Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED szalag
 
Témaindító: kosaga, idő: Nov 17, 2009
Lapozás: OK   26 / 53
(#) gergerg hozzászólása Feb 1, 2015 /
 
Megmértem egy 3-as blokk áramát, 0,05A Ha ezt felszorzom, akkor az már 12W méterenként. Akkor most vagdossam el 3 ledenként és tápláljam egyesével? Vagy lehet hogy már az is lényegesen javítana a helyzeten ha mind a 2 végét megtáplálnám?
(#) nedudgi válasza gergerg hozzászólására (») Feb 1, 2015 1 /
 
A világítást egy műszaki ember ne elektromos teljesítmény alapján, hanem fényáram alapján értelmezze.
A 14,4W-t értsd úgy, hogy rövid ideig elviseli, csúcsteljesítmény.
(#) nedudgi válasza gergerg hozzászólására (») Feb 1, 2015 /
 
Te most energiát akarsz felhasználni, vagy világítani? Az 5m LED szalag mindkét végén van tápcsatlakozás, nem véletlenül. Még egy kétméteres darabot is érdemes kétoldalról, vagy középről megtáplálni. A középről táplálás még rövidebb darabnál is ajánlatos.
(#) gergerg válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 1, 2015 / 1
 
De hogy a túróba értelmezzem a 600-700 lm-t méterenként, amit ráírnak, ha már a teljesítménye sem annyi?
(#) gergerg válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 1, 2015 /
 
Akkor most leszedem, és megtáplálom mindkét végét mindegyik 3m-es szakasznak. Kérdés hogy ezzel fényerőben mennyit nyerek
(#) gergerg hozzászólása Feb 1, 2015 /
 
Színspektrumokban is otthon vagytok?
(#) Digitalpimp hozzászólása Feb 1, 2015 /
 
A LED szalagoknál az előtét ellenállás általában úgy van belőve, hogy kb. 50%-ban van kihajtva a LED. Illetve, hogy a 12V-os rendszerű gépjárművekben is simán lehessen használni további átalakítás nélkül. Akkuról azért mérsz nagyobb áramfelvételt. Egy jó akkuban töltött állapotban 14,4V van, meg menet közben a generátor is nagyjából ennyit tölt.
(#) nedudgi válasza gergerg hozzászólására (») Feb 1, 2015 1 /
 
Ezek után már nem tudom, mi a fontos. Fűteni akarsz azzal a LED szalaggal, vagy világítani? Ha fűteni, akkor van sok más megoldás, jobb hatásfokkal.
Ha meg világítani akarsz, akkor ne azon rugózz, hogy mennyit eszik. Azt nézd, hogy kapsz-e akkora fényáramot, mint amit elvársz? Apropó, tudod mérni a fényt? Ha kevesebb az elektromos teljesítmény, mint ami rá volt írva, akkor örülj, mert jobb a hatásfok.
(#) nedudgi válasza gergerg hozzászólására (») Feb 1, 2015 /
 
Nem, de ez hogy jön ide? Mi a kérdés?
(#) gergerg válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 1, 2015 / 1
 
Mert összességében az is lényeges. Nem tudom itt mi az off, ritkán járok a hobbielektronikán, ha ez az, akkor jobb lenne ha nem itt folytatnánk. (főleg hogy az indexen is beszélgetek erről, talán jobb lenne egy helyen. (már nem csak nekem, hanem azoknak akik később ugyan ebbe ütköznek)
Fényt sajnos nem tudok mérni, pedig azon van a lényeg.

Itt láthatod hogy mire kellene, és hogy miért lényeges hogy ne csak én lássam világosnak, hanem tényleg meg legyen az a fényerő ami károsodás nélkül még megy.

http://terra-kert.hu/viewtopic.php?f=92&t=416&p=22546#p22546
(#) nedudgi válasza gergerg hozzászólására (») Feb 1, 2015 1 /
 
Erre a témára van szaktopik: Bővebben: Link
A lényeg, mindegy a hullámhossz, a LED szalagban van egyfajta, de a palánták kicsit máshogyan szeretik.
Ha már LED szalag. Szerintem jobb hatásfokkal oldható meg cél LED felhasználásával a dolog, bár valóban bonyolultabb. Azt sem árt, ha tudod, hogy egy nagyobb teljesítményű LED helyett több kisebb (1-3W) LED könnyebben hűthető.
(#) gergerg válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 1, 2015 / 1
 
Dehogy mindegy a hullámhossz! Az a lényeg, hogy a megfelelő hullámhosszból kapjon a legtöbbet.

A topikot megnéztem, újat nem olvastam.
(#) nedudgi válasza gergerg hozzászólására (») Feb 1, 2015 1 /
 
Ebben egyetértünk: kimaradt a nem.
Azt szerettem volna írni, hogy nem mindegy a hullámhossz, a LED szalagban van egyfajta, de a palánták meg egy kicsit máshogyan szeretik...
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2015
(#) gergerg válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 1, 2015 /
 
Az rgb ledben elileg 3 tartomány van, a piros, a kék, a zöld. Ezzel gondolom nem mondtam újat.

Ezekből egy növény a pirosat és a kéket használja, és 5%-ban zöldet. Egy fénycsőben is megvannak azok a szinek, csak nagyon kis mértékben, a teljes fényerőhöz nézve. Ha visszabontjuk egy fénycső, mondjuk egy daylight cső színspektrumát, és a görbéből megnézzük hány százalékot ad a növények számára hasznos hullámhosszból, akkor láthatjuk hiába 1400 lumen egy cső, ha ebből a növények jó ha 200 lument hasznosítanak.

Amit elfelejtettem. Megtápláltam a szalagokat közben mind a két végén. A változás áramfelvétel tekintetében 0.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2015
(#) zx80 hozzászólása Feb 20, 2015 /
 
Engem a túl gyors öregedés aggaszt.A konyhaszekrény alatt kb2méter és a páraelszívón 60centi ami ugye bőséges fémfelület hűtésnek fél év után jelentő romlás(régebbi típus)5050 ugyan ez 1.5méterből két 3ledes blokk nem is világít 3.villog. Napi pár óra használattal .Akkor hol az X1000 üzemóra?A környezetemből ugyan ilyen tapasztalatok. Érdemes egyáltalán ezekkel vesződni?
(#) zolika60 válasza zx80 hozzászólására (») Feb 20, 2015 /
 
A páraelszívó nem mindig hűt, hanem inkább fűt amikor főztök. A LED-ek nincsenek túlságosan a felső áramkorlát közelében hajtva?
(#) nedudgi válasza zx80 hozzászólására (») Feb 20, 2015 /
 
A tápegység környékét is érdemes lenne szemügyre venni. A 12V mennyire 12V? 11V tápfeszültség felett már működhet egy szalag. Mekkora értékű ellenállások vannak a szalagon?
A LEDszalag tudtommal egyetlen előnye a könnyű szerelhetőség. Cserébe a felvett teljesítmény akár negyedét is bukhatja.
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2015
(#) TFeco hozzászólása Feb 20, 2015 /
 
Sziasztok ..érdekelne hogy led szalag alkalmas modellvasut szerelvénybe való beszerelésére.?
Van egy Rocco digit kezdő startszettem a hozzá valo dilikörrel és szerettem volna ha majd egyszer világitana 1 két szerelvény idővel, és gondoltam bütykölnék bele ,megkérdezem mielött bevásárolnék.... ha netalán alkallmas mellyik tipusu led szalagot tudnátok ajánlani ?és körülbelül mennyi ledet birna el a rendszer még ez érdekelt volna... további szép napot..
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2015
(#) zolika60 válasza TFeco hozzászólására (») Feb 20, 2015 /
 
Szerintem alkalmas, de hogy hány LED-et bír el a rendszered azt csak te tudhatod. Inkább itt kérdezd meg, több modellhez értő olvassa.
(#) TFeco válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 20, 2015 /
 
Köszönöm. megnézem..sajnos kezdő vagyok e téren de tanulok folyamatosan bár az elektronika nem az eröségem..(
(#) zx80 hozzászólása Feb 23, 2015 /
 
Kapcsoló üzemű dugasz táp max fél voltal több,és nem csak én tapasztaltam, amióta divatba jöttek ezek a vackok.(a fürdőbe is raktam irányfénynek néhány 1-3 miliamperre lekorlátozva ezek folyamatosan mennek de mostanra drasztikus különbség lett köztük nyilván névleges áramnál nem lenne ilyen szembetűnő.)
(#) world-s hozzászólása Márc 18, 2015 /
 
Sziasztok.
Bocs a kezdő kérdésért:
Van egy led-szalagom. Ugye 3 ledenként vágható, ahol 3 led és egy-egy ellenállás van sorban.
24 ledes hosszon ki szeretném a ledeket forrasztani és vezetékkel a helyükre tenni ledeket.
Az a kérdésem, hogy meg kell tartanom az egész szalagot (3 lednként kel egy ellenállás), vagy megtehetem három ledenként párhuzamosan kötöm a sorokat, és utána az egész elé csak egyetlen egy ellenállást teszek be?
Ha a második működik, akkor könnyebb lenne, mert nem kell valahova elrejteni a szalagdarabokat...

Előre is köszi.
Zoli
(#) nedudgi válasza world-s hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Jobb lenne, ha elmondanád, mit akarsz csinálni.
LED nem köthető párhuzamosan. A szalagon három darab és egy ellenállás van sorba kötve, és ezek vannak párhuzamosan kapcsolva. Az ellenállásokon ne spórolj, nem éri meg.
(#) world-s válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Akkor lerajzolom, mert úgy könnyebb.
A kérdés, hogy ezt büntetlenül megtehetem -e (az eredeti alkatrészekkel, tehát 3 ellenállás kiesne)?
(bocs, most látom az elsőn egy körrel több lett véletlen)
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2015

led.JPG
    
(#) lukacsp válasza world-s hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Idézet:
„büntetlenül megtehetem -e”

Nem.
(#) world-s válasza lukacsp hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
És nem büntetlenül?
Azért légyszi kicsit konkrétabban...
Pl. nagyobb teljesítményű ugyanakkora ellenállást kell használni, teljesen más értékű ellenállás kell, egyáltalán nem kivitelezhető, és kötelező megtartanom betekerve egy sarokba az egész szalagot, stb...

Nekem úgy lenne kényelmes, ha nem lenne szükség a szalag részre nagyon.
Mert a kütyüben már van egy szalag, és a köztes merevítőkre szeretnék feltenni még egy sort (hogy a szellőzői megmaradjon). Ehhez szét kell szednem egy másikat, csak jó lenne ha nem kéne a megmaradt szalag részét a nem létező helyekre begyűrni valahova.

Úgyhogy kérlek segítsetek...
Köszi.
Zoli
(#) reloop válasza world-s hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Szia! Azt várod, hogy szembe menjünk a fórumszabályzattal, hiszen van a kérdésednek jópár témája, példának okáért ez az egyik.
A párhuzamos LED füzérek kockázata is számtalanszor elhangzott, ne légy rest a kereső segítségével kutasd fel, vagy egyszerűen fogadd meg a tanácsot.
(#) ktamas66 válasza world-s hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Ez mát többször meg lett tárgyalva pl. itt.
(#) Pubby hozzászólása Ápr 17, 2015 /
 
Sziasztok olyan ledszallagot keresek ami úgy néz ki mintegy fonál, a képen remélem felismerhető tudja valaki hol tudok ilyet venni?
(#) nedudgi válasza Pubby hozzászólására (») Ápr 17, 2015 /
 
Nem valószínű, hogy ez LED szalag, inkább "EL wire" néven találhatsz hasonlót.
Következő: »»   26 / 53
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem