Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED szalag
 
Témaindító: kosaga, idő: Nov 17, 2009
Lapozás: OK   28 / 53
(#) tranyo22 hozzászólása Máj 17, 2015 /
 
Sziasztok
25m smd ledet szeretnék működtetni dimmerrel, milyen táp kell hozzá?
(#) tomzon54 hozzászólása Máj 25, 2015 /
 
Üdv! Van egy 3528 plcc-2 smd led-es Led szallagom és nem tudom milyen sorrendben kell bekötni hozzá a kábeleket mert ezen teljesen más sorrendben jönnek a szinek mint a megszokott led szallagoknál. Ha a kábel szineket veszem figyelembe és a led szallagon a jelöléseket akkor a kábelek keresztezni fogják egymást.A neten találtam hasonlóakat de ott valamiért össze vissza kötötték be a kábeleket.
A képen látható kábelek színe: Fehér,Zöld,piros,kék.
Azt szeretném megtudni hogy melyik kábelt hova forrasszam.
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) tursaba hozzászólása Máj 25, 2015 2 /
 
Hali !
A 3 színt +12-re, fehér -ra verziót próbáltad ?
(#) tranyo22 válasza tomzon54 hozzászólására (») Máj 25, 2015 / 2
 
Szia a led szalagon fentről le felé van +bgr
igy kösd:
+=fehér száll
b=kék száll
g=zöld száll
r=piros száll
írj ha működik
(#) kadarist válasza tranyo22 hozzászólására (») Máj 25, 2015 /
 
Hová száll?
(#) nedudgi válasza kadarist hozzászólására (») Máj 25, 2015 /
 
A szallagra.
(#) Imre hozzászólása Jún 11, 2015 /
 
Valaki használ ilyesmi alumínium lécet ledszalag alá? Hűtés miatt biztosan hasznos, na de nincs valahol olcsóbban, mert ez nagyon lehúzás?
(#) nedudgi válasza Imre hozzászólására (») Jún 11, 2015 /
 
(#) Imre válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 11, 2015 /
 
Köszi, ez már baráti
Közben elkezdtem keresgélni, már ott tartottam, hogy veszek egy nagy táblát és kihajtom magamnak
(#) Imre hozzászólása Jún 11, 2015 /
 
Sziasztok! Nálam jobban hozzáértő véleményére lenne szükségem.
A szoba mennyezetén szeretnék RGBW led szalagot körbe vinni (18,6 méter). A képen csatolt betáplálásra gondoltam, melyhez egy szál MKH 1,5 sodrott és MT 4X0,75 kábeleket használnék, valamint egy ilyen erősítőt.
1 méter szalagban 60 db, a 18,6 méterben 1116 db led lenne, amely 22,32A áramot igényelne. Megfelelő módon méreteztem a kábeleket és helyes lenne ez a betáplálás?

led.jpg
    
(#) pjg válasza Imre hozzászólására (») Jún 11, 2015 /
 
Minden sort a közepén is megtáplálnám.
(#) Imre válasza pjg hozzászólására (») Jún 11, 2015 /
 
Így gondoltad? Változik valami, ha a jobb alsó sarkban hiányzó piros részt is összekötném? Kábel vastagság elegendő, lehet vékonyabb, vagy inkább vastagabb?

led 2.jpg
    
(#) pjg válasza Imre hozzászólására (») Jún 11, 2015 /
 
Majdnem. 4 kábellel mennék, amiről egy sarok és a mellette lévő közép lenne bekötve.
(#) Imre válasza pjg hozzászólására (») Jún 11, 2015 /
 
Igen, viszont korlátozottak a vezeték elrejtésének lehetőségei. Kábelre visszatérve 4 db MKH 0,75 és 1 db MKH 1,5 lesz. Kicsit olcsóbb is és kevesebb helyet foglal. Ha valóban maximumon lenne minden led hajtva, akkor a 1,5 mm-es sodrott vezeték elbírná a 22,32A áramot 12V mellett? Bár ebben a rajzban nem jutna ekkora áram egyik ágra sem.
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2015

led 2.jpg
    
(#) pjg válasza Imre hozzászólására (») Jún 11, 2015 /
 
Így gondoltam. A kék vonalak.

Image1.jpg
    
(#) sniper hozzászólása Jún 16, 2015 /
 
Helló

Egy kis segítséget szeretnék kérni egy stabilizátor készítéséhez.
Vásároltam egy 12V-os 72 ledes (3528 piros) 30cm-es led szalagot.
Ezt szeretném autómba beszerelni, láttam itt több kapcsolást itt, de nem tudom melyik lenne jó nekem, ahol vettem ott sajnos nem részletezték a paramétereit, vagy áramfelvételét..
Fotót mellékelek, amit látok, az az hogy 1db ellenállás van 301 es felirattal, 6 ledenként, de sajnos nem látszik, hogy van bekötve..

Előre is köszönöm!

CAM00047.jpg
    
(#) nedudgi válasza sniper hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
Ez egy 300 Ohm ellenállás, ami 14,4V esetén 2V nyitófeszültséget feltételezve 8 mA áramot engedhet át egy LEDoszlopon. Mondjuk kijelzésre elég lehet, nem kell stabilizátor.
Gyanús érték, mérni kellene, ha nincs közelebbi adat.
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2015
(#) Bakman válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
Nem lehetséges, hogy három LED van sorosan és kettő ilyen hármas párhuzamosan, majd azokkal sorbakötve az ellenállás? Így kb. 20 mA jönne ki (120 mW az ellenállásra), ami azért hihető, bár halvány lilám nincs, mennyit bírnak az ilyen típusú LED-ek. Az viszont szinte biztos, hogy határértékre van méretezve az ellenállás, LED szalagoknál ez úgymond bevet szokás.
(#) sniper válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
Helló multiméter van, ha megmondod hogy mérjek, akkor mérek, de ha nem sok inkább megcsinálom, amit kell, az a biztos.. valamennyire járatos vagyok az elektronikában, csak a ledekkel, még nem igazán dolgoztam..
(#) Imre válasza pjg hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
Igen, ezt értettem, csak nem biztos, hogy el tudok majd vinni ennyi kábelt. Ezért gondoltam, hogy egy "gerinc" vezetékkel körbe megyek és arról ágaznék le. Az miben lenne hátrányos?
(#) Bakman válasza sniper hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
Kösd rá az egész LED szalagot egy biztosan 12 V-os tápegységre és mérd meg, mekkora áramot vesz fel a teljes szalag.
(#) sniper válasza Bakman hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
Helló

megmértem 20A es méréshatárban mutat 0.24 et
12V 3A tápegységről hajtva (12.08V ad ki)
(#) Imre hozzászólása Jún 17, 2015 /
 
Ezt az RGBW led szalagot ismeri valaki?

Találtam hozzá egy leírást.

Nem értem, miért ír 14,4W / méter teljesítményt. Elvileg méterenként van benne 60 db 5050-es led (30 fehér, 30 színes). Minden ledben tokon belül megtalálható 3 valós led, a fehérnél 3 fehér, a színesnél pedig színenként egy.

Tegyük fel, hogy minden színt és fehéret maximális fényerőn üzemeltetek. Ekkor a legnagyobb felvett áramerősség méterenként 60db*3db*0.02A=3,6A. Vagy, hogy működik ez a típusú szalag?
(#) Bakman válasza sniper hozzászólására (») Jún 17, 2015 /
 
Ezk szerint LED egységenként (6 db. LED + egy ellenállás) 20 mA-rel lehet számolni 12 V-os feszültség mellett. Ha autóba akarod beépíteni a LED szalagot, akkor érdemes 14 V-os tápfeszültséggel számolni. A felesleg 2 V, 240 mA -es terhelés mellett. 2 / 0,24 = 8,33 Ohm. Én egyszerűen egy 10 Ohm-os, 2 W-os ellenállást kötnék sorba a LED szalag pozitív ágával és kész. Ezzel egy kicsit kevesebb fényt fog adni mint a maximális, de cserébe hosszabb életű is lesz.
(#) Bakman válasza Bakman hozzászólására (») Jún 17, 2015 /
 
Kiegészítés: A 10 Ohm-os ellenállás a teljes LED szalagra vonatkozik. Ha több darabban akarod használni akkor több, de más értékű ellenállás fog kelleni.
(#) Tomi111 válasza Imre hozzászólására (») Jún 17, 2015 /
 
Üdv!
Nem jól számolsz!
6 LED-enként tudod darabolni. Ezen belül sorba van kötve az összes piros(3db),az összes kék(3db), az összes zöld(3db) és hármasával a fehérek( ezért van 6 ellenállás!!). Ez így 6×3db LED, de az áram is csak 6×0,02A!! Hisz sorba vannak kötve. Ebből a 6-os LED-ből van gondolom 10db egy méterben, így (6×0,02)×10=1,2A ami 12V-on ugyebár 14,4W.
(#) Imre válasza Tomi111 hozzászólására (») Jún 17, 2015 /
 
Valóban, igazad van! El is felejtettem, hogy sorba vannak kötve, köszi!
(#) Imre hozzászólása Jún 17, 2015 /
 
(Nem annyira jött össze a szerkesztés)

Kérdésem még, hogy 10 cm led szalag esetét nézve színenként fogyaszt 20mA-t, a fehér pedig 3*20, azaz 60mA-t? Tehát az előbb csatolt képen lévő kontroller esetén (ami csatornánként tud 6A-t), ha 10 m szalag esetén a fehér színnel terhelem 6A-rrel, akkor a színek egyenként csak 2A-t vesznek fel? Értem, hogy 3 szín már 6A-t vesz fel, de akkor miért csatornánként 6A-rre tervezik? Így csatornánként, azaz színenként 4A nincs kihasználva. Ez így eléggé gazdaságtalan.
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2015
(#) sniper válasza Bakman hozzászólására (») Jún 18, 2015 /
 
Okés megfogadom a tanácsod, veszek egy 10 Ohm 2W ost, és csak 1 lesz belőle pórféklámpának akarom használni...

Köszi!
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2015
(#) Bakman válasza sniper hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Nem vagyok nagy tudója a dolognak, de valószínűleg csak minősített dolgokat szabad ilyen helyeken használni különben büntetés lehet a vége.
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2015
Következő: »»   28 / 53
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem