Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   351 / 580
(#) botesz válasza Gubó hozzászólására (») Ápr 18, 2015 /
 
Ez elvileg egy sima prk-ós gép de Te elektronikát írsz.Most akkor melyik?Biztos hogy a szint szab.megfelelő pontjait zártad össze?
(#) Gubó válasza botesz hozzászólására (») Ápr 18, 2015 /
 
Igen , sima prk-s gép. A szintszabályzó másik két pontját zárom össze, akkor a túltöltés
érzékelő a lúgszívattyút indítja.
(#) microvillage válasza palko0125 hozzászólására (») Ápr 19, 2015 /
 
Nagyon köszönöm a segítséget mindenkinek! Kondi probléma volt. Kicseréltem az összeset, és működik rendesen. Nagy respect mindenkinek!!
(#) Gubó válasza botesz hozzászólására (») Ápr 19, 2015 /
 
Megoldódott a probléma. Nagyon sokat kellett vele szórakozni, mire rájöttem.
Az történt, hogy amikör kiszereltem a prk-ót és így próbáltam a gépet rendben leállt a vízbeeresztés a megfelelő szintnél. Visszaszereltem. akkor megint túltöltött. Ezzel így szórakoztam kiszereltem jó vissza akkor rossz, mire rájöttem, hogy a prk-ót felfogató
csavarok valamit nyomnak a kapcsolóban. A csavarok alá tettem alátétet és így már működik a gép.
Látszólag egyszerú probléma, de mire rájöttem sokat szívtam vele.
(#) botesz válasza Gubó hozzászólására (») Ápr 19, 2015 /
 
Az igen!
(#) lóri hozzászólása Ápr 21, 2015 /
 
Sziasztok!
Van egy Fagor FE-948-as mosógépem, de néha nem centrizik a rövid program alatt. Mitől lehet? Lehetne valahogy külön utólagosan szerelt kapcsolóval működésre bírni a centrifugázást, mintegy önálló programot?
Valakinek esetleg kapcsolási rajza van? Jó lenne megmenteni, mert ezt még nem öt évre gyártották. Ha új gépet kéne venni, milyet érdemes?
Köszönöm.
(#) Keeperv85 válasza Keeperv85 hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
Sziasztok!

Úgy tűnik nagyobb a baj, mint aminek elsőre tűnik.

Az említett triacot kicseréltem (TIC 246 M került a helyére}, plusz az előtte a kondit is és a sérült lábat is átkötöttem, de hiába… kiszedtem a szűrőt is, az is jó. A program továbbra is skippeli a főmotor funkcióit. Egyet pörget balra-egyet jobbra, de utána többet nem. Majd mintha minden jó lett volna, leendegi a vizet…
(#) botesz válasza lóri hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
Lehet hogy nem tudja időre elrendezni a ruhát az időkorlát miatt pedig továbblép a gép.Használj más programot.
(#) Reedly hozzászólása Ápr 22, 2015 /
 
Sziasztok! Nem rég vettem egy használt Miele-t. Szépen dolgozik, de kis fordulaton mosásnál, furcsa ciripelő hangot hallok. Idegen tárgyra gondoltam az üst és dob közt, csapágy, ékszíj, lengéscsillapítók, minden jónak tűnik. A motortól hallom a hangot és más a tónusa, amikor jobbra vagy balra forog. Ékszíj nélkül forgatva kézzel a motor, csendben van.
Terhelés alatt ciripelhet benne a szénkefe?
(#) maszek0005 válasza Reedly hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
Ez nem egy frekiváltós gép véletlenül?
(#) Reedly válasza maszek0005 hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
(#) maszek0005 válasza Reedly hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
Szénkefés motor van benne, vagy kalickás?
(#) palko0125 válasza Keeperv85 hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
Ha forgat egyet ide egyet oda, akkor a relék triak jó. ( jó volt a triak csere előtt is)
Én inkább a tacho körben néznék szét, de mivel a fordulat sem száll el, emiatt azt is jónak gondolom.
Nem írtad, hogy a szénkeféket checkoltad e már!?
Whirlpool betegség még, hogy egyszerűen a motor nem tetszik neki. Kefepir miatt vagy csatlakozó kontakt miatt. Volt, hogy egyszerűen motor csere után minden ok.
Ezeket kellene átnézni.
(#) Reedly válasza maszek0005 hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
Hogy tudom megállapítani?
(#) lóri válasza botesz hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
Köszönöm, de az mit jelent? Eddig centrifugázott mindig, mostanság elfelejti. A kapcsolós centrifugázás nem jó ötlet? Ha új gépet kell venni, akkor milyet érdemes?
(#) Keeperv85 válasza palko0125 hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
Sajnos a triac a legutóbbi nyitva maradt, tehát átütött az anód és a katód között, azonnal maxon forgatott volna, ha forgat, de az most jó. Ebben viszont csak egyetlen relé van, hacsak a felső részben a programkapcsoló házban nincs több. Ezt a relét megnéztem, de holnap attól tartok meg is kell mérjem, mert legutóbb ugyan behúzva maradt, de az még nem derült ki, hogy ismét meghúz-e még, attól függetlenül, hogy a tekercs nem szakadt meg és a nyelvet sem erővel kellett levennem a másik érintkezőről, finoman megnyomva elengedett.

Motor: néztem korábban a keféket, még van rajtuk, bár nem 100%-osak már. A tachora nagyon nagy feszt.-t ad, mert még mindig 40V megy rá, de csupán kettő kéne rajta legyen.

Sokat segítene, ha a pamelen nem vaktában mérnék, mert lehet valamit így nem vettem észre. Ha tudnám a tacho kör honnan-merre megy. Mondjuk ha lenne kapcsolási rajz...

Ilyen panel: videó Típusa: 430640/aa/ab

A láthatóan sérült kivezetése a levegőben lógott, már nem ment vissza. A közeli forrszemre átkötöttem a kivezetést. Ki is mértem a kontaktot az egykori láb felé. Nem szép, de a hiba így biztos megoldódott.

Az r13 szemmel láthatóan megégett, de nem égett át, így azt meghagytam, értékre stimmel.

Motor: kapott vizet, mert az üst felső részén a centri kiráz valamennyit. Ez lett az egész veszte. Sajnos nem tudom a lábkiosztását, azon túlmenően, hogy a tacho melyik, illetve a szénkeféket látom. Ezeket mértem, nem tűnnek hibásnak mérve sem.

A motor egy mca 30/64 - 148 / ala1. Találtam leírást, amiben az meg van adva, hogy melyik színű kábel melyik láb. Na most nálam az összes piros kábel, szóval az nem volt célravezető.

Lehet ilyen hiba fennálló motor zárlat miatt? Függetlenül attól, hogy forgat, nyilván mér is. Tán érzékeli,hogy valami gomd lehet és megpróbál működni a védelem, több-kevesebb sikerrel. (Nyilván a triac bánta a legutóbbi sikertelen eredményt).
(#) maszek0005 válasza Reedly hozzászólására (») Ápr 23, 2015 / 1
 
Egyszerűen le kell venni a hátlapot, valamint a mosóüst alatt levő motort kell szemrevételezni. Ha a motor egyik végén látszanak a kommutátor lemezek, és egymással szemben 180- fokban eltolva a szénkefetartók, akkor a neve is elárulja,hogy szénkefés motorról van szó. Ha a motor teljesen zárt, vagy a pajzs nyílásain keresztül belenézve, a forgórész tekercs helyett alumíniummal van kiöntve, akkor nagy a valószínűsége az inverterről táplált motornak. Ilyenkor nincs szénkefe benne, hanem a vastest adja a jellegzetes ciripelő hangot. Mindez a kimenő feszültség frekvenciájának a függvénye. Szénkefés motor estében az ékszíj lehet a bűnös.
(#) norbi0605 hozzászólása Ápr 23, 2015 /
 
Üdv mindenkinek,

egy Zanussi 25P22353 típusú felültöltős mosógéppel akadt gondom.
A főmotor nem mozdul, a panel megkapja a villanyt, a programkapcsoló körbejár, mintha a mosási programot végezné.
Az alábbiakat néztem végig:

- szinkronmotort kibuktattam, a fogaskerék rendben van,
- főmotort direktbe kipróbáltam, megy,
- tachogenerátor ellenállása 490-500Ohm, mágnes a tengelyen,
- panel és motor közötti vezetékköteg rendben,
- szivattyú rendben,
- ajtózár működik.

Kérdéseim a következőek:

1. Feltételezem a programkapcsoló lesz a hibás, érdemes-e szétbontani, lehet-e javítani?
2. Programkapcsoló típusa AKO 513 322, ezt lehet-e helyettesíteni 513 256 vagy 513 317 típusú kapcsolók bármelyikével?

Előre is köszönöm a segítséget!
(#) botesz válasza maszek0005 hozzászólására (») Ápr 24, 2015 /
 
Ebben sima kefés van.
(#) botesz válasza Reedly hozzászólására (») Ápr 24, 2015 /
 
Lehet hogy új szénkefe van s gépben és még nem kopott be.nálam is van egy miele az is csinálja.Technikailag nincs jelentősége.
(#) botesz válasza lóri hozzászólására (») Ápr 24, 2015 / 1
 
Esetleg próbáld ki azt hogy kipucolod a légsűrítőt.A kapcsolós centri itt nem megy mert elektronikus a motorvezérlés.Ha újat veszel vegyél olcsót,úgyis kidobod 5 év után.
(#) botesz válasza norbi0605 hozzászólására (») Ápr 24, 2015 /
 
Szénkefék?
(#) norbi0605 válasza botesz hozzászólására (») Ápr 24, 2015 /
 
Szénkefék rendben vannak, direktben is meghajtottam a motort.
(#) botesz válasza norbi0605 hozzászólására (») Ápr 24, 2015 /
 
Fűtőbetétje nem szakadt?
(#) lukovicsek hozzászólása Ápr 25, 2015 /
 
Sziasztok.

lehet nem ide való a kérdés de, valahol muszáj feltennem. Egy kenyérsütőgépet javítok ami nem akar dagasztani, az a baj, hogy nem tudom a munkamenetét annyira, progi választás után felmelegíti a fűtőszálat és elvileg akkor már kellene neki kavarnia, egy egyszerű motor van benne amit egy BT137 triac kapcsol amire egy kisebb tranyó adja az áramot, ezek mind jók és mégsem megy. Amikor szétszedtem egy hőbiztosíték volt kiégve ami a fűtőszállal van sorba kötve azt hittem ennyi lesz a baja, de furcsa, hogy mért nem tekeri a dolgot amikor nem sok köze van a kettőnek egymáshoz, A motor is jó mert ha a kis tranyót összezárom akkor elindul szépen, vagyis valami végett a kezelőpanel nem kapcsolja a tranyóra a feszt.
Ha valaki tudna valamit hozzászólni azt megköszönném.
(#) botesz válasza lukovicsek hozzászólására (») Ápr 25, 2015 /
 
Emlékeim szerint van kenyérsütős téma is.
(#) lukovicsek válasza botesz hozzászólására (») Ápr 25, 2015 /
 
Tényleg van ! Mondjuk már majd egy éve nem járt ott senki, nem tudom mikor néz be oda valaki.
(#) kissi válasza lukovicsek hozzászólására (») Ápr 25, 2015 /
 
Amikor beleírsz, akkor "aktiválódik" és ha valaki spiller a témában, akkor rámozdul !
(#) norbi0605 válasza botesz hozzászólására (») Ápr 26, 2015 /
 
Fűtőbetét is rendben van. Kábelköteg vagy a programkapcsoló lesz a hunyó!
A fent említett kapcsolók cseréjével nem értem el eredményt!
(#) Keeperv85 válasza Keeperv85 hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
Valakinek esetleg erre valami kreatív ötlete?
Következő: »»   351 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem