Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vezetékes telefon szerelés
 
Témaindító: Busz, idő: Dec 1, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   9 / 23
(#) Gafly válasza Sebi hozzászólására (») Jún 29, 2015 /
 
Van akkor ez:
Idézet:
„vadiúj a telefon és HIF engedélye is van,”

Meg ez:
Idézet:
„valóban fülre egy kicsit más a tone hangszíne”

Nem lehetne kicseréltetni/garanciálisan megjavittatni?
(#) Sebi válasza Gafly hozzászólására (») Jún 29, 2015 /
 
Persze. Bár ki tudja hol vette. Lehet, hogy a Q nincs rögzítve és egyszerűen a szállításnál kapott egyet a paneltől és letört egy darabka...
(#) proba válasza Gafly hozzászólására (») Jún 29, 2015 /
 
Egy telefontársaságnál volt olyan gondom a régi modemes világban, túl nagy volt a szint, ezért túlvezérelte a központot.
Fülre hallható hangerő különbség esetén érdemes lehet esetleg egy külső csillapító beiktatása.(egy egy 47-500 ohm a két vonalágba.)
(#) Gafly válasza clipart hozzászólására (») Jún 30, 2015 /
 
Volt itt több értelmes ötlet is a kérdésedre...
(#) clipart válasza Sebi hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Szia!
Szétbontottam,de a kvarcon nincs ilyen felirat,csak valami tipusszám

P1010079.JPG
    
(#) Gafly válasza clipart hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Ha akadna egy frekvencia mérő, akkor jó lenne megmérni a oszcillátor frekvenciáját (mindkét lábon!).
Esetleg ha az IC(-k) tipusát is le tudnád olvasni (pont belelóg az a fránya drót)...
(#) Sebi válasza clipart hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Fokozza a gyanút, hogy nem kvarc, hanem piezo rezonátor van benne, ami 3,58MHz. Elvileg ennek is jónak kellene lennie (bár nem olyan pontos), a tűrésbe belefér.

piezo.PNG
    
(#) clipart válasza Sebi hozzászólására (») Júl 3, 2015 /
 
Szia!
Itt a fotó, és azt hiszem találtam egy kvarcot is,de ez nem a tone üzemmódért felel..szerintem
nézd meg légyszives,köszi
(#) Sebi válasza clipart hozzászólására (») Júl 3, 2015 /
 
A hengeres tokos kvarc a legolcsóbb órakvarc. Ezek szerint van benne óra is, akkor 32768kHz-es.
(#) clipart válasza Sebi hozzászólására (») Júl 5, 2015 /
 
Kedves Sebi!
Valóban,van benne óra is !
Mi a teendőm ezek után?
hogyan javíthatom meg?
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2015
(#) Sebi válasza clipart hozzászólására (») Júl 5, 2015 /
 
Frekvenciamérő hiányában először azt a 3,58-as piezót cserélném újra, vagy - hasonló paraméterű, de pontosabb - kvarcra.
(#) Gafly válasza Sebi hozzászólására (») Júl 6, 2015 /
 
Én meg még mindig "összehallgatnám" a kettőt, eldöntendő hogy kicsi, torz, féloldalas vagy frekiben elcsúszott-e a jel. Mondjuk az elcsúszást nem biztos hogy meghallja füllel...
(#) Sebi válasza Gafly hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
Igen. Még azt is ki lehet próbálni, hogy a hibás készülék hallgatóját a másik mikrofonja elé téve működik-e.
(#) Joe_001 válasza Sebi hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
Üdv! Ja de nem fordítva? Mármint a hibás mikrofonja elé a jó halhatóját. Ha szkóp kéznél volna látható a különbség.
(#) clipart válasza Sebi hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
Kedves Sebi!
Ugyanilyen 3,58-ra csak pontosabbra cseréljem,vagy esetleg más frekvenciájúra?
Mi volna a legjobb megoldás?
(#) Sebi válasza clipart hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
Természetesen ugyanolyan értékűre kell cserélni. Mint már említettem, a pontos (kvarc) frekvencia 3,579545MHz, ha ilyen van kéznél, erre cseréld. Azonban számtalan készülék működik a Tiedben is található rezonátorral, mert (ha nem hibás), akkor elegendő ide a két tizedesig megadott pontosság is.
Mint már többen említettük, két eset lehet: alacsony jelszint megy a vonal felé, vagy a frekvencia kiesik a tűrésből. (Ez utóbbit füllel is lehet(ne) érzékelni, talán nem kell hozzá zenésznek lenni. Mivel sosem végeztem el azt a kísérletet, hogy az időalapot generátorról adva - és azt jobbra-balra elhangolva - megkeressem a max és min értéket amiken belül még működik, így nem tudom mennyire hallható a különbség.)
A kimenő szint kérdése a másik. Ehhez kell egy harmadik készülék is - mindegy milyen, hallgatni lehessen vele - ezen kell hallgatnod a szintkülönbséget a jó és a nem működő esetben. Azért nem mérvadó a kettő, mert azt nem tudjuk, hogy a DTMF-jel kicsatolásnál mennyit engednek a hallgató ágára. (Akár az is lehet, hogy a hallgató jól szól, de a vonalon mégis kevés a szint.)
Szóval ha van kéznél egy másik kvarc vagy rezonátor, akkor cseréld (akár a két készülékét is megcserélheted), ha nem vezet eredményre, akkor marad a jelszint-gond.
(#) Gafly válasza Sebi hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
Sebi, futjuk ugyanazokat a köröket:
Idézet:
„(Ez utóbbit füllel is lehet(ne) érzékelni, talán nem kell hozzá zenésznek lenni.”

Idézet:
„Összehasonlítottam egy működő telefonnal,valóban fülre egy kicsit más a tone hangszíne”

Ha jól emlékszem, akkor nem "vezetékes" telefon, hanem "kábeles" és mint ilyen nem "földelt". Azaz egy 220 nF...2.2 µF 250 V-os kondival a PC "Line in" bemenetén tudna hangmintát felvenni (ne rövidet! És tárcsahang nélkül! Jóról is!). Békesség kedvéért esetleg 2 db 47 K-val leosztva, védendő a hangkártyát.
A nem tömöritett hangfájl alapján tovább tudnánk lépni.
Az is segitene, ha leolvasná a két IC tipusát...
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
Letöltve persze az ingyenes Audacity-t, önállóan kiderülne hogy mi a gond a DTMF-el...
(#) clipart válasza Sebi hozzászólására (») Júl 8, 2015 /
 
Kedves Sebi!
Mellékelek egy hangfájlt, elsőként a nem működő, majd a működő telefon kimenő DTMF jelével

tel.wav
    
(#) Sebi válasza clipart hozzászólására (») Júl 8, 2015 /
 
Bár mind a kettő torzított - ez nyilván a felvétel hibája - de jól hallható, hogy alacsonyabb a nem működő frekvenciája. Még egy dolog jutott eszembe: a régi IC-knek volt egy olyan tulajdonsága, hogy egy sorban - vagy oszlopban - egyszerre két gombot nyomva a sor (vagy oszlop) tiszta szinuszos frekvenciáját adta ellenőrző méréshez. Próbáld ki ezt is, mert ebből a felvételből nem derül ki, csak az, hogy különböző a két jel. Lehet, hogy hiányzik az egyik freki.
(#) clipart válasza Sebi hozzászólására (») Júl 8, 2015 /
 
Veszek egy ilyen piezo kvarcot és kicserélem.A lomexben van ilyen szerinted??
(#) Sebi válasza clipart hozzászólására (») Júl 8, 2015 /
 
Nézd meg a honlapjukon. Szerintem van. Próbáltad a szomszédos gombok együttes nyomását? Megy még valamelyiken?
(#) clipart válasza Sebi hozzászólására (») Júl 8, 2015 /
 
Kipróbáltam egyszerre a két gombot,de mindkét variációban az elsőként lenyomott gomb szólal meg
(#) Sebi válasza clipart hozzászólására (») Júl 8, 2015 /
 
Kár. Ez egy hasznos funkció volt. Én is megnéztem az egyémet, az a második gomb nyomásakor letilt...
(#) Sebi válasza clipart hozzászólására (») Júl 8, 2015 /
 
Van igazi kvarc 40Ft-ért
(#) clipart válasza Sebi hozzászólására (») Júl 8, 2015 /
 
OKÉ, köszi!!
(#) Gafly válasza Sebi hozzászólására (») Júl 8, 2015 1 /
 
Szia Sebi. Nem hiteles a füled, kalibráltasd újra

Nézd meg a két spektrumot. Nem csoda hogy nem ismeri fel.
Viszont a rezonátor frekije jó (az 1209 Hz az mindkettőnél pontos).
Remélem nem úgy vette fel őket, hogy a két telefon párhuzamosan volt kötve és mind a kettő beemelve, mert akkor ugye lehet hogy az egyik nem kap rendesen tápot...

Akkor most jön az, hogy le kell olvasni a "telefon" IC (amelyikre a rezonátor van kötve) tipusát.
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2015
(#) Sebi válasza Gafly hozzászólására (») Júl 8, 2015 /
 
Hát - igen... rég nem hallom már a pilotjelet sem.
De ez így elemezve elég érdekesnek tűnik, még nem volt ilyenhez szerencsém. Lehet, hogy az IC belső szűrőrendszerével van a gond.
(#) Gafly válasza Sebi hozzászólására (») Júl 9, 2015 1 /
 
Szerintem IC hiba, mert hiányzik az "alsó" szekció.
A többi sem fényesen muzsikál.

Javaslok IC cserét...

Az eredményekről meg beszámolót.

Sebi mester, vélemény?
(#) Sebi válasza Gafly hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
Sajnos, valóban Ic hibának tűnik, mert ilyet "kívülről" nem lehet elérni. (Ezért is kértem a szomszédos gombok egyidejű nyomását, mert a régieknél ilyenkor tiszta sor - vagy oszlop - színuszt kaptunk.)
Viszont az IC-n az áll: 9930, ami erre keresve feljön, az nem 20pin DIP.
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2015
Következő: »»   9 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem