Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   373 / 580
(#) lukovicsek válasza botesz hozzászólására (») Okt 4, 2015 /
 
Hát ezért kellett volna a táblázat, hogy ne keljen mindent átnézni.
(#) botesz válasza lukovicsek hozzászólására (») Okt 4, 2015 /
 
Sajnos pedig az összes led az perifériás hibára utal.Ennél többet nem fogsz hozzá találni.Mit csinál a gép?
(#) lukovicsek válasza botesz hozzászólására (») Okt 4, 2015 /
 
Abszolult semmit csak ha bekapcsolom akkor egyből villog az öblités led.
(#) botesz válasza lukovicsek hozzászólására (») Okt 5, 2015 /
 
Basszus....félreolvastam....azt értettem hogy az összes led villog.Bocsi!!!
(#) renovaproblema hozzászólása Okt 6, 2015 /
 
Sziasztok!

Hajdu Zerowatt ékszíjtárcsát szeretném levenni de elakadtam. Először reménykedtem hogy csak ékszíjat kell cserélni mert centrifugálásnál ledobja, de megtekerve elég csúnya hangja van a dobnak.
Valaki tudja hogyan kell ezt leműteni?
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2015
(#) stevepapa válasza renovaproblema hozzászólására (») Okt 6, 2015 /
 
Hőlégfúvóval melegítsd a tárcsát, óvatosan ütögesd szemből a tengely tövénél !!!
(#) renovaproblema válasza stevepapa hozzászólására (») Okt 6, 2015 /
 
Megpróbáltam de csak egy darabot tudtam kitörni belőle(szerencsére jó helyen) meg az ujjamat elvágni úgyhogy most még gondolkozom egy ideig.
(#) stevepapa válasza renovaproblema hozzászólására (») Okt 6, 2015 /
 
Fújd be valami csavarlazítóval, vagy gázolajjal áztasd egy darabig.
(#) Dino71 válasza renovaproblema hozzászólására (») Okt 6, 2015 /
 
csapágylehúzóval próbáltad?
(#) stevepapa válasza Dino71 hozzászólására (») Okt 6, 2015 /
 
Avval általában sem hozzáférni nem lehet, meg ha mégis azonnal kiszakít belőle egy darabot.
(#) renovaproblema válasza stevepapa hozzászólására (») Okt 6, 2015 /
 
Amúgy ha valahogy leműtöm akkor mögötte hozzáférek a csapágyhoz?A morgó-zörgő hang gondolom azt jelzi hogy valami csapágygond lehet.Ki tudom azt onnan venni vagy az is ilyen művelet mint az ékszíjtárcsa-levétel?
(#) zolika60 válasza renovaproblema hozzászólására (») Okt 6, 2015 /
 
Nem ismerem a konkrét masinát, de mivel az üst műanyagból van, könnyen lehet, hogy csak kivágással jön ki a csapágy és műanyag hegesztéssel lehet az újat beletenni.
(#) stevepapa válasza renovaproblema hozzászólására (») Okt 6, 2015 /
 
A házat amiben a dob forog ki kell venni, tehát kétfelé kell bontanod az doházat.
(#) stevepapa válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 6, 2015 /
 
Miért kell előre riogatni
(#) zolika60 válasza stevepapa hozzászólására (») Okt 6, 2015 / 1
 
Mert ha mégis egyszerűbb a dolog, lesz nagy öröm.
(#) Dino71 válasza stevepapa hozzászólására (») Okt 6, 2015 /
 
Hát nekem még mindig lejött vele. Igaz van mikor melegíteni és kocogtatni kell.
(#) stevepapa válasza Dino71 hozzászólására (») Okt 6, 2015 / 1
 
No persze általában nem is kell hozzá. Meg lehúzója válogatja, amihez lehúzó kell az nyűgös, főleg ha nincs gyakorlatod benne.
(#) Muszti hozzászólása Okt 10, 2015 /
 
Sziasztok!
AWE8525 6.érzékes, persze érzéke van hozzá, hogy elromoljon a ***, most már sokadszorra játssza el, hogy el tudok indítani bármilyen programot megforgatja a dobot, aztán pár másodpercre rá F06 hibakóddal megáll, egy program kivételével, ez pedig a leeresztés funkció. A sima centrifuga, ahol a hőfok sem számít, annál is feljön ez a hiba. Már legalább ötször szedtem szét 1év alatt és mozgattam át a csatikat, eddig sikerrel, most kicsit tanácstalan lettem. Netán elfelejtettem valamit, mit nézhetek meg?
Válaszotok előre is köszönöm, üdv: Bálint
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2015
(#) banya012 válasza Muszti hozzászólására (») Okt 10, 2015 /
 
Szia.
Ez a jelenseg Tachora utal.
Huzd le a motorrol a csatit, es a tacho kimenetre merj ra muszerrel. Szakadason, ha megtekered, csipognia kell a muszernek. Akkor viszint a kabel, vagy a panel. MEg lehet, az egyik vezerlo rele
(#) botesz válasza Muszti hozzászólására (») Okt 10, 2015 /
 
Az szokott ennél lenni hogyha párás helyen van a gép akkor átvezet a tachó kábel és a tekercs vezetéke a csatiban.Ilyenkor külön szoktuk sorkapcsozni az egészet és akkor jó.Vagy egyszerűen szakadt a tacho vagy szakadt a vezeték.
(#) Muszti válasza botesz hozzászólására (») Okt 10, 2015 /
 
Szia!
Köszi, de sikerült végül megoldani, utána már a mágnest is csesztettem, aztán a vízszint jelzőt és annak csövét és a vízbeeresztő érintkezőit is, sajnos nem külön-külön, ezért nem tudom, pontosan mi volt a baja, de szerencsére mindjárt végez a javítás utáni első mosással, nagy szívás lett volna, ha nem jön össze, köszönöm a gyors választ...
Legfeljebb legközelebb relé csere és méregetés is lesz, hátha beljebb leszek, üdv
(#) banya012 hozzászólása Okt 10, 2015 / 2
 
Udvzlet..
Csak, hogy ne mindig kerjek.
A csapagyazas, par keppel..
Miutan kiszedted az ustot, megtisztitottad a sallangoktol...
3-as, 4-es furoval a peremen, kb 5-8cm-re egymastol furj likakat. Az osszerakasnal, ide fognak kerulni a csavarok. Azert meg most tedd meg, mert osszerakasnal, biztos lehetsz benne, hogy minen a helyere fog kerulni, nem lesz elcsuszva az ust eleje a hatuljahoz kepest.
Ha evvel megvagy, kisflexel, vagy rezgovagoval kezd el ovatosan kettevagni az ustot. Ha nem vigyazol, belevaghatsz a dobba, vagy ha lusta vagy elotte kivenni, akkor a futobetetbe.
A sokasos blabla, most kimarad, ami arrol szol, hogy huzd ki a konektorbol, zard el a vized, flexet ne add a kutya kezebe, stb..
Megvan es ketteszedted, akkor bizonyos szerszamokkal, tavolitsd el a regi csapagyat, szimeringet. Esetenkent nem lesz konnyu feladat.
Ebbe nem merulnek bele.
szokasos takaritasi blabla..
Osszerakas.
Tisztisd le az ustot a vagasi feluleten. En erre vettem egy uveg feher rumot, zsir es portalanitani.
Elotte csiszolopapir, satobbi..
Sziloplasztal kend be az ustot. Ne AKRILLAL.. az ecetszagu szaniter szilo tokeletes.
Illeszd ossze, csavarozd ossze.
Egy jotanacs.
Az elso gep, valaki olyane legyen, akit szivbol utalsz.
A tobbi menni fog..
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2015
(#) botesz válasza banya012 hozzászólására (») Okt 10, 2015 /
 
Ez a lehető legidőigényesebb és a legrosszabb megoldás...de jó.Van ettől jóval egyszerűbb is.Fogod az üstöt ovál alakba valahol szétvágod (de a gyári hegesztésbe nem mész bele!) fogod kicseréled a csapágyakat visszarakod a dobot és elballagsz vele a műanyaghegesztőhöz aki 2 pillanat alatt összehegeszti.Mi így csináljuk és sokkal jobb mint ez,nem kell fúrkálni barkácsolni vele.
(#) Dino71 válasza botesz hozzászólására (») Okt 11, 2015 /
 
na igen,de csak azért gyorsabb mert nem te dolgozol a hegesztéssel és még fizetsz is érte
Én is a hegesztésnél szoktam szétvágni ugyan így. Nem olyan lassú az. Pedig még a műanyag hegesztést is megtudnám magamnak oldani. De hát kinek a pap kinek a papné
Mondjuk én a csapágyház körül vágnám ki az agyat és azt hegeszteném vissza.
Azt az ovális alakú kivágást nem értem.???
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2015
(#) sunside hozzászólása Okt 11, 2015 /
 
Idézet:
„kisflexel, vagy rezgovagoval kezd el ovatosan kettevagni az ustot.”
még nem láttam ilyen gépet belülről de ez tényleg komoly, hogy csapágy-cseréhez szét kell vágni a gépet?
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2015
(#) botesz válasza Dino71 hozzászólására (») Okt 11, 2015 /
 
Ferdén kell szétvágni tehát nem egy helyen körbe mert úgy a fontos részeket kevésbé éri el.Amúgy meg 5eFt egy ilyen hegesztés.
(#) botesz válasza sunside hozzászólására (») Okt 11, 2015 /
 
Hát sajnos igen mert a gépek jelentős részénél össze van hegesztve az üst amit utána nem lehet roncsolásmentesen szétszedni.
(#) pathosz válasza renegat74 hozzászólására (») Okt 12, 2015 /
 
Szia!
Nagy nehezen megérkezett az alkatrész az "időutazó" LG WD10150-hez, és a vízszintszabályzója volt még a bűnös. Kicseréltem hétvégén és azóta elvileg működik. Bár mondjuk az első javítás (panel) után is működött 3-4 mosásig. Mégegyszer köszönöm a segítségedet! Üdv Attila
(#) renegat74 válasza renovaproblema hozzászólására (») Okt 12, 2015 /
 
Szia!
Mindenképp ki kell emelni az egész üstöt a gépből,praktikusabb is és a csapágyak kivételéhez amúgy is szükséges!3 körmös csapágylehúzót rá lehet tenni igaz csak a vékony kivitelt.Óvatosan elő kell feszíteni az az húzatni lefelé.Ezután lehet melegíteni akár gázos melegítővel is oldal irányból,hogy az üst ne sérüljön!Előtte persze a csavarlazítós áztatás ajánlott!!! Amikor felmelegítetted egy közepes kalapáccsal koppints oda a lehúzó végére ahol csavarod,ez segít megszüntetni a hossz irányú feszültséget!
(#) stevepapa válasza renegat74 hozzászólására (») Okt 12, 2015 /
 
Vagy inkább egy igen nagy kalapáccsal jól oldalba verni, a dögöt
Következő: »»   373 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem