Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vezetékes telefon szerelés
 
Témaindító: Busz, idő: Dec 1, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   10 / 23
(#) clipart válasza Sebi hozzászólására (») Júl 17, 2015 1 /
 
Kedves Sebi!
Az IC beszerezhetetlen sajna, kicseréltem viszont a kvarcot ahogy javasoltad,és most az történik,hogy ha 9-es van a hívott számban akkor nem kapcsol, a többire működik....egyre jobb a helyzet
Nem gondolom,hogy túl kell lihegni spektrumokkal, "lázgörbével" egyebekkel, ennél talán egyszerűbb a probléma
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2015
(#) Gafly válasza clipart hozzászólására (») Júl 17, 2015 1 / 2
 
(#) clipart válasza clipart hozzászólására (») Júl 17, 2015 /
 
Kedves Sebi!
Van valami ötleted?
(#) Sebi válasza clipart hozzászólására (») Júl 17, 2015 /
 
Igazából elég meglepő, hogy a kvarc cseréjével ennyit javult a helyzet. Gafly által végzett analízis világosan mutatja, hogy az alsó frekvenciáknál milyen zavaros a helyzet, ebből csak az IC hibájára lehet következtetni. Ha lenne egy szkóp kéznél, azt még meg lehetne nézni, hogy a kvarcoszcillátor tisztán jár-e. Mert ha nem, akkor - az IC belső kapcsolásának ismerete nélkül - tippelnék arra, hogy a belső szűrők sem teljesítenek megfelelően. Ezért lehet, hogy a rezonátor helyett kvarc - vagy egy másik példány - az adott kapcsolásban épp jobban működik, "tisztább" a színusz, de még mindig nem teljesen. Szkóp nélkül ezzel a hibával vaktában tapogatózunk, esetleg a két kondit kellene még cserélni. (Akár - ha egyformák is - felcserélni, pár pF-fel kisebbet, vagy nagyobbat tenni, nem egyforma értéket használni, 1...10Mohm-ot párhuzamosan kötni a kvarccal, stb. Ennek eredményessége főleg a belső kapcsolástól függ, ami leggyakrabban 2-3db inverterből áll. A próbálgatásokat végezheted üzemelő készülékkel, tárcsahang ("vonaljel") meglétekor úgy, hogy folyamatosan nyomod a nem működő számot. Ha elmúlik a tárcsahang, akkor bevette a központ. Tárcsahangra figyelni kell, mert nem adja a központ a végtelenségig - néha bontani kell és újból belépni.)
(#) clipart válasza Sebi hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
kedves Sebi!
Melyik IC-t kellene cserélnem?az egyik a 15-Memory Tone/Pulse Dialer Ic, a másik, a Tone Ringer For Telephone Set az adatlapjai szerint. Gondolom a második a hunyó? mivel az első a telefonszámok tárolására szolgál többek között

nem jó lett a fotó,de azt bizonyára látod,hogy a kvarcot kicseréltem

P1010095.JPG
    
(#) Sebi válasza clipart hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
Nem a második a hunyó, az csak a csengetési hangot generálja (a 8 lábú).
A 20 lábú funkciói magyarul: 15 memóriahelyes DTMF/impulzus módú tárcsázó.
Egyértelmű, hiszen a kvarc is hozzá csatlakozik.
(#) clipart válasza Sebi hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
Oké,köszi!
Sajna ez az ami nálunk beszerezhetetlen..
(#) Gafly válasza clipart hozzászólására (») Júl 20, 2015 1 /
 
Beszerezhető, csak (sok) pénzbe kerül (lásd link fentebb). Vagy bontani kellene kidobott telefonból. Az sokat dobna az esélyeken, ha lelolvasnád az IC típusát, mint már többször kérve lett...
(#) clipart válasza Sebi hozzászólására (») Júl 24, 2015 2 /
 
Kedves Sebi!
Sikerült végül megoldani a problémát, IC-t sem kell cserélni, a privát email címedre megírom a megoldást

Üdv:clipart

azért a privát címedre írok,mert szeretném elkerülni,hogy bárki más reagáljon erre a megoldásra, és esetleg ismételten tévedjek a hozzászólás hangnemét illetően, mint azt már köztudottan megtettem itt néhányszor, hiszen nyilvánvalóan én vagyok az, aki mondhatni öntelt módon válaszolgat a bejegyzésekre, ezért itt most elnézésedet kérem, a hozzád intézett válaszaim hangnemét illetően
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2015
(#) nedudgi válasza clipart hozzászólására (») Júl 24, 2015 /
 
Már nem azért, de miért titok a megoldás? A hitelkártyád PIN kódját kellett megadni?
(#) IOsys hozzászólása Okt 19, 2015 /
 
Sziasztok! Egy telefon megbolondult (nincs a közelemben), foglaltat jelez a kagyló felvételekor rögtön. Nem lehet róla hívni és nem is lehet hívni a számot. Hol lehet a gond? Ha meg tudom javítani, megjavítanám.
Közben utánaolvastam. Lehet kábel felcserélés elvileg, számlaelmaradás és központi hiba. Ezen kívül?
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2015
(#) Gafly válasza IOsys hozzászólására (») Okt 19, 2015 /
 
Idézet:
„Egy telefon megbolondult (nincs a közelemben), foglaltat jelez a kagyló felvételekor rögtön. Nem lehet róla hívni és nem is lehet hívni a számot. Hol lehet a gond? Ha meg tudom javítani, megjavítanám.”

És még sok minden. "Vezetékes telefon" ritkán szokott megbolondulni (ámbár láttam már "karón varjút").
Kezdjük az alapokkal:
- Ha felhívod (mobilról, például) akkor mit hallasz?
- Milyen telefon?
- Milyen előfizetés?
Arra, hogy kábel felcserélés, nem tudtam "görcsöt" kötni
(#) IOsys válasza Gafly hozzászólására (») Okt 19, 2015 /
 
Köszi a választ!
"- Ha felhívod (mobilról, például) akkor mit hallasz?"
Megszakadt vonalat.
"- Milyen telefon?"
hordozható Panasonic
"- Milyen előfizetés?"
Még nincs információ.

"Arra, hogy kábel felcserélés, nem tudtam "görcsöt" kötni"
Neten olvastam, hogy ha a splitterbe felcserélve dugják a kábeleket, okozhat ilyet.
(#) nedudgi válasza IOsys hozzászólására (») Okt 19, 2015 /
 
Nem lehet, hogy simán egy elfáradt, szennyeződött kapcsoló okozza?
(#) IOsys válasza IOsys hozzászólására (») Okt 19, 2015 /
 
Az előfizetés "Telekom Hoppá" díjcsomag.

nedudgi: Ezek szerint de.
(#) Sebi válasza IOsys hozzászólására (») Okt 20, 2015 /
 
Azt nem tudod kideríteni hívással, hogy szakadt a vonal, kihúzott készüléknél ugyanúgy csengetési visszhangot hallasz.
A leggyakrabban az fordul elő, hogy a készülék nem bont, tehát rajta van a vonalon, mintha felvetted volna a kézibeszélőt. (egy darabig a tárcsahangot (vonalat) hallasz, azután pedig foglaltat.
Ha spliiter van, abban is lehet hiba - próbaként anélkül mennie kell.
(#) Gafly válasza IOsys hozzászólására (») Okt 20, 2015 /
 
Idézet:
„"- Ha felhívod (mobilról, például) akkor mit hallasz?"
Megszakadt vonalat.”

Na, olyan nincs
Valószinüleg a "különleges tájékoztató hangra" gondolsz. Ha igen, akkor az van amit Sebi is mondott (zárlat és nem szakadás).
Idézet:
„Neten olvastam, hogy ha a splitterbe felcserélve dugják a kábeleket, okozhat ilyet.”

Akkor ez most ADSL, vagy IPTV és telefon, vagy mi?
(#) IOsys válasza Gafly hozzászólására (») Okt 20, 2015 /
 
Nem tudok semmit, hétvégén kerülök a telefon közelébe. Majd megpiszkálom, megnézem hogy milyen kábel merre megy. Addig azt a tanácsot adtam, hogy jelentsék be a hibát. Köszönöm Sebinek meg Neked is, én meg továbbra is sajnálom, hogy nem értek ehhez, mert izgalmas tudománynak néz ki.
(#) IOsys hozzászólása Okt 20, 2015 /
 
Központi hiba volt, de azért köszönöm az információkat, megjegyeztem.
(#) opetrik hozzászólása Nov 28, 2015 /
 
Sziasztok!

Az érdekelne, hogy van-e olyan analóg telefon, amely 2 vonalat tud kezelni...
A rokonság egyik fele UPC-s, a másik inviteles és nekem van 2 előfizetésem (hűségidővel), amellyel ingyen beszélhetek velük... na most én ezt 1 db készülékkel szeretném megoldani...

létezik ilyen telefon? Gugli barátunk csak voip-ben ismer ilyet.

Köszi,
Ottó
(#) pucuka válasza opetrik hozzászólására (») Nov 28, 2015 /
 
Analóg telefon ugyan nincs, de létezik (ha ugyan még használtan elérhető) 2/6 -os analóg kisközpont. Ennek az egyik bejövő portjára kötheted az UPC -s beltéri analóg kimenetét. a másikra az invitel analóg vonalát. A kisközpontot programozhatod úgy, hogy az analóg mellékállomás bármelyik bejövő hívásra csörögjön, és egy előválasztó számmal eldöntheted, hogy melyik rendszerben kívánsz kimenő hívást kezdeményezni.
(#) Sebi válasza opetrik hozzászólására (») Nov 29, 2015 /
 
Igény hiányában gyárilag nem készül, de természetesen megoldható, ha van némi affinitásod az elektronikához (ennek hiányában pucuka javaslatát fontold meg).
(#) Gafly válasza opetrik hozzászólására (») Nov 29, 2015 /
 
Kedves Opertik,
ne higgy a "károgóknak", van egyszerő megoldás a problémádra (már ha jól értem).
A jól értem alatt azt értem, hogy van két Set Top Box-od (hívhatjuk Home Gatewaynak is), két külön szolgáltatótól. Egy telefont szeretnél, amellyel hol "itt", hol "ott" tudnál telefonálni.
Nos ez az én olvasatomban azt jelenti, hogy két "független és analóg" telefon vonalad van.
Ebben az esetben ez egy régről ismert probléma, már a kulcsos telefonok óta. A kulcsos azt jelenti, hogy "főnök, keresik a kettes vonalon"
Természetesen kaphatók készen is hozzá gyári "kétvonalas" telefonok, pédául a jól ismert klasszikus. Az adatlapja minden elmond amit tudnod kell a témáról.
Ha hajlandó vagy forrasztgatni, akkor pár száz forintból össze tudod rakni a "tökéletes váltót", ha kell akkor leírom.
Üdvözlettel,
G.
(#) Sebi válasza Gafly hozzászólására (») Nov 29, 2015 /
 


Ilyennel még nem találkoztam, tetszik!
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Nov 29, 2015 /
 
Végül is elég egy kétáramkörös középállásos váltókapcsoló, 4 kondenzátor és 2 glim. De azért ez elég nagy buher.
Mondjuk, kulcsost, (főnök titkárit) üzletben sohasem láttam, jó részük egyedileg készült a gyáli úton.
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2015
(#) opetrik válasza Gafly hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
Kedves Gafly,
Igen, ilyen telefonra gondoltam, csak kicsit drágállom (100$)... biztos nem fogja engedélyezni a Zasszony
Elektronika elméletből Csákány tanár úrnál vizsgáztam még a múlt évezredben... de van pákám hát ennyiből sejthető, hogy kb. a -végtelenből indulok.

Köszi,
Ottó
(#) opetrik válasza opetrik hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
Rövid gondolkozás után az Ebay-en vettem egy RCA 25201RE1-et használtan...
(#) Inhouse hozzászólása Feb 23, 2016 /
 
Sziasztok!

Hihetetlen problémával szembesültem 2016-ban. Adott egy iroda, ahol 4 ember dolgozik. Ők egész nap telefonos érdeklődéseket fogadnak. ill. ezekkel kapcsolatban intéznek visszahívásokat. Eddig asztali gsm telefonokkal, ill. sima mobillal dolgoztak, valamint volt saját mellékük egy központon keresztül. Régi analóg Panasonic központ, 12 fővonal, 32 mellék.
Sokszor kellene egymásnak átadni a hívót, vagy felvenni a másiknál csörgő telefont. Ez elég macerás úgy, hogy fel kell állni és átmenni, mivel közben számítógépes adatbázisban keresnek az ügyfeleknek. Mivel adott egy telefonközpont, felkerülnek GSM adapterek, a vonal be a központba, a mellékek a dolgozók elé egy asztali készülékkel, aminek kellene tudnia:
- 100-120 memória LCD kijelzővel, név és telefonszám, ABC-ben kereshetően, mint mobilnál (ha több, nem baj)
- headset lehetőség

Na, ez így egyben úgy néz ki nem létezik, de a memória talán még külön sem, legalábbis Mo-on. Úgy van memória a készülékekben, hogy 99 bejövő, és 16 kimenő hívás eltárolása, meg 10-20 memória úgy, hogy a kis papírlapra felírod a nevet és nyomod a mellette levő gombot. Néhány DECT telefonok memóriája is szép, beviheted a számokat, de nem lehet nevet írni mellé, gyakorlatilag számok között böngészel és emlékszel, hogy az a szám kell, akkor megnyomod a hívást...de ha tudod a számot, akkor akár be is pötyögheted nem? :shock: Headset lehetőség vagy a DECT-ekhez van, vagy egy-egy asztali Panasonichoz, jó árban, plusz még jó árban a hozzá tartozó headset. DE megfelelő memóriája ennek sincs. DECT nem lenne igazán jó, asztali kellene.
Már azon gondolkodom, hogy előbányászom a levedlett 56k voice modemeket és azokat rakom be nekik, csak hát kellene hozzá szoftver. Nagyon úgy néz ki, hogy az meg nincs. Van tárcsázó a windowsban, de van benne 8 gyorstárcsázó gomb és kész. Kerestem a neten és nincs ilyen program, esetleg 50$-ért, de talán még az sem erre van...
Tudtok olyan szoftvert, amivel ez megoldható lenne:
- hívások fogadása
- tárcsázás olyan telefonkönyvből ahol van név a szám mellett és kereshető

Elvileg a kis kínai csinált olyan Y kábelt, vagy a jobbiknak tűnő verziónál egy kis passzív dobozt, ami az asztali telefon és a kagyló közé kell kötni és 3,5mm-es jackekbe headset dugható. De nem tudom mennyire kompatibilis általánosságban. Bár már manapság a kagylókban is electrec mikrofonok vannak.
Van régről olyan hívószám kijelzőnk, amivel akár vissza is lehet hívni a számot, a vonal és a telefon közé van kötve. Ehhez hasonlatosan is jó lenne egy sima asztali mellé egy doboz, de ilyen sincs. Már külön hívószámkijelző sincs.
Még régebbről emlékszem olyan kis dobozra, hogy tárcsázó gombok voltak rajta és oda kellett tartani a kagyló mikrofonjához és egy kis hangszórón keresztül tone-ban becsipogta a számokat és tárcsázott a készülék. Most láttam, hogy van okostelefonra DTMF tone program, akár olyan is, ahol a telefonkönyvből kiválasztott számot csipogja, kagyló fel és odatart...de azért ez nem egy korrekt megoldás.
Találtam egy Mo-on is forgalmazott készüléket, ami legalább a memóriát tudja, Bull Ventos FJ400, de már nincs. Már a forgalmazó cég sincs. Itt a fórumban is szerepelt, meg van egy mérési jegyzőkönyv róla a hírközlési hatóságnál, az sem túl fényes.
Közben keresgéltem országunkon kívül is, az eBay-en vannak készülékek, pl. AT&T ML17929, 100 memóriás telefonkönyv és headset lehetőség, nem is vészesen drága. Ráadásul még 2 vonalat is tud. Ezt nem forgalmazza valaki Mo-on? Jó ez a magyar analóg vonalra egy központ mögé?
(#) Sebi válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 23, 2016 /
 
Szerintem a legegyszerűbb az androidos okosteló az általad is ismert tárcsázóval - füles kimenetről asztali készülékbe csatolt DTMF jellel. Az asztalihoz headset-et illeszteni sem agysebészi feladat.
(#) Inhouse válasza Sebi hozzászólására (») Feb 23, 2016 /
 
Akkor azt mondod, működik egy ilyen egyszerű megoldással a headset?
Azért ez az androidos DTMF becsipogása a kagylóba...hát eléggé nem korrekt. Valamint a saját telefonjuk okos, de abban nem lehet benne az összes véges szám...
Bár...mondjuk lehetne PC-s DTMF is, csak ez a csatolás dolog nem szép...
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2016
Következő: »»   10 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem