Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   363 / 580
(#) sanyi222 válasza botesz hozzászólására (») Júl 26, 2015 /
 
Itt a panel, a bekarikázott (gondolom ez a táp) kikapcsolt állapotban is meleg. Be tudnád jelölni légyszíves mit cseréljek.
(#) Dino71 válasza Sanyi67 hozzászólására (») Júl 26, 2015 /
 
Szia!Ki kell cserélni a kondenzátorokat!!! Azért mert szemre jó az semmit nem jelent.
Vagy szerzel egy ESR mérőt és kiméregeted a kondikat és ha tudod melyik rossz akkor csak azt cseréled.
(#) stevepapa válasza sanyi222 hozzászólására (») Júl 26, 2015 / 1
 
A "bekarikázott rész " egy trafó, szerintem bontsd ki a keretből, szikével vágd körbe és feszegesd ki, Az alján hasonló trutyi van, ha szerencséd van látni lehet, hol engedte el a forrasztás. Basszus, most látom 2 Sanyinak rossz a gépe
(#) Sendi válasza zoszka hozzászólására (») Júl 26, 2015 /
 
Köszönöm az ötletet. Akkor előbb kiszerelem, megvizsgálom, és csak az után döntöm el, hogy mit tegyek vele. Kuka, vagy vétel.
(#) sanyi222 válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 26, 2015 /
 
Oké,megpróbálom. Ha úgy sem jó akkor jöhetnek a kondik.
(#) Gulacsi989838 hozzászólása Júl 26, 2015 /
 
Sziasztok!
Van egy Candy CTY 104 mosógépünk, és az lenne a problémám, hogy kezdetnek nem centrifugált, most már a vizet sem üríti le, de egyébként más problémája nincsen. Dugulás nincs, és semmi más amit írnak a fórumokon, ilyen esetekben Az elektronikára gondoltam, hogy ott lehet valami. Amikor átkapcsolom arra a programra, hogy le engedje a vizet, vagy, hogy csak centrifugáljon akkor hallatszik hogy behúz a relé, de utána egyből el is enged... Ötletek?
A segítséget előre is köszönöm!
(#) Dino71 válasza Gulacsi989838 hozzászólására (») Júl 26, 2015 /
 
Ha a víz szint érzékelő rendben és tiszta a cső akkor a kondik cseréje az elektronikában nagy valószínűséggel megoldja a problémát.
(#) botesz válasza Gulacsi989838 hozzászólására (») Júl 26, 2015 / 1
 
ugyanmár hagyjuk ezt a kondi cserés dolgot...Ha hasmenésed lesz akkor is kondit cserélsz?Először is azt nézd meg hogy a szivattyú kap e feszt illetve nincs e megszorulva.Amíg a vizet nem engedi le addig centrizni sem fog.Ha ezek rendben vannak akkor lehet a panellal foglalkozni.
Ja és a motorszénkeféket ellenőrizd.
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2015
(#) Gulacsi989838 válasza Dino71 hozzászólására (») Júl 26, 2015 /
 
És hogyan tudom le ellenőrizni, hogy a víz szint érzékelőnek van e baja?
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2015
(#) Gulacsi989838 válasza botesz hozzászólására (») Júl 26, 2015 /
 
Akkor sem centrifugál, ha le van engedve a víz!
Ja, és még az tűnt fel, hogy 4-5 perc használat után már elég meleg a hálózati vezetéke és a dugvillák tűz forróak.. Ez utalhat valamire?
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2015
(#) Sendi válasza botesz hozzászólására (») Júl 27, 2015 /
 
Szia Botesz. Hol szerzed be az Askoll szivattyút, mert néztem az Orczy-ban, ott 10.000 körül van a szivattyú.
(#) stevepapa válasza Gulacsi989838 hozzászólására (») Júl 27, 2015 /
 
Azonnal ellenőrizném a "konnektort", kitágultak a csatlakozások !!
(#) sanyi222 válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 27, 2015 /
 
Le szedtem a trutyit de a trafó lábainál minden forrasztás ép,legalábbis szemre.
(#) stevepapa válasza sanyi222 hozzászólására (») Júl 27, 2015 /
 
Az összes forrasztásra gondoltam Kondikat cseréld ki, a relék lábai forrasztásait jól nézd át. Nagyító sokat segít, főleg annak aki kezdő ebben a dologban. Ha a beforrasztott alkatrész lábánál halvány kör látszik azt át kell forrasztani !
(#) Gulacsi989838 válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 27, 2015 /
 
A konnektorral nem hiszem, hogy gond lenne mert a másik mosógépnél nem melegszik semmi.
(#) Gulacsi989838 válasza botesz hozzászólására (») Júl 27, 2015 /
 
Szivattyú és szénkefe ok! A víz szint jelző is működik elméletileg, ha belefújok kattan. Merre haladjak tovább?
(#) botesz válasza Sendi hozzászólására (») Júl 27, 2015 /
 
Én a helyi kisboltban veszem de ők is a rotovill-től rendelik.
(#) botesz válasza Gulacsi989838 hozzászólására (») Júl 27, 2015 /
 
Persze arra utal hogy jó a fűtőbetét.
(#) Gulacsi989838 válasza botesz hozzászólására (») Júl 27, 2015 /
 
Főt rendesen, na de most nem ez a lényeg hanem, hogy még mindig nem engedi le a vizet és nem centrifugál... Mit nézzek át rajta?
(#) Dino71 válasza Gulacsi989838 hozzászólására (») Júl 27, 2015 /
 
ha direkt áramot adsz az szivattyúnak akkor le engedi a vizet???
(#) Gulacsi989838 válasza Dino71 hozzászólására (») Júl 27, 2015 /
 
Azt nem néztem, majd holnap. De akkor sem centrifugál ha nincs benne víz. Ez mitől lehet?
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2015
(#) Olife hozzászólása Júl 28, 2015 /
 
Sziasztok!
Már 2 LED villog és nem kapcsol ki a gép.Indezit WIDL 106.Vezérlő panelen nem látszik semmi - szépen megtisztítottam a szénkefe portól.
(#) Sendi válasza botesz hozzászólására (») Júl 28, 2015 /
 
Vettem, egy szivattyút, kicseréltem. Közben észre vettem, hogy a fűtőbetét egyik kivezetése le van törve. A fűtőbetétet is kicseréltem. Indítottam egy programot, fűtött, mosott szivattyúzott. De az öblítés fázisban elkezdett folyni a víz, a gép leállt és az öblítés és centrifugálás ledek egyszerre villognak. Mit jelez ez?
(#) botesz válasza Gulacsi989838 hozzászólására (») Júl 28, 2015 /
 
Légsűrítő pucolás következik.
(#) botesz válasza Olife hozzászólására (») Júl 28, 2015 /
 
F10: Nyomáskapcsoló „üres és tele” vagy „se nem üres, se nem tele” állapotban
(Vizet nem vesz, fűtés relé 2x röviden bekapcsol, kb. 12" után szivattyú beindul, kapcsoló forog)
1,2,3/CN1, 4/J3, 5/J1 átvizsgálása
Nyomáskapcsoló csatlakoztatás átvizsgálása
Nyomáskapcsoló/CN1 folytonosság ellenőrzése
Nyomáskapcsoló csere
Panel hiba, csere vagy javíttatás
(#) clarcki hozzászólása Júl 30, 2015 /
 
Udv mindenkinek,a Hoover mosogepemmel valtozott egy kicsit a helyzet,mondjuk most viz nelkul probaltam elinditani a gepet,eddig mosas kozben probaltam es 2x verte ki a bisztositekot a lakasban,most viszont viz nelkul probaltam es annyit csinal,hogy epp meginditja a dobot a gepben es egybol leis al,es kiad egy olyan fura hangot mintha zarlatot kapna vagy aram tultoltodes lenne es ez jol hallhato is,de viszont nem veri ki a bisztositekot a lakasban mint azelott es a gep is bekapcsolva marad minden rendesen csak egyszeruen a dob all le es semmit nem csinal tovabb,tudtok ere nekem valami segitseget adni? szetszedtem a futoszallnal minden rendben van ahogy en lattam,a motornal is a szenkefek is minden rendben,a kabelek is es megse tudom mi lehet...
(#) zsozsoX hozzászólása Aug 3, 2015 /
 
Sziasztok!
Van egy whirlpool awe7109 elektronikus vezérlésű mosógépünk a mai mosásnál megadta magát. Lényegében semmit nem csinál. A táp a vezérlő panelig eljut. Valaki esetleg tudna segíteni merre induljak a további hiba keresésnél. Vagy kuka a vezérlőpanel? Segítséget előre is köszönöm.
(#) zsozsoX válasza zsozsoX hozzászólására (») Aug 3, 2015 /
 
A táp részen lesz a probléma az 'R020' ellenállás milyen értékű lehet? Mert szerintem hiányzik egy szín gyürű róla azon keresztül megy a 230volt a diódákra.
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2015
(#) maszek0005 válasza zsozsoX hozzászólására (») Aug 3, 2015 /
 
Szia! Tipikus (http://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?id=260224s) Whirpool Táp hiba. Az R020 ellenállás az egy 22 ohmos, ha az emlékeim nem csalnak. R020, D029, D030, a D030 felett levő mikróinduktivitás, valamint az LNK 304- es táp Ic szokott lenni a ludas. Az LNK 304- es helyett javasolom az LNK- 306- os beépítését. A 306- os jobban terhelhető. De viszont egy pár oldalt visszaolvasva a fórúmon, konkrét alkatrész értékekkel van leírva számos eset. Mostanában nem volt nálam ilyen panel javításon, így most az alkatrész értékekért, valamint a táp rajzáért fel kell túrnom a műhelyt. De amint megtalálom, újra fel fogom ide tölteni. Tisztelettel: Jani.
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2015
(#) maszek0005 válasza maszek0005 hozzászólására (») Aug 3, 2015 /
 
Szia. Itt a fórumon a 322.-ik oldaltól találsz javítási tippeket, meg alkatrész beszerzési lehetőséget is , ezzel a táp hibával kapcsolatban. Szerintem jobban jársz, ha egységcsomagot rendelsz, és az alkatrészeket abból cseréled. Tisztelettel: Jani
Következő: »»   363 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem