a kapcsolásban a D880 Y tranyó milyen szerepet tölthet be? Mert az stk ic gyári kapcsolásában nincs benne. Esetleg még a táp része lehet.
Másik kérdésem, hogy -tudom lusta vagyok megcsinálni a nyákot- valaki nem találkozott stk 439 nyáktervvel? Mert hiába keresgélek a Zinterneten, nem találok semmi használhatót. Köszi
(#) atiber válasza atiber hozzászólására (») Márc 22, 2015 /
 
? Hali! Tényleg nincs senkinek sem jó/rossz ( inkább jó... ) tapasztalata, hogy melyik külföldi webshopból lehetne kedvező áron, használható STK erősítő hibrideket beszerezni?
(#) szamóca válasza atiber hozzászólására (») Márc 22, 2015 /
 
Mivel már több mint 15 éve nem gyártja a SANYO, szerinted ki meri nyugodt szívvel ajánlani kim juan hu négyes dzsunkájának, harmadik műszakja által gyártott, X13 végződésű szériáját, amit az Alibaba.com-on árul szüan csi, és jan qu fu csomagolja?

Építsd át inkább másra, mert semmi garancia nincs az új klón beszerzése esetén..
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2015
(#) atiber válasza szamóca hozzászólására (») Márc 22, 2015 /
 
Ez nem jó hír! Bizakodtam azért, hogy vannak még csodák, de úgy látom, ha gyártanak is Kínában jobb minőségű cuccokat azok nem igen jutnak el kicsiny hazánkba...
Akkor marad a TDA7293-s átépítés...
(#) reloop válasza atiber hozzászólására (») Márc 24, 2015 /
 
Szia! Mielőtt eltávolítanád az IC-t, a mellékelt rajzra írd már rá a lábfeszültségeket! Lássuk tényleg hibás-e!

Grundig.gif
    
Következő: »»   26 / 42
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem