Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autórádió beszerelése
 
Témaindító: DEXA, idő: Aug 17, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   18 / 24
(#) set68i válasza imre.beres hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Szia.
Találtam egy rajzot, igaz ez a Pkm-1000, de a szálak színei szerintem ugyanazok...
(#) imre.beres válasza set68i hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Ez a rajz rajta van az egységen is, engem az egység hátulján lévő csatlakozó lábkiosztása érdekel, az ahová a piros nyíl mutat.
(#) balazs97 hozzászólása Ápr 14, 2015 /
 
Sziasztok!
97es swiftbe szeretnék beepiteni rádiót, a régi már nincs benne.
Találtam a kocsiban egy fehér és egy fekete csatlakozót. A fehéret atalakitoval rá tudom kötni a fejegysegre, de nem tudom a feketével mit kezdjek. Valaki tudna segíteni?
(#) kovi7777 hozzászólása Máj 15, 2015 /
 
Hello következő a kérdésem autós rádiót ki szereltem vettem bele egy új rádiót a következő a problémám Szól a zene mikor ráadom a gyujtást kikapcsol és letilt szét kell ujra szed nem ahhoz hogy szóljon csak én nem akarom állandóan szét szedni ha valaki tud valami megoldást?
(#) Inhouse válasza balazs97 hozzászólására (») Máj 15, 2015 /
 
A fekete a táp. Megméred benne a kapcsolt és az állandó +12V-ot és saruval kivezeted. Rakj rá zsugorcsövet! Talán a test nincs is benne, azt külön kell hoznod egy fémes pontról.
(#) Kolti0 hozzászólása Máj 18, 2015 /
 
Sziasztok. Van kettő régi rádióm. Nem tudom, hogy egyik jó-e egyáltalán.
Viszont egyikbe van csak csatlakozó.
Fizikailag az egyik csatlakozóját be tudom dugni a másik hátuljába, de nem tudom, hogy ennek is ugyanoda kellenek-e az érintkezők, mert ugye azok variálhatók, kevesebb az érintkező a bedugandón, azaz gondolom csak a szükséges érintkezők vannak a dugóban. Ám lehet más helyen.
Vagy ugyanoda kell a fishernek is mint a pioneernek?
Így néz ki a hátulja.
(#) Inhouse válasza Kolti0 hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
Ezek gyári specifikus csatlakozók, szinte biztos, hogy nem stimmel 2 külön gyártóé egymással.
(#) Csabu82 hozzászólása Szept 24, 2015 /
 
Sziasztok!

Új rádiót szeretnék a Mazdámba (2002), a csatlakozót már vetem (Mazda -iso) és két kábel log a levegőbe az egyik a telefon némítás, a másik mi lehet és bekel e kötni? Annyi van a kábelre írva "AMP turn-on (12V+), egy fórumon azt írják "Clockspring/ Wheel Controls".

A másik kérdésem az lenne hogy egy erősítős antenna van felszerelve külön táp kábellel, eddig direktbe volt kötve és folyton áramot kapót ami szerintem nem jó. Van rá valami lehetőség hogy csak akkor kapjon áramot ha a rádió be van kapcsolva?

Segítségeteket előre is köszönőm
Károly
(#) set68i válasza Csabu82 hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Szia.
Az a kábel, amire az "Amp turn on" van írva, valójában egy erôsítôs antennát, vagy egy hangerôsítôt kapcsol. Ha elindítod a lejátszót, azon meg kell jelenjen a +12V, és általában kék színű a burkolata...
A te esetedben az antennádat ez fogja vezérelni, hogy csak akkor legyen bekapcsolva, ha a rádió működik.
(#) Csabu82 válasza set68i hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Köszi a gyors választ.
Közben találtam egy mazda specifikus rajzot. Amit te mondasz az az 5 láb "A" iso-n /képen 10/ erre van írva "ant Power"? Mellet van még egy kék/fehér csíkkal /14/ amire "Amp turn on"felirat van írva és az iso csatiba nincs bekötve gondolom nem is kell de jó lenne tudni micsoda.
(#) T-Adee hozzászólása Szept 25, 2015 /
 
Üdv urak!
Az alany egy Sony CDX-C4850R. A gond a következő: Kikapcsolás után a megvilágítás nem kapcsol le,a kijelzőn pedig folyamatosan látható az óra.A gyújtáskulcs kivétele ill a gyújtás rajta léte vagy nem,semmit nem befolyásol.A bekötést ellenőriztem(sárga-állandó 12V,piros kapcsolt 12V).Valami beállítási probléma lenne,vagy ez a tipus ez ilyen?
(#) set68i válasza Csabu82 hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Szerintem raktak külön az antennának, és külön egy erôsítônek is kapcsoló szálat, mással nem nagyon tudom magyarázni... Ha esetleg leméred, lehet az "antenna power" szálon csak akkor fog megjelenni a +12V amikor a rádió megy, míg az "amp turn on" szálon valószínűleg folyamatosan lesz áram.
Nem bíztos így van, ez csak az én véleményem.
(#) set68i válasza T-Adee hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Szia.
Próbáltad úgy is kikapcsolni, hogy hosszan tartod lenyomva az Off gombot?
(#) Nemtudhatod válasza T-Adee hozzászólására (») Szept 26, 2015 /
 
Kell lennie egy narancs színűnek is, az a világítás kapcsolóra kell menjen, lehet itt van állandó nálad?
(#) T-Adee válasza set68i hozzászólására (») Szept 26, 2015 /
 
"set68i"-Hosszú nyomásra sem csinál semmit. Az említett kék ill kék-fehér szál(antennavezérlés,ATO) nincs bekötve az iso-hoz.Talán itt lesz a gond?
"Nemtudhatod"A narancs szál(világítás) csak az iso-nál van meg,a rádió csatijából sajnos nincs ilyen kivezetés,így még ha akarnám sem tudnám bekötni.
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2015
(#) sunside hozzászólása Szept 26, 2015 / 1
 
Itt egy jó oldal, elég sok tipus bekötése megtalálható: Bővebben: Link
(#) laccc hozzászólása Nov 2, 2015 /
 
Szép napot Mindenkinek!

Kezdő lévén a segítségeteket kérném autóerősítő bekötéséhez.
Adott egy autórádió 1 pár RCA kimenettel és egy erősítő 2 pár RCA bemenettel. Első ajtóban 1 pár 13-as hangszóró, a kalaptartóban 1 pár 20 cm-es ovál. Helyhiány miatt az oválok maradnak, nem lesz mélynyomó. Eddig a hangszórókat a rádió hajtotta, most szeretnék egy erősítőt tenni közéjük.
A kérdésem az lenne, hogy az erősítő 2 pár RCA csatijához hogy tudom a jelet átvinni, ha a rádión csak 1 pár RCA van?
Olvasgattam Y-elosztóról, de akkor nem lehet a fader funkciót használni.
A rádió hangszórókimenetéről is lehet az erősítőre jelet vinni minőségi romlás nélkül?
Lehet 2 hangszórót a rádióról + 2 hangszórót az erősítőről hajtani?... ha igen melyiket honnan?

Várom a javaslatokat

Előre is köszönet
Laci!
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2015
(#) OFK hozzászólása Dec 3, 2015 /
 
Szép napot!
Tudna valaki segíteni a SONY CDX S22 bekötésében? Van ott egy csomó madzag, és fogalmam sincs, melyik micsoda.
A hátsó csatiját valaki leamputálta...
(#) sufni-tunning válasza OFK hozzászólására (») Dec 3, 2015 /
 
(#) OFK válasza sufni-tunning hozzászólására (») Dec 4, 2015 /
 
Igen, köszönöm szépen!
Remélem el tudok rajta menni.
(#) set68i hozzászólása Dec 20, 2015 /
 
Sziasztok!
Egyik barátom vett egy 2 din-es Pioneer lejátszót az autójába (Peugeot 307). Az autó fedélzeti számítógéppel rendelkezik, a műszerfal tetején van egy lcd kijelző, amin különböző információkat jelenít meg. A gyári rádióval lehetett kezelni ezt a kijelzőt, de most hogy a Pioneer van bekötve, teljesen élettelen, még áramot sem kap.
Azt akarom kérdezni, hogy szerintetek hogyan lehetne működésre bírni a gyári rádió nélkül?
(#) Kispotter hozzászólása Jan 23, 2016 /
 
Sziasztok! Van egy Logik LOG5010CA USB-s fejegység amit haverom autójába kéne berakni. De viszont nincs meg hozzá a csatlakozó így nem tudom mi micsoda. Valaki tudna róla egy rajzot mutatni?? Neten nem találok semmit róla..
(#) sufni-tunning válasza Kispotter hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Képet tudsz mellékelni? Lehet segítene valamelyikőnknek.
(#) sufni-tunning válasza set68i hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Minden csatlakozót rá tudtatok dugni? Nem lehet, hogy valamelyik lemaradt?
Nem ártana kép, vagy egy pontosabb típus.
(#) V8engines hozzászólása Jan 23, 2016 /
 
Sziasztok!
Kicsit rég voltam. De gondoltam rákérdezek itt (is).

Döglődik a fejegységem (Zenec DVD), már néha ugrál az mp3 is. Nem is ugrál, inkább ki-kihagy részeket.
Takarítások eddig segítettek, de a ki-visszaszerelésektől már agyf@szt kapok (lásd, a sok RCA).

Kérdezném. Milyen alternatíva lenne megfelelő nekem helyette, nem hatalmas összegért, ha egyszer összekaparom rá a/rászánok pénzt?
Természetesen nálam a formavilág sem volt sosem elhanyagolható.

Előre is köszi a válaszokat! Ha link-eket hoztok, az se baj.

Jahhh, és csak 1 din-es!
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2016
(#) set68i válasza sufni-tunning hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Az a helyzet, hogy maradt le csatlakozó, mivel a Pioneer lejátszó csak ISO csatlakozóval rendelkezik, így a kijelzôt nincs mihez csatolni. A gyári lejátszón volt csatlakozó a kijelzônek is külön. Azóta annyiban megoldódott, hogy bent maradt a gyári lejátszó is elrejtve a műszerfal alá, így legalább működik a fedélzeti számítógép kijelzôje.
(#) sufni-tunning válasza set68i hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
Pont erre gondoltam én is. Vannak olyan fejek, amik nem tudják kezelni a kijelzőt, és így az nem is fog működni. Szerintem ennél jobb megoldás nagyon nehezen , vagy egyáltalán nem megvalósítható.
(#) djkoko hozzászólása Feb 5, 2016 /
 
Kedves Uraim!
Sony CDX-L420V típusú autórádióhoz esetleg valakinek iso bekötési rajza?
Köszönöm!
(#) djkoko válasza djkoko hozzászólására (») Feb 5, 2016 / 1
 
Közben megtaláltam
(#) mraulajos válasza djkoko hozzászólására (») Feb 6, 2016 /
 
Következő: »»   18 / 24
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem