Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   359 / 580
(#) didyman válasza stevepapa hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
Értem, így már világos.
(#) botesz válasza Hongarije hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
Vedd ki a fűtésrelét és nézd meg hogy kapcsol e.
(#) botesz válasza Hambi82 hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
Elsőkörben pucold ki a légsűrítőt.
(#) botesz válasza Tityi hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
F08 - Fûtési hiba túlfût (fûtõbetét testzárlat, vagy vízszintszabályzó kontakthibás, panel bepárásodva, hibás
(#) Hongarije válasza botesz hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
Bocsi, de a bejelentkező hozzászólásomban említettem amatőr vagyok, az elektronika-elektromosságban szinte nulla. Technikailag nem is vagyok rá felkészülve (multiméter, fáziskereső, csavarhúzók vannak, forrasztásra nem vagyok felkészülve).
Tehát ezért és kértem javaslatot kivel tudnám megnézetni ilyen szempontból a panelt. Ha a fűtés relé nem ezen van forrasztva, esetleg kis segítséggel megtalálom.
(#) botesz válasza Hongarije hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
A fűtésrelé a csatlakozósortól jobbra van kint a panel sarkán.Kiveszed kikeresed az érinkezőit(közös pont,záró,nyitóérintkező. és megnézed hogy kapcsol e.
(#) Hongarije válasza botesz hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
OK a fűtésrelé megvan. Kivenni nem tudom mert oda van forrasztva és nincsenek eszközeim hogy kiszedjem, ha ilyen módon kell kiszedni.
Tehát tud valaki ajánlani erre szakosodott szakit, aki ezt a panel vizsgáló, forrasztó, alkatrészcserélő problémát meg tudná oldani elfogadható áron. Az Orczy-nál érdeklődtem új vezérlő panel után, de olyan árat mondtak ami meghaladja a mosógép teljes beszerzési árát.
(#) botesz válasza Hongarije hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
Merza Pétert keresd meg ő foglalkozik ilyen panelek javításával.Gugli kidobja.
(#) Hambi82 válasza botesz hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
köszönöm előre is a segítséget!
van ehhez a folyamathoz vmi leírás, mert még soha sem csináltam.
(#) botesz válasza Hambi82 hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
Megkeresed a gép vízszintszabályzóját(ez fent van a vezérlés mellett) abból indul ki egy vékony fekete gumicső lefelé.A másikfele a szivattyút az üstel összekötő csőben végződik.Azt az alsó részt úgy ahogy van pucold ki.Ha ezután sem jó akkor valami elektronika baja van(ha jól tudom akkor ez már inverteres)
(#) Hambi82 válasza botesz hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
szétszedtem, levegő jön-megy, kapcsoló kapcsol ha belefújok.
engem et zavar inkább:

Névtelen.png
    
(#) botesz válasza Hambi82 hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
Jól látom hogy forrasztási hiba?Hát,próbáld meg kijavítani aztán meglátjuk.
(#) stevepapa válasza Hambi82 hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
Tűvel jól kapargasd ki a közöket. Lehet, hogy szivárog némi feszültség.
(#) Tityi válasza botesz hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
Sziasztok!
Köszönöm mindenki tanácsát!
Átmozgattam az elektromos csatlakozókat.A fűtőbetétre rákötöttem egy másik fűtőbetétet.Víz nélkül, üresen próbáltam.A hibajelzés megszűnt,nem villogott a piros led,viszont a programkapcsoló továbbra is körbeforgott.Visszatettem a gép fűtőszálára a csatlakozókat.A hiba jelenség ugyanaz maradt,azaz nem villog a piros led,de a programkapcsoló forog körbe.Ezután lehúztam a vízszintkapcsoló csatlakozóját és úgy kapcsoltam be.Ekkor történhetett valami,mert ezután visszadugtam a csatlakozót és láss csodát,üzemel a gép,úgy néz ki megy minden funkció!Bár egyenlőre vízzel még nem próbáltam,de már elindul a centrifuga és a szárítás is!
Gondolom valamelyik relé ragadt be (?) A hiba feltehetőleg újra elő fog jönni....Amint időm engedi vízzel is próbálni fogom.
Üdv: Tivi
(#) Hambi82 válasza botesz hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
hát nekem nincs ilyen vékony pákám, vmi műszerész kéne hozzá.
(#) Hongarije válasza botesz hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
Köszönöm
Holnap felhívom és remélem szóba áll egy nem szakmabelivel is. Találtam egy ottomat néven futó elektro szakit is.
De azért hogy folytassam a trollkodást rámértem a javasolt fűtőszál relé COM és N lábára és 20 ohmot mutat a műszer. A másik két relénél 0 vagy ehhez közeli ugyanezen páron. Jól gondolom, hogy a 0 a jó érték és meg van a bűnös?
(#) tibec válasza Hongarije hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
Szia Hongarije! Örülök, hogy ennyivel segíteni tudtam!
(#) miki199055 hozzászólása Jún 23, 2015 /
 
sziasztok! nekem van egy fagor márkályu automata mosogépem, és anyi a baja hogy nem füti fel a vizet,a fütö betét az jo, de valamiért nem kap áramot ,el keztem tekergetni a program kapcsoloját,és közbe mértem a feszültséget müszerrel ,de csak 1 másodpercig kap áramot, onantol nem ,és csak akkor jut el az áram a fütöbetéthez,ha fojamatosan tekergetem a program kapcsolot, valaki nem tudna valami ötletet adni, mivel lehetne orvosolni a hibát?
(#) botesz válasza Tityi hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
Lehet hogy haldoklik a szintszabályzó...majd kiderül.
(#) Tityi válasza botesz hozzászólására (») Jún 24, 2015 /
 
Szia Botesz! Vagy esetleg a fűtőszál?Volt már olyan Indesitem,amelyik 40fokon tökéletesen mosott,de 60-ra állítva már bezavart az enyhe testzárlat a panelnak.csere után kifogástalanul működött.Vagy csak valami kontakthiba volt?Valóban,majd használat során kiderül...
(#) Tityi válasza botesz hozzászólására (») Jún 24, 2015 /
 
Javítható egyébként a szintszabályozó?
(#) botesz válasza Tityi hozzászólására (») Jún 24, 2015 /
 
Nem azt cserélni kell.Ha van szogetelésvizsgálód akkor Azzal meg kéne nézni a betétet.Amúgy a betét nem szakadt?
(#) Tityi hozzászólása Jún 24, 2015 /
 
A betét nem szakadt,viszont szigetelésvizsgálóm nincs amivel a szigetelését meg tudnám mérni.Csak digitális mérővel tudtam vizsgálni.
(#) vjenci75 hozzászólása Jún 26, 2015 /
 
Üdvözlök mindenkit!

Aeg Electrolux l46210l mosogéppel akadt egy kis problémám.Vízfelvétel, és leeresztésen kívül mást nem hajlandó elvégezni. Programot elindítva az ajtózár lezár,de a led-je villog. Pl.van olyan hogy ha a centri programot indítom,szívja a vizet. Perifériák rendben,dugulást nem tapasztaltam. Kezdő vagyok ezen a téren,aki tud kérem segítsen!
(#) botesz válasza vjenci75 hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
Motorszénkefék rendben?
(#) vjenci75 válasza botesz hozzászólására (») Jún 27, 2015 /
 
Meglett a hiba,ajtó triac szált el a panelon.
(#) stevepapa válasza vjenci75 hozzászólására (») Jún 27, 2015 /
 
Azt írtad az ajtó lezárt???....
(#) martin23 hozzászólása Jún 28, 2015 /
 
Sziasztok! Tudna nekem valaki egy Indesit D41 (őshüllő) mosogatógép kapcsolási rajzot küldeni?
Köszi előre is, óriási segítség lenne.
(#) martin23 hozzászólása Jún 28, 2015 /
 
Üdv Mindenkinek újra! Vízszintszabályzót hol lehetne az Indesit D41 (alias Dezső) mosogatógéphez olcsón beszerezni Budapesten? Köszi
(#) Tityi válasza Tityi hozzászólására (») Jún 29, 2015 /
 
Sziasztok!
Tegnap kipróbáltam a gépet.A vizet felvette,de utána azonnal ürítette is ki,majd elkezdett körbeforogni a programkapcsoló.(Elméletileg F8-as hiba.) A fűtőbetétet kiiktattam és rákötöttem egy másikat.A hiba ugyanaz,tehát a fűtőbetét jó.Szétszedtem a vízszintszabályzót,de sajnos ez nem javítható,így várnom kell egy másikra.
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2015
Következő: »»   359 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem