Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tápegység LM317T-vel
Lapozás: OK   45 / 51
(#) ferci válasza Florianf4 hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Az ne zavarjon, hogy "kapcsoló"...itt semmit nem jelent.
(#) Vacok hozzászólása Ápr 13, 2015 /
 
Sziasztok!
Tudnátok nekem abban segíteni, hogy ránéztek erre a rajra? Ez így rendben van mint beállítható áramkorláttal rendelkező tápegység?

táp.JPG
    
(#) ferci válasza Vacok hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Az adatlap szerint, ha jól látom, a HVH tokozása TO-39 és nem a legjobb a hűthetősége.
Áramkorlát esetén, max. esetben 1,2 voltra húzza le a kimenetet a Q2 tranyó és ha jó a termikus limit, lekapcsolás, akkor nem lehet gond, PD= ( Ube-Uki ) * It..
Kérdés az, hogy direkt rövidzár kerül a kimenetre vagy a feszcsökkenéssel egyetemben a terhelés által felvett áram is csökken.
Természetesen egy TO-3-as toknál már nincs ekkora gond.
Egyébként 470 mohm-os ellenállás esetén semmit se tudsz állogatni, mert max áramnál tud csak nyitni a BC. Az a kérdés, meddig akarsz lemenni limitben, attól függően kapcsolható 2 ellenállás kellene, pl. 0R68 jelenleg és 3...4 ohm, kisebb áramokra.
(#) Vacok válasza ferci hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Azt elfelejtettem leírni, hogy a programban, amiben a rajzot készítettem csak ez az IC volt benne. LM350-es IC-t fogok használni LM117 helyett és az áramot 1A és 1,5A között szeretném állítani, de igaz, hogy ekkor is szükséges lehet, hogy a 0R47 helyett 0R56 vagy 0R68 kellene.
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2015
(#) ferci válasza Vacok hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
OKé a másik IC..
0R56 legalább kell, mert 1.1 ampernél 0R47-tel a BC még sokat nem alakítana a Q2 10 kohm ellenállásával, mint osztó felső tag.
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2015
(#) BI-AMP hozzászólása Máj 10, 2015 /
 
Sziasztok!!!
Ebben a kapcsolásban Bővebben: Link bármilyen NPN-tranzisztor megfelel és az lm317-et hűtőbordára kell szerelni?
(#) ferci válasza BI-AMP hozzászólására (») Máj 10, 2015 / 1
 
Szia!
Hűtőborda kell, természetesen.. tranyó egy BD249B vagy C, ha már a 317 árama nem elég és tegyél a bázissal sorba legalább 10..22 ohm 3..5 wattos ellenállást.
Ez csak egy elvi kapcsolás jóformán.
(#) ferci válasza BI-AMP hozzászólására (») Máj 10, 2015 /
 
Ebben a témában "csak képek keresése" és keresd meg a pnp-tranyós "megkerülős" rajzot, az legalább stabil is marad és a 317 is védett lesz némileg.
Ez a linkelt sokra nem való.
(#) BI-AMP válasza ferci hozzászólására (») Máj 10, 2015 /
 
oké, kösz!
(#) Krisszes hozzászólása Máj 19, 2015 /
 
Sziasztok!
van egy kis gondom, segítséget szeretnék kérni. A datasheet alapján lm317-tel elkészítettem egy 6 voltos töltőt. A baj az lenne, hogy nem jelenik meg a kimeneti feszültségem csak 1,88v
mit nem csináltam jól?
(#) ferci válasza Krisszes hozzászólására (») Máj 19, 2015 /
 
Talán ha beraknád a nyáktervedet alkatrész pozíciókkal, értékekkel együtt, úgy jobb lenne.
Így csak annyit lehet mondani, valamit nem jól csináltál.
(#) Krisszes válasza ferci hozzászólására (») Máj 19, 2015 /
 
heuréka!!!
Azért köszönöm
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2015
(#) ferci válasza Krisszes hozzászólására (») Máj 19, 2015 /
 
Üresben is 7.2 volt kell, ha arra méretezted..
Lehet, hogy az alsó beállító ellenállás nagyon kis értékű (elnézted pl. ) és majdnem csak a referencia jön ki.
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2015
(#) Tomi94 hozzászólása Máj 19, 2015 /
 
Sziasztok!
Magnódeck javítás közben futottam bele a következő gondba. Motort kell cserélnem a készülékben, de 12V-osat már nem lehet kapni, csak 9V-osat. Aki nem annyira ismeri ezek felépítését: a magnómotor buráján belül van egy fordulatszám-szabályzó IC-s áramkör, ami egy hagyományos DC-motort táplál. A kapocsfeszültség így kb. +-20%-ban változhat a névlegeshez képest, és ebből a fordulatszámban még semmi nem érzékelhető. Először simán soros ellenállásra gondoltam, de nem lehet úgy méretezni, hogy minden üzemállapotban megfelelő legyen. Így arra gondoltam, hogy valamilyen feszszabályzó IC-t a komplett motor elé tennék.
A következő célra megfelelne egy LM317-es kapcsolás? Tehát, van a magnó motorjának szánt pufferelt tápfesz, ami üresjárásban 15,6V; a régi, kopott motorral terhelés alatt 14,6 (szerintem mondjuk ez is sok kicsit a 12V-osnak..). Tehát nagyjából 5V-ot kellene ejteni az új motor előtt. Az új motort beszerelve, de egyelőre labortápról járatva a következő áramfelvételeket mértem: üresjárásban 46mA, lejátszáskor 71mA, tekercseléskor 86-95 között. (Eddig még jó volna az ellenállás is.) Viszont, amikor a tekercs végére ér, akkor még kell lennie annyi erőtartaléknak, hogy a csúszó kuplungon át működtesse a mechanikus végállás-kapcsolót. Viszont ilyenkor már 190-210 mA közötti az áramfelvétele. (Sőt, ezt a terhelést elvileg menet közben is bírnia kell, mert a kuplungot nem véletlenül méretezték pont akkorára..) Ezt a terhelést még kibírhatja az IC hűtőborda nélkül is? Mert sajnos az kétséges, hogy elférne-e a készülékben.. A fémdoboz aljára meg elvileg nem szerelhetem, mert a hűtőfelülete nem földpotenciálon van..
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2015
(#) ferci válasza Tomi94 hozzászólására (») Máj 19, 2015 /
 
Nyugodtan szerelheted oda is egy direkt erre a célra való szigetelőgyűrűvel és egy hővezető-szigetelő lappal.. létezik csillám is és hajlékony műanyag is, filléres cucc.
Megpasztázod és ennyi.
(#) janikukac hozzászólása Júl 5, 2015 /
 
Sziasztok!
Van-e valakinek egy Sprint Layout-os változata Frankye tápegységéből?
Üdv!
(#) proli007 válasza janikukac hozzászólására (») Júl 5, 2015 / 1
 
KukAc! Ne légy már lusta! Míg itt siránkozol, rég megrajzolhattad volna..
(#) jdani hozzászólása Szept 3, 2015 /
 
Üdv. Lenne egy aksis furó töltője ami nem működik. Van benne egy LD1117A
Hasonló eleven működik mint az LM317. A regulátor kimenetén nincs feszültség. Lehet-e helyettesíteni LM317el, vagy honnan tudhatnám meg, hogy milyen feszültséget adott ki?
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2015
(#) Kovidivi válasza jdani hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
A Vout és Vadj közötti ellenállások határozzák meg a feszültséget. Adatlap alapján kiszámolható, hogy mekkora feszültséget állított elő régen.
(#) sany válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Az IC ott lent nem égett meg egy kicsit?
(#) Kovidivi válasza sany hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Én nem látom, hogy milyen állapotban van az IC, de sejtem, hogy az ellenállásoknak nincs semmi baja. Az kimérhető, adatlapban képlet alapján kiszámolható a kimeneti feszültség.
(#) jdani válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 4, 2015 /
 
Ott a képlet a 13. oldalon.
Mi a Vref?
Mi az Iadj?
(#) Kovidivi válasza jdani hozzászólására (») Szept 4, 2015 /
 
Vref: adatlap, Electrical Characteristics, első sor... Iadj is ott van alatta.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2015
(#) jdani válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 5, 2015 /
 
Ha ezek fix értékek, akkor miért eleve nem azt írják oda..?
(#) ferci válasza jdani hozzászólására (») Szept 5, 2015 /
 
Ezek nem teljesen fix értékek. Az adatlap táblázataiban megtalálhatod a szórásokat.
Általánosságban pedig elég, ha megadják a betűjelet.
(#) Kovidivi válasza jdani hozzászólására (») Szept 5, 2015 /
 
Te örülnél, ha a képletek tele lennének találomra beírt számokkal, amikről azt se tudod, hogy honnan jön, miért ennyi, stb? Így logikus egy adatlap, pontosan azért ilyen részletes, hogy minden meg tudj érteni, és hogy minden olyan információt tartalmazzon, ami csak létezik.
(#) jdani válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 5, 2015 /
 
Kösz, ez egy kielégítő válasz
(#) robotech hozzászólása Szept 5, 2015 /
 
Üdv!

Hőmérséklettel kapcsolatban kérdeznék, mert az áramkör tartóóssága miatt aggódom:

Ipari körülmények között ugye leginkább 24VDC áll rendelkezésre, ebből kell az áramkörömnek előállítani 12v-ot, és 5v-ot is. a prototipus elkészült, az egész áramkör 105 ma-t vesz fel , miközben így ugye a stabilizátor IC-n 12V , 0.1A mellett 1.2Watt disszipálódik.

Hűtőzászló nélkül 85-90 fokot mértem az IC-n, így tettem rá egy hűtőt (gyári hűtőzászló, kb 14x20mm) így most 60-65 fok hőmérsékletet tart.

Kérdezném, hogy mi a vélemény, ez így el fog menni jó sokáig, (vagy legalább egy évig) , vagy inkább gondolkodjak el rajta, hogy vagy nagyobb zászlót tegyek rá, vagy DC-DC stepdown-al próbálkozzak (nem szívesen, mert az induktivitás méretezésnél elakadtam...)

Köszönöm a választ előre is!
(#) ferci válasza robotech hozzászólására (») Szept 5, 2015 /
 
Szai!
A legolcsóbb ebben az esetben egy dupla méretű hűtőzászló lenne. Nem nagy kunszt ezt a kis lemezt egy U-alakban és 2x-es méretben visszahajlítani, még 10 fokot biztos vissza tudnál venni.
(#) robotech válasza ferci hozzászólására (») Szept 5, 2015 /
 
Lényegében már most is U alakban van, meg még recézett is a széle...

valami képet megpóbálok ide beszurkálni:
Következő: »»   45 / 51
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem