Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sony TV javítás
 
Témaindító: Skyline, idő: Feb 12, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 31
(#) Skyline hozzászólása Feb 12, 2008 /
 
Sziasztok!!!

Szeretném a segítségeteket kérni,ugyanis egy SONY KV-2704E Típusú Tv-t szeretnék megjavítani (tudom nem mai darab)de annó nagyon jó kép volt benne
Az volt a probléma vele hogy régebben a kép jobb és bal oldalán homorú párna alakú torzítás jelentkezett de ugy ment egy darabig aztán egy nap be akartam kapcsolni és mindig visszakapcsolr Standby-be.
Ha valaki tudna nekem segíteni egy kapcsolási rajzban azt megköszönném vagy hogy hol tudnék esetleg nagyfesz tekercset vagy egy teljes panelt szerezni?
Elöre is köszönöm!!Üdv!!!
(#) (Felhasználó 1947) válasza Skyline hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Szia !

Először is cseréld ki az ÖSSZES elektrolit kondit a tápjában, a primer,és a szekunder oldalon is.
A panelt is nézd át ,a kimelegedett, repedt forrasztásokat
javitsd le, stb.
Ha meg akarod javitani, akkor ne akarj teljes panelt cserélni.
A hiba egyébként nem utal nagyfesz hibára...

Üdv ! luki
(#) Skyline válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Szia!!
A táp magában megy ha lehúzom a nagyfesz panel felé menö csatit.
Kapcsolási rajzot nem tudod honnan szerezhetnék?
köszi a hozzászólást!
Üdv!!
(#) (Felhasználó 1947) válasza Skyline hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Szia !

Mit értesz azon hogy megy?
Átmérted?
Megnézted,megvan mindegyik tápfesz?
Sortranyó jó?
Szépen szisztematikusan nézd át.
Meg persze:mérni,mérni....

Üdv ! Luki
(#) Skyline válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Igen a feszültségek megvannak ha jól mértem de átmérem mégegyszer.Menyi eltérés megengedett?
Huu a sortranyó pontosan hol helyezkedik el?Lehet hülye kérdés De még kezdö vagyok.
(#) Skyline válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Most vettem észre hogy szétment egy o.22 mikroforád és egy 0,1 mikroforád 250V-os kondi a hálozati résznél!Ezek csak zevarszörés céljából vannak ott?
(#) Fery válasza Skyline hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Na egyrészt ha kezdő vagy akkor sorvégfok környékén igen ovatosan turkálj mert ha pofon üt még az az elégtételed sem lesz meg, hogy visszaadd. Mégsem vághatod pofán a TV-det.
Azok a kondik elméletileg csak zavarszürők.
Nézz körül a sorkimenő trafó környékén találnod kellene ott, egy 8 lábu TDA IC-t. Most fejből nem ugrik be a tipus de ez az egy van ott. Ő a raszterkorrektor IC-je. Azt cseréld ki és nézz körül a környékén nincs-e valamelyik kondi felpuposodva. Ezenkivül nagyon nézd át panelt nincs-e valamelyik forrasztás kikráteresedve.
A sorvég most valószinüleg azért nem indul mert a rossz IC hazatette a sorvégtranyót is. Ezt a sorkimenő mellett találod egy nagy teljesitmény tranyisztor. Általábban ezek cseréjével a probléma meg szokott oldódni.
(#) Skyline válasza Fery hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Szia!!
átnéztem a panelt és találtam egy IC-t de nem TDA hanem egy 14 lábú sony IE 157007 és találtam 3 tranyót egy nagy hűtöbordára szerelve mégpedig Toshiba2SD870,SONY SG-264A,Hitachi 2SD725
Nem tudod hol szerezhetnék kapcsolási rajzot ehez a TV-hez??
Köszi a segítséget!!
(#) Fery válasza Skyline hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
(#) Skyline válasza Fery hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
megnéztem a végtranyókat a 2SD870 es B-E je valószinü zárlatos de van benne egy SONY SG-264A jelü alkatrész ami valószínü FET mert A G K lábai vannak,ezt hogy tudom kimérni multiméterrel?
Köszi a linket megnéztem de nem találtam ilyen rajzot lehet mert a TV-m 1981 es gyártmány?
(#) Skyline válasza Skyline hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
A nagyfesz tekercset hogyan tudom kimérni hogy jó-E?
(#) Fery válasza Skyline hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Leginkább induktivitás mérővel.
Kimérheted ohmmérővel is de az csak arról ad tájékoztatást,hogy nem szakadt -e. Nem valószinü.
ha a sorvégtranyót kicseréled el fog szerintem indulni.
(#) Skyline válasza Fery hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Az egyik tranyó zárlatos az tuti!!
Szerinted akkor a nagyfesznek jónak kell lennie?
A FET-et hogy tudom kimérni multiméterrel?Mert valószínü hogy az egyik FET mert A G K Lábai vannak?
Elöre is köszi a segítséget!!!
Üdv!!
(#) Fery válasza Skyline hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Akkor az inkább triak vagy tirisztor vagy pedig kettős dióda A fet lábait G,D,S-el jelölik.

Nagyon régen javitottam ilyen TV-t/kb 8-10 éve/ rendesen kimentek már a divatból, azért csak általánosságokat tudok mondani ami a legtöbb ilyesmi gépre jellemző.

Abba szinte biztos vagyok ha a sorvégtranyót kicseréled elindul. Még érdemes megnézni a sorvégtranyo kollektorkörében van egy kondi pár nano 1600-2000 volt. Azt is cseréld a tranyóval együtt mert legtöbbször az viszi magával, és mivel nem egy drága cucc érdemes a tranyóval együtt kidobni.
Utána pedig a raszterkörön is végig lehet menni, ha már megy a sor.
(#) Skyline válasza Fery hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Akkor lehet kicserélem a tranyókat gondolom nem lehet egy drága dolog!!
Csak a nagyfesz tekercs legyen jó
Nem találtam rajzot!Tudsz valamit ajánlani??
(#) Skyline válasza Skyline hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Még azt szeretném megkérdezni hogy az mitöl lehetett hogy a képernyö két oldalán párna alakú homorú torzítás jelent meg??
(#) Fery válasza Skyline hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Amit az előbb irtam csak rendesen el kellene olvasni.
RASZTER KORREKTOR. Ő csinálja a képernyő párna és hordó torzitásának a kiküszöbölését.
(#) Skyline válasza Fery hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
A raszterkorrektor ha jól veszem ki az elözö válaszokból akkor egy 8 lábú IC-nek kéne lennie?
Megmértem a nagyfesz tekercset is nagyon kis ellenállásokat mutat a nüszer!
Az a baj hogy nem találom a TDA ic-t!Lehet hogy nem tda van benne?
Üdv!!!
(#) Fery válasza Skyline hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Elméletileg igen, de mondtam pont erre a Sony-ra nem emlékszem tipusszám alapján, lehet hogy másképp van megoldva a raszterkör, van amelyikbe nem IC van de a legtöbb Sony-ban igen.
A nagyfesztekercseket hiába méred multival.
Cseréld ki a sorvégtranyót, aztán lehet folytatni a raszterral ha már megy a gép. Addig nem, mert ugysem látod a raszterhibát a csövön.
(#) aflmor válasza Fery hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Idézet:
„találnod kellene ott, egy 8 lábu TDA IC-t.”
1981-es gyártású SONY-ban ...az elég érdekes lenne. :eek2:
(#) Skyline válasza aflmor hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Szerinted is régi darab???
kicserélem a tranyókat és meglátjuk mi lessz!Rákerestem az A G K lábu alkatrészre és tirisztor de a paramétereit nem tudom!Közben megtaláltam a két tranzisztor katalogus adatait és ha dióda mérővel és ellenállás mérövel kimérem akkor jó!
Lehet hogy más méréssel hibát mutatna?
Ha ez olyan régi a raszter kör hogy nézhet ki benne?
(#) aflmor válasza Skyline hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Nem mai darab, az biztos. De egy Sony, mindíg Sony marad Chassis számot tudnál írni? :yes:
(#) titi válasza Skyline hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Hali!

Úgy látom, erre nem tértetek ki különösebben:
Idézet:
„szétment egy o.22 mikroforád és egy 0,1 mikroforád 250V-os kondi a hálozati résznél”

Csak megbeszéltétek, hogy zavarszűrő.
Szóval ha úgy látod, hogy szétmentek, akkor cseréld ki őket, mielőtt a többi résznek nekiestek.
(Mert ha zárlatosak, akkor bekavarnak a működésbe.)
(Ha ezen már túlvagy, akkor bocsi a közbeszólásért!)
(#) Fery válasza titi hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Azért nem tértem ki rá különösebben mert készenlétben megy a gép tehát a kondi nem szól bele. Azt ráér a legvégén kicserélni de ha nem tesz bele másikat akkor is vidáman elmuzsikál a TV.

Skyline : Előbb legyen kész a sorvégfok addig ne foglalkozz a raszterrel mert bele fogsz keveredni. Egyszerre egy hibát el kell háritani utána jöhet a következő. Ha belekapkodsz a dolgokba akkor el fogod tolni a TV-t.
(#) (Felhasználó 1947) válasza Skyline hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
Szia !

Fogadd meg Fery tanácsát az alkatrészcserékkel kapcsolatban.
Ha pedig nem vagy biztos magadban,inkább kérd ki egy szakember tanácsát, segitségét.Biztosan van valaki a környezetedben aki tud fizikailag is segiteni a javitásban.
Sok sikert a javitáshoz!

Üdv ! Luki

A rajzot próbáld meg az elektronline távjavitás oldalán a szakiktól kérni,(tipust irj,hogy be lehessen azonositani)
(#) Skyline válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
Köszi a segítséget akkor!
Aludtam egyet a dologra és először a sorvégfok tranyóit fogom kicserélni,utánanéztem darabja olyan 600 Ft!Csak a tirisztor drága az 3600 Ft körül van ha jól emlékszem!Azt is kicseréljem?
Ja és hol találom a CHASSIS számot?
Elöre is köszi mindenkinek a segítséget!!!
Az alkatrészeket sajnos csak online tudom megrendelni mert itt a környéken nincs ilyen bolt ugy hogy csak ez maradt
Igy kicsit hosszadalmas lessz de előbb utóbb majd csak kész lessz!!
Egyenlőre nem kell szakember eddig még mindíg kaptam segítséget itt a fórumban hála nektek!!!
Üdv!!!
(#) aflmor válasza Skyline hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
Chassis szám:az alaplap típusszáma. Valahol rajta van biztosan... Úgy könnyebb rajzot választani hozzá.
(#) Fery válasza Skyline hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
Vagy a gép hátulján vagy valahol a panelen ott kel lenni egy számnak CH kezdettel. Többszáz Sony rajzom van de csak Chassis számra beazonositva.
Valahogy keresd meg akkor lesz rajz.
(#) Skyline válasza Fery hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
Szia!!

Ch valkezdödő számot nem találtam csak széria számot:607345
meg a panelon pár számot de azok sem kezdődnek CH-val:
SONY D
A-1345-0274-A-00

és pirossal egy ilyen számot:27EA08

légyszi ha tudod ird már le hogy hány jegyünek kell lennie a számnak.
Elöre is köszi!!
Üdv!!!
(#) aflmor válasza Skyline hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
QE-1, AE-1
Következő: »»   1 / 31
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem