Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   360 / 580
(#) lukovicsek válasza Tityi hozzászólására (») Jún 29, 2015 /
 
A szintszabályzó nem szokott elromlani ezekben, vagy legalább is nagyon ritkán, lehet a motornál is testzárlat ki kellene azt is takarítani, csatiját megnézni, kefeportól kitakarítani és amikor próbálod a kapcsoló először tedd rá a pöttyre és ugy dugd be a gépet had törölje az elinditott programot aztán indits el egy ujjat, a panel csatlakozóit is érdemes átnézni nincs e ott valahol berakódás ami átvezet egy kis áramot.
(#) Tityi válasza lukovicsek hozzászólására (») Jún 30, 2015 /
 
Szia!
A szintszabályzót én bénáztam el....Kezdésként kifújattam a motort,igaz a csatlakozóját nem.Kefehossz jó.Mikor lehúztam egyszer a vízszintszabályzóról a vezetéket, bekapcsoltam,majd kikapcsoltam.Ezután visszadugtam a csatit és ismét bekapcsoltam.Akkor azt hittem jó lett,mert minden programot tudtam járatni víz nélkül.Centrifuga,öblítés és szárítás.Csak mikor vízzel próbáltam,akkor egyből kiszivattyúzta a vizet és hibára állt.
Azért köszönöm a tanácsodat!
Megnéztem a panelt is,de látható hibát nem láttam.Melyik lehet a fűtőszál relé?
Üdv: Tityi
(#) gergerg hozzászólása Jún 30, 2015 /
 
Sziasztok!

Beko mosógép. Végigmosta a programot, de nem centrizett. Megpróbált elindulni, vizet szivattyúzta, aztán mikor a dobot indította volna, 5-8 gyors relékattanás féle hangot adott és le is állt. Épp hogy megpördítette a dobot. Kipróbáltam üresen, ugyan ez. A dob kézzel könnyen és simán jár.
(#) zolika60 válasza gergerg hozzászólására (») Jún 30, 2015 /
 
szénkefék rendben?
(#) gergerg válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 30, 2015 /
 
Eszembe sem jutott! Első dolgom lesz holnap megnézni. Köszi! Ha nem az, jelentkezem. De gondolom akkor mosni sem akarna...bár azt meg sem próbáltam.
(#) mkujbus hozzászólása Júl 2, 2015 /
 
Bosch Wob 1200 -as felültöltős mosógépem teteje nem zárható.Így is működik, de ez azért nincs rendjén. Mellesleg a vízmelegítéssel is problémák vannak. A szerelő nagyvonalú hozzászólása az volt, vegyek egy új gépet, ha zavar.. Ha ez tényleg nem javítható, netán veszélyes, akkor tényleg vennék. De milyen lenne a legjobb, Elöltöltőst szeretnék. Megköszönöm előre is a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2015
(#) gergerg válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Talált! Az egyik szinte teljesen új, a másik csutka. Köszönöm mégegyszer!
(#) zolika60 válasza gergerg hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Nincs mit. Sokszor előfordul, hogy a mosás még elketyeg ilyenkor, de a centrifuga nagyobb áramát már nem bírja.
(#) zolika60 válasza mkujbus hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Szerintem javítsd meg te. Jobbat úgy sem veszel manapság. Bocsánat most látom lány vagy. Akkor keress egy másik szerelőt.
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2015
(#) szalun01 hozzászólása Júl 3, 2015 /
 
Sziasztok ma vettem egy daewoo mh8011 tip-ú mosógépet, de az istenért sem akarja a vizet szívni erőlködik, de egy cseppnyi víz se megy bele.

Van, vagy volt valakinek hasonló problémája és mi lett a megoldás.
Előre köszönöm
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2015
(#) Pflore hozzászólása Júl 6, 2015 /
 
Sziasztok!
Nekem az a problémám, hogy ma mostam 2x is, a 3.-nál pedig már nem reagál semmire, a programválasztó tekerő nagyon könnyen forog, nem kattog ahogy szokott illetve a pici jelzőfények se világítanak.
Nem értem mi baja lett hiszem mondom előtte 15 perccel még működött ment egy adag!!
Tudja valaki esetleg mi a szösz baja van? :

Whirlpool AWE 6516 a mosógép típusa
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2015
(#) botesz válasza Pflore hozzászólására (») Júl 6, 2015 /
 
Vagy szétugrott a bekapcsoló gomb vagy a szokásos paneltáp hiba(esetleg mindkettő)
(#) banya012 hozzászólása Júl 9, 2015 /
 
Sziasztok "bacsik, nenik"
Ujra itt, tanacsert feletek..
Ismetelten egy Ariston Hotpoint gep..
Elfelejtette uriteni a vizet.
Az urito jo. A vezerlo panelt a gep hatuljan elegve talaltam az urito vezerlesnel. Az aramkort atforrasztottam.
Sarga vonallal jeloltem.
Az egyik relet csereltem (remelem a szama megfelelo) (sarga X )
Es sarga karikaval jeloltem a kimenetet a szivattyura.
Ramerek a kimenetre, nincs aram.
De ha az muszer egyik csatijat a gep hazara teszem, akkor az egyik labon megvan a 220, a masikon pedig 113 voltot kapok.
Valaki tudna segiteni, hogy mi lehet meg a gond?
Nagyon koszonom elore is.
Az aramkor hatuljat tukroztem, hogy atlathatobb legyen a felso oldalhoz...
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2015
(#) maszek0005 válasza banya012 hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Szia! A forrasztásokat átnézném, meg az összes vezetősávot. Ugyanez a típusú relé volt benne? Lehet, hogy a forrasztásnál megsérült az érintkező, és nem zár, vagy más a lábkiosztása... Tisztelettel: Jani
(#) banya012 válasza maszek0005 hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Szia.
Ezeket mind atneztem. Minden stimmel.
Pontosabban atforrasztottam.
Meresre es szemre minden jonak latszik.
Rele az :
HF3FA volt benne es en HF3FD-t tettem bele.
A labkiosztas stimmel, minden ugyanaz..
Szivatas teren kitesz magaert..
(#) maszek0005 válasza banya012 hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
És a relé húz is? Tipikus hiba, hogy nem húz a reléd. Ilyenkor van, hogy nincs rendes fóliabeforrasztás, vagy a táp nullád nem jut át. Ez lehet fólia szakadás, vagy a csatinál rossz kontaktus is.
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2015
(#) lac06120 hozzászólása Júl 11, 2015 /
 
Sziasztok.
Van egy aeg öko lavamat 72420 tipusu mosógépem.
Az a jelenség hogy nem engedi be a vizet, a kis motornál vagy szelepnél 203 v ot mértem de indulásnál leesik a feszültség szinte nullára. Alúlrol kiszedtem a vezérlő panelt de itt megállt a tudomány.
A motor a tuti jó mert direktbe 230 v al működik.
Nagyon köszönöm a segítséget előre is.
(#) banya012 válasza maszek0005 hozzászólására (») Júl 11, 2015 /
 
Sziasztok.
Nagyon koszonom..
Vegponttol merem vissza teljesen.
Szakadast, forrasztas, vagy folia hibat nem tapasztaltam. PErsze, ez nem zarja ki.
A rele elvileg mukodik, mert biztos ami biztos alapon, teljesen mukodo elektronikabol pecaztam ki.
En is arra tippelek, hogy a nullanal lehet valami gondom, de itt megallt a tudomany.
Az aramkoron belul, meg merre kellene elindulnom, ezt nem tudom sajna. Esetleg valamelyik tranzisztor rugta az utolsot, csak meg nem talaltam meg..
Ha igy haladok, nem is fogom..
(#) botesz válasza lac06120 hozzászólására (») Júl 12, 2015 /
 
Az ajtót lezárja?
(#) tati001 hozzászólása Júl 12, 2015 /
 
Sziasztok!
Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy reggel az Indesit típusú mosógépünk megadta magát. olyat csinál, hogy elkezdi beengedni a vizet, de nem hagyja abba. Szétszedtem, és azt találtam, hogy a vezérlőpanelen el van durranva a vízbeeresztő szelep triakja. Olyan kérdésem volna, ha a triakot kicserélem, akkor elvileg működne a gép?
A többi funkció, mosás, vízleeresztés, fugázás minden rendesen megy.
A triak típusa Z0107 NL
Vagy okozhatott más problémát is?
Rakok fel róla képet is.
Segítségeteket előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2015
(#) botesz válasza tati001 hozzászólására (») Júl 12, 2015 /
 
Nagy valószínűséggel akkor jó lesz de azt azért nézd meg hogy mitől lett zárlatos a triac.
(#) tati001 válasza botesz hozzászólására (») Júl 12, 2015 /
 
Hát valószínűleg én voltam a béna, mert nem dugtam rá rendesen a szelepre a csatit, lecsúszott és letestelt, pukkant egyet.
Holnap akkor veszek a boltban és kicserélem, hátha jó lesz.
(#) tati001 hozzászólása Júl 12, 2015 /
 
Esetleg abban tudtok még segíteni, hogy ha nem javulna meg a cserével, akkor hova tudom elküldeni a vezérlést javításra, vagy esetleg hol tudok hozzá venni vezérlőt reális áron?
(#) sanyi222 hozzászólása Júl 16, 2015 /
 
Üdv mindenkinek. Van egy daewoo dwd f1011-es mosógépünk. Olyan gond van vele,hogy elindítom a programot és egy idő után fogja magát és megáll. Nem ir semmilyen hibakódot csak megáll és nem világít rajta semmi. Mi lehet vele,
(#) botesz válasza sanyi222 hozzászólására (») Júl 16, 2015 /
 
Vizet fűti?ha szénkefés motorja van akkor a keféket ellenőrizd.
(#) sanyi222 válasza botesz hozzászólására (») Júl 16, 2015 /
 
Megnézem.
(#) sanyi222 válasza botesz hozzászólására (») Júl 16, 2015 /
 
Füti a vizet. Olxat csinál,hogy megy egy 36 perces programon 8percet átugrik centrizés előtt meg áll. De ha 3-4 elindítom végig viszi.
(#) botesz válasza sanyi222 hozzászólására (») Júl 16, 2015 /
 
Légsűrítőt pucold ki.
(#) sanyi222 válasza botesz hozzászólására (») Júl 16, 2015 /
 
Az hogy néz ki mert nem nagyon láttam még ilyet.
(#) botesz válasza sanyi222 hozzászólására (») Júl 16, 2015 /
 
Alul van egy vékony gumicső jön ki belőle ami a vizszintszabályzóba megy.A vizet rendesen leereszti?
Következő: »»   360 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem