Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AVR - Miértek hogyanok
 
Témaindító: pakibec, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
WinAVR / GCC alapszabályok:
1. Ha ISR-ben használsz globális változót, az legyen "volatile"
2. Soha ne érjen véget a main() függvény
3. UART/USART hibák 99,9% a rossz órajel miatt van
4. Kerüld el a -O0 optimalizációs beállítást minden áron
5. Ha nem jó a _delay időzítése, akkor túllépted a 65ms-et, vagy rossz az optimalizációs beállítás
6. Ha a PORTC-n nem működik valami, kapcsold ki a JTAG-et
Bővebben: AVR-libc FAQ
Lapozás: OK   657 / 837
(#) teglascs válasza csabeszq hozzászólására (») Márc 27, 2015 /
 
Találtam nano-t 328-assal: ilyesmire gondoltál? link
(#) csabeszq válasza teglascs hozzászólására (») Márc 27, 2015 /
 
Pontosan. Ez annyiból jobb, mint ha magad raknád össze, hogy az USB csatlakozó, soros-usb átalakító rögtön rajta van. Nem kell bajlódnod vele.

Ezután csinálhatsz nyomtatott áramköri panelt és eleve a nano-t rakod be, nem az IC-t. Lehet 1-soros hüvelysávot kapni.

Nálam a CH340G USB soros átalakító bejött nagyon.

(a képen fordítva dugták rá a tüskesort, vigyázz vele)
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2015
(#) teglascs válasza csabeszq hozzászólására (») Márc 27, 2015 /
 
Nyilván a fotós nem tudta, hogy "lefelé" kellene álljanak a tüskék.
(#) Massawa válasza teglascs hozzászólására (») Márc 27, 2015 /
 
Nem mindig - éppen a minap káromkodtam vagy félorát, mert én is "jol" forrasztottam be a tüskéket, aztán kiderül, hogy forditva kellett volna, mert alulrol kellett a modult a másikba nyomni.....
Szerencsére volt másik....

(#) csabeszq válasza teglascs hozzászólására (») Márc 27, 2015 /
 
Az ebay-en ugyanaz az eladó árul Arduino-t és szexi tangát is.

Itthon meglepő lenne bemenni olyan boltba, hogy egyik polcon LCD kijelző, a másikon meg csipkés bugyi van. Mindenesetre Kínában ez sem lehetetlen.
(#) Gj válasza zombee hozzászólására (») Márc 27, 2015 /
 
Az AGND-ket és a GND-ket is a táp negatív pólusársa kössem? Vagy a "chassis ground" azt jelenti, hogy valami fémdarabra a vázban?
(#) Massawa válasza csabeszq hozzászólására (») Márc 27, 2015 /
 
Ez a mai világ.

A legjobb furogépet az élemiszer diszkontostol lehet venni, lehet, hogy a melltartoért meg az alkatrész boltba kell menni....
(Amugy Bangkok egyik legnagyobb elektronikus áruházá an pontisan ez a helyzett. A lézermarogép mellett alsonemüt árulnak, mikroprocesszorokat meg a gumicukros polcokon kellett válogatni...
(#) zombee válasza Gj hozzászólására (») Márc 27, 2015 / 1
 
mindkettő föld. a házra inkább ne.
(#) AxaGame hozzászólása Ápr 4, 2015 /
 
Sziasztok!
Kb. 4 éve használom az AVR Dragon programozót.
Erre ma kényeztetni akart és szép narancsos lánggal próbált lenyűgözni.
A gyönyörtől tényleg majd elájultam. Na meg az illattól....

Szóval, kérdéske:
a.) Egy 8 lábú valami adta a fényjeleket a nagy tantál kondi alatt és a Mega128 fölött. Lehet ezt javítani vagy kukajárat? Ha lehet javítani, akkor mi kellett hozzá másnak?
b.) Mennyire gyakori ez a jelenség a Dragonnál?
c.) Milyen hasonló tudású programozót tudtok ajánlani esetleg a Dragon helyett?

Üdv!
(#) killbill válasza AxaGame hozzászólására (») Ápr 4, 2015 / 1
 
A név kötelez.. A tűzokádó sárkány
(#) AxaGame válasza killbill hozzászólására (») Ápr 4, 2015 /
 
Így is lehet mondani.
De én továbbra is szííííííííívásnak érzem. Főleg úgy, hogy vagy két progit is uP-ba kellett volna foglalnom az ünnep tiszteletére.
Így jártam.
Várom, ki mit használ Dragon helyett Atmel Studio 6.2 környezetben.
(#) Massawa válasza AxaGame hozzászólására (») Ápr 4, 2015 /
 
Eddig a Dragonnal semmi különösebb gond nem volt. A barátomé (2 darab) már vagy 10 éves az enyém 4 és megy minden operácios rendszer alatt.
Lehetett hallaní, hogy a táp leég ( van a weben valami mod is erre), de nálunk ilyen még nem fordult elö.
(#) Jaedong válasza AxaGame hozzászólására (») Ápr 4, 2015 /
 
Ha a feszültségstabilizátor pukkant el, akkor ezt itt nézd meg.
(#) zombee válasza AxaGame hozzászólására (») Ápr 4, 2015 /
 
AVRISP-mkII. Ha a klón működik akkor hót ziher hogy a gyári is fog. Egy hátránya van,
tápot soha nem ad a céláramkörnek és csak 6p kimenete van (na jó, ez már két hátrány).
Ja és nagyfesz programozást ill. JTAG-et sem támogatja. Ki mire használja...
(#) AxaGame válasza Jaedong hozzászólására (») Ápr 4, 2015 /
 
Köszönöm a segítséget!
A gond az, hogy nekem kicsit már más a panel kinézete. Csinálok majd róla fotót.
Szerintem nem a táp ic szállt el.
Holnap, rendes fénynél készült képet töltök fel. Ha másért nem, legalább tanulságként.
(#) AxaGame válasza zombee hozzászólására (») Ápr 4, 2015 /
 
A dragon égetőn is 6 lábat használtam, így ez nem jelent problémát. Ahogyan csak 5V-os égetést alkalmaztam. Hát a Jtag sem lényeges, még nem használtam.
Ezek szerint ajánlod az AVRISP-mkII. A klón és a gyári összehasonlításod, megjegyzésed nem értettem pontosan.
Van esetleg kedvező áru tipped a beszerzésre?
(#) zombee válasza AxaGame hozzászólására (») Ápr 4, 2015 /
 
Sajnos nem tudok olyan helyet ahol "olcsóbban" lehet gyárit kapni. Csak dolgoztam vele jó sokat, és klónokkal is, és mindkettővel meg vagyok elégedve. A gyári nem ad tápfeszt a céláramkörre, azaz neked kell megoldani a táplálást. A klónoknál fajtája válogatja, én pl. olyat építgetek ami ad 3.3V és 5V tápfeszt is tud adni a céláramkörre ha szükséges.
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2015
(#) Kovidivi hozzászólása Ápr 4, 2015 /
 
Sziasztok!
Arduinoban van egy kódom:
  1. unsigned int i;
  2.     for (i=0;i<256;i++)
  3.     {
  4.       Serial.print(i);
  5.       Serial.print("\t");
  6.       unsigned long temp=((((((i)<<2+73)%17)+((i)*13)+(i)<<4+(i)%18+(i)%100))%255);
  7.       Serial.println(temp);
  8.     }

Ami 90%-ban nullát ad vissza.

Majdnem ugyanez a kód Codeblocks-ban minden számra más számot ad válaszul.
  1. unsigned int i;
  2.     for (i=0;i<256;i++)
  3.     {
  4.       printf("%d\t",i);
  5.       unsigned long temp=((((((i)<<2+73)%17)+((i)*13)+(i)<<4+(i)%18+(i)%100))%255);
  6.       printf("%ld\n",temp);
  7.     }


Szerintem 99%-ban megegyezik a két kód. Tud valaki segíteni? Köszönöm!
(#) KDavid753 hozzászólása Ápr 5, 2015 /
 
Üdv!
Lehet,hogy rossz témában írok, de az lenne a kérdésem/ kérésem, hogy valaki le tudná írni az ATmega16 nak a 16MHz- es külső kristály oszcillátorhoz a fuse kódot? (pl.: L:24 H3)
(#) Kovidivi válasza KDavid753 hozzászólására (») Ápr 5, 2015 / 1
 
(#) killbill válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 5, 2015 / 1
 
A 'C' nyelvben, ha valamit tobb bittel shift-elsz, mint ahany bites az operandus, akkor az eredmeny akarmi is lehet, C forditoja valogatja. Hogy C++ -ban hogy van, azt nem tudom.

Az elso shift-eles, az i << 75, mar onmagaban akarmilyen eredmenyt adhat. De a masodik is (i % 100 + i % 18 + 4) bittel shift-eli balra az i valtozo tizennegyszereset. Honnan ered ez a kod? Tele van felesleges zarojelekkel, es logikatlan dolgokkal, mint pl: ((i) * 13) + i, ami csak siman i * 14, vagy 2+73, ami egyszeruen 75 is lehetne. Egy biztos, ez a kod forditofuggo eredmenyt ad, ami altalaban nem jo programozoi praktika.
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2015
(#) Kovidivi válasza killbill hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Szia. Tehát az összeadásnak magasabb a precedenciája, mint a shiftelésnek, akkor már tudom mi hiba! Köszönöm szépen!
A lényeg csak annyi, hogy van egy szám, amit a felhasználó megkap a terméktől, ezt ő elküldi nekem, erre küldök egy válaszkódot, ha a kettő szám között a fenti összefüggés teljesül, akkor "regisztrált" a termék. Persze meg fogom változtatni, ha már publikussá tettem
(#) zombee válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Na ez az amiért én mindent mindig zárójelezek hogy számomra és a fordítónak is egyértelmű legyen...
(#) killbill válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Idézet:
„Tehát az összeadásnak magasabb a precedenciája, mint a shiftelésnek”
Igen, magasabb. Ahogy a szorzasnak is magasabb, mint az osszeadasnak. google c operator precedences
(#) papus51 hozzászólása Ápr 5, 2015 /
 
Sziasztok!
ATtiny13-ra írt programot be lehet tölteni változtatás nélkül egy 13A-ba, vagy ez így nem lehetséges?
Köszi
(#) zombee válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
100 % - ig.
(#) papus51 válasza zombee hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Nem fog tiltakozni a 13A, hogy a progi 13-ra van írva?
Felprogramozáskor az eep fájl feltöltése közben írt ki hibát. Olyasmit, hogy vagy nem elég vagy nem tudja teljesen feltölteni.
Az eep:
Ez nem lehet túl sok szerintem.
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2015

prescaler.eep
    
(#) zombee válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Idézet:
„Ez nem lehet túl sok szerintem.”

Konkrétan nulla, azaz nulla bájt. Olyan mintha fel se töltenéd. Lehet hogy ezért sír a Studio?
Tartalma:
:00000001FF
Intel HEX szerinti dekódolás:
- Start kód: ":"
- Bájtok száma egy sorban: (0x)00 azaz NULLA bájt. Innentől kuka.
- Cím: (0x)0000
- Rekord típusa: (0x)01 - A fájl végét jelölő rekord a 0x01. Adatot nem tartalmaz.
- Adat: na ebből van nulla.
- Ellenőrző összeg: (0x)FF
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2015
(#) papus51 válasza zombee hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Köszönöm a választ.
Ez egy GHz tartományban működő PLL-nek állítaná be, hogy az osztója 125-el osszon.
A HEX úgy néz ki, hogy rendben feltöltődik, de lehet, hogy a készítője valamit eltolt az EEP-nél. Viszont megvan a program C-ben és egy halom egyéb file, amiket én nem ismerek.
Ha elküldöm az egész kupacot megnéznéd lehet-e valamit kezdeni vele?
(#) zombee válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Sajnos ebben nem tudok segíteni, de köszönöm a bizalmat.
Következő: »»   657 / 837
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem