Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   367 / 580
(#) botesz válasza Nikol1984 hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Szerintem a tipikus táp hiba lesz, a táp ic t kell cserélni meg még 2 dolgot és megy is tovább a dolog ez kevesebb mint 2 e eFt.
(#) botesz válasza murena72 hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Ezek szerint mégis csak nekem lesz igazam hogy érintőpanel cserés lesz(mint az összes ilyen gorenje).Ellenőrizd a 2 panelt összekötő vezetéket.
(#) murena72 válasza botesz hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Melyik része a pg6? Egyébként az érintő kijelzője működik rendesen..... Huhh,lehet inkább rákell gyúrjak az öreg Hoover -re.. Nemtudom ehez tudok e még szerezni programkapcsolót,sajnos mechanikailag sérült. Hoover New Wave wa 1400 electronic A2852. 91"-es évjárat. Ja és melyik vezetéket,az érintő kijelzőtől az elektronikára menőt?
(#) botesz válasza murena72 hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
A jó öreg hoover.Nem volt ez olyan rossz gép. hát nem hiszem hogy tudnál hozzá szerezni.Ezeket jobbára a briteknek gyárották(a britek).Igen az a derótot nézd meg.
(#) murena72 válasza botesz hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Ok,Köszi!
(#) zsozsoX hozzászólása Aug 23, 2015 /
 
Sziasztok! Az lnk304 helyére egy az egyben mehet az lnk306?
(#) maszek0005 válasza zsozsoX hozzászólására (») Aug 23, 2015 /
 
Igen. Az LNK306 ugyanaz a kivitelű, csak nagyobb árammal terhelhető. Én a panelhibák elkerülése miatt, javaslom még a foglalatba helyezést. Tisztelettel: Jani
(#) zsozsoX válasza maszek0005 hozzászólására (») Aug 23, 2015 /
 
Köszönom segítséged. Tökéletesen müködik.
(#) Tityi válasza Tityi hozzászólására (») Aug 23, 2015 /
 
Kedves Szakik!
Újra nekiláttam a gép hibakeresésének.A perifériákat ellenőriztem,azok jók.Gyanús lett a centrifuga menetben a motor,mert elindítja kis fordulaton a motort,de aztán néhány másodperc után felpörgés helyett hibára állt.Újra átnéztem a motort.A tacho generátor ellenállása 116 ohm.Megpolíroztam a kommutátort és szorítottam a kefékre menő sarukon,mert lötyögtek.Ismét próbálkoztam az indítással.Sok indítás után egyszer csak elkezdett centrizni! A tacho 30V-ot adott ki 1000-res fordulaton.Mikor csak a ruhákat lazítja a végén,akkor 1,3V-ot,egyéb esetben pedig 5,1V-ot.Ürültem is neki,hogy újra jó!Csakhogy ma ismét próbáltam,ismét hibára ment.Megcsiszoltam a panelen a motorra menő csatlakozó érintkezőit.Ismét gond nélkül elindult!
Ennyire érzékeny lenne,vagy a panelon lehet hibás motor vezérléséért felelős áramkör?
nemsokára kipróbálom a teljes programot,akkor mit csinál?
A hazaiak örültek,de korai az öröm....Próbáltam a gépet teljes terheléssel.A vizet felvette.Néhány erőlködős (talán fél) fordulat után ismét hibára állt.Viszont hibát törölve a centrizést végigvitte.Újra próbáltam,a hiba ugyanúgy előjött.Kérdésem,hogy kontakt hibás lenne valamelyik relé és azért nem tudja a teljesítményt átadni?Vagy a motor vezérlője lehet hibás?
Köszönöm mindenki segítségét!
Üdv: Tityi
(#) botesz válasza Tityi hozzászólására (») Aug 23, 2015 /
 
Értem én hogy hibára áll de mégis mire?Nézd meg légyszi anélkül nem sokat tudok segíteni ha nem írod le!Ami fontos:A kommutátor közöket kipucoltad rendesen?Ez nagyon allergiásak rá!(bár emlékeim szerint olyankor nem indul a motor és hibára sem áll le de bármi megtörténhet hiszen indeSHIT)
(#) Tityi válasza botesz hozzászólására (») Aug 23, 2015 /
 
Nyolcszor villan fel a piros lámpa. Elméletileg F8. A kommutátort csak kifújattam,nem pucoltam külön,mivel a centrizés minden probléma nélkül ment a végén.
(#) botesz válasza Tityi hozzászólására (») Aug 23, 2015 /
 
Ha F8 akkor miért a motort cseszegeted?
F08: Fűtés relé beragadt (vagy páralecsapódás a panelen!)
1,2,3/CN1, 4/J3, 5/J1 átvizsgálása
Fűtőbetét, motor szigetelésének ellenőrzése (testzárlat?),
Vízszintszabályzó hiba (kontakthibás érintkezés?)
Panel hiba, csere vagy javíttatás

Itt a táblázat ezt írja rá.Ennél többet én sem tudok.Esetleg a szárító rész fűtőbetétjét ntc jét nézd meg.
(#) Tityi válasza botesz hozzászólására (») Aug 23, 2015 /
 
Azért,mert eddig ha centrire raktam,akkor ott is néhány másodperc múlva hibára állt ki. A fűtőbetét jó.Vízszabályozó jó. Ha testzárlat lenne,akkor nem centrizne.1,2,3CN1 jó. A többit nem tudom,hogy micsoda...
Fűtőbetét ntc-je is jó...
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2015
(#) botesz válasza Tityi hozzászólására (») Aug 23, 2015 /
 
Idézet:
„Ha testzárlat lenne,akkor nem centrizne.”


Ezzel az a baj hogy egyszerűen kiszámíthatatlan. De próbáld ki azt hogy lehúzod a védőföldet a betétről.
Én javaslom hogy cserélj betétet.
De mint írtam a szárító részt is nézd át!(emlékeim szerint azt írtad szárítós de ha nem akkor bocsi)
(#) Tityi válasza botesz hozzászólására (») Aug 23, 2015 /
 
Lehúztam,Sőt egy másik betétet is beleraktam vödörbe,arra kötöttem át a gép vezetékét. Így sem lett jó...Szárítós igen. Fűt rendesen,de egy idő után innen is hibára áll...
(#) djeno hozzászólása Aug 25, 2015 /
 
Sziasztok!
Új vagyok itt a fórumon nálatok,üdv.mindenkinek.
Mosógép szerelésbe nem vagyok jártas,vezérlőelektronikák nem idegenek tőlem,automata kávégépeket,italautomatákat javítok rendszeresen.
Kérdésem egy Bauknecht WA2340-es mosógéppel kapcsolatba lenne.
A hiba oka,a programmotor egyfolytába megy körbe körbe,nem indítja a szivattyút,a centrit semmit.
Paneles lehet a gép,vagy van más ötlet esetleg?
Előre is köszi a válaszokat.
(#) botesz válasza djeno hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Az ajtó bezár rajta?
(#) stevepapa hozzászólása Aug 25, 2015 /
 
Üdv!

Beko WMB 50811F, az ajtózár a triakkal együtt elégett. A triakot kicseréltem, a kapcsolót is. Az ajtót bezárja, viszont az összes triak azonnal melegedni kezd ahogy az ajtót becsukom. Rajzot nem találtam róla. Ha valaki ismeri a gépet, esetleg a hibával is találkozott, megköszönném a segítséget.
(#) botesz válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Húú ezt jól ki fogtad!!!Volt alkalmam összefutni ezzel a mosógépnek nem nevezhető rakás sz**al.
Esetleg nem röppent el más is a triac körül?Egyébként a gép elindul?Amúgy hogy vetted észre hogy melegszik?
(#) stevepapa válasza botesz hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Nem, nem indult el, illetve a motor talán 1mp-re. Nem raktam vissza a panelt, árgus szemekkel figyeltem mit fog elküldeni. De csak a triakok munkaellenállásai kezdtek el füstölni. Így most megállt a tudomány Holnap még egy periférikus ellenőrzés, és ha nem vezet eredményre megy a levesbe. Köszi !
(#) botesz válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Kollégám is szívott ennek a kijelzős verziójával....Egy Istencsapás!!!! Egy laza programresettel kilőtte a gépből a programot....Konkrétan elkezdett mosni aztán megállt öblítés előtt és sehova tovább...persze minden jó volt a gépben.
(#) stevepapa válasza botesz hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Jó hír, majd reggel meg szakértem
(#) djeno válasza botesz hozzászólására (») Aug 26, 2015 /
 
Szia!
Köszi a választ,megnéztem az ajtót,reteszel rendesen,kivettem a zárat működik minden ahogy kell benne.
A programmotor forog körbe,megcsinálja a teljes programot 1 perc alatt majd visszaáll az elejére és magától indul tovább.
Van esetleg más tipp erre a hibára?
(#) botesz válasza djeno hozzászólására (») Aug 26, 2015 /
 
Nézz át mindent fűtőbetét motor szelepek,szivattyú,ntc,....stb
(#) djeno válasza botesz hozzászólására (») Aug 27, 2015 /
 
Sajnos minden jónak tűnik,a panelről lehúztam minden külső dolgot,csak a programmotor van rajta és ugyanúgy teker körbe mint azelőtt.
(#) zolika60 válasza djeno hozzászólására (») Aug 27, 2015 /
 
Akkor zárlatos a meghajtója. Nem ismerem a gépet így nem tudom mi kapcsolja félvezető, vagy relé, de az a rossz az biztos.
(#) djeno válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
Köszi a választ.Nem vagyok egy mosógépzseni,pontosan mit értesz meg meghajtó alatt?
(#) botesz válasza djeno hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
Az a valószínűleg triac ami feszt ad(meghajtást) a programkapcsoló motorjának.
(#) eLevente hozzászólása Aug 29, 2015 /
 
Sziasztok!

Indesit WITP 82 mosógépben a vezérlőpanelt nem tudjátok hol található?
Mennyire kell szétszedni hogy hozzáférjek?

Előre is kösz!
(#) botesz válasza eLevente hozzászólására (») Aug 29, 2015 /
 
A kezelőpanel alatt van.
Következő: »»   367 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem